Політика
Зеленський пояснив, проти кого були запроваджені три пакети санкцій

Президент Володимир Зеленський заявив, що під санкції сьогодні потрапили компанії, які обслуговують російське військове виробництво, а також ті, які своєю діяльністю активно підтримують присутність окупанта на тимчасово окупованих територіях.
Про це глава держави повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.
«Була доповідь щодо наших санкційних кроків. Є вже відповідні рішення сьогодні – кілька нових пакетів. Перший – це 36 компаній і 5 фізичних осіб, які працюють у різних юрисдикціях: не тільки в російській, але обслуговують саме російське військове виробництво. Зокрема, це постачальники титану, металургійні підприємства, компанії, що працюють у галузі енергетики, у машинобудуванні. Частина з них уже під санкціями партнерів. Загалом синхронізуємо наш санкційний тиск і санкції світу проти Росії за війну», – розповів Зеленський.
За його словами, другий пакет санкцій – це 106 субʼєктів, які своєю діяльністю активно підтримують присутність окупанта в нашому Криму, на території Донецької та Луганської областей України та займаються постачанням для окупаційної армії.
Третій санкційний пакет, як повідомив Президент, – це 9 осіб, із них 7, на жаль, мають громадянство України, які повʼязали свою долю з пропагандою в інтересах російської держави та виправдовують війну, здійснюють активні інформаційні операції на шкоду Україні та нашому захисту у війні.
«Працюємо, щоб в юрисдикціях партнерів були підтримані обмеження для цих та інших підсанкційних осіб. Доручив готувати й наступні санкційні кроки», – підсумував Зеленський.
Як повідомляв Укрінформ, сьогодні Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій проти низки фізичних та юридичних осіб. Серед тих, хто під них потрапив – Олексій Арестович, Павло Оніщенко та Мирослав Олешко. Відповідні укази №267, №268 і №269 з’явилися на сайті глави держави.
Політика
Півненко обговорив з військовим представником посольства США посилення Нацгвардії України

Командувач Національної гвардії України бригадний генерал Олександр Півненко обговорив з новопризначеним старшим військовим представником посольства США бригадним генералом Бредлі Ніколсоном посилення підрозділів Нацгвардії.
Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті Нацгвардії.
Під час зустрічі з представниками Офісу аташе з питань оборони посольства США в Україні відбулося представлення новопризначеного старшого військового представника Ніколсона.
Також сторони обговорили актуальні напрямки співпраці Нацгвардії України та американських партнерів.
Американську делегацію очолив генерал-майор Кіт Філліпс, який завершує виконання обов’язків аташе з питань оборони в Україні.
Учасники заходу обговорили поточну ситуацію на фронті, перспективи розвитку партнерства, шляхи посилення спроможностей підрозділів Нацгвардії, а також можливості розширення програм військової підготовки та обміну досвідом.
«Ми високо цінуємо стратегічне партнерство зі Сполученими Штатами Америки та вашу постійну підтримку в умовах широкомасштабної агресії проти України. Сьогоднішня зустріч є важливим кроком у зміцненні нашої взаємодії», – наголосив Півненко.
У свою чергу, Ніколсон запевнив у готовності до подальшої взаємодії та підтримки з боку США.
За результатами зустрічі сторони підтвердили спільну зацікавленість у зміцненні обороноздатності України та підвищенні професійного рівня підрозділів НГУ.
Як повідомляв Укрінформ, у Головному управлінні Нацгвардії затвердили впровадження J-структури – системи управління, яка відповідає стандартам штабної організації країн-членів НАТО.
Фото: Нацгвардія
Політика
Макрон і Стармер очолять відеоконференцію щодо України у Британії

Президент Франції Еммануель Макрон та прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер очолять переговори з іншими європейськими лідерами щодо посилення обороноздатності України під час візиту французького лідера до Сполученого Королівства наступного тижня.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Le Monde із посиланням на заяву Єлисейського палацу.
Макрон перебуватиме із державним візитом у Британії із 8 по 10 липня, де на нього чекає королівський прийом та виступ у британському парламенті.
«Безумовно, буде дискусія про те, як серйозно підтримати боєздатність України», – повідомили у Єлисейському палаці, додавши, що Стармер і Макрон будуть співголовами відеоконференції союзників Києва.
Зазначається, що відеоконференція відбудеться у четвер, 10 липня. Під час зустрічі Макрон і Стармер поговорять із Президентом України Володимиром Зеленським та іншими лідерами, включаючи канцлера Німеччини Фрідріха Мерца та прем’єр-міністерку Італії Джорджу Мелоні, повідомили в офісі французького президента.
На саміті обговорюватиметься розгортання «сил підтримки» в Україні після припинення вогню, повідомили у Єлисейському палаці. Крім цього, дискусії будуть зосереджені на тому, «як посилити тиск на Росію, щоб вона погодилася на безумовне припинення вогню, від якого вона послідовно відмовлялася», долали там.
Як повідомляв Укрінформ, пізно ввечері у четвер президент Франції Еммануель Макрон провів з американським колегою Дональдом Трампом телефонну розмову, в ході якої сторони зокрема говорили про Україну.
Фото ілюстративне: Офіс президента
Політика
про атаку РФ: По Києву били дрони з китайськими компонентами, а в Одесі пошкоджене консульство КНР

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга повідомив, що після російської атаки в Києві був знайдений компонент БПЛА, виготовлений у Китаї, а в Одесі було пошкоджено генконсульство Китаю.
Як передає Укрінформ, глава української дипломатії у соцмережі Х назвав це “іронією”.
“Яка іронія. Після сьогоднішнього масованої російської повітряної атаки по Україні ми виявили в Києві компонент російсько-іранського бойового безпілотника “Шахед-136″/”Герань-2″, який був виготовлений у Китаї та поставлений нещодавно. Тієї ж ночі будівля генерального консульства Китаю в Одесі зазнала незначних пошкоджень у результаті російських ударів по місту. Немає кращої метафори для того, як Путін продовжує ескалацію своєї війни та терору, залучаючи до неї інших, в тому числі північнокорейські війська, іранську зброю та деяких китайських виробників”, – наголосив Сибіга.
За його словами, безпека в Європі, на Близькому Сході та в Індо-Тихоокеанському регіоні нерозривно пов’язана. Глава МЗС також закликав США посилити тиск на Росію.
“Це не змагання за увагу. Протидія російській агресії та терору в Європі безпосередньо сприяє посиленню безпеки на Близькому Сході та в Індо-Тихоокеанському регіоні. Ми закликаємо Сполучені Штати та міжнародну спільноту посилити тиск як на режим у Москві та його військовий бюджет, так і на всіх інших у світі, хто підтримує воєнні зусилля Росії та дозволяє Путіну продовжувати вбивати людей в Україні”, – підкреслив Сибіга.
Як повідомляв Укрінформ, сили протиповітряної оборони знешкодили 478 засобів повітряного нападу, зокрема дві крилаті ракети “Іскандер-К”, якими росіяни атакували з вечора 3 липня. Основним напрямком удару став Київ, де внаслідок російської повітряної атаки постраждали 26 людей.
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини1 тиждень ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика1 тиждень ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Війна1 тиждень ago
Українське військо у 2025 році
-
Політика1 тиждень ago
Трамп не виключає виділення нової допомоги Україні з боку США
-
Події1 тиждень ago
На фестивалі «Миколайчук OPEN» відбулася премʼєра фільму «Троє»
-
Відбудова1 тиждень ago
Реєстр збитків відкрив прийом заяв про втрачене на ТОТ майно