Суспільство
Три роки Олександр Кравець перебував у російському полоні

Матір нарешті дочекалася сина
Після трирічного полону додому на Одещину, у селище Іванівка Березівського району, повернувся захисник Маріуполя у складі «Азова» Олександр Кравець.
Російські агресори чи не найбільше озлилися на «Азов», тому так довго Олександр не міг раніше потрапити до числа звільнених.
Нарешті це сталося, і 19 квітня він разом з 276 воїнами повернувся додому з російського полону. Захисник Маріуполя бранцем був з березня 2022 року.
Напередодні світлого свята Великодня радісна мить прийшла у домівки багатьох українців.
За інформацією ЗМІ, разом із захисниками гарнізону Маріуполя, з полону повернулися нацгвардійці, військові моряки, воїни ТрО, Державної спеціальної служби транспорту, Десантно-штурмових військ, Сил безпілотних систем.
Більшість з тих, кого вдалося повернути – це молодь після 2000 року народження, серед них і Сашко Кравець.
Загалом з березня 2022 року визволені 4552 українських громадян. Поза обмінами додатково звільнено з російської неволі 529 осіб.
Повідомляється, що звільнені бранці отримають всі виплати грошового забезпечення за весь час перебування в полоні та одноразову матеріальну допомогу.
ВАС ЦЕ МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ:
• Віце-мер знайшла в Європі оптимальний для Одеси сміттєспалювальний завод
• Для збереження школи у селі на Одещині голова громади порадив батьківському комітету шукати дітей
Микола Заєць, редактор стрічки новин
Суспільство
уряд вніс зміни до порядку мобілізації

Кабмін вніс зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період.
Зокрема, змінами передбачено відображення в реєстрі призовників і резервістів відомостей про вручення повістки на паперовому бланку, уточнено положення щодо кінцевого строку надання окремим категоріям відстрочки від призову та конкретизовано випадки, коли особи не направляються для проходження ВЛК, повідомив у Телеграмі постійний представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук, передає Укрінформ.
«Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації на особливий період. Передбачено відображення в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобовʼязаних та резервістів відомостей про вручення військовозобовʼязаному або резервісту повістки на бланку», – повідомив Мельничук.
За його словами, також уточнено положення щодо кінцевого строку надання окремим категоріям військовозобовʼязаних та резервістів відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації. Конкретизовано випадки, за яких особи не направляються для проходження медичного огляду для визначення придатності до військової служби.
Мельничук також зазначив, що документом визначено умови направлення на військово-лікарську комісію осіб, які не проходили медичний огляд, або в яких закінчився строк дії рішення (постанови) про придатність до військової служби. Уточнено процедуру формування направлення на військово-лікарську комісію для проходження медичного огляду в електронній формі за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобовʼязаних та резервістів.
Крім того, уточнено перелік документів, що підтверджують право на відстрочку особам, на утриманні яких перебуває троє і більше дітей віком до 18 років тощо.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство освіти і науки ініціює розширення права на відстрочку від призову під час мобілізації для педагогічних працівників закладів позашкільної освіти державної та комунальної форм власності.
Суспільство
Начальників окупаційних структур відправили за ґрати на Херсонщині Анонси

Суд на Херсонщині оголосив чергові вироки колаборантам: одного засуджено до 15 років ув’язнення, іншого — до 10. Обидва чоловіки добровільно співпрацювали з окупаційною владою.
Про це повідомили в пресслужбі Херсонської обласної прокуратури.
Першого фігуранта, жителя Скадовського району, визнано винним у колабораційній діяльності та жорстокому поводженні з цивільними.
За даними прокуратури, у серпні 2022 року він очолив незаконне “відділення МВС” у Каланчацькому муніципальному окрузі. На своїй псевдопосаді організовував переслідування проукраїнських мешканців, віддавав накази про їхнє затримання, проводив незаконні обшуки, а також особисто був причетний до катувань — побиттів, погроз убивством, обмеження в їжі та санітарних умовах.
Суд призначив йому 15 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Також йому заборонено обіймати посади в державних органах і займатися публічною діяльністю протягом 15 років. Вирок винесено заочно — термін покарання почне діяти з моменту затримання.
Другий засуджений — житель Херсона, який у червні 2022 року погодився стати “начальником управління правового забезпечення” в окупаційній адміністрації міста. Він забезпечував функціонування незаконного органу та сприяв легалізації окупаційного режиму.
Суд визнав його винним у колабораційній діяльності та призначив 10 років ув’язнення з конфіскацією майна й 15-річною забороною на роботу в органах влади. Вирок також ухвалено заочно.
Нещодавно Служба безпеки України встановила десятьох поліціянтів Херсонщини, які вступили до незаконного батальйону так званого місцевого мвс під контролем окупантів і виконували злочинні накази. Усім їм заочно оголошено підозру в колабораційній діяльності.
Суспільство
На Одещині затримали організатора корупційної схеми

На Одещині співробітники внутрішньої та власної безпеки ГВ ЗВВБ «Південь» у взаємодії з правоохоронцями викрили протиправну схему ухилення від служби чоловіками мобілізаційного віку.
Про це повідомляє пресслужба Південного регіонального управління ДПС України.
Організатором злочинної схеми виявився 23-річний мешканець Одеси. Для реалізації свого плану він налагодив зв’язки з окремими посадовими особами МСЕК та працівниками територіального центру комплектування. Афера передбачала виготовлення фіктивних документів про інвалідність близьких родичів військовозобов’язаних. На підставі цих документів, під приводом необхідності догляду за родичем з інвалідністю I або II групи, чоловіки могли отримати підстави для звільнення зі служби. Окрім того, в пакет послуг ділка входило внесення неправдивої інформації до електронної бази «Оберіг» про непридатність чоловіків, що дозволило їм уникнути мобілізації та безперешкодно виїхати за кордон.
За свою роботу зловмисник встановив тариф від 6000 до 8000 доларів США, в залежності від обставин замовника. При цьому клієнти мали сплачувати кошти авансовими платежами.
Правоохоронці затримали ділка на гарячому — під час отримання чергового завдатку від військовозобовʼязаного у сумі 2000 доларів США.
Чоловікові оголошено підозру за ч. 3 ст. 332 КК України «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України», ч. 2 ст. 369-2 КК України «Зловживання впливом» та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави. Наразі правоохоронці встановлюють повне коло причетних до оборудки осіб.
Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa
-
Суспільство1 тиждень ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Суспільство5 днів ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події7 днів ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Відбудова1 тиждень ago
Точицький і міністр культури Італії обговорили підготовку до конференції з відновлення України
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться форум «Стратегія розвитку культури в Україні 2025-2030: ключові кроки реалізації»
-
Усі новини1 тиждень ago
Китай обіцяє обійти США у розробці нових надпотужних чипів: що про це відомо
-
Події1 тиждень ago
У Нідерландах дитина пошкодила в музеї картину вартістю десятки мільйонів євро
-
Політика7 днів ago
Угоду про надра ратифікують у Раді