Connect with us

Усі новини

компанія представила власну модель штучного інтелекту

Published

on



Китайський виробник смартфонів і електромобілів Xiaomi впроваджуватиме власний ШІ. Ринок одразу ж відреагував — акції компанії помітно пішли вгору.

Про це повідомляє scmp.com.

Зокрема, ціна акцій Xiaomi в Гонконзі наприкінці минулого тижня зросла на 5,3% (до 49,95 гонконзьких доларів), тоді як акції Kingsoft Cloud Holdings, в якій Xiaomi належить 10% акцій, а генеральному директору Xiaomi Лей Цзюню — 11%, підскочили на 14,2% (до 7,4 гонконзьких доларів).

Як заявили в компанії Xiaomi, їхня модель MiMo з відкритим вихідним кодом налічує 7 млрд параметрів і перевершила в математичному обґрунтуванні та кодуванні o1-mini від OpenAI і QwQ-32B-Preview від Alibaba Group Holding.

MiMo — це перша велика мовна модель (ВММ) Xiaomi. Її запуску передували повідомлення про те, що Xiaomi нарощує свої обчислювальні ресурси. Наприклад, згідно зі звітом місцевого ЗМІ Jiemian у грудні, Xiaomi закупила близько 10 тис. графічних процесорів для навчання своїх моделей.

Амбіції Xiaomi в галузі штучного інтелекту стали очевидними, коли компанія зробила пропозицію про найм Ло Фулі — китайської “дівчини-генія” штучного інтелекту з DeepSeek. Щоправда, Ло за підсумком відхилила цю пропозицію.

До того ж, ще рік тому Xiaomi оголошувала про плани з розроблення власних LLM: компанія прагне впровадити внутрішню технологію штучного інтелекту у свої електромобілі, смартфони та побутову техніку.

Хоча Xiaomi випускає модель ШІ пізніше, ніж DeepSeek і Alibaba, там упевнені, що у компанії є шанс стати частиною штучного загального інтелекту (AGI), теоретичної точки, в якій ШІ дорівнює або перевершує людський інтелект.

“Здавалося, що 2025 рік стане другою половиною змагання моделей ШІ, але ми впевнені, що шлях до AGI ще дуже довгий”, — заявив представники Xiaomi.

Раніше Фокус писав про смартфони Xiaomi, які працюють найдовше. Ємність батарей гаджетів, що потрапили в топ-5, перевищує 5000 мАг.

Також експерти пояснили, чому Phone ніколи не наздожене Xiaomi. Справа теж виявилася в потужному акумуляторі: телефон Xiaomi 16 може бути оснащений масивною батареєю на 7000 мАг, що зробить його першим подібним смартфоном.



Джерело

Спорт

Діого Жота незадовго до смерті отримав пораду від лікарів

Published

on


28-річному Діогу Жоті, футболістові “Ліверпуля”, який загинув в автокатастрофі разом зі своїм 26-річним братом Адре 3 липня, зробили невелику операцію, після якої рекомендували поки що відмовитися від подорожей літаками.

Саме тому брати-футболісти планували повернутися в Ліверпуль до початку передсезонної підготовки по воді. Підготовка мала стартувати вже з 7 липня, пише ВВС.

Розслідувачі вважають, що Діогу їхав машиною з Порту, щоб сісти на пором із Сантандера на півночі Іспанії, звідки в Плімут і Портсмут на півдні Англії є поромні маршрути.

Дорогою вони потрапили в аварію після того, як у Lamborghini, у якому їхали футболісти, луснула шина під час обгону іншого авто на трасі А-52 в муніципалітеті Сернаділья в іспанській провінції Самора. Остання розташована недалеко від кордону з Португалією.

Після того, як лопнула шина, спорткар злетів з дороги в кювет. Водій і пасажир загинули на місці.

Цією ж дорогою Жота їхав на весілля зі своєю подругою дитинства і матір’ю його дітей Руге Кардозу два тижні тому.

Вдова Жоти показала кадри їхнього весілля після смерті чоловіка

У нього залишилося троє дітей — сини Денис і Дуарте, а дочка, ім’я якої не розголошують, народилася 2024 року.




У футболіста залишилося троє дітей

Фото: Diogo Jota/Instagram

Жота забив 65 голів у 182 матчах за “Ліверпуль”, допомагаючи їм виграти Кубок Англії і Кубок ліги у 2022 році, а також титул Прем’єр-ліги минулого сезону.

Раніше він грав за “Пасуш де Феррейра”, “Атлетіко Мадрид”, “Порту” і “Вулвергемптон”, за які він забив 44 голи в 131 грі.

Останній матч Жоти був за Португалію у фіналі Ліги націй УЄФА проти Іспанії. Він забив 14 голів у 49 міжнародних матчах.

Брат Жоти, який загинув в авіакатастрофі, також був професійним футболістом — за португальський клуб другого дивізіону “Пенафіел”.

Раніше Фокус писав, що український захисник “Лос-Анджелеса” обурився через прапор РФ на матчі.

Ми також розповідали, що в Сербії замість найкращих моментів матчу з Андоррою показали геймплей eFootball.



Джерело

Continue Reading

Усі новини

Вчителька розпивала алкоголь і танцювала — інцидент у школі Великої Британії

Published

on


Британську вчительку Алісу Ештон назавжди позбавили права викладати після того, як вона провела урок у стані алкогольного сп’яніння, перетворивши заняття на “рейв” з танцями та нецензурною лайкою.

Суд Уельсу заборонив 40-річній Ештон працювати в навчальних закладах після скандального інциденту в школі Ysgol Bro Caereinion поблизу Велшпула. Про цю історію написав таблоїд Metro.

17 січня минулого року педагогиня з’явилася на урок із пляшкою води, наповненою алкогольним напоєм помаранчевого кольору, і почала пити його прямо під час заняття.

Свідчення учениці

16-річна учениця, яка сиділа в першому ряду, розповіла на судовому засіданні про дивну поведінку вчительки: “Вона була дуже-дуже близько до нас. Відчувався легкий алкогольний запах. Вона була дуже жвава, махала руками. На інших уроках поводилася більш стримано і тихо”.

Дівчина зазначила, що Ештон регулярно пила з пляшки. “Я помітила, що вона регулярно робила ковтки з пляшки, яка була повна на початку уроку і майже порожня в кінці”, — додала учениця.



Аліса Ештон з Великої Британії

Фото: Wales News Service

Урок швидко вийшов з-під контролю. Замість запланованого заняття з особистісного та соціального розвитку вчителька включила музику та змусила учнів танцювати. “Вона змусила нас танцювати “Макарену”, і їй було все одно на урок. Все вийшло з-під контролю”, — засвідчив один з учнів.

За словами свідків, вчителька також назвала весь клас “маленькими сволотами”.

Висновок трибуналу

Трибунал встановив, що жінка перебувала в стані алкогольного сп’яніння на робочому місці. Цей інцидент стався лише через чотири місяці після того, як її засудили за водіння в нетверезому стані.

Вчителька Алісу Ештон



Трибунал встановив, що жінка перебувала в стані алкогольного сп’яніння на робочому місці

Фото: Wales News Service

Вчителька не з’явилася на слухання та не відповіла на звинувачення. Раніше вона повідомила, що більше не працює у школі й переїхала до Англії. Її виключили з реєстру вчителів на невизначений термін. Однак вона може подати заяву на поновлення через два роки.

Нагадаємо, раніше Фокус писав:

  • Хто з українських зірок має педагогічну освіту? Не всі представники українського шоубізнесу одразу стали відомими людьми, вони свого часу обирали різні професії, однак згодом їх шлях пішов в культурну сферу.
  • Крім того, найвідоміший вчитель української мови Олександр Авраменко висловився про ймовірний виїзд за кордон.

А от інша вчителька у школі додумалась, як паралельно заробляти 20 тисяч доларів на рік.



Джерело

Continue Reading

Усі новини

на всіх смартфонах треба терміново ввімкнути ці налаштування

Published

on


Серед інших корисних функцій в оновленні Android 16, яке нещодавно вийшло, є і помітні поліпшення конфіденційності. Деякі з них увімкнені за замовчуванням, але є й такі, які доведеться знайти і ввімкнути самому.

Нові функції можуть захистити вас від шахрайства і дозволити в екстреному випадку заблокувати ваш телефон, пише androidpolice.com. Видання називає головні з цих “пунктів безпеки”.

Розширений режим захисту

Android 16 дає користувачам нову функцію під назвою Advanced Protection Mode, яка може стати найзначнішим оновленням конфіденційності платформи за останні роки. Цей режим зібрав під одним перемикачем одразу кілька критичних заходів безпеки.



Режим розширеного захисту на телефоні

Фото: androidpolice.com

Режим розширеного захисту відключає передачу даних по USB, якщо ваш телефон не розблоковано, блокує завантаження сторонніх додатків, деактивує мережі 2G і не дає змоги вашому телефону повторно підключатися до небезпечних мереж.

Він також забезпечує перегляд тільки HTTPS, гарантуючи, що кожен відвідуваний вами сайт зашифрований. Увімкнений за замовчуванням, він вмикає додаткові засоби захисту, наприклад, перезавантаження під час бездіяльності, яке автоматично перезавантажує ваш пристрій, якщо його заблоковано протягом 72 годин.

Якщо ви ввімкнули цей режим, комусь іншому буде складно його вимкнути.

Насамперед режим призначений для користувачів із групи ризику (політиків, журналістів або тих, хто їздить у небезпечні регіони), але він стане в пригоді і звичайним користувачам. Його можна знайти в розділі “Особиста безпека і безпека пристрою” в меню налаштувань.

Боротьба з шахрайством

Оскільки шахраї в інтернеті стають дедалі винахідливішими, потрібні й нові способи боротьби з ними. Функція виявлення шахрайських дзвінків і повідомлень в Android 16 використовує вбудований штучний інтелект для маркування підозрілої активності.

Android тепер попередить вас про потенційну небезпеку в разі підробленого повідомлення з банку або автоматичного дзвінка, що імітує технічний сервіс,

Це працює так: якщо ви розмовляєте з кимось, кого немає у вашому списку контактів, і він намагається змусити вас встановити застосунок, відключити ключові налаштування безпеки або поділитися особистою інформацією, Android може заблокувати ці підозрілі дії.

Операційна система більше не дозволить деактивувати Google Play Protect під час розмови з потенційним шахраєм або дати дозвіл на доступ до даних.

Ці інструменти безпеки працюють у фоновому режимі і таким чином надають постійний захист.

Перевірка особистості

Сама по собі це не нова функція, але в Android 16 її було суттєво вдосконалено. Опція пропонує біометричний захист від злодіїв або зловмисників, які могли дізнатися ваш PIN-код або отримати тимчасовий доступ до вашого пристрою.

Android 16 новий захист



Оновлений захист допоможе в разі крадіжки телефону

Фото: androidpolice.com

При активації Identity Check потрібна біометрична аутентифікація перед наданням доступу до критично важливих даних вашого смартфона. Це охоплює зміну PIN-коду вашого пристрою, вимкнення захисту від крадіжки, доступ до налаштувань облікового запису Google або зміну збережених паролів.

Додатковий рівень автентифікації вмикається лише тоді, коли ви перебуваєте за межами надійних локацій (дому чи офісу). Це гарантує, що вас не будуть постійно турбувати вимогами аутентифікації, але ваші дані залишаться в безпеці.

Захист на екрані блокування

Одноразові паролі (OTP) є частиною сучасної електронної комерції та входу в систему через інтернет, і обробка конфіденційних повідомлень з такими OTP — одне з головних поліпшень Android 16.

Раніше попередні перегляди на екрані блокування показували одноразові паролі, банківські сповіщення або особисті повідомлення. Це зручно, але ризиковано, і тепер система використовує контекстний інтелект на основі ШІ, щоб вирішити, коли відображати цю інформацію небезпечно.

Наприклад, Android автоматично розмиває або приховує конфіденційний контент від появи на екрані блокування, якщо телефон довгий час був неактивний. Якщо зловмисник вкрав ваш телефон і тепер сподівається шпигувати за вашими повідомленнями, у нього нічого не вийде.

Після розблокування пристрою все повертається в норму, і ваші одноразові паролі та конфіденційні повідомлення знову показуються.

Ця функція вбудована в систему сповіщень Android 16 і не потребує її спеціального ввімкнення.

Раніше Фокус писав про топ-5 прихованих, але корисних функцій смартфонів. Йшлося про функції One UI 7 для телефонів Galaxy, серед яких, зокрема, згадувалися нова плавна анімація зарядки і перемикання між панеллю повідомлень і швидкими налаштуваннями

Також стало відомо, що недооцінена функція виводить телефони Samsung на новий рівень. Це було пов’язано з новою версією програмної оболонки One UI 7 на базі Android 15.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.