Connect with us

Війна

Латвія відправила в Україну чергову партію ударних дронів

Published

on



«Ще 1500 бойових безпілотників прямують з Латвії до України. Дві латвійські компанії в рамках міжнародної коаліції безпілотників за перше півріччя поставили 12 тис. безпілотників», – написав Спрудс у своїй сторінці в соцмережі Х та опублікував відповідні фото та відео.

Він розповів, що у цю партію увійшли 1500 бойових дронів. Вони є частиною замовлення із 12 тисяч безпілотників, які у першому півріччі вироблять дві латвійські компанії для потреб Сил оборони України.

Зазначимо, що попередню партію БПЛА, про яку також повідомляв латвійський урядовець, було відправлено в Україну на початку квітня, і вона також налічувала 1,5 тисячі дронів.

Читайте також: Сейм Латвії затвердив вихід із Конвенції про заборону протипіхотних мін

Як раніше повідомляв Укрінформ, президент Латвії підписав закон про вихід країни з конвенції про заборону протипіхотних мін.

Фото: x.com/AndrisSpruds



Джерело

Війна

боєць «Едельвейсу» розповів про зміну тактики ворога

Published

on


Російські загарбники кардинально змінили тактику ведення штурмових дій і перейшли на стратегію наступу за допомогою так званих перероблених багі, які не завдають якихось занадто великих проблем для українських військових.

Про це під час пресконференції в Укрінформі на тему “Люди, які тримають нашу землю” з нагоди Дня піхоти повідомив старший лейтенант, військовослужбовець 10 окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс” Роман Тлустий.

“Що стосується зміни тактики ведення штурмових дій чи наступу ворога, однозначно вона змінилася. Спочатку це були колони максимально довгі, максимально великі з броньованої техніки, і основним нашим ураженням – це було в першу чергу артилерія. Далі з плином часу на перший план вже виходять в нас безпілотні літальні апарати. І вся війна або основна частина ключова саме ними виконується. Вони (російські війська – ред.) перейшли на стратегію наступу за допомогою так званих перероблених багі, в які там сідає чотири-шість піхотинців, і на квадроцикли, мотоцикли. Ну, я не можу сказати, що це наразі є ефективна тактика, бо вона нам не завдає якихось занадто великих проблем. Це все зазвичай виявляється на підступах. І наша основна задача, що ми робимо і справляємося, – не підпускати безпосередньо до нашого піхотинця, до ближнього бою, оцю колону, яка їде”, – зазначив Тлустий.

Також він пояснив, що тактика в лісистій місцевості має свою специфіку, однак українські піхотинці навчились повноцінно протидіяти ворогу.

“Якщо ми говоримо безпосередньо про ліс, лісисту місцевість, то раніше в них була тактика великими групами заходити, пробувати штурмувати наші позиції. Зараз вони перейшли на тактику короткими групами – по три чоловіка. Проводять максимальне накопичення найближче до нашої точки, яку вони хочуть в подальшому штурмувати, роблять певне накопичення, а далі малими групами починають заходити. На всі “тактики”, які вони використовують наразі, є повноцінна протидія”, – наголосив Тлустий.

Читайте також: Ворог вже активно застосовує мототехніку на фронті – військові

Водночас він зауважив, що особливої уваги потребують нові розробки ворожих БПЛА, FPV-дронів, які постійно змінюють частоти, на яких працюють.

“Тут є така постійна гонка. Вони літають на певних FPV на певних частотах, ми використовуємо певні РЕБи. Проходить проміжок часу, вони переобладнуються, вони виходять на інші частоти. Відповідно, ми мусимо швидко реагувати і виходити на інші РЕБи на інших частотах. І оце така гонка, яку виграти дуже важко. Головне – не програти”, – відзначив він.

Боєць «Едельвейсу» також зазначив, що станом на сьогодні піхотинці оперативного командування “Захід” Сухопутних військ ЗСУ не мають дефіциту боєприпасів на полі бою.

“Що стосується забезпечення як такого, не можна сказати, що є якісь наразі проблеми чи критичні проблеми з озброєнням і взагалі. Є певні проміжки часу, коли буває в певні моменти гірше, а загалом проблем в цьому немає”, – запевнив Тлустий.

Читайте також: До професійного свята піхотинцям ОК «Захід» вручили державні нагороди

Як повідомляв Укрінформ, у 2019 році Президент України підписав Указ №152/2019 про відзначення 6 травня Дня піхоти. Згідно з указом, це професійне свято встановлено “з метою вшанування мужності та героїзму воїнів механізованих, мотопіхотних, гірсько-штурмових військових частин і підрозділів Сухопутних військ Збройних Сил України, виявлених у боротьбі за свободу, незалежність та територіальну цілісність України, а також започаткування сучасних військових традицій”.



Джерело

Continue Reading

Війна

що зробив завод і як змінили технологію, — ЕП

Published

on



Підприємство, причетне до скандалу з бракованими мінами для Збройних сил України, виконало зобов’язання та повністю замінило проблемні боєприпаси. Завод надіслав українським бійцям майже 40 тисяч мін за умовами гарантії, та вдосконалив виробничий процес.

Про міни для ЗСУ та підсумки скандалу з неякісними пострілами написало медіа “Економічна правда”.

Медіа повідомило, що отримало відповідь на запит, відправлений у Міністерство стратегічних галузей промисловості. У документі від міністерства вказується, що завод-виробник повністю замінив партію бракованих мін. Ідеться про 39 455 од. боєприпасів. Неякісні постріли калібру 120 мм вилучили й надіслали нові та покращені, написало ЕП. Обмін відбувався з грудня 2024 року і кількома партіями, пояснили в Мінстратегпромі. При цьому завод одночасно відвантажував боєприпаси за поточними контрактами, додало відомство.

У листі міністерства також розповіли про те, що зробив завод після виявлення партії бракованих мін для ЗСУ. Вказується, що компанія змінила конструкцію пострілів, покращила технології та посилила контроль за якістю. Крім того, покращені міни успішно пройшли бойове випробування, підсумували урядовці.

“Нові партії мінометних пострілів калібру 120 мм виготовлені за зміненою технологією, пройшли ряд випробувань, зокрема у військах”, — навели журналісти фрагмент відповіді Мінстратегпрому.

Також міністерство відкрило інформацію про кількість мін та снарядів, випущених в Україні протягом 2024 року: це 2,4 млн од. Підрахунки показують, що бракованих виробів виявилось 2%.

Міни для ЗСУ — проблеми з бракованими боєприпасами

Зазначимо, у листопаді 2024 року Фокус писав про міни для ЗСУ, які не вибухали або детонували, не долітаючи до цілі. Про проблеми з боєприпасами розповів розслідувач Юрій Ніколов. Ніколов зібрав скарги бійців, які публікували відео з неякісними пострілами. Як з’ясувалось, згідно з угодою Міноборони України з деяким державним підприємством, у 2023 році в ЗСУ мали надійти спершу 300 тис. мін, а потім — ще 670 тис. У статті описується процедура перевірки та прийняття продукції, через недосконалість якої на фронт потрапили неякісні міни. У 2024 році, за орієнтовними оцінками, могли відкликати партію в 100 тис. пострілів, ідеться у розслідуванні. Своєю чергою глава Мінстратегпром Герман Сметанін заявив, що насправді ідеться про 24 тис. одиниць браку.

Тоді ж Міноборони України відреагувало на скандал з мінами. У відомстві повідомили, що знають про проблему і три тижні тому почали розслідування. Відомство додало, що бійці ЗСУ отримуватимуть імпортні постріли, поки з’ясується питання з вітчизняними.

Нагадуємо, у січні на порталі Defense Express розповіли про закупівлю мін для ЗСУ, 80-річний вік яких перевищує термін придатності тротилу.



Джерело

Continue Reading

Війна

Війська РФ використають «травневе перемир’я» для перегрупування та посилення

Published

on



Триденне «перемир’я» у травні, як і попереднє «Великоднє», російські війська використають для перегрупування, посилення своїх оборонних споруд та збільшення забезпечення.

Як передає Укрінформ, про це в телеефірі заявив речник Сил оборони Півдня Владислав Волошин.

«Звичайно, це його так зване перемир’я (Великоднє – ред.) чи припинення вогню, воно лише було видимістю. Ми, звичайно ж, спостерігали, як ворог проводив ці перегрупування, як він зміцнював і посилював свої оборонні споруди, як він проводив евакуацію своїх втрат, як він здійснював логістичне забезпечення. І вже буквально на наступну добу в нас на 25% збільшилась кількість артилерійських обстрілів і збільшилась кількість боєприпасів, які ворог застосував під час цих обстрілів. Крім того, відсотків на 12-15 збільшилась кількість ударів дронами-камікадзе. Підкреслюю – на наступну добу. Тобто ворог використав те перемир’я, те припинення вогню для того, щоб безперешкодно здійснити всі ці перегрупування і логістичні посилення своїх підрозділів», – сказав Волошин.

Крім того, за його словами, росіяни не припиняли розвідку, намагалися на деяких напрямках зробити проходи в мінно-вибухових загородженнях, хоча Сили оборони й не дозволили це здійснити. На думку речника, анонсоване диктатором Путіним перемир’я на 9 травня російські окупанти так само використають для свого посилення.

Читайте також: В Україні відреагували на «перемир’я» Путіна: Навіщо чекати 8 травня?

«За ці три дні, що вище військово-політичне командування і керівництво Російської Федерації пропонує провести, ну, здійснити «перемир’я», я думаю, що він (ворог – ред.) також зможе використати його для того, щоб просто посилитись», – наголосив Волошин.

Як повідомляв Укрінформ, Путін оголосив «перемир’я» з 8 по 10 травня на честь Дня Перемоги, який відзначається в Росії. На цей період нібито буде зупинено всі бойові дії з боку РФ. Президент України заявив, що для припинення вогню не потрібно чекати 8 травня, як анонсував очільник РФ Володимир Путін. Це можна зробити негайно.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.