Connect with us

Суспільство

У поліції просять не знімати роботу ЗСУ

Published

on



«Звичайно, але скоріше за все, вони (ці фото і відеоматеріали – ред.) потраплять не до шахраїв – до хакерів. Потрібно двічі подумати, чи дійсно вам у галереї потрібне таке відео і що ви з ним у подальшому будете робити. Я б таке, наприклад, взагалі не знімав і ніде не постив і не підставляв себе під кримінальну відповідальність», – порадив Дороганов.

Він заявив, що проти України на сьогодні здійснюється повномасштабна кіберагресія, і що потрібно розуміти, що шкідливе програмне забезпечення розробляється не тільки під операційні системи, які застосовуються на комп’ютерах, а і під мобільні пристрої.

«Більше це все-таки на Андроїд, чим на iOS (може бути – ред.), але потрібно розуміти, що у певний момент особа, не маючи наміру поширювати якусь інформацію, сама того не розуміючи, за допомогою ШПЗ стане пособником у розповсюдженні чутливої інформації», – зазначив представник кіберполіції.

Відповідаючи на питання щодо незвичайних схем фішингу, він поінформував, що з часом шахраї адаптуються до тих обставин, у яких вони перебувають, і реагують на ті події, які здійснюються у країні і світі загалом.

«У 2022 році у нас був успішно задокументований гарний кейс по фішингу, який полягав у наступному: під час блекаутів на території України, саме тоді, коли були відключення електроенергії, група шахраїв з Одеської області створила низку Телеграм-каналів, які нагадували зовнішньо роботу енергетичних компаній України. Під виглядом цих Телеграм-каналів шахраї просили людей залогінитися у таких каналах з метою нібито отримання пріоритетних підключень», – розповів фахівець.

За даними Дороганова, у подальшому шахраї, коли особа ділилася своїм номером телефону, просили її ввести пароль для перевірки – той, який приходить від соцмережі.

«Громадянин вводив такий пароль у бот, і заздалегідь підготовлений скрипт на сервері шахраїв здійснював несанкціоноване втручання до облікового запису громадянина у Телеграмі, автоматично накидав йому двофакторну аутентифікацію, підконтрольну шахраям, і автоматично викидав легітимного користувача з його акаунту, таким чином заволодіваючи акаунтом у Телеграмі», – пояснив представник кіберполіції.

Читайте також: У кіберполіції розповіли про три найпоширеніші шахрайські схеми

За його словами, з часом шахраї побачили, що така схема не зовсім гарно працює – відсоток заходів у акаунти був не дуже високим, бо в багатьох громадян стояла двофакторна аутентифікація.

«Тому шахраї модифікують свій скрипт: він не тільки питає номер телефону, перевірочний пароль, а також питає і другий пароль двофакторної аутентифікації. Звучить нібито смішно – як люди можуть вводити і пароль, і номер, і двофакторку – але вони це робили», – зазначив він.

Дороганов пояснив, що у цьому випадку скрипт був заново модифікований.

«Він на вхід отримував номер телефона, пароль і перевірочний двофакторний код, після чого автоматично заходив до акаунту, збивав двофакторку легітимного користувача, накидав двофакторку вже підконтрольну шахраям і знову викидав легітимного користувача з його акаунту. Таким чином шахраї заволодівали акаунтом у Телеграмі», – поінформував представник кіберполіції.

Він пояснив, для чого це робилося.

«Тут ми вже говоримо про каскадність злочинів. А саме – після заволодіння доступом до Телеграм-каналу або будь-якого іншого шахраї здійснювали автоматичну розсилку, це перший етап шахрайської діяльності. Розсилку з метою нібито «позичте мені кошти», «зі мною щось сталося» тощо. На другому етапі вже відпрацьовані акаунти – ті, з яких здійснювалася розсилка, і родичі, близькі, друзі перекидали кошти – використовувалися для так званого реального трафіку», – сказав Дороганов.

За словами правоохоронця, реальний трафік полягає в тому, що за допомогою цих акаунтів шахраї вступали у свої заздалегідь підготовлені групи у Телеграмі і там рекламували шахрайську діяльність з інвестування коштів у грошові піраміди.

«Люди і, в тому числі, фільтри Телеграму, бачили, що там іде нативний трафік, дійсно нормальний, вони піднімали їх (ці групи – ред.) у рейтингу вище. Тому громадяни України бачили такі «інвестпроєкти» і, на жаль, інвестували гроші у такі проєкти», – зазначив представник кіберполіції.

Як повідомляв Укрінформ, шахраї для отримання даних клієнтів ПриватБанку пропонують скасувати неіснуючі транзакції до РФ.



Джерело

Суспільство

Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки

Published

on



Торговельні центри мережі «Епіцентр» відновили роботу після масштабної хакерської атаки, яка сталася в ніч проти 28 квітня; компанія продовжує ліквідацію її наслідків.

Про це пресслужба компанії повідомила у Фейсбуці, передає Укрінформ.

«Станом на вечір понеділка компанії «Епіцентр К» вдалося відновити роботу всіх торговельних центрів мережі після хакерської атаки, що відбулася в ніч на 28 квітня. Водночас цілеспрямована атака зловмисників призвела до серйозних наслідків для інфраструктури компанії», – йдеться в повідомленні.

За інформацією пресслужби, протягом 28 квітня більшість торгових обʼєктів мережі працювали з перебоями, проте зараз всі великі торгові центри компанії відновили стабільну роботу. Деякі складнощі з функціонуванням залишаються у низки малоформатних торгових обʼєктів.

Невирішеними також залишаються проблеми з регістрами бухгалтерського обліку. В структурі баз даних, що стосуються бухгалтерського обліку, відсутні всі регістри та журнали. У результаті цього немає змоги складати будь-які форми бухгалтерської та податкової звітності.

Команда фахівців «Епіцентр К» продовжує робити все можливе задля усунення наслідків хакерської атаки та якнайшвидшого відновлення всіх сервісів компанії.

Читайте також: Компанія De Novo заявила про відновлення роботи сервісів після ранкового збою

Як повідомлялося, наприкінці січня міжнародна компанія у сфері харчових та агротехнологій МХП зазнала найбільшої хакерської атаки за всю історію свого існування.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Посадовицю-шпигунку затримали на нараді в мерії на Миколаївщині Анонси

Published

on



Посадовицю затримали під час проведення службової наради в адміністративній будівлі Первомайської міської ради. Її підозрюють у державній зраді на користь російських спецслужб.

Як повідомили в СБУ, йдеться про 57-річну працівницю одного з управлінь Первомайської міської ради.

За даними слідства, вона збирала та передавала ворогу дані про переміщення українських військ, місця розташування мобільних підрозділів ЗСУ та маршрути військової техніки на півдні України.

Отриману інформацію держслужбовиця передавала через telegram-чатбот, яким керував проросійський блогер Сергій Лебедєв, відомий під псевдо “Лохматий”. Той, за даними СБУ, переховується в окупованому Донецьку та співпрацює з фсб і воєнною розвідкою рф.

Зібрані агенткою розвіддані росіяни планували використати для коригування ракетних і дронових ударів по Миколаївській області.

Як зазначають у відомстві, українські спецслужби спрацювали на випередження. Під час обшуку в посадовиці вилучили техніку з доказами шпигунської діяльності. Жінці повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада в умовах воєнного стану). Наразі вона перебуває під вартою.

Їй загрожує до 15 років тюрми або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Минулого тижня у Миколаєві затримали чергового інформатора рф, який збирав дані про місця дислокації ЗСУ й також передавав колаборанту “Лохмату” через telegram.

Перед тим СБУ нейтралізувала одну із найбільших агентурних мереж рф за час війни: на Миколаївщині затримано 13 інформаторів окупантів.

Окрім того, співробітники СБУ та  поліції затримали агентів російських спецслужб, які 14 лютого цього року на замовлення кремля планували теракт у Миколаєві. Для цього агресори використовували жінку з Полтавщини, яку мали підірвати разом з вибухівкою біля кафе в центрі міста.

Нещодавно СБУ виявила трьох осіб на Миколаївщині, які через канали в Viber та Telegram здійснювали інформаційно-підривну діяльність, спрямовану на зрив мобілізації та шкоду ЗСУ. 


Ірина Глухова



Джерело

Continue Reading

Суспільство

23-річний одесит ледь не до смерті побив перехожого

Published

on


Одеські поліцейські повідомили 23-річному чоловіку про підозру у спричиненні тяжких тілесних ушкоджень незнайомцю в центрі міста. Молодика взято під варту. Йому загрожує до восьми років позбавлення волі.
Подія сталась минулого тижня перед настанням комендантської години на вулиці Дерибасівській. Між двома нетверезими незнайомцями завʼязалась словесна перепалка і бійка, в ході якої 23-річний одесит вдарив 25-річного співмістянина кулаком в обличчя. Потерпілий впав на землю і втратив свідомість, а зловмисник продовжив бити його по голові. Правопорушника зупинили співробітники відділу поліції № 2 Одеського районного управління поліції № 1 та військовослужбовці Національної гвардії України під час спільного патрулювання центру міста.

Медики госпіталізували потерпілого з закритою черепно-мозковою травмою, переломом черепа та гематомою. Поліцейські затримали правопорушника в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

Як повідомив слідчий у справі Владислав Монастирський, зібравши достатньо доказів, фігуранту було повідомлено про підозру у спричиненні умисних тяжких тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння. Згідно з санкцією ч. 1 ст. 121 Кримінального кодексу України, молодикові загрожує до восьми років позбавлення волі.

Наразі за клопотанням слідчих  суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в розмірі 90 840 гривень, яким він не скористався. Слідчі дії тривають під процесуальним керівництвом Приморської окружної прокуратури міста Одеси.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.