Суспільство
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024

В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024.
Про це йдеться у пресрелізі, який є у розпорядженні Укрінформу.
“У Києві відбулася восьма церемонія міжнародної Премії Woman 2024, яка щорічно вшановує жінок-лідерок із різних сфер — від дипломатії до оборони, від науки до культури. Цей захід не просто відзначає особисті досягнення, а й створює простір, де історії сильних, сміливих, мудрих і цілеспрямованих жінок стають дороговказом для всього суспільства”, – йдеться у повідомлені.
Як зазначають організатори, у 2025 році премія охопила вісім основних категорій:
– Жінка в дипломатії та міжнародних відносинах
– Жінка в державному управлінні та політиці
– Бізнес-лідерка року
– Соціальний вплив та відповідальність
– Наука, медицина та технології
– Оборона, мілітарі та безпека
– Культура, медіа та комунікації
– Спецпремія “Озеленення України”.
У 2025 році премію в Києві вручено 31 жінці, ще 10 жінок з Європи буде відзначено у Брюсселі. За 8 років — 121 нагороджена жінка.
Серед почесних гостей і нагороджених були народні депутати, посли, ректори провідних вишів, представники міжнародних місій та партнерських організацій.
У номінації “Жінка в дипломатії та міжнародних відносинах” переможницями стали: Наталка Цмоць, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні; Олена Кондратюк, заступниця Голови Верховної Ради України; Юлія Свириденко, перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки України; Мар’яна Беца, заступниця міністра закордонних справ України.
Нагороди у цій номінації переможницям вручив Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
У категорії “Жінка в державному управлінні та політиці” відзначили: Світлану Гринчук, міністра захисту довкілля та природних ресурсів України; Наталію Калмикову, міністра у справах ветеранів України; Анну Пуртову, народну депутатку України; Лесю Карнаух, заступницю голови Податкової служби України; Анжелу Макеєву, в.о. голови та секретаря Ірпінської міської ради.
Лауреатки цієї категорії довели, що жіноче лідерство — це не про символіку, а про системні зміни.
Відзначили нагородами жінок народний депутат України Сергій Козир та тимчасовий повірений у справах Посольства Бельгії в Україні Робен Ерреро Руїс.

У категорії “Бізнес-лідерка року” перший віцепрезидент Асоціації українських банків, голова наглядової ради АТ “Європейський промисловий банк” Віталій Романчукевич відзначив почесним званням Woman 2024: Юлію Шопську, власницю компанії “Агроль”; Ольгу Заїку, директорку ТОВ “Чернігівський хлібокомбінат №2”; Наталію Буткову, членкиню правління Ощадбанк.
У категорії «Соціальний вплив та відповідальність» відзнаки отримали: Світлана Гриценко, членкиня правління Фонду Віктора Пінчука, керівниця всеукраїнських проєктів RECOVERY та ПОВЕРНЕННЯ; Лілія Шевченко, голова громадської організації “Всеукраїнська громадська організація “Територія Жінок “; Яремчук Анастасія, лікар-радіолог (Краматорський онкологічний диспансер, приватний підприємець у Донецькій області); Мехедова Дана, керівниця ГЦР «У Світ Разом».
У категорії “Наука, медицина та технології ” відзначили провідних медиків та освітян, які активно працюють на благо українського народу. Це – Лариса Дахно, засновниця та керівниця Стоматологічної клініки доктора Дахно, а також Central Laboratory Diagnosis Of The Head, голова правління Всеукраїнського союзу стоматологів України; Ксенія Семенова, освітянка, в.о. президентки Державного університету “Київський авіаційний інститут”, депутатка Київської міської ради; Владислава Романюк, лікар-гастроентеролог клініки «Оберіг».
У Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії «Woman 2024» / Фото: Business Woman Club
У категорії “Оборона, мілітарі та безпека” відзнаки отримали: Магац Марія, Інспектор прикордонної служби 1 категорії – фельдшер другого відділу прикордонної служби (тип С) прикордонної комендатури швидкого реагування “Шквал” (з місцем дислокації н.п. Великі Мости) 7 прикордонного Карпатського загону; Різаєва Гайде, учасниця Революції Гідності, двічі полонена так званою “ЛНР”, волонтерка, представниця Головного управління розвідки Міністерства оборони України; Лисевич Анастасія, психолог відділення персоналу та психологічного забезпечення аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України в Одеській області; Кудрява Христина, офіцерка Північного Київського територіального управління Національної гвардії України; Плотнікова Карина, інспектор роти 2 (аеророзвідки) полку особливого призначення патрульної поліції (стрілецький) («Хижак-1»); Ольга Бігарь, заступник командира вч А7373 з артилерії.
Деякі з жінок долучалися до церемонії онлайн — просто з передової, аби розділити цю важливу подію з усіма.
У категорії “Культура, медіа та комунікації” нагороду премії Woman 2024 отримали: Анжеліка Рудницька, засновниця мистецької агенції «Територія А», генеральна директорка Державної агенції промоції культури України; Анастасія Семенчук, помічник начальника Головного управління ДСНС України у м. Києві. колишня журналістка та PR-фахівчиня телеканалів «Перший діловий» та «112 Україна»; Соня Кошкіна, українська журналістка, співвласниця й шеф-редакторка інтернет-видання «Лівий берег», телеведуча; Наталі Солонік, ведуча проєкту «Ближче до зірок» на телеканалі ТЕТ, Випускниця 1+1 media school, ведуча бекстейджу 12 сезону музичного шоу «Голос країни», менторка проєкту «Здійсни мрію» від 1+1 media.
Вперше в історії премії Woman відбулася спецпремія “Озеленення України”. Спецпремію отримали: Тетяна Грищун, помічниця лісничого Овруцького лісництва Овруцького надлісництва; Аліна Скоморохова, голова ГО “МОЖУ”, генеральна директорка ТОВ «Тін Імпекс», координаторка проєкту Greening of the Planet у Хмельницькій області.
Відзнаки вручила ідейниця та засновниця проєкту Greening of the Planet Ганна Крисюк.
Організатором премії традиційно виступає міжнародний глянцевий журнал Business Woman, а головним партнером — Business Woman Club.
Партнерами премії виступили: Business Woman Club, БФ «Небо України», Всеукраїнська профспілка спортсменів, ГО «Україна — це матір», компанії GEKKON, Zarmilkas, «Камелія», Кава Foundation, «Київ дипломатичний» та Світове українство.
Україна
де наразі ускладнені погодні умови (відео)

В низці українських регіонів повідомляють про наявність пилової бурі. Зокрема, це атмосферне явище помітили в Києві та Київській області, а також кількох північних регіонів країни.
Відповідні кадри було оприлюднено в соцмережах.
Так, у Києві та Київській області місцеві повідомляли про потужну пилову бурю, яку зафіксували на автомобільних дорогах регіону. Наразі видимість на дорогах значно зменшилася, практично до нуля.
Також у Рівненській та Житомирській областях місцеві вказують на це атмосферне явище. На відповідних кадрах з соцмереж помітно сильний піщаний потік, який насувається на помешкання та присадибні ділянки людей.
В пабліках нагадують водіям про безпеку на дорогах. Екологи нагадують, що основною причиною появи пилових бур є знищення лісосмуг, які перешкоджають просуванню ураганів, піску та пилу.
Раніше повідомлялося, що пилова буря нависла над найсуворішою пустелею Китаю.Супутники космічного агентства NASA зробили приголомшливі знімки пилових шлейфів, що підіймаються і закручуються в гірських долинах.
Згодом стало відомо, що подібне атмосферне явище накривало дві області України. Початок пилової бурі вже фіксують у Миколаївській області,а також у південних регіонах країни.
Суспільство
У Києві експерти обговорили роль медіа у відновленні України

У Києві 2 травня відбувся національний захід до Всесвітнього дня свободи преси, організований ЮНЕСКО, де експерти обговорили роль медіа у відновленні України.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій України.
У Києві експерти обговорили роль медіа у відновленні України / Фото: МКСК
Подія об’єднала представників уряду, міжнародних організацій, дипломатичного корпусу, журналістської спільноти та громадянського суспільства. Учасники обговорили як значні втрати, яких зазнав український медіасектор – від руйнування інфраструктури до вимушеного переміщення журналістів, – так і ключову функцію медіа у забезпеченні прозорості та підзвітності процесу відбудови країни.
«Держава, по-перше, зробила багато різних речей, і я вважаю, що це важливо в усьому світі, але те, що зроблено в Україні, означає для мене щось дуже особливе. Це найкраще усвідомити, згадавши те, що сталося лише кілька днів тому. Тіло Вікторії Рощиної повернули з російського полону. Їй було 27 років. Її викрали, катували, вбили, а потім повернули. І я думаю, що це, на жаль, уособлює боротьбу, з якою стикаються українські журналісти», – зазначила посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова.
Вона підкреслила, що останні місяці були трагічними для українських медіа, а з початку повномасштабного вторгнення в Україні загинули 103 журналісти.
Посол емоційно зазначила, що говорить не лише як дипломатка, а й як жінка і мати: «Свобода від тортур, свобода від бомбардувань, свобода від нападів має вирішальне значення». За її словами, саме ця фундаментальна безпека є першим і найважливішим виміром свободи медіа в українських реаліях.
Заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Анастасія Бондар акцентувала, що зустріч відбулася в надзвичайно важливий момент – сповнений відповідальності.
Вона зазначила, що війна докорінно змінила український медіаландшафт. Попри руйнування й втрати, українські медіа продовжують працювати, інформувати суспільство й залишатися джерелом довіри. Ця стійкість – не лише професіоналізм, це справжнє служіння країні.
«Вільні та незалежні медіа – це не розкіш. Це необхідність – і сьогодні, і в тій Україні, яку ми відбудовуємо, це наріжний камінь нашої демократії та стійкості», – підкреслила вона.
Бондар також зауважила, що роль медіа є ключовою як у часи війни, так і для майбутнього відновлення України, а нинішній діалог – це частина ширшої солідарності та підтримки з боку міжнародних партнерів.
Голова представництва ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі наголосила, що Всесвітній день свободи преси – це не лише нагадування урядам про їхнє зобов’язання захищати свободу слова, а й важливий момент для самих журналістів і медіаекспертів — переосмислити виклики, які стоять перед професією. Вона звернула увагу на те, що професійна етика, захист журналістів та збереження медійного простору мають вирішальне значення, особливо в умовах тиску та загроз.
«Те, що Україна відзначає цей день, – важливий сигнал про глибоку відданість підтримці свободи слова та ролі медіа в житті суспільства», – наголосила Бардескі.
У межах заходу були презентовані результати спільного дослідження ЮНЕСКО, Lviv Media Forum і YouControl, створене за підтримки Японії. Воно показало, що 28% опитаних українських медіа призупиняли свою діяльність від початку повномасштабного вторгнення. У дослідженні наведено вражаючі дані щодо матеріальних втрат і операційних пошкоджень, а також запропоновано конкретні рішення для сталого відновлення сфери.
Під час панельної дискусії «Відновлення медіаландшафту України через співпрацю» експерти обговорили, як державні, міжнародні та громадські інституції можуть сприяти формуванню стійкої, незалежної та різноманітної медіасфери в умовах війни та подальшої відбудови.
Заступник міністра культури та стратегічних комунікацій з питань європейської інтеграції Андрій Наджос подякував ЮНЕСКО за всебічну підтримку та розповів про активну участь МКСК в процесі євроінтеграції, зокрема — у приведенні українського законодавства у відповідність до права ЄС.
Він наголосив на важливості підтримки медіа в умовах війни, особливо в контексті припинення американського фінансування, і розповів про успішні зусилля з отримання фінансової підтримки від ЄС.
Також Наджос акцентував на важливості розробки плану відновлення українського медіасередовища після війни та збільшенні підтримки Суспільного мовника.
«Ми розуміємо, що кожне українське медіа буде працювати в абсолютно нових умовах, і наше завдання – допомагати їм інтегруватися у європейський простір», – підкреслив він.
Постійний координатор системи ООН та гуманітарний координатор в Україні Матіас Шмале, підсумовуючи обговорення, наголосив на важливості підтримки медіа як ключової інституції в процесі демократичного відновлення.
Як повідомляв Укрінформ, З 2014 року щонайменше 112 журналістів побували в російському полоні. З початку повномасштабного вторгнення Росія утримує 30 цивільних журналістів.
Суспільство
На Півдні України російську мову витіснили зі шкіл Анонси

Українська мова практично повністю витіснила російську з освітнього процесу — 99% закладів загальної середньої освіти в Україні нині забезпечують навчання державною мовою.
Про це заявив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.
За словами мовного омбудсмена, особливо помітні зміни — у південних та східних регіонах, які раніше вважались осередками русифікації.
Кремінь зазначив, що навіть у поодиноких випадках, де ще залишилось формальне викладання російською, йдеться про залишковий контингент — учнів, які вступили до шкіл кілька років тому. За його словами, ця ситуація буде остаточно змінена вже з наступного навчального року.
За даними Уповноваженого, у 2021–2022 навчальному році приблизно 100 тисяч учнів навчались російською мовою або вивчали її як іноземну. Сьогодні ця цифра скоротилась у тисячі разів — до 345 осіб.
Кремінь підкреслив, що така трансформація є наслідком глибоких змін у мовній ідентичності українців після початку повномасштабного вторгнення: “Питання державної мови стало одним із ключових пріоритетів громадян України, які екзистенційно відкинули мову країни-окупанта”.
Він також наголосив на важливості створення повноцінного українськомовного середовища не лише під час навчального процесу, а й у перервах, бібліотеках, спортивних залах і на шкільних подвір’ях. За його словами, у Верховній Раді вже зареєстровано законопроєкт, що передбачає повну заборону використання російської мови в школах, включно з позаурочним часом.
Крім того, Кремінь закликав дорослих — учителів і батьків — підтримувати українську мову і в побуті: “Діти копіюють мовну поведінку дорослих. Саме тому важливо показувати приклад — не толерувати російську, а плекати українське”.
Раінше в етері “Інтент.Інсайта” керівник проєкту Meridian Czernowitz, підприємець та видавець Святослав Померанцев висловив думку, що рівно через два покоління Україна не буде розмовляти російською мовою.
-
Суспільство4 дні ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Події3 дні ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Відбудова6 днів ago
Точицький і міністр культури Італії обговорили підготовку до конференції з відновлення України
-
Події5 днів ago
У Києві відбудеться форум «Стратегія розвитку культури в Україні 2025-2030: ключові кроки реалізації»
-
Події1 тиждень ago
Netflix випустив трейлер другого сезону серіалу «Венздей»
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Ти – Космос» здобув дві нагороди на фестивалі експериментального кіно у Ліоні
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський у Римі зустрівся з Макроном
-
Відбудова1 тиждень ago
На Запоріжжі з 17 частково зруйнованих ворогом багатоповерхівок 15 – відновлюються