Політика
Стефанішина прибула з робочим візитом до Угорщини

Віцепрем’єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – міністерка юстиції України Ольга Стефанішина прибула з робочим візитом до Угорщини.
Про це повідомив у Фейсбуці Офіс віцепремʼєрки, передає Укрінформ.
Зазначається, що ключовими питаннями візиту будуть розвиток двостороннього діалогу України та Угорщини, захист прав національних меншин (спільнот), можливості секторальної співпраці.
Згідно з програмою візиту, урядовиця відвідає двомовну угорсько-українську середню школу та гімназію в Будапешті, проведе консультації в розширеному форматі з питань захисту прав національних спільнот та розвитку взаємного діалогу двох країн.
До складу української делегації увійшли перший заступник міністра освіти і науки Євген Кудрявець, гендиректор Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Олександр Ільков, заступник голови Держслужби з етнополітики та свободи совісті Ігор Лоссовський, народна депутатка Юлія Гришина, посол України в Угорщині Федір Шандор, заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Ігор Шинкарюк та представники МЗС.
З угорського боку делегацію очолює заступник міністра закордонних справ Левенте Мадяр.
Як повідомляв Укрінформ, міністр з питань ЄС в уряді Польщі Адам Шлапка заявив, що Польща налаштована на відкриття першого переговорного розділу щодо членства України в ЄС, але це блокує Угорщина.
Політика
Лавров про пропозицію перемир’я Путіна (відео)

Запропоноване президентом РФ Володимиром Путіним перемир’я до дня перемоги стане початком прямих переговорів з Україною без попередніх умов.
Про це сказав міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.
“Наша пропозиція, яку президент Путін озвучив, це початок прямих переговорів без попередніх умов”, — заявив він.
При цьому ідею Києва про 30-денне перемир’я в Москві сприймають як попередню умову, додав Лавров.
Росія не бачить можливостей для чесного моніторингу дотримання тривалого перемир’я в Україні. Далі міністр звинуватив українську владу в здатності “організовувати провокації”.
“Немає жодних сумнівів, що ці провокації тривали б незалежно від того, як це перемир’я буде організовано”, — додав чиновник.
Новина оновлюється…
Політика
Шмигаль обговорив із делегацією ПА НАТО оборонну співпрацю

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час зустрічі із делегацією ПА НАТО на чолі із президентом Маркосом Перестрелло обговорив поглиблення оборонної співпраці та розвитку українського ОПК.
Як передає Укрінформ, про це Шмигаль повідомив у Телеграмі.
«Висловив вдячність за сьогоднішній візит та постійну підтримку України у протидії російській агресії, а також за підтримку нашого курсу до членства в НАТО. Парламентська асамблея відіграє важливу роль у підтримці єдності союзників з Альянсу», – зазначив Шмигаль.
За його словами, під час розмови порушили тему поглиблення оборонної співпраці та розвитку українського ОПК. Шмигаль відзначив дієвість «данської моделі» підтримки оборонної промисловості України та закликав надалі розвивати цей інструмент. Обговорили також, як ПА НАТО може допомогти Україні у довгостроковій перспективі.
«Дійшли згоди, що Європа, США та Україна повинні працювати разом для встановлення справедливого та тривалого миру. Будь-яка угода має бути ухвалена з надійними гарантіями безпеки», – підкреслив Шмигаль.
Він висловив вдячність Парламентській Асамблеї НАТО за те, що вона «стоїть пліч-о-пліч з Україною у найважчі часи, мобілізує політичну та військову підтримку для нашої держави».
Як повідомляв Укрінформ, голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук і делегація Парламентської Асамблеї НАТО на чолі з президентом Маркосом Перестрелло вшанували пам’ять загиблих на місці російського ракетного удару у Києві.
Фото: Денис Шмигаль, Телеграм
Політика
Росії не треба чекати до 8 травня, щоб припинити вбивства

«Наша позиція є дуже чіткою. Росія може припинити вбивства та бомбардування у будь-який час, тож абсолютно немає потреби чекати до 8 травня, – вони можуть зробити це вже зараз, просто сьогодні. …Росія має репутацію агресора. Тож ми маємо дивитися та виносити судження про Росію за її вчинками. Водночас Україна вже понад місяць тому погодилася на безумовне припинення вогню. З нашого боку, ми продовжуємо підтримувати Україну у досягненні тривалого та всеохоплюючого миру», – наголосила речниця Єврокомісії.
Коментуючи заяви американської адміністрації про ймовірний вихід із переговорного процесу щодо миру, вона зауважила, що підтримка України залишатиметься пріоритетом для європейської сторони, але Європа буде сильнішою, якщо ці зусилля будуть підтримуватися союзниками.
«Ми завжди сильніші разом із нашими союзниками. Нашим пріоритетом завжди має залишатися підтримка України, тому що це посилає правильний сигнал усім потенційним агресорам, не лише Росії у цьому випадку. Ми зосереджені на тому, щоб забезпечити для України позицію сили. Саме тому ми продовжуємо збільшувати військову допомогу Україні – країни-члени зобов’язалися виділити на це 23 мільярди євро цього року. Що сильніша Україна на полі бою, то сильнішою вона буде й за столом переговорів», – підкреслила Гіппер.
Як повідомлялося, Путін оголосив «перемир’я» з 8 по 10 травня.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що для припинення вогню не потрібно чекати на 8 травня, адже це можна зробити негайно.
Фото: eumetsat.int
-
Політика6 днів ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Війна6 днів ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Події6 днів ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Усі новини1 тиждень ago
дослідник упевнений в існуванні інопланетної бази під водою
-
Усі новини1 тиждень ago
стюардеса показала, що носить під зручною уніформою (відео)
-
Усі новини1 тиждень ago
ЗСУ уразили рідкісний російський дрон «Форпост» за $7 млн: чим він небезпечний (відео)
-
Відбудова6 днів ago
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення
-
Війна6 днів ago
в ЗС РФ збільшилась кількість іноземних найманців, — військовий