Відбудова
У МОЗ пояснили причини тривалої відбудови Охматдиту

Процес відбудови дитячої лікарні “Охматдит” має відповідати державним будівельним нормам і технічним стандартам.
Про це на брифінгу заявив заступник міністра охорони здоровʼя Едем Адаманов, передає кореспондент Укрінформу
“Перше основне питання, яке завжди ставлять всі: чому так довго, чому займає стільки часу? Нагадаю, що відповідність державним будівельним нормам і технічним стандартам є обов’язковою. Нагадаю, що цей об’єкт має найвищий статус складності будівництва. Це означає, що неможливо його будувати без проєктно-кошторисної документації і без експертизи”, – сказав Адаманов.
Як зазначив заступник міністра, важливо, щоб під час відновлення лікарня продовжувала надавати медичну допомогу.
“Це насправді дуже ускладнює процес відновлення. Це і рівень шуму, і процес, який буде відбуватися, як саме будуть розміщені конструкції, які вікна, черговість, як вони знімаються, як вони монтуються. Це теж, на жаль, займає час”, – пояснив Адаманов.
Він зауважив, що рішення про проведення державної експертизи проєктно-кошторисної документації на відновлення лікарні було ухвалено задля того, щоб якість та прозорість всіх процесів не викликали сумнівів.
“Це документація, без якої неможливо визначити обсяг робіт, матеріалів, які потрібні, і ціни безпосередньо на ці матеріали і роботи”, – зазначив Адаманов.
Як повідомляв Укрінформ, 8 липня 2024 року внаслідок ракетного удару дитяча лікарня «Охматдит» зазнала значних ушкоджень. Найбільше постраждали новий лікувально-діагностичний корпус, адміністративний та токсикологічний корпуси, трансформаторна підстанція і хірургічний корпус.
Міністерство охорони здоровʼя планує оголосити тендер на відновлення нового корпусу «Охматдиту» наступного тижня.
Відбудова
Уряд затвердив угоду з Японією, яка дозволить отримати близько $3 мільярдів із заморожених активів РФ

Кабінет міністрів затвердив угоду з Японією, яка дозволить отримати близько 3 млрд дол. у межах ініціативи Extraordinary Revenue Acceleration (ERA).
Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у Телерамі, передає Укрінформ.
“Уряд затвердив угоду з Японією, яка дозволить отримати близько 3 млрд дол. у межах ініціативи ERA”, – написав він.
Шмигаль зазначив, що ці кошти будуть забезпечені доходами від заморожених російських активів та спрямовані на пріоритетні видатки бюджету, відбудову й розвиток України. За ого словами, загалом у межах цього механізму Україна залучить 50 млрд дол.
“Дякуємо партнерам з G7 та ЄС за створення інструменту, який змушує Росію платити за завдані збитки. Розраховуємо, що всі знерухомлені активи агресора будуть конфісковані й спрямовані на відбудову України”, – додав він.
Як повідомляв Укрінформ, у квітні у межах ініціативи ERA Європейський Союз перерахував Україні 1 млрд євро.
Фото: Денис Шмигаль, Телеграм
Відбудова
у громаді на Миколаївщині половина жителів не може отримати компенсацію

У прифронтовій Березнегуватській громаді на Миколаївщині половина людей, житло яких зруйноване обстрілами, не має документів на право власності, а відтак не може отримати компенсацію від держави за програмою єВідновлення.
Про це кореспонденту Укрінформу повідомив Березнегуватський селищний голова Сергій Бойко.
«Зараз у громаді проживає 16,9 тисячі людей, до повномасштабного вторгнення було близько 19,5 тис. Під час обстрілів та бойових дій було пошкоджено 1200 будинків, 60 зруйновано вщент. Але офіційні документи, які підтверджують право власності, є лише трохи більше ніж у 500 постраждалих родин. Тобто близько половини власників не можуть отримати допомогу від держави за програмою єВідновлення, і це дуже серйозна проблема», – сказав Бойко.
За його словами, частині людей допомогли з відбудовою благодійні фонди та організації. Вони ж працюють із цими родинами, щоб відновлювати документи, хоча процедура не проста, і не всім вдається допомогти.
Очільник громади стверджує, що люди поступово повертаються, але здебільшого ті, у кого вцілів будинок і є де жити. Ті, хто отримав сертифікати за знищене житло, їдуть в інші місця, де спокійніше. Там купують хати і обживаються заново.
«Прикро, але людей теж можна зрозуміти. Ті наші села, які межують із Херсонщиною по річці Інгулець – знищені практично вщент. Це Біла Криниця, Тернівка, Велике Артакове та інші. Є ще два села – Яколівка та Веселий Кут, які не тільки зазнали сильних обстрілів, а ще й постраждали від затоплення під час підриву Каховської дамби», – зазначає Бойко.
Він також стверджує, що наразі у громаді бракує фахівців у сфері місцевого самоврядування та в аграрному секторі.
Що ж до пошуків джерел відновлення, то тут громада працює з міжнародними партнерами, допомагає й Миколаївська ОВА.
Як повідомлялося, прифронтова Березнегуватська громада на Миколаївщині шукає партнерів для відбудови академічного ліцею, у який армія РФ поцілила шістьма ракетами.
Фото ілюстративне
Відбудова
На Одещині завершують капітальний ремонт мосту через канал Кофа

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури завершує ремонт мосту на дорозі, яка з’єднує порти в Ізмаїлі та Кілії.
Про це пресслужба агентства повідомила у Фейсбуці, передає Укрінформ.
«На Одещині ремонтуємо міст через канал Кофа на дорозі Т-16-07 Ізмаїл – Кілія – Вилкове. Споруда має важливе логістичне значення: поєднує Ізмаїльський та Кілійський річкові порти, а також чотири громади Ізмаїльського району», – йдеться в повідомленні.
Наразі фахівці завершили влаштування верхнього шару асфальтобетонного покриття на мостовій споруді та підходах. Зараз встановлюють дорожні знаки, зміцнюють узбіччя, фарбують міст. Після цього на укосах посіють траву. Буде нанесено дорожню розмітку.
Як повідомлялося, Служба відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області завершує відбудову пошкодженого обстрілами будинку на Яблунській, 17 у Бучі.
Фото: Агентство відновлення
-
Суспільство3 дні ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Події2 дні ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Війна1 тиждень ago
Українські дрони стають стійкішими до РЕБ ворога
-
Політика1 тиждень ago
Цінна зустріч у критичний момент
-
Події1 тиждень ago
На Вінниччині «Паланську печеню» визнали елементом нематеріальної культурної спадщини
-
Відбудова1 тиждень ago
В Україні презентували закупівельну організацію Агентства відновлення
-
Війна1 тиждень ago
в ЗС РФ збільшилась кількість іноземних найманців, — військовий
-
Відбудова5 днів ago
Точицький і міністр культури Італії обговорили підготовку до конференції з відновлення України