Одеса
В Одесі бандити залякували пістолетом та били молодика, аби той віддав їм 50 тисяч неіснуючого боргу

Фігуранти після затримання. Фото: Головне управління Національної поліції в Одеській області
Двоє чоловіків вимагали в одесита гроші: заволоділи його автівкою, позбавили потерпілого волі та залякували. Однак їх затримали правоохоронці, фігурантам загрожує до 12 років ув’язнення.
Про це повідомляє Головне управління Національної поліції в Одеській області.
Реклама
Читайте також:
Подробиці справи
За даними слідства, троє чоловіків 19, 22 та 23 років, нещодавно приїхали в Одесу з інших регіонів і мешкали в орендованій квартирі. Згодом вони вирішили, що можуть покращити своє матеріальне становище за чужий рахунок. Ділки обрали жертвою 22-річного містянина, якому висунули вимогу віддати їм 50 000 доларів неіснуючого боргу, пригрозивши розправою у разі відмови. Загалом підозрювані залякуваннями заволоділи грошима потерпілого в сумі 900 доларів та 1600 гривень. Після чого примусили його віддати ключі від автівки, заштовхали в салон і повезли в орендовану квартиру. Дорогою правопорушники били молодика та погрожували йому пістолетом, вимагаючи віддати решту нібито позичених коштів. Спільники планували утримувати постраждалого в себе, допоки не отримають усі гроші, але їх затримали правоохоронці.
В якості речових доказів у фігурантів вилучили пістолет, схожий на газовий, частину грошей, здобутих злочинним шляхом, та інші речі, що мають інтерес для слідства.
Яке покарання загрожує
Фігурантам повідомили про підозру за ч. 3 ст. 289, ч. 2 ст. 146 та ч. 4 ст. 189 Кримінального кодексу України (незаконне заволодіння транспортним засобом, вимагання чужого майна та позбавлення людини волі). Наразі чоловіки під вартою, їм загрожує до 12-ти років ув’язнення з конфіскацією майна.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про мешканку Одещини, яка крала овець у селян. А також про рибалок, які наловили на 3 мільйони.
Одеса
В Одесі відсторонили від посади суддю Сергія Кічмаренка

Сергій Кічмаренко. Фото: Ladonko
Суддю Приморського районного суду Одеси Сергія Кічмаренка тимчасово відсторонили від посади. Причиною стало те, що під час розгляду він продемонстрував свою зневагу до прокурорів.
Про це повідомляє Вища рада правосуддя.
Реклама
Читайте також:
Суддю відсторонено
Рішення про зняття судді Сергія Кічмаренка з посади ухвалила Перша Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя. Строк дії відсторонення триватиме до скасування відповідної ухвали.
На думку ВРП, він не поважає прокурорів — у підтвердження судді навели кілька прикладів проявів зневаги. А саме: в одній із справ Кічмаренко знав, що обсяг письмових доказів та документів є достатньо значним (близько 300 томів) та одночасна наявність всіх таких матеріалів в судовому засіданні є неможливою. Тому він неодноразово висловлювався щодо того, які докази сторона обвинувачення має подати, а які суд не цікавлять. На думку скаржника, зазначені дії виходили за межі керування судовим процесом. Таким чином, на думку прокурорів він намагався перешкодити вільному обстоюванню стороною обвинувачення своєї правової позиції.
Що відомо про Сергія Кічмаренка
Сергій Кічмаренко керував Приморським судом з 2006 до 2024 року. У листопаді 2024 року він придбав квартиру площею 170 кв. м в елітному житловому комплексі “Климівський” за 10,7 млн грн. А його громадянська дружина, суддя Малиновського райсуду Наталія Кузьменко, купила квартиру у преміальному ЖК “Дома Каркашадзе” за 7,7 млн грн.
У 2020 році у декларації Сергія Кічмаренка з’явився будинок на 290 кв. м у селі Маринівка під Одесою з ділянкою 20 соток. На нього він витратив 328 тис. грн.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про напад на журналіста в одеському суді. А також про те, як помічниця судді за гроші закривала справи.
Одеса
Посадовець з Миколаївщини привласнив понад 2,3 мільйони на закупівлях для ЗСУ

Фігурант із детективами ДБР. Фото: Державне бюро розслідувань
Керівник Миколаївського квартирно-експлуатаційного управління привласнив понад 2,3 млн гривень бюджетних коштів, виділених на ЗСУ. Посадовця піймали на гарячому та затримали, йому загрожує до 12 років ув’язнення.
Про це повідомляє Державне бюро розслідувань.
Реклама
Читайте також:
Подробиці справи
Посадовець мав організувати закупівлю паливної деревини для потреб Збройних сил України. Знаючи реальну вартість продукції, він налагодив схему незаконного збагачення, залучивши до неї свого підлеглого — провідного інженера управління.
Фактично деревину закуповували у лісгоспах ДП “Ліси України” під виглядом постачання місцевому населенню, яке мало право на пільгову ціну. Надалі той самий товар через фіктивні фірми продавали вже квартирно-експлуатаційному управлінню утричі дорожче. Отримані внаслідок оборудки понад 2,3 млн гривень підозрювані перевели на рахунки підконтрольних приватних компаній.
Для забезпечення відшкодування збитків державі на майно посадовця накладено арешт. Наразі він звільнений з посади.
Яке покарання загрожує
Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 КК України (привласнення та розтрата майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах). Йому загрожує до 12 років ув’язнення.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про схему заробітку на неіснуючих військовослужбовцях. А також про ділка, який хотів заробити на допомозі ЗСУ.
Одеса
У Молдові помітили незвичайні українські потяги

Український потяг у Молдові. Фото: Dima Tsariov
Українські потяги приймають участь у відновлювальних роботах на залізниці у Молдові. Задіяні під час ремонту состави в нашій країні є експериментальними та поки ще не курсують нашими регіонами.
Про це повідомили на сторінці Railway of Moldova у соцмережі.
Реклама
Читайте також:
Потяги у Молдові
Молдовська залізниця виклала фото ремонтних робіт на ділянці Бендери-Бессарабяска-Етулія-Джурджулешти. На них можна побачити як мінімум дві секції тепловозів 2М62, що належать приватній компанії УЛБК (“Українська локомотивобудівна компанія”).
Ремонт на залізниці
Ремонт колій на ділянці Бендери-Бессарабяска-Етулія-Джурджулешти триває з 2023 року. Планують відновити 230 км залізниці. Такі заходи будуть коштувати 108 млн євро. Кошти виділив Європейський інвестиційний банк та Європейський банк реконструкції та розвитку. Саме ця дорога у подальшому має з’єднати порти Одещини та Євросоюзу. Роботи мають бути завершені в поточному році.
Потяги на приватній тязі
УЛБК — компанія, яка у 2020-му та 2021 роках взяла участь в експерименті із впровадження в Україні приватної локомотивної тяги. Але реальні перевезення вантажів цими потягами досі так і не розпочали. На початку 2024 року у підприємстві заявили, що вважають, в Україні на підзаконному рівні вже відпрацьоване питання допуску таких составів на залізничні колії загального користування.
Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, коли запустять потяг з Житомира до Одеси. А також про те, що влітку залізницею буде ходити більше составів з інших міст.
-
Усі новини1 тиждень ago
чи є в ньому натяк на спін-офф
-
Відбудова1 тиждень ago
У Луцьку демонтують частину будинку, що найбільше постраждала від удару РФ
-
Суспільство1 тиждень ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Події1 тиждень ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Війна1 тиждень ago
На фронті – 76 боєзіткнень від початку доби, на семи напрямках точаться бої
-
Усі новини1 тиждень ago
вже знайшовся покупець — відео
-
Політика1 тиждень ago
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України
-
Відбудова1 тиждень ago
У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами