Суспільство
Аудитори почали перевірку 182-мільйонного тендеру на ремонт доріг Херсонщини Анонси

На Херсонщині компанія “Ростдорстрой” виграла тендер на 160 мільйонів гривень для утримання доріг у Бериславському районі. Угоду вже уклали, але аудитори виявили ознаки порушень і розпочали офіційний моніторинг закупівлі.
Про це повідомив Центр публічних розслідувань з посиланням на систему закупівель Prozorro.
На початку квітня 2025 року Державна установа “Місцеві дороги Херсонщини” оголосила відкриті торги на надання послуг з експлуатаційного утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення в межах Бериславського району. Очікувана вартість закупівлі становила 182 мільйони гривень.
Аукціон відбувся 16 квітня. У ньому взяли участь дві компанії: ТОВ “Ростдорстрой” та ТОВ “Глобал білд інжиніринг”. Найнижчу цінову пропозицію надала компанія “Ростдорстрой” — 160 мільйонів гривень, що на 22 мільйони менше від очікуваної вартості. Саме її й було визнано переможцем торгів.
Скриншот: Prozorro
Уже 6 травня між державною установою та ТОВ “Ростдорстрой” уклали договір на виконання робіт. Проте менш ніж за два дні, 8 травня, Південний офіс Державної аудиторської служби України оголосив про початок моніторингу цієї закупівлі.
Як зазначено в офіційному наказі Держаудитслужби, підставою для прийняття такого рішення стали ознаки порушень законодавства у сфері публічних закупівель, виявлені у процесі аналізу інформації, оприлюдненої в системі Prozorro. Моніторинг охоплює етапи укладання та виконання договору.
Відповідний наказ підписав начальник Управління Південного офісу Держаудитслужби в Херсонській області Дмитро Круковський. Контроль за перевіркою доручили відділу контролю у сфері закупівель, а сам наказ вже оприлюднено в електронній системі.
Скриншот: Prozorro
Згідно з нормативними документами, результати моніторингу можуть призвести до припису щодо усунення порушень або навіть до розірвання договору, якщо буде виявлено істотні порушення закону.
У 2024 році близько 500 приватних компаній отримали з бюджету майже 150,5 мільярда гривень. Аналітики української онлайн-системи YouControl з’ясували, хто з підрядників отримав найбільше і які з них мають політичні зв’язки. Зокрема, компанія “Ростдорстрой”, пов’язана з партією “Довіряй ділам” одеського мера, виграла тендерів на 7,6 мільярда гривень.
Суспільство
Норвегія продовжила угоду з Євросоюзом про медичну евакуацію українців

Уряд Норвегії вирішив продовжити угоду з Європейським Союзом про евакуацію українських пацієнтів до 31 березня 2026 року.
Про це йдеться у пресрелізі на сайті уряду, передає Укрінформ.
Окрім транспорту для медичної евакуації, Норвегія також надає експертизу та здійснює поставки медичного обладнання, медикаментів та іншої матеріальної допомоги.
«Операція з медичної евакуації є хорошим прикладом того, як ми можемо працювати разом, щоб підтримати Україну. Норвезькі служби охорони здоров’я виконали величезну роботу, надавши допомогу понад 450 українським пацієнтам, які пройшли лікування в Норвегії. Я радий, що тепер ми зможемо продовжувати надавати цю життєво важливу допомогу», – сказав міністр охорони здоров’я Норвегії Ян Крістіан Вестре.
Норвегія почала транспортувати українських пацієнтів навесні 2022 року. З серпня того ж року Норвегія забезпечує регулярні щотижневі рейси для евакуації українських пацієнтів до країн Європи через Механізм цивільного захисту ЄС.
До медичної евакуації з України залучені кілька норвезьких міністерств, регіональних органів охорони здоров’я та Норвезький директорат охорони здоров’я, а також Об’єднані медичні служби Збройних сил Норвегії, авіакомпанія Scandinavian Airlines та Норвезький директорат цивільного захисту.
Як повідомляв Укрінформ, уряд Норвегії виділить 10 мільярдів норвезьких крон (939 мільйонів доларів США) на оснащення та навчання української бригади.
Фото: armyinform.com.ua
Суспільство
Експортер з Одеси приховав прибутки від продажу до Туреччини Анонси

Через один з портів Одеської області за кордон експортували агропродукцію на загальну суму майже 120 мільйонів гривень. Однак експортер не задекларував реальні обсяги доходів і фактично ухилився від сплати податків на понад 21 мільйон гривень.
Про це повідомили в Бюро економічної безпеки.
Йдеться про експорт 6,6 тис. тонн соняшникового шроту та 5,3 тис. тонн соєвих бобів до Туреччини через один із портів регіону.
Як з’ясувалося, комерційний директор фірми, що спеціалізується на гуртовій торгівлі зерном, насінням і кормами для тварин, навмисно не задекларував отримані доходи. У фінансовій звітності підприємство вказало занижені обсяги реалізованої продукції, що призвело до несплати податків на суму майже 21,6 мільйона гривень.
У Теруправлінні БЕБ пояснили, що наразі обвинувачений вже сплатив всю необхідну суму. Втім, йому все одного оголосили підозру за ч. 2 ст. 212 КК України (умисне ухилення від сплати податків у великих розмірах). Підприємцю загрожує від 170 000 до 255 000 гривень штрафу з позбавленням права обіймати певні посади строком до трьох років.
Раніше в Одеській області підприємство з експорту зерна умисно ухилялось від сплати податків в особливо великих розмірах. Справу щодо керівника компанії-експортера також скерували до суду.
До того компанію-експортера сільськогосподарської продукції в Одеській області змусили сплатити до держбюджету збитків на понад чотири мільйони гривень.
Також Інтент писав, що агротрейдери звинувачують представників Бюро економічної безпеки (БЕБ) у тиску та блокуванні роботи на підприємствах в Одеському порту. За словами учасників заходу, з 19 грудня детективи БЕБ, посилаючись на нібито несплату податків, паралізують діяльність десятків компаній, що працюють в Одеському порту.
Суспільство
Працівники Нацпарку на Одещині розпочали процес імунізації диких тварин – Новини Одеси

Ці заходи мають запобігти розповсюдженню небезпечної хвороби.
Працівники Нижньодністровського національного природного парку розпочали процес імунізації диких тварин спільно з представниками Держпродспожслужби, повідомили на сторінці НПП.
Так, на території Нацпарку розкладають пероральну вакцину проти сказу. Ці заходи мають запобігти розповсюдженню небезпечної хвороби.
Нагадаємо, на території Одеської області ускладнилась епізоотична ситуація зі сказу тварин. За І квартал 2025 року зареєстровано 208 випадків, з яких 96% припали на диких хижаків.
Фото: Наталія Волкодав
-
Суспільство1 тиждень ago
В Києві відбулася восьма церемонія міжнародної премії Woman 2024
-
Події1 тиждень ago
У Києві відбудеться національний форум-діалог «Українська музична індустрія: слухай, захищай своє»
-
Одеса1 тиждень ago
В Одесі відмічають день прапора ВМС України – що відомо про свято
-
Відбудова1 тиждень ago
У Харкові затвердили перелік об’єктів відновлення за державні кошти
-
Події1 тиждень ago
В Україні презентують досвід польських музеїв у сфері сучасної історичної освіти
-
Політика1 тиждень ago
В Єврокомісії прокоментували жорстоке вбивство Вікторії Рощиної у російському полоні
-
Політика1 тиждень ago
Угоду про надра ратифікують у Раді
-
Війна1 тиждень ago
Сирський назвав втрати армії РФ із початку 2024 року