Події
У Києві у Будинку художника відкриється виставка робіт митців різних поколінь

У Центральному будинку художника до 55-річчя Київської організації Національної спілки художників України 23 квітня відкриють виставку творів київських митців різних поколінь.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій.
В рамках експозиції можна буде побачити близько 200 творів живопису, графіки, скульптури, декоративно-ужиткового мистецтва – в усьому розмаїтті стилів та жанрів, що визначають сучасну українську культуру.
Свої твори представлять Михайло Гуйда, Микола Кутняхов, Костянтин і Анастасія Косеревські, Костянтин Чернявський, Сергій Герасименко, Галина Кириленко-Бараннікова, Галина Дюговська, Володимир Балібердін, Юрій та Мирослава Пшеничні, Андрій Будник, Микола Журавель, Вікторія Дромарецька, Олексій Чепелик.
Під час урочистостей відбудеться відзначення найкращих митців столиці, а також святковий концерт у виконанні оркестру “Cвятограй” Київської школи мистецтв №6 ім. Г. Жуковського.
За словами голови НСХУ, заслуженого художника України Костянтина Чернявського, ювілей столичної організації – це справді визначна подія в сучасному мистецтві.
“Ми пишаємось нашими митцями, творчість яких є візитівкою сучасної України, і щиро запрошуємо відвідати цю унікальну і цікаву експозицію”, -зауважив Чернявський.
Ювілейна виставка триватиме до 5 травня.
Як повідомляв Укрінформ, у кінотеатрі “Жовтень” 26 квітня відбудеться спеціальний показ біографічної драми “Киснева станція”, в якому візьмуть участь автор сценарію Михайло Бриних і виконавиця ролі Сафінар Христина Дейлик.
Події
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини

На Вінниччині технологію приготування традиційної страви села Красненьке Іллінецької громади – «Паланської печені» включили до обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини.
Про це кореспонденту Укрінформу повідомила провідна методистка Вінницького обласного центру народної творчості (ВОЦНТ) з питань нематеріальної культурної спадщини Марія Моторна.
«Паланська печеня – це святкова, переважно великодня страва, бо не завжди люди мали великий шматок м’яса, з якого її готують. Вона «паланська» – за назвою села, в якому її готували. Для приготування цієї страви пекли корж, який потім обов’язково мав зачерствіти. Тоді його натирали на тертку, змішували з яйцями і загортали у відбитий качалкою свинячий «фартух», присмачений сіллю з перцем», – зазначила Моторна.

За її словами, запікають цю печеню на вишневих гілочках і подають до столу з маринованими вишнями.
Експертна рада ухвалила рішення про внесення технології приготування цієї печені до обласного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини 17 квітня. Це перший з елементів НКС, внесений Іллінецькою громадою.
«Паланська печеня» – це цікава і колоритна локальна автентична страва, хоча схожі готували й в інших селах Вінниччини.
Науковиця зазначила, що, наприклад, у Чернівецькій громаді також побутує традиція готувати печеню на основі поєднання коржа із м’ясом. Це великодня страва, у якій використовується до 20 яєць, порізаний кубиками корж і підсмажені реберця. Усе змішують, приправляють і запікають у формі. Так готують в селі Біляни, і там ця страва називається «Дід».
Як повідомлялось, у квітні 2024 року Експертна рада внесла до переліку нематеріальної культурної спадщини Вінниччини шість нових елементів.
Фото: Марія Моторна
Події
В галереї Artodessa відкрилася виставка французького фотографа Маттьє Шазаля

В галерееї Літнього театру Міського саду Artodessa відкрилася виставка — шани та пам’яті французького фотографа Маттьє Шазалю (1975–2024), який присвятив своє життя пошуку краси на межі між Сходом і Заходом.
Фото: Світлана Корольова/Фейсбук
Маттьє Шазаль (1975 – 2024) був лауреатом багатьох премій. Він на протязі свого творчого шляху документував складнощі життя на лініях розлому між Сходом і Заходом. Любитель життя та гедоніст, Шазаль провів майже два десятиліття, подорожуючи навколо Чорного та Середземного морів, від Балкан до Кавказу, від Греції до Вірменії, від України до Туреччини, Сирії, Іраку та Ірану в пошуках краси. Але його подорож постійно вела його до потворності війни. Не будучи військовим фотографом за покликанням — титул, який він не любив — Шазаль залишив вражаючу хроніку деяких найжахливіших конфліктів цього століття.
Філософ за вдачею та освітою, Шазаль створював образи, які були непрямими та глибоко гуманними роздумами про життя з жахами війни та попри них. Солдати п’ють чай у перервах між боями, дрімають полуденними годинами, купаються в річці. Люди ходять на ринки, сміються та одружуються. Війна присутня лише натяком: зруйнований міст або зламана парасолька. Тут життя займає центральне місце, стаючи ще яскравішим через свою крихкість.
Маттьє вперше приїхав до Одеси у 2011 році, а потім неодноразово приїжджав після повномасштабного вторгнення Росії, починаючи з березня 2022 року. Він закохався в місто, і разом ми мріяли побудувати в Одесі дім фотографії. Маттьє більше немає з нами, але наша спільна мрія живе.
Всі фото – Світлана Корольова/Фейсбук.
Події
В Україні розпочалися зйомки сімейного комедійного фентезі

Розпочалися зйомки сімейного комедійного фентезі «Хрещатик 48/2» режисера Дмитра Авдєєва та продюсера Олексія Комаровського, що перенесе глядачів у паралельний світ, де народжуються герої.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Державне агентство України з питань кіно.
«Це добра й захоплива історія про дружбу, пригоди та боротьбу зі злом, що сховалося просто в серці Києва», – йдеться у повідомленні.

За сюжетом 11-річні Юрко і Мія випадково знаходять вхід до Потойбічного Києва, що існує з 482 року. Там на них чекають персонажі українського фольклору, шалені випробування та зустріч із древньою Богинею смерті…

«Магія, легенди, гумор і світло – у новому фільмі, що перенесе глядачів у паралельний світ, де народжуються герої», – анонсували в агентстві.
Виробництвом стрічки займається IdeaFilms за підтримки Держкіно. Дистриб’юторами виступають UPHub та В&Н Film Distribution
Як повідомляв Укрінформ, в Одесі стартували зйомки стрічки «Бачу тебе» режисера Юлії Бєляк, яка стане засобом психологічної підтримки та емоційного зцілення для українських воїнів.
Фото: NAME PR
-
Усі новини1 тиждень ago
машинний зір не допоміг (відео)
-
Усі новини1 тиждень ago
у Китаї створили найкращий у світі елемент
-
Політика1 тиждень ago
Перемовини щодо «мінеральної угоди» проходять позитивно
-
Усі новини1 тиждень ago
Загадкову трикутну вежу в Зоні 51 виявлено на Картах Google (фото)
-
Усі новини1 тиждень ago
Кожен телефон приховує трюк, який полегшує життя користувачам: про що йдеться
-
Відбудова5 днів ago
У Піддубному на Донеччині відновили газопостачання після обстрілу
-
Політика1 тиждень ago
ВАКС продовжив обов’язки для ексдепутата Микитася до 9 червня
-
Події1 тиждень ago
Українка перемогла на конкурсі краси у США Miss Petite Universe