Connect with us

Усі новини

у Китаї створили найкращий у світі елемент

Published

on


Китайська компанія Longi заявила, що її гібридний кристалічний кремнієвий сонячний елемент із зустрічно-гребінчастим контактом (HIBC) досяг рекордної ефективності 27,81%.

Високий результат підтвердив німецький Інститут досліджень сонячної енергії в Хамельне, передає видання PV-Magazine.

Longi побила власний рекорд у 27,3%, досягнутий у травні 2024 року. Осередок на основі повнорозмірної кремнієвої пластини також досяг струму короткого замикання 5698 мА, напруги холостого ходу 744,9 мВ і коефіцієнта заповнення 87,55%.

“У сонячній промисловості ефективність перетворення є визначальним показником. Кожен пункт підвищення ефективності осередку означає більш ніж 5%-ве зниження системних витрат”, — прокоментував Лі Чженго, засновник і президент LONGi Green Energy.


Fullscreen

Характеристики нового сонячного елемента Longi

Фото: Longi

У заяві PV-Magazine представник компанії Longi пояснив, що рекордна комірка HIBC була розроблена незалежно Центральним науково-дослідним інститутом компанії. Інженери змінили архітектуру комірок і матеріальні системи, досягнувши одночасних проривів в оптичному управлінні та ефективності транспортування носіїв. Це відкрило нові можливості для підвищення щільності потужності модуля і встановило еталон характеристик для наступного покоління фотоелектричних систем.

Відтоді як у 2007 році SunPower встановила рекорд ефективності в 20,3% з використанням технології IBC, сонячні елементи зі зворотним контактом (BC) домінують у рейтингах ефективності. Технологія, відома своєю високою ефективністю і сумісністю, досягла восьми послідовних світових рекордів ефективності кристалічних кремнієвих модулів за останні 30 років.

Нещодавно вчені з Кореї створили тандемний сонячний елемент з ефективністю 23,64% — рекордною для цього типу. Він містить верхній шар із перовскіту, а також нижній шар на основі технології міді, індію, галію та диселеніду.

А до цього писали про створення тандемного сонячного елемента з прозорістю 30% і ефективністю 12,3%. Панелі на його основі пропонують встановлювати на фасади будівель замість вікон.



Джерело

Усі новини

Кожен телефон приховує трюк, який полегшує життя користувачам: про що йдеться

Published

on



Можна зробити так, щоб члени сім’ї отримали доступ до паролів від різних служб, навіть якщо вони зберігаються в менеджері паролів на смартфоні користувача.

Про це розповідає видання thesun.co.uk.

Виявляється, можна налаштувати сімейні групи для вбудованих менеджерів паролів як через Google, так і через Apple. Якщо хтось із домашніх змінить пароль, він автоматично зміниться на телефоні іншого родича.

Усі спільні входи зберігатимуться в спеціальній папці Shared Group в офіційному додатку Apple Passwords. Можна також відкликати доступ для будь-якої людини в будь-який час, або можна видалити певні входи. Це не означає, що всі родичі отримають доступ до всіх паролів, що належать вам. Група вирішує, які паролі залишити загальними, що має залишитися конфіденційним.

Ця функція ідеально підходить для входів у Netflix, або для оплати загальних рахунків. Вона вперше з’явилася в iOS 17 у 2023 році, а потім отримала оновлення разом із додатком Passwords в iOS 18.

У Google є аналогічний сервіс Passwords Manager для телефонів Android і Chrome, який працює приблизно так само. Він призначений для захисту паролів і допомагає створювати надійні та унікальні логіни. Він також попередить, якщо пароль перебуває під загрозою через витік або через те, що він був використаний іншим обліковим записом.

На iPhone потрібно буде оновитися до iOS 18, перейшовши в Налаштування — Основні — Оновлення ПЗ. Потім перейдіть у застосунок Passwords (з трьома ключами як логотип), створіть нову групу, дайте їй ім’я і додайте, кого хочете. Потім ви можете перейти у свій основний список паролів і додати кілька в загальну групу. Інша людина також зможе побачити ці паролі на своєму телефоні. Якщо ви оновите пароль, вона одразу ж отримає новий.

Процес Google дуже схожий. Перейдіть у Password Manager (який ви можете відкрити через Chrome на комп’ютері або через свій телефон Android), а потім налаштуйте сімейну групу.

Раніше ми писали, що експерти розкрили секрет китайського смартфона. Джерела стверджують, що Xiaomi 16 може бути оснащений масивною батареєю на 7000 мАг, що зробить його першим телефоном з акумулятором такої ємності.



Джерело

Continue Reading

Усі новини

чоловік ремонтував будинок та виявив під підлогою щось невідоме (фото)

Published

on


Під час ремонту будинку в історичному центрі міста Тіелт, Бельгія, власник виявив прихований тунель. Ця знахідка викликала новий археологічний інтерес до цієї місцевості, відомої своєю ключовою роллю під час Першої світової війни.

Про це пише Heritage Daily.

У Фокус.Технології з’явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Таунхаус на вулиці Нюйвстраат захопила німецька Четверта армія (AOK IV) під час Першої світової війни. Історики підтверджують, що ця будівля функціонувала як командний центр німецького верховного командування, включаючи спеціальну кімнату з картами та масштабним макетом місцевості.

Як зазначають дослідники, саме звідси була спланована перша атака хлорним газом у квітні 1915 року. Того ж року німецька армія взяла на озброєння вогнемети, а в 1917 році будівля стала місцем планування ешелонованої оборонної системи під назвою Flandern-Stellung, яка згодом призвела до значних втрат союзників.


Fullscreen

Внизу прохід відкривався в колодязь XVIII століття, який, у свою чергу, з’єднувався з тунелем довжиною майже десять метрів зі склепінчастим склепінням

Фото: Onroerend Erfgoed

Під дошками підлоги чоловік знайшов приховану кришку люка. Вона вела до вузької шахти, що мала менше метра в діаметрі й спускалася майже на чотири метри вниз.

Внизу прохід відкривався в колодязь XVIII століття, який з’єднувався з тунелем довжиною майже десять метрів зі склепінчастим склепінням. Тунель простягався на північний захід, слідуючи за тильними сторонами сусідніх кам’яниць, і закінчувався запечатаним проходом, який, можливо, колись вів до сусіднього підвалу.

Учені припускають, що спочатку тунель міг функціонувати як частина системи переливу води, але він також міг слугувати прихованим проходом. Враховуючи використання будівлі у воєнний час та її стратегічне розташування, цілком ймовірно, що тунель дозволяв таємно пересуватися або слугував шляхом втечі між будинками на вулиці Нюйвстраат.


Важливо

Люди потрапили на Мальту раніше: мисливці-збирачі пройшли 100 км морем за 1000 років до фермерів

Ця знахідка демонструє, як залишки минулого ховаються сучасним життям. Це відкриття слугує нагадуванням про шари історії, вбудовані у звичайний простір, і про важливість збереження та вивчення таких слідів минулого.

Раніше Фокус писав про дакійський скарб, який нещодавно виявили в Румунії. Вчені вважають, що знахідка вказує на існування раніше невідомого поселення.

Також ми розповідали про раптове відкриття, яке спантеличило вчених. У Ріо-де-Жанейро дослідники випадково виявили древні наскельні малюнки, яким не менше 3000 років.



Джерело

Continue Reading

Війна

у Москві затримали п’ятьох осіб, — ЗМІ

Published

on



На тлі найбільшої призовної кампанії останніх років у Росії почалися затримання молодих людей призовного віку. У Москві щонайменше п’ятьох призовників поліціянти затримали на вулицях і доставили у відділення.

Про це 15 квітня повідомив канал “Обережно, новини”.

За інформацією джерел, у військкомати доставляють не тільки тих, кого визнано придатним до служби, а й громадян із хронічними захворюваннями, раніше звільнених від призову за медичними показаннями. У деяких випадках затриманих відразу супроводжували на збірні пункти, інші після затримання перестали виходити на зв’язок.

Зазначається, що така практика стала частиною масштабної кампанії з поповнення особового складу Збройних сил РФ в умовах дефіциту особового складу, який зберігається.

Указ про весняний призов був підписаний президентом Росії Володимиром Путіним у березні 2025 року. Планом передбачено набір 160 тисяч осіб — це найвищий показник за останні роки. Для порівняння: у 2024 році призвано 150 тисяч осіб, у 2023 — 147 тисяч, а у 2022 — 135,5 тисячі.

Одночасно Росія постала перед труднощами при наборі контрактників. За даними The Moscow Times, щоденні витрати на вербування перевищують 2 мільярди рублів (близько 23,7 млн доларів). Попри це, армія щодня поповнюється лише 1000-1500 контрактниками, більшість з яких набираються в економічно неблагополучних регіонах.

“Приплив “добровольців” залишається на рівнях кінця минулого року, незважаючи на те, що масове підвищення бонусів у регіонах призупинилося, а їхній середній розмір по 37 суб’єктах РФ зараз становить 1,4 млн рублів”, — пише видання.

Згідно зі спостереженнями правозахисників, примусові заходи щодо призовників і потенційних контрактників стають системним елементом політики Москви щодо мобілізації в умовах тривалого конфлікту і браку добровольців.

Нагадаємо, про ситуацію з набором у російську армію повідомив військовий аналітик Німецького інституту міжнародних справ Яніс Клюге. За його словами, громадяни РФ поспішають укласти контракти на службу в армії, сподіваючись отримати великі виплати та уникнути ризиків. Це пов’язано з надіями та очікуванням завершення війни.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.