Connect with us

Суспільство

Будівництво Центру безпеки на Херсонщині віддали пов’язаній з Трухановим компанії Анонси

Published

on


У Посад-Покровському підряд з будівництва Центру безпеки отримала чорноморська будівельна компанія, пов’язана з ексдепутатом від партій Труханова та “Партії регіонів”. Фірма вже виграла тендери на понад мільярд гривень і фігурує в кримінальних й журналістських розслідуваннях.

Про це повідомив Центр публічних розслідувань з посиланням на систему закупівель Prozorro.

У селі Посад-Покровське планують збудувати новий Центр безпеки вартістю майже 38 мільйонів гривень. Замовником проєкту виступає Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Херсонській області, фінансування — з державного бюджету.

Згідно з тендерною документацією, підрядник має виконати повний комплекс робіт: від демонтажу та земляних робіт до мурування стін, монтажу даху, утеплення фасаду та встановлення котельні. У Центрі передбачено пожежне депо, станцію поліції, пункт швидкої допомоги, а також підвальне приміщення.

Аукціон відбувся 18 квітня, й в ньому брали учать дві  одеських компанії — товариства  “Ростдортсрой” та “Будівельна фірма Паритетбудінвест”, яке й обрали переможцем. Товариство запропонувало на 27 тисяч менше запланованої суми. 

Скриншот: Prozorro

ЦПР вирішив дізнатись, що це за товариство, як довго воно знаходиться на тендерному ринку, скільки встигло заробити на державних закупівлях та чи є факти корупції в історії. За даними аналітичної онлайн-системи YouControl ТОВ “Будівельна фірма Паритетбудінвест” зареєстрували у 2019 році в Чорноморську за статутним капіталом у 100 тисяч гривень.  

Товариство пов’язано з консорціумом “Будрегіонгруп”, а також є фігурантом багатьох журналістських розслідувань. У 2022 році фігурувала й у справі про привласнення, розтрату майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Наразі компанією володіють вінничанин Артем Соболєв і Аркадій Іллящук. Як повідомляв Антикорупційний вимір, Іллящук раніше був помічником депутата Одеської міськради від партії “Довіряй ділам” Валентина Гапуніча. У минулому скликанні міськради (2015–2020) співзасновник компанії Валентин Гапуніч представляв партію “Довіряй Ділам” Геннадія Труханова. До цього, у 2010 році, був обраний від “Партії регіонів”. 

Скриншот: YouControl

Загалом фірма на державних закупівлях отримала понад 1,4 мільярда гривень. Замовниками робіт виступали комунальні підприємства, сільські адміністрації, департаменти, управління, Служба відновлення та розвитку інфраструктури в Одеській області, “Місцеві дороги Херсонщини” тощо.

У березні минулого року фірми з депутатським слідом розіграли тендер на понад мільярд гривень на утримання 14 автошляхів Одеської області. Серед них — майже 97 кілометрів міжнародної траси М-13 Кропивницький — Платонове (на Кишинів), а також п’ять регіональних і вісім територіальних доріг. Серед учасників була й будівельна фірма “Паритетбудінвест”.

Уже в листопаді Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Херсонської ОДА уклав шість контрактів на улаштування систем невибухових загороджень у регіоні на суму 163,4 мільйона гривень. Один із підрядів — у розмірі 22,4 мільйона — також дістався “Паритетбудінвест”.


Анна Бальчінос



Джерело

Україна

Скільки пар одружились за першу половину 2025 року і в яких областях найбільше

Published

on



Навіть у непростих умовах українці продовжують створювати сім’ї. З січня по червень 2025 року в країні офіційно зареєстровано 68 595 шлюбів.

Найбільше нових сімей утворилося у столиці — 14 411 пар, йдеться у повідомленні Міністерства юстиції України.

У топ-5 регіонів також увійшли:

  • Дніпропетровська область — 5 795 шлюбів,
  • Львівська область — 4 735,
  • Київська область — 4 163,
  • Одеська область — 4 099.

Найменше шлюбів уклали в Херсонській області — лише 217 пар, а також у Донецькій — 544.

Решта регіонів продемонстрували стабільний рівень одружень. Наприклад, у Харківській області одружилися 3 709 пар, у Вінницькій — 2 824, у Полтавській — 2 560, у Хмельницькій — 2 486, а в Черкаській — 2 447.

Нагадаємо, шлюб в Україні ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Проте навіть за цієї умови не всі люди можуть одружуватись один з одним.

Фокус також писав, що в Україні планують змінити оплату за адмінпослуги: більшість із них стануть платними, з фіксованими тарифами від 20 до 200 гривень. Наприклад, реєстрація шлюбу коштуватиме 200 гривень, оформлення документів на бізнес чи землю — теж до 200. Водночас соціальні та дитячі послуги залишаться безкоштовними.

В 2024 році в Україні кількість розлучень була фактично такою ж, як і кількість укладених шлюбів. За даними Міністерства юстиції та судової влади, минулого року українці уклали 150,2 тисячі шлюбів, а кількість розлучень склала 141,8 тисячі. Статистика за попередні роки теж не була оптимістичною, але останні дані називають “найбільшим сумним рекордом українців”.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Робота над законопроєктом про суд присяжних триває

Published

on



В Україні триває підготовка до ухвалення Верховною Радою проєкту закону про запровадження суду присяжних.

Про це повідомила заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра у Фейсбуці, передає Укрінформ.

“Продовжую щоденну роботу на юридичному фронті, де наша головна мета — забезпечити покарання агресора та побудову сталого міжнародного механізму справедливості… У внутрішньому треку: очікуємо нових подань на суддів, триває розгляд законопроєктів щодо посилення незалежності судової влади, готуємо закон про суд присяжних — щоб народ мав голос у справах про тяжкі злочини. Реалізуємо інші заходи, визначені проєктом Стратегії розвитку системи правосуддя та конституційного судочинства на 2025-2029 роки”, – зазначила Мудра.

Читайте також: Мудра розповіла про кадровий голод у судах

Як повідомляв Укрінформ, законопроєкт про створення в Україні суду присяжних зареєстровано у Верховній Раді у 2020 році за №3843, його авторами стали народні депутати Павло Фролов, Ігор Фріс, Федір Веніславський та Павло Павліш.

5 грудня 2024 Верховна Рада ухвалила цей законопроєкт за основу.

11 лютого 2025 року проєкт було включено до порядку денного тринадцятої сесії Верховної Ради дев’ятого скликання. З початку 2025 року документ перебуває на стадії підготовки до другого читання Комітетом ВР з питань правової політики.

Згідно з законопроєктом, суд присяжних — це форма безпосередньої реалізації природного, закріпленого в Конституції права народу на здійснення правосуддя, що складається з одного професійного судді і Лави присяжних.

Пропонується, щоби Лава суду присяжних складалася з восьми присяжних.

Суд присяжних, як передбачається, розглядатиме кримінальні справи в першій інстанції. Вердикт присяжних про винуватість особи вважається прийнятим, якщо за нього проголосують щонайменше 7 з 8 присяжних.

Пропонується надати присяжним гарантії недоторканності суддів на час виконання ними обов’язків у суді.

Запровадження інституту суду присяжних було передбачене у Стратегії розвитку органів правосуддя і конституційного судочинства на 2021-2023 роки.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Виклик, перевага, унікальність: в Одесі дискутували про мультикультурність Бессарабії Анонси

Published

on



Дискусію, яка стала спробою з’ясувати чи здатна багатокультурна Бессарабія, частина Одеської області, стати моделлю для всієї України.

Організатором дискусії виступив  ICES – The Institute for Central European Strategy.

Спікерами виступили співачка, композиторка, фольклористка, ініціаторка етноекспедицій у Бессарабії Мар’яна Садовська та начальниця управління культури, національностей та релігій. Ярослава Різникова

Учасники дискусії намагалися відповісти на низку питань. Чи можна говорити про прикордоння не як про край, а як про центр змін? Чому саме з Бессарабії починається переосмислення української державності – через мову, культуру, довіру та щоденне співжиття? Обговорювали Бессарабію як лакмусовий папірець європейської інтеграції, виклик для української політичної нації й приклад того, як розмаїття стає ресурсом сили, а не загрозою.

“Мультикультурність Бессарабії відрізняється від такої в інших регіонах. Перш за все тим, що дуже різні культури тут значно ближчі одна до одної. Наприклад, ми були у селі Каракурт де албанська, гагаузька та болгарська культура разом. Я такого в Україні більше ніде не зустрічала”, – зазначила Ярослава Різникова.

Серед іншого учасники дискусії намагалися з’ясувати що значить “бути українським” у Бессарабії – не проти, а разом із місцевими ідентичностями, як протистояти імперській спадщині – не знищуючи, а переозначуючи її та чи присутня держава в регіоні насправді.

Бессарабія своєю мультикультурністю постійно притягує в Одеську область різноманітних істориків та блогерів. Наприклад, у квітні журналіст та автор проєкту “Світ навиворіт. Україна” Дмитро Комаров вдруге за сезон свого шоу у 2025 році відвідав Одеську область. 

Потім “Світ навиворіт. Україна” втретє за рік відвідав Одеську область причому відвідав одразу три місця. Спочатку команда шоу відвідала селище Доброслав за 40 кілометрів від Одеси де поспілкувалася з представниками спільноти “бороданів”. З Доброслава команда шоу поїхала до Болградського району де взяла участь в обряді жертвоприношення в селі Городнє, який місцеві жителі називають по мусульманські “Курбаном”. Цей обряд є жертвою Богу й має власну легенду.


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.