Connect with us

Політика

Україна досі не отримала системи Patriot, обіцяні під час Вашингтонського саміту НАТО

Published

on



Президент Володимир Зеленський заявив, що системи Patriot, які обіцяли ще під час Вашингтонського саміту НАТО, досі не надійшли до ЗСУ, й підкреслив, що Україна готова купувати Patriot у США, кожен з яких коштує близько 1,5 млрд доларів.

Про це глава держави повідомив в інтерв’ю CBS news, передає Укрінформ.

«У нас недостатньо систем протиповітряної оборони. Я вдячний всім партнерам за те, що вже нам давали. (…) Але, коли під обстрілами ракет діти гинуть і дорослі, всіх шкода. Всі люди. Чесно, я не розумію, чому ми не можемо домовитись про додаткові системи Patriot. Тим більше, що домовленість така на ювілейному саміті НАТО у Вашингтоні була. І ми так і не отримали ті додаткові системи Patriot», – розповів Зеленський, відповідаючи на запитання, чому українським військовим не завжди вдається відбивати російські балістичні удари.

Він наголосив, що питанні Patrio Україна «готова на будь-який формат».

Читайте також: Зеленський запевнив, що Україна готова платити за пакети американської допомоги

«Питання не в грошах і деякі європейські партнери готові допомагати фінансово, щоб ми могли отримати відповідні дороговартісні системи. Але Сполучені Штати кажуть, що сьогодні немає можливості, але водночас вони передають такі системи, наприклад, Ізраїлю. Я не про те, що Ізраїлю це не потрібно. Але якщо ми справедливі партнери, невже не можна знайти можливість захистити Україну?» – зауважив Президент.

Він також повідомив, що сьогодні одна система Patriot коштує близько 1,5 мільярда доларів. Для того, аби прикрити «певні українські міста» їх потрібно принаймні 10.

Читайте також: Україні потрібні 10 систем Patriot: Зеленський звернувся до учасників «Рамштайну» із Кривого Рогу

Як повідомляв Укрінформ, ювілейний 75-й саміт НАТО відбувся у Вашингтоні у липні минулого року. Одним з головних питань порядку денного саміту було нарощування військової допомоги для України та зміцнення системи стримування й оборони самого Альянсу. Участь у роботі саміту взяв Президент України Володимир Зеленський.

Успіхами України, досягнутими під час саміту НАТО, є рішення з посилення протиповітряної оборони п’ятьма системами Patriot, а також щорічні фінансові зобов’язання, передбачені безпековими угодами, які сягають 40 мільярдів доларів.



Джерело

Політика

Трамп і Віткофф думають про гроші, а не про дипломатію для миру в Україні, – Віктор Небоженко

Published

on



Спецпредставник президента США Стів Віткофф заявив про те, що під час нещодавньої зустрічі з Путіним обговорював не припинення вогню, а шляхи досягнення тривалого миру, які стосуються передусім п’яти окупованих регіонів України. Політолог Віктор Небоженко розповів Фокусу, що спонукало його зробити відповідну заяву.

У вівторок, 15 квітня, виступаючи в ефірі Fox News спец посланець Трампа Стів Віткофф, розповів про підсумки нещодавньої зустрічі з Путіним та про можливість досягнення мирного врегулювання. Водночас він наголосив, що йдеться не про припинення вогню, а про “тривалий мир”, якого начебто прагнуть у Кремлі.

Крім того, Віткофф не заперечив, що в рамках мирного процесу йдеться і про “бізнес Путіна зі США та Європою”.

“Ця мирна угода стосується так званих п’яти територій, але вона значно ширша. Вона включає протоколи безпеки, питання щодо НАТО — чи буде воно, чи не буде, чи діє стаття 5 НАТО. Тобто там дуже багато деталей”, — резюмував Стів Віткофф.

Коментуючи Фокусу для статті “5 територій в обмін на мир: що і чому пропонує посланець Трампа для України” форму та зміст свіжих заяв спецпредставника Трампа, політолог Віктор Небоженко зазначив: “Слід розуміти, що Віткофф, який після візиту в Росію почав розповідати про те, що ключ до миру — це 5 окупованих територій України, думає в першу чергу про гроші, а не про дипломатію. Його, як власне і Трампа, передусім цікавить підписання ресурсної угоди, згідно з якою вся Україна в економічному сенсі повністю дістанеться США”.

Путіну такий підхід Трампа, вважає експерт “дуже не подобається”, оскільки він хоче, щоб 5 областей, точніше, 4 області та Крим, належали йому і політично, і економічно.

Таким чином, підсумував Віктор Небоженко, довкола територіального питання між Трампом і Путіним є конфлікт, який блокує подальший рух у напрямку мирного врегулювання.

Детальніше про це – в матеріалі “5 територій в обмін на мир: що і чому пропонує посланець Трампа для України”.



Джерело

Continue Reading

Політика

Перемовини щодо «мінеральної угоди» проходять позитивно

Published

on



Протягом цього тижня проходитимуть перемовини між Україною та США щодо угоди про корисні копалини.

Про це під час брифінгу в Одесі повідомив Президент України Володимир Зеленський, передає кореспондент Укрінформу.

«Перемовини пройшли, і вони були позитивними. Це була зустріч технічної команди. Зустрічі на цьому рівні в різному форматі будуть проходити весь цей тиждень. Поки що обидві сторони закінчили зустрічі позитивно. Я вважаю, що це гарний результат», – сказав Зеленський.

Читайте також: Частиною безпекових гарантій для України є присутність іноземних військових у Чорному морі – Зеленський

Він додав, що після всіх цих консультацій, коли команди будуть готові, вони покажуть свої напрацювання.

Як повідомляв Укрінформ, в Одесі 15 квітня пройшла робоча зустріч Президента України Володимира Зеленського та генерального секретаря НАТО Марка Рютте.



Джерело

Continue Reading

Політика

Уряд призначив держсекретаря Міноборони і заступників трьох міністрів

Published

on



Уряд призначив державного секретаря Міністерства оборони, а також заступників трьох міністрів.

Про це повідомив у Телеграмі постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, передає Укрінформ.

Зокрема, Олексія Балесту призначено заступником міністра розвитку громад та територій; Єгора Перелигіна – заступником міністра захисту довкілля та природних ресурсів; Давида Алояна – заступником міністра з питань стратегічних галузей промисловості України з питань європейської інтеграції.

Уряд також призначив Івана Сопігу державним секретарем Міністерства оборони.

Крім того, Сергія Дехтяренка призначено заступником голови Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Читайте також: Кабмін погодив звільнення голів Сумської та Луганської ОДА та призначив нових

Як повідомляв Укрінформ, на засіданні 11 квітня Кабінет міністрів призначив Ольгу Россошанську на посаду голови Державного агентства з питань мистецтв та мистецької освіти, а Ігоря Гопчака – головою Державного агентства водних ресурсів.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.