Суспільство
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024

В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024.
Про це йдеться у пресрелізі, який є у розпорядженні Укрінформу.
“У Києві відбулася восьма церемонія міжнародної Премії Woman 2024, яка щорічно вшановує жінок-лідерок із різних сфер — від дипломатії до оборони, від науки до культури. Цей захід не просто відзначає особисті досягнення, а й створює простір, де історії сильних, сміливих, мудрих і цілеспрямованих жінок стають дороговказом для всього суспільства”, – йдеться у повідомлені.
Як зазначають організатори, у 2025 році премія охопила вісім основних категорій:
– Жінка в дипломатії та міжнародних відносинах
– Жінка в державному управлінні та політиці
– Бізнес-лідерка року
– Соціальний вплив та відповідальність
– Наука, медицина та технології
– Оборона, мілітарі та безпека
– Культура, медіа та комунікації
– Спецпремія “Озеленення України”.
У 2025 році премію в Києві вручено 31 жінці, ще 10 жінок з Європи буде відзначено у Брюсселі. За 8 років — 121 нагороджена жінка.
Серед почесних гостей і нагороджених були народні депутати, посли, ректори провідних вишів, представники міжнародних місій та партнерських організацій.
У номінації “Жінка в дипломатії та міжнародних відносинах” переможницями стали: Наталка Цмоць, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні; Олена Кондратюк, заступниця Голови Верховної Ради України; Юлія Свириденко, перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України; Мар’яна Беца, заступниця міністра закордонних справ України.
Нагороди у цій номінації переможницям вручив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
У категорії “Жінка в державному управлінні та політиці” відзначили: Світлану Гринчук, міністра захисту довкілля та природних ресурсів України; Наталію Калмикову, міністра у справах ветеранів України; Анну Пуртову, народну депутатку України; Лесю Карнаух, заступницю голови Податкової служби України; Анжелу Макеєву, в.о. голови та секретаря Ірпінської міської ради.
Лауреатки цієї категорії довели, що жіноче лідерство — це не про символіку, а про системні зміни.
Відзначили нагородами жінок народний депутат України Сергій Козир та тимчасовий повірений у справах Посольства Бельгії в Україні Робен Ерреро Руїс.

У категорії “Бізнес-лідерка року” перший віцепрезидент Асоціації українських банків, голова наглядової ради АТ “Європейський промисловий банк” Віталій Романчукевич відзначив почесним званням Woman 2024: Юлію Шопську, власницю компанії “Агроль”; Ольгу Заїку, директорку ТОВ “Чернігівський хлібокомбінат №2”; Наталію Буткову, членкиню правління Ощадбанк.
У категорії «Соціальний вплив та відповідальність» відзнаки отримали: Світлана Гриценко, членкиня правління Фонду Віктора Пінчука, керівниця всеукраїнських проєктів RECOVERY та ПОВЕРНЕННЯ; Лілія Шевченко, голова громадської організації “Всеукраїнська громадська організація “Територія Жінок “; Яремчук Анастасія, лікар-радіолог (Краматорський онкологічний диспансер, приватний підприємець у Донецькій області); Мехедова Дана, керівниця ГЦР «У Світ Разом».
У категорії “Наука, медицина та технології ” відзначили провідних медиків та освітян, які активно працюють на благо українського народу. Це – Лариса Дахно, засновниця та керівниця Стоматологічної клініки доктора Дахно, а також Central Laboratory Diagnosis Of The Head, голова правління Всеукраїнського союзу стоматологів України; Ксенія Семенова, освітянка, в.о. президентки Державного університету “Київський авіаційний інститут”, депутатка Київської міської ради; Владислава Романюк, лікар-гастроентеролог клініки «Оберіг».
У Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії «Woman 2024» / Фото: Business Woman Club
У категорії “Оборона, мілітарі та безпека” відзнаки отримали: Магац Марія, Інспектор прикордонної служби 1 категорії – фельдшер другого відділу прикордонної служби (тип С) прикордонної комендатури швидкого реагування “Шквал” (з місцем дислокації н.п. Великі Мости) 7 прикордонного Карпатського загону; Різаєва Гайде, учасниця Революції Гідності, двічі полонена так званою “ЛНР”, волонтерка, представниця Головного управління розвідки Міністерства оборони України; Лисевич Анастасія, психолог відділення персоналу та психологічного забезпечення аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України в Одеській області; Кудрява Христина, офіцерка Північного Київського територіального управління Національної гвардії України; Плотнікова Карина, інспектор роти 2 (аеророзвідки) полку особливого призначення патрульної поліції (стрілецький) («Хижак-1»); Ольга Бігарь, заступник командира вч А7373 з артилерії.
Деякі з жінок долучалися до церемонії онлайн — просто з передової, аби розділити цю важливу подію з усіма.
У категорії “Культура, медіа та комунікації” нагороду премії Woman 2024 отримали: Анжеліка Рудницька, засновниця мистецької агенції «Територія А», генеральна директорка Державної агенції промоції культури України; Анастасія Семенчук, помічник начальника Головного управління ДСНС України у м. Києві. колишня журналістка та PR-фахівчиня телеканалів «Перший діловий» та «112 Україна»; Соня Кошкіна, українська журналістка, співвласниця й шеф-редакторка інтернет-видання «Лівий берег», телеведуча; Наталі Солонік, ведуча проєкту «Ближче до зірок» на телеканалі ТЕТ, Випускниця 1+1 media school, ведуча бекстейджу 12 сезону музичного шоу «Голос країни», менторка проєкту «Здійсни мрію» від 1+1 media.
Вперше в історії премії Woman відбулася спецпремія “Озеленення України”. Спецпремію отримали: Тетяна Грищун, помічниця лісничого Овруцького лісництва Овруцького надлісництва; Аліна Скоморохова, голова ГО “МОЖУ”, генеральна директорка ТОВ «Тін Імпекс», координаторка проєкту Greening of the Planet у Хмельницькій області.
Відзнаки вручила ідейниця та засновниця проєкту Greening of the Planet Ганна Крисюк.
Організатором премії традиційно виступає міжнародний глянцевий журнал Business Woman, а головним партнером — Business Woman Club.
Партнерами премії виступили: Business Woman Club, БФ «Небо України», Всеукраїнська профспілка спортсменів, ГО «Україна — це матір», компанії GEKKON, Zarmilkas, «Камелія», Кава Foundation, «Київ дипломатичний» та Світове українство.
Суспільство
Єврокомісія інвестує €5 мільйонів на друк українських підручників

Європейська комісія інвестує 5 мільйонів євро на друк 2 мільйонів примірників українських підручників.
Про це повідомляє Міністерство освіти та науки, передає Укрінформ.
“Під час Конференції з питань відновлення України (URC 2025) Європейська комісія оголосила про новий етап підтримки для української освіти. У 2025–2026 навчальному році ЄС інвестує 5 млн євро на друк близько 2 млн підручників для українських шкіл. Цей внесок допоможе забезпечити учнів матеріалами для ефективного навчання”, – йдеться у повідомленні.
Єврокомісія також підтвердила, що триває підготовка до асоційованої участі України у програмі Erasmus+. Процес відбувається під керівництвом Роксани Мінзату, виконавчої віцепрезидентки Єврокомісії. Новий статус дозволить закладам освіти України отримати повний доступ до всіх конкурсів Програми, а також користуватися такими ж можливостями, що доступні європейським університетам.
Як повідомляв Укрінформ, Литва виділяє 21 мільйон євро на відновлення освіти в Україні.
Фото: пресслужба Міністерства освіти і науки України
Суспільство
Втікачі за кордон через Одещину потрапляли на допити до придністровських силовиків Анонси

Організатори схем з незаконного переправлення чоловіків призовного віку через кордон на окуповану територію Молдовського Придністров’я, не лише допомагають ухилятися від мобілізації, а й передають українців до рук спецслужби “ПМР”, яка контролюється росією.
Як дізналися журналісти “Слідства.Інфо” під час роботи над розслідуванням, більшість організаторів схем з переправлення чоловіків просять клієнтів приїхати в Одесу, звідки залучені водії перевозять їх до кордону з окупованою частиною Молдови.
Прикордонники визнають, що ця ділянка приваблює порушників значно слабшим контролем ніж інші ділянки кордону з Молдовою, адже придністровці пильнують свій бік значно слабше ніж українці та офіційні молдовські прикордонники.
Журналісти стверджують, що перевізники співпрацюють із так званим Міністерством державної безпеки, співробітники якого випитують у втікачів інформацію про українську армію, розташування військових об’єктів та систем ППО. Ці дані російська фсб може використовувати проти України. З 2017 року “мдб” очолює колишній співробітник федеральної служби безпеки Валєрій Гебос.
Журналістка вдавши із себе жінку, яка хоче вивезти чоловіка з України, поспілкувалася з п’ятнадцятьма втікачами. Виявилось, ті, хто тікав самостійно, мали можливість спокійно сісти в таксі до Кишинева. А ті, хто користувався послугами перевізників за гроші, — проходили допити в так званому Міністерстві держбезпеки “ПМР”.
Журналістка також знайшла чоловіка, який самостійно перетнув кордон у ділянці з так званою “ПМР” — без послуг платних перевізників. Але за порадою інших осіб здався місцевим прикордонникам, а ті — повезли його спочатку у міліцію, а згодом — на допит.
“У мене були жорсткі допити. І, найімовірніше, це були фсбівці. Цей, що мене допитував, ну дуже схожий був. Тому що запитували про військову техніку. Принижували… Кайданки можуть надягнути, кинути на підвал, якщо підозрюють, що ти брешеш чи щось іще”, — розповів чоловік.
Усі чоловіки проходили допит за стандартною схемою: спочатку здавались прикордонникам або одразу їхали у відділ внутрішніх справ. Там їх тримали в камері, поки не наставала черга їхати на допит — до слідчих так званого МДБ. Кілька чоловіків виїжджали через Рибницю — придністровське місто поблизу з українським кордоном.
Суспільство
У Болградському районі попри спеку триває активна фаза збиральної кампанії

Станом на 9 липня аграрії зібрали близько 230 тис. тонн нового врожаю з площі 62 тис. гектарів. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Болградську РДА.
Попри складні погодні умови та ресурсні обмеження, аграрії району демонструють високий рівень організації та ефективності. Середня врожайність складає 36,9 ц/га.
Зокрема серед культур зібрано:
- пшеницю — 105,5 тис. тонн, врожайність 39,3 ц/га;
- ячмінь — 96,4 тис. тонн (40,8 ц/га);
- горох — 27,4 тис. тонн (24,2 ц/га).
Також активно збирається ріпак, результат — 68,95 тис. тонн з врожайністю 27,7 ц/га.
Частичное или полное использование материалов разрешается только при условии прямой и открытой для поисковых систем гиперссылки на сайт Бессарабія.UA. Гиперссылка должна быть размещена в подзаголовке или в первом абзаце материала и вести непосредственно на цитируемый материал. Гиперссылка обязательна вне зависимости от полного либо частичного использования материалов. Использование фотографий и видео разрешается при условии указания источника Бессарабія.UA. Если на фотографии присутствует вотермарк сайта, их сохранение при использовании фотографий обязательно
-
Відбудова1 тиждень ago
Уряд цьогоріч виділив ₴3,6 мільярда на відбудову та розвиток Донеччини
-
Війна1 тиждень ago
в ОВА повідомили кількість загиблих і постраждалих внаслідок атаки — фото
-
Політика1 тиждень ago
Сибіга та Сікорський обговорили вступ до ЄС та обороноздатність України
-
Події1 тиждень ago
Репера P. Diddy виправдали за найважчими звинуваченнями, але йому все ще загрожує 20 років тюрми
-
Політика1 тиждень ago
Країни ЄС можуть збільшити підтримку України завдяки новій фінансовій цілі НАТО
-
Усі новини1 тиждень ago
Курйози — жінка переїхала мешкати у підземний бункер — фото, відео
-
Політика1 тиждень ago
Духовний радник Трампа – про атаку РФ по Україні: Світ не повинен мовчати
-
Спорт1 тиждень ago
Діого Жота незадовго до смерті отримав пораду від лікарів