Connect with us

Політика

Трамп хоче, щоб угода про надра стала «важелем впливу» на Росію

Published

on



Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що президент Дональд Трамп підписав минулого тижня угоду з Україною щодо видобутку корисних копалин, щоб отримати більше «важелів впливу» на Росію в контексті мирних переговорів.

Про це Бессент сказав на Глобальній конференції Інституту Мілкена в Лос-Анджелесі, передає Укрінформ із посиланням на New York Post.

«Економічне партнерство було його (Трампа – ред.) ідеєю, і він вважав, що воно зробить кілька речей. Це створило б для нього більше важелів впливу на російське керівництво, коли настав би час звернутися до них», – сказав міністр фінансів США.

За його словами, ідея полягала в тому, аби підписати угоду, яка покаже, що «між США та українським народом немає жодної розбіжності».

«Це стало б символом для українського народу, що США все ще поруч», – додав він, наголосивши, що вважає це «взаємовигідним партнерством».

Читайте також: Трамп заявив, що хоче залучити Ердогана до врегулювання війни в Україні

Як повідомляв Укрінформ, Україна та Сполучені Штати Америки після тривалих переговорів підписали угоду про створення Інвестиційного фонду відбудови. Підписи під документом поставили перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки України Юлія Свириденко та міністр фінансів США Скотт Бессент.

Кабінет міністрів України подав на розгляд Верховної Ради законопроєкт щодо ратифікації угоди між Україною та США про створення Інвестиційного фонду відбудови. Уряд просить Верховну Раду оперативно ратифікувати угоду про надра до 8 травня.

Фото: White House



Джерело

Політика

Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України

Published

on



Україна очікує, що головування Данії в Раді ЄС допоможе подолати політичні бар’єри з боку Угорщини для відкриття перших переговорних кластерів про вступ держави до Євросоюзу.

Про це заявив перший заступник Голови Верховної Ради Олександр Корнієнко у коментарі Укрінформу.

«Ми хотіли б, щоб кластери були відкриті ще в першому півріччі цього року, проте через політизацію процесу та блокування з боку Угорщини – це не вдалося зробити», – зазначив Корнієнко.

Він сподівається, що нове головування Данії в Раді ЄС, яке розпочалося 1 липня, допоможе усунути усі політичні перепони у цьому процесі, адже Європейська комісія вже чітко визначила, що Україна готова до відкриття першого переговорного кластера.

Читайте також: Корнієнко прокоментував можливість «пакетного» вступу до ЄС України з балканськими державами

«Позиція Єврокомісії та більшості країн-членів – Україна має вже відкривати цей кластер. Тож наразі ми працюємо над усуненням політичних перепон із боку згаданої країни», – наголосив перший заступник Голови ВР.

Як повідомляв Укрінформ, 1 липня Данія розпочала головування у Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.

Нині Угорщина залишається єдиною державою-членом ЄС, яка блокує відкриття першого кластера у переговорах про вступ України до Євросоюзу, тоді як інші 26 лідерів на саміті 26 червня виступили за таке відкриття.



Джерело

Continue Reading

Політика

про обмеження постачань озброєння з боку США: Офіційний документ із переліком ще очікується

Published

on



Рішення Сполучених Штатів Америки про призупинення постачання частини ракет для систем ППО та інших боєприпасів може бути болючим для України. Дипломатичний корпус та Президент працюватимуть для вирішення цього питання.

Про це повідомив народний депутат, член парламентського Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський під час брифінгу, передає кореспондент Укрінформу.

«Будь-які рішення наших партнерів про зупинку або про обмеження поставки для України певних видів озброєння є дуже неприємними, тим більше щодо тих видів озброєння, які є унікальними, які інші країни, крім Сполучених Штатів, поставити в Україну не можуть. Зокрема ракети до Patriot», — зазначив депутат.

За його словами, це особливо критично на тлі масових ракетних терористичних атак, які чинить Росія проти мирного населення України.

Читайте також: Міноборони звернулося до США для уточнень щодо оборонних постачань – ініціювали телефонну розмову

«Я думаю, що наші дипломати, Офіс Президента, безпосередньо сам Президент будуть мати перемовини з нашими американськими партнерами. Будемо сподіватися, що ця ситуація буде вирішена», — додав він.

Веніславський також висловив здивування щодо обмежень у постачанні 155-мм боєприпасів, які виробляються в США.

«Є дещо незрозумілим, наприклад, обмеження в поставці снарядів 155-го калібру, тому що я знаю точно, що на території Сполучених Штатів Америки з початку війни відкрилися нові заводи, які мають достатньо великі потужності для виготовлення саме таких боєприпасів», — сказав він.

Також, за словами нардепа, питання викликає обмеження на ракети класу «повітря–повітря».

«Ракети, які були згадані в цьому пресрелізі Білого дому, зокрема AIM, ракети класу “повітря–повітря”, вони Сполученими Штатами практично вже не застосовуються, їх кількість достатньо велика, як AIM-9, так і AIM-120, які достатньо ефективно продемонстрували себе в українських розробках», — підкреслив Веніславський.

Читайте також: У МЗС пояснили тимчасовому повіреному у справах США критичну важливість оборонної підтримки України

Він зазначив, що офіційний документ із переліком обмежених видів озброєння ще очікується, і тоді можна буде оцінити ситуацію об’єктивно.

«Я думаю, що це питання буде вирішено нашими дипломатами і нашим Президентом», — додав він.

Щодо альтернатив Веніславський пояснив, що ракети до систем Patriot виробляються виключно у США, і передача їх іншими країнами можлива лише з дозволу Вашингтона.

«Якщо Сполучені Штати Америки погодять передачу таких ракет тими країнами, які їх мають, то Україна має шанс їх отримувати», — зазначив депутат.

Водночас, за його словами, будь-які обмеження для України будуть негативними, «але ми постійно працюємо над тим, щоб знайти альтернативи в забезпеченні нашої протиповітряної оборони, тому будемо над цим також далі працювати».

Як повідомлялося, Білий дім оголосив про паузу в постачанні ракет для систем Patriot, керованих авіабомб і артилерійських снарядів в Україну.



Джерело

Continue Reading

Політика

В ОБСЄ запевнили, що застосують усі наявні механізми для досягнення миру в Україні

Published

on


Заступник керівника Офісу Президента Ігор Брусило провів зустріч із делегацією постійних представників держав – учасниць ОБСЄ.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Офіс Президента.

Участь у зустрічі взяли постійні представники Австрії, Італії, Ісландії, Канади, Мальти, Німеччини, Норвегії, Польщі, Словенії, Словаччини, Фінляндії, Франції та Швейцарії, а також заступники голів місій Естонії, Литви, Ліхтенштейну та Чехії.

Обговорювалося залучення ОБСЄ до подолання наслідків російської агресії та сприяння у притягненні РФ до відповідальності.

Представники держав – партнерів України в ОБСЄ наголосили, що їхній візит є проявом солідарності та підтримки.

«Україна готова до конструктивної взаємодії з міжнародними партнерами для досягнення справедливого миру на основі поваги до територіальної цілісності, суверенітету й незалежності нашої держави. Ми вдячні за візит солідарності в Україну постійних представників держав – учасниць ОБСЄ як підтвердження чіткої підтримки України з боку ОБСЄ», – сказав Брусило.

Він відзначив зусилля фінського головування в ОБСЄ для збереження ключової уваги Організації до загарбницької війни Росії проти України.

Читайте також: Лідери ПА ОБСЄ засудили Росію за тортури та страти українських полонених

Партнери України в ОБСЄ запевнили, що й надалі рішуче застосовуватимуть усі наявні механізми Організації для досягнення справедливого й тривалого миру в Україні.

Як повідомляв Укрінформ, перший заступник міністра закордонних справ Сергій Кислиця на відкритті щорічної конференції ОБСЄ з огляду безпекових питань заявив, що змусити РФ до миру може тільки сила, тому слід посилити антиросійські санкції та підтримку України.

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.