Суспільство
Будівлю Головпоштамту в центрі Одеси вирішили здати в оренду :: Інтент :: Суспільно-політичне видання:: Регіональна мережа якісної журналістики

Акціонерне товариство “Укрпошта” оголосило про намір здати в оренду будівлю Головпоштамту на вулиці Садовій в Одесі.
Відповідне оголошення оприлюднене в системі Прозорро.Продажі.
Пропонуються до оренди приміщення площею 4 тисячі 507,3 квадратного метра з них 409,8 площі загального користування на першому та другому поверхах триповерхової адміністративної будівлі. Приміщення придатні до використання, потребують поточного ремонту. Будівля розташована в історичній частині міста.
Одеський головпоштамт — історична будівля міста Одеси, об’єкт культурної спадщини. Зведена у 1893–1895 роках за проєктом архітекторів Володимира Харламова (1860–1907) і Владислава Домбровського, підрядник — десятник А. Дорофєєв. Ділянку для будівництва було обрано спеціально створеною для цього комісією. Ділянка виходила на Садову і Коблевську вулиці і з огляду на це було споруджено комплекс, що складався з двох будівель – Поштамт розмістився з боку садової вулиці, а будинок поштово-телеграфних службовців по Коблевській. Споруда поштамту створена цілеспрямовано для об’єднання всіх послуг зв’язку (пошта, телеграф, телефон) в одному комплексі.
У квітні в інтерв’ю Інтенту ексдиректорка Одеського національного художнього музею Олександра Ковальчук розповіла, що музей готовий отримати Головпоштамт як другу будівлю.
“Втім ми розуміємо, що вартість опалення, потреби в реставрації – це дуже великі кошти, яких у музею сьогодні не має”, – розповіла вона тоді.
Стартова ціна оренди будівлі зараз складає 360,6 тисячі гривень.
У жовтні 2024 року 30 вересня Одеський головпоштамт, розташований за адресою Садова, 10, переїхав у нову локацію. Директор з розвитку мережі Одеського регіону АТ “Укрпошта” Артем Бондаренко тоді пояснював це тим, що приміщення занадто велике, а самі працівники використовують менше половини будівлі, десь 48%. Окрім цього, в “Укрпошти” зʼявилось нове відділення на Софіївській, 11.
У січні 2022 року Одеська дирекція АТ “Укрпошта” провело тендер для розробки проєктно-кошторисної документації на “Ремонтно-реставраційні роботи на головному фасаді будівлі за адресою: м. Одеса, вул. Садова, 10”. Тоді переможцем тендера стало товариство з обмеженою відповідальністю “Гіпроград Плюс”, яке погодилося працювати за 1 мільйон 79,5 тисячі гривень.
Суспільство
Україна має акцентувати на спільних історичних перемогах з Польщею

Пріоритетним напрямком для Українського інституту національної пам’яті є продовження розпочатого конструктивного діалогу з польською стороною.
Про це заявив в інтерв’ю Укрінформу нещодавно призначений голова УІНП Олександр Алфьоров.
«За понад тисячолітню історію стосунків ми сьогодні маємо акцентувати на тих спільних перемогах, які відбувалися між нашими народами, на тих спільних історичних звитяжних діях. І це буде девіз, вочевидь, України, українських істориків: фіксувати позитивні зрушення, перемоги. Польські історики, багато хто з них, теж фіксують позитивні зрушення», – сказав Алфьоров.
Голова УІНП нагадав, що у серпні у Польщі відзначатимуть 105 років Варшавської битви, яку ще називають «Диво на Віслі». Вона тривала 13–25 серпня 1920-го і стала вирішальною битвою радянсько-польської війни 1919–1921 років. Тоді завдяки перемозі Польська республіка змогла відстояти свою незалежність. А союзником поляків у цій битві виступили військові з’єднання УНР.
«Так само необхідно згадувати про нашу культурну, історичну, наукову взаємодію. Зрештою, скільки у нас спільних письменників», – зазначив Алфьоров.
Він планує продовжувати вибудовувати добросусідські відносини між Україною і Польщею.
«Для мене це виклик, але він буде, я сподіваюся, прийнятий і доведе до позитивного вирішення певних непорозумінь», – наголосив голова УІНП.
Як повідомляв Укрінформ, голова Українського інституту національної пам’яті Олександр Алфьоров заявив, що УІНП не зосереджуватиметься лише на історії ХХ століття й спростовуватиме історичні міфи.
Суспільство
Акунін пообіцяв більше не питати нічого про Одесу Анонси

Борис Акунін подякував тим хто у коментарях відповіді на його запитання щодо Одеси та пообіцяв більше не запитувати про місто.
Він визнав, що питання було недоречним з погляду публічності, але пояснив його відношенням до підписників на своїй сторінці як до читачів своїх книг.
“Зі своїми читачами на реальних зустрічах чи в соцмережах я завжди розмовляю не так, як із широкою публікою – виходжу з того, що читачі, на відміну від широкої публіки, цікавляться моєю роботою. Судячи з коментарів до посту, а їх там дві тисячі, дуже багатьом фейсбучним передплатникам мої твори по барабану. Чому вони на мене підписані, не знаю, але чомусь підписані. І я дуже засмучений тим, що образив цих людей своїм питанням, з погляду загальнопублічного, справді, в теперішній час недоречним”, – написав письменник.
Він також наголосив, що незгоден з тими коментаторами, які радили йому спочатку висловити підтримку, а потім питати, мовляв, тоді обурення було б меншим.
“Мені здається моторошною вульгарністю змішувати ці два жанри: піднесений і практичний. “Душою-з-вами-слава-Україна-до речі-допоможіть-письменнику-в-роботі”. Читачі моєї сторінки мали б і так знати про мою позицію в цій війні, що сто разів заявлена і обійшлася мені забороною в росії, “списком терористів” і трьома кримінальними справами. А втім, ні, нічого українські читачі мені не винні. Ті, хто на мене обрушився – ще раз повторю – мають рацію”, – підсумував письменник.
Тиждень тому російський письменник Борис Акунін викликав хвилю обурення одеситів, попросивши фото з Приморського бульвару під час повномасштабної війни з рф.
Борис Акунін (справжнє ім’я – Григорій Чхартишвілі) – російський письменник, який з 2022 року публічно засуджує війну, звернувся до підписників із проханням надіслати йому фото або уточнення рельєфу місцевості в Одесі, зокрема, нахилу схилу від Приморського бульвару в напрямку Одеського морського порту. Письменник пояснив, що пише повість, дія якої відбувається в Одесі, де сам ніколи не був. Одесити застерегли, що такі “літературні запити” можуть виглядати як збір розвідданих.
Суспільство
Рідкісних жаб зафіксували в Одеській області (фото) – Новини Одеси

Їхня шкіра здатна вбирати токсини.
Поблизу місцевого ставу на території Березівського району екоінспектори зафіксували співіснування двох видів рідкісних жаб, занесених до Додатку III Бернської конвенції — Часничниці звичайної (її ще називають землянкою) та жаби ставкової.
Про це повідомили в пресслужбі Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу.
Ці види жаб мають важливе природоохоронне значення:
Вони включені до Червоного списку Харківської області та інших регіональних документів;
Є індикаторами екологічного стану — першими реагують на забруднення води, ґрунту та повітря;
Живляться комахами-шкідниками, у тому числі комарами, тим самим сприяючи збереженню екологічного балансу.
Жаби особливо вразливі до змін у середовищі: їхня шкіра здатна вбирати токсини, а наявність або зникнення певного виду часто сигналізує про екологічну небезпеку.
Бережіть природу!
-
Події1 тиждень ago
Меджибізький замок внесуть до держреєстру нерухомих пам’яток України
-
Суспільство1 тиждень ago
Центр ідентифікації тіл репатрійованих захисників планують відкрити наприкінці літа
-
Усі новини1 тиждень ago
вже знайшовся покупець — відео
-
Війна1 тиждень ago
На фронті – 76 боєзіткнень від початку доби, на семи напрямках точаться бої
-
Усі новини1 тиждень ago
хаскі усвідомив, що інші собаки працюють в упряжці
-
Політика1 тиждень ago
Головування Данії в Раді ЄС може сприяти відкриттю переговорних кластерів для України
-
Відбудова1 тиждень ago
У Києві вже відновили 130 закладів освіти, пошкоджених російськими обстрілами
-
Одеса1 тиждень ago
Скільки мільярдів витратять на оновлення Іванівського мосту в Одесі