Connect with us

Політика

Варшава сподівається на відкриття першого кластера до кінця головування

Published

on



У Польщі сподіваються, що до кінця Польського головування в Раді ЄС вдасться переконати Угорщину не блокувати початок переговорного процесу щодо членства України в ЄС.

Про це в четвер у Варшаві, відповідаючи на запитання кореспондента Укрінформу, зазначив уповноважений уряду Польщі з питань відбудови України Павел Коваль.

«Я сподіваюся, що так. Перший кластер вже готовий (до початку розгляду – ред.)»,- зазначив Коваль.

Він додав, що загалом готується до початку розгляду шість переговорних кластерів ЄС з Україною.

Як повідомляв Укрінформ, під час нещодавнього бізнес-саміту Україна-ЄС у Брюсселі міністр з питань ЄС в уряді Польщі Адам Шлапка заявив, що Польща налаштована на відкриття першого переговорного розділу щодо членства України в ЄС, але це блокує Угорщина. Шанси на його відкриття до завершення Польського головування “сильно зменшилися”.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час форуму Ukraine’s EUmembership: not if, but when нещодавно заявив: Україна очікує, що переговорні кластери про вступ держави до Європейського Союзу будуть офіційно відкриті у першій половині цього року.

Єврокомісія сподівається переконати Угорщину зняти заперечення проти відкриття першого кластеру «Основи» у переговорах про входження України до ЄС та на цьому етапі не розглядає можливість «роз’єднання» процесу європейської інтеграції України й Молдови.

Польське головування в Раді ЄС триватиме до 30 червня.



Джерело

Політика

Україна та Японія обговорили поглиблення безпекової співпраці

Published

on



Перший заступник міністра оборони України Сергій Боєв і тимчасово повірений у справах посольства Японії в Україні Юджі Токіта обговорили подальші кроки щодо поглиблення безпекової співпраці країн.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністество оборони України.

Японська делегація висловила вдячність Україні за участь у Міжнародній виставці озброєння та військової техніки DSEI Japan 2025. За словами посла, такі заходи та двосторонні діалоги сприяють поглибленню співпраці України та Японії.

Боєв, своєю чергою, наголосив, що поряд із пріоритетом України у налагодженні оборонної співпраці важливою залишається гуманітарна та фінансова підтримка.

“Ми зацікавлені у взаємовигідному співробітництві та відкриті до пропозицій. Японія демонструє високий рівень розвитку технологій – це може стати ключем до глибшої взаємодії”, – підкреслив перший заступник міністра оборони.

Японська сторона висловила зацікавленість в обміні досвідом з Україною у низці питань, зокрема в сфері інноваційних розробок.

Читайте також: Україна отримала від Світового банку та уряду Японії $190 мільйонів на модернізацію інфраструктури

Боєв підкреслив, що підтримка України з боку Японії ще раз підтверджує, що тихоокеанський та європейський регіони обʼєднані: “У нас спільні загрози, і наша відповідь на них повинна бути спільна”.

Як повідомляв Укрінформ, за словами Боєва, Україна готова до співпраці у сфері виробництва дронів, боєприпасів та ракет у межах ініціативи Європейського Союзу SAFE (Security Action for Europe).

Фото: Міноборони



Джерело

Continue Reading

Політика

Бразилія виступає за мир в Україні через діалог за участю ширшого кола партнерів

Published

on



Бразилія виступає за дипломатичний шлях врегулювання російсько-української війни через діалог за участю ширшого кола міжнародних партнерів, а не лише Європи.

Про це у розмові з Укрінформом заявив посол Бразилії в Україні Рафаель де Мелло Відал.

“Народ Бразилії глибоко співпереживає стражданням українського цивільного населення — дітей, родин. Це тема щоденних обговорень, яка має сильний суспільний резонанс, зокрема й у парламенті, також тому, що в Бразилії проживає майже мільйон українців. Саме тому уряд так рішуче налаштований допомогти Україні та Росії знайти дипломатичний вихід — принаймні досягти припинення бойових дій, щоби створити умови для ширших мирних домовленостей”, – сказав дипломат.

Коментуючи безрезультатність попередніх домовленостей у врегулюванні російсько-української війни, посол Бразилії зауважив, що, можливо, потрібна нова, стабільніша домовленість із новими учасниками — не лише європейськими.

“Європейські партнери — ключові, так, але потрібні й ті, хто може ефективно вести діалог з обома сторонами та викликати довіру. Ми віримо в діалог, а не в ізоляцію. Відсторонення сторін від переговорів ніколи не приведе до миру”, – переконаний де Мелло Відал.

Читайте також: Глава МЗС Німеччини: Розмови Путіна про мир сьогодні – це чиста насмішка і знущання

Як повідомляв Укрінформ, президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сільва заявив, що двічі розмовляв з очільником Кремля Володимиром Путіним, щоб переконати його розпочати мирні переговори щодо України.



Джерело

Continue Reading

Політика

Вадефуль: Військова співпраця Німеччини з Україною

Published

on



Військова співпраця Німеччини з Україною – це козир, який є вигідним для обох сторін.

Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль на спільній з українським колегою Андрієм Сибігою пресконференції в Києві, передає кореспондент Укрінформу.

Він поінформував, що домовився з главою МЗС України посилити співпрацю в оборонній сфері та щодо спільних підприємств, щоб Україна швидше і самостійно виробляла озброєння.

Вадефуль також приїхав до Києва разом із делегацією зі сфери оборонної промисловості.

“Наша співпраця є козирем. Це логічне продовження нашого постачання матеріалів і техніки і це для нас обопільна вигода. Ми можемо скористатися і вашим набутим досвідом. Ми хочемо допомагати Україні для того, щоб вона вела переговори з позиції сили”, – сказав міністр.

Читайте також: Сибіга обговорив з главою МЗС Німеччини постачання систем ППО та інвестиції у виробництво дронів

Як повідомляв Укрінформ, у понеділок, 30 червня, глава МЗС Німеччини Йоган Вадефуль прибув до Києва для обговорення підтримки України у війні з Росією.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.