Відбудова
Водогони у громадах, які не постраждали від бойових дій, відновлюватимуть коштом міжнародних донорів

Проєкти водозабезпечення у регіонах, які не входять до переліку областей, що постраждали від бойових дій, будуть фінансуватися з міжнародної донорської допомоги через спільну платформу, створену Міністерством захисту довкілля та ЮНІСЕФ.
Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявила міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук під час години запитань до уряду у Верховній Раді.
За її словами, хоча Україна значно просунулась в імплементації європейського законодавства у частині водного господарства, практична реалізація цих заходів є одним із найдорожчих аспектів реформи.
“У минулому році було затверджено державну цільову програму щодо водозабезпечення областей і регіонів, які найбільше постраждали від воєнних дій, і основна сума бюджетних коштів буде спрямована саме на будівництво водогонів і каналів у цих областях”, – пояснила Гринчук.
Вона зауважила, що понад 700 водогосподарських конструкцій і систем було зруйновано через бойові дії, і люди залишилися без стабільного водопостачання.
Для вирішення проблем з водопостачанням в інших регіонах України створено спільну платформу з ЮНІСЕФ для залучення донорської допомоги на проєкти з водозабезпечення.
Як повідомлялося, 20 серпня 2024 року Кабінет міністрів схвалив Програму комплексного водозабезпечення територій, які постраждали від війни, що пошириться на 9 областей.
Відбудова
У Празі відбудеться масштабна конференція щодо відновлення у сфері охорони здоров’я України

У Празі в понеділок, 5 травня, за участю перших леді Чехії і України Єви Павелової та Олени Зеленської відбудеться масштабна конференція з питань відновлення у сфері охорони здоров’я України.
Про це Президент України Володимир Зеленський повідомив під час спільної пресконференції з Президентом Чехії Петром Павелом за підсумками зустрічі в Празі, передає кореспондент Укрінформу.
«Завтра в Празі під патронатом пані Єви Павелової розпочнеться масштабна конференція «Ініціатива у сфері охорони здоров’я для України». Перша леді України разом з пані Євою відкриє конференцію. Ми вдячні за спільну з Чехією роботу по нашому українському відновленню», – сказав Зеленський.
Він окремо відзначив ініціативу Чехії щодо відбудови українських медичних закладів.
«Відновлення лікарень для нас є пріоритетом. В Україні сотні лікарень зруйновано або пошкоджено цією війною, російськими ударами. В деяких прифронтових регіонах треба відновити фактично всю медичну мережу. Треба модернізувати медичні заклади і в інших регіонах України», – сказав Президент.
Як повідомляв Укрінформ, за даними Міністерства охорони здоровʼя, за три роки повномасштабної війни Росія пошкодила та знищила в Україні 2285 медзакладів. Наразі вдалося відновити майже 600 об’єктів.
У квітні міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко заявив, що Чехія інвестує 100 млн євро на оновлення лікарень у межах Ukraine Facility.
Відбудова
У Миколаєві відновлять більш як пів сотні багатоквартирних будинки, які постраждали від обстрілів РФ

У Миколаєві за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України відновлять 54 постраждалих від обстрілів багатоквартирних будинки.
Про це у Телеграмі повідомив міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич, передає Укрінформ.
“Міністерство розвитку громад та територій України затвердило результати відбору кластерів багатоквартирних будинків у рамках реалізації проєкту «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE)». У Миколаєві згруповано найбільшу кількість кластерів – 21, що включають у себе відновлення 54 багатоквартирних будинків”, – написав Сєнкевич.
За інформацією заступника міського голови Сергія Коренєва, близько року тому Миколаїв почав працювати з Мінрозвитку по проєкту НОРЕ, який передбачає міжнародне фінансування міністерства і отримання субвенцій на місцевому рівні для ремонту житлових будинків.
«Були залучені фахівці різних виконавчих органів, створена робоча група, займалися і перевіркою критеріїв прийнятності, просторовим аналізом, і на підставі цих даних формували кластери за схожістю пошкоджень і наближенням об’єктів один до одного», – зазначив Коренєв.
Він також наголосив, що об’єднання в кластери дає можливість ремонтувати і створювати благоустрій навколо цих будинків, тобто дворів, займатися відновленням будинків з усіма енергоефективними заходами і всього іншого, що впливає на житлову інфраструктуру цих мікрорайонів.
Як повідомлялося, Миколаїв – одне з найбільш постраждалих міст України від обстрілів. Тут зруйновано або пошкоджено 1170 багатоквартирних та понад тисячу приватних житлових будинків. З них більше 30 багатоквартирних та понад 110 приватних осель відновленню не підлягають.
Фото ілюстративне
Відбудова
Контракти на відбудову отримають ті країни, які допомагають Україні зараз

Контракти на відбудову отримають ті країни, які допомагають Україні зараз.
Про це Президент Володимир Зеленський повідомив під час спілкування із журналістами, передає кореспондент Укрінформу.
“Передусім є пріоритет країн, які будуть брати участь у відбудові України. Це ті країни, які допомагали Україні під час війни. Безумовно, фінансами. Зброя – це ті самі фінанси. Або це зброя, або це енергетика, або це пряме надходження в бюджет України”, – зазначив Зеленський.
Окрім цього, як наголосив Глава держави, багато країн фінансували різні потреби в регіонах України.
“Наприклад, Японія не давала зброї, але ми розуміємо, який обсяг у 15 мільярдів фінансували в стійкість України, передусім енергетичну. Тобто є пріоритет країн, вони будуть займатися відбудовою. Чому? Тому, що відбудова не буде здійснюватись безкоштовно. Це гроші. Які? Передусім гроші Європейського Союзу, країн Європи”, – підкреслив Президент.
За його словами, це означає, що участь у відбудові передусім будуть брати компанії Європейського Союзу. Так само в пріоритеті, за його словами, Сполучені Штати Америки.
“Я говорю, хто у пріоритеті. Це Сполучені Штати Америки. І абсолютно справедливо кажуть американці: ну вибачте, ті, хто не допомагають, чому вони повинні заробляти”? Тут немає ніякого альтруїзму і не було до України альтруїзму проявлено з боку тих чи інших країн. Це не значить, що комусь буде щось заборонено. Може, ми не радитимемо нашим регіонам мати спільні проєкти з країнами, які ніяк не допомагали Україні”, – наголосив глава держави.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський обговорив під час телефонної розмови з Прем’єр-міністром Данії Метте Фредеріксен кроки для збільшення інвестицій у виробництво зброї всередині Україні.
-
Суспільство6 днів ago
Мережа «Епіцентр» зазнала хакерської атаки
-
Події5 днів ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Відбудова1 тиждень ago
Точицький і міністр культури Італії обговорили підготовку до конференції з відновлення України
-
Події7 днів ago
У Києві відбудеться форум «Стратегія розвитку культури в Україні 2025-2030: ключові кроки реалізації»
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський у Римі зустрівся з Макроном
-
Відбудова1 тиждень ago
На Запоріжжі з 17 частково зруйнованих ворогом багатоповерхівок 15 – відновлюються
-
Усі новини7 днів ago
Китай обіцяє обійти США у розробці нових надпотужних чипів: що про це відомо
-
Події4 дні ago
В Україні презентують досвід польських музеїв у сфері сучасної історичної освіти