Суспільство
Військового з Одещини засудили за «прогулянку» вулицею з двома бойовими автоматами

Комінтернівський районний суд Одеської області виніс вирок неодноразово судимому військовослужбовцю, який мобілізувався за контрактом, за незаконне придбання та зберігання двох автоматів. Викрили правопорушника правоохоронці, коли він ніс зброю вулицею. Чоловік отримав понад 5 років позбавлення волі. Автомати повернули до військової частини.
Обставини справи
На лаві підсудних опинився уродженець Кілії Одеської області, кулеметник батальйону «Шквал», який, попри вже наявні судимості, знову вчинив тяжкий злочин. До цього чоловік тричі притягувався до кримінальної відповідальності, зокрема за крадіжки, та був достроково звільнений з колонії для проходження військової служби за контрактом.
Слідством встановлено, що обвинувачений, діючи умисно та без відповідного дозволу, заволодів двома одиницями бойової зброї – автомати Калашникова калібру 7,62×39 мм. Обидва автомата були справними та придатними до стрільби.
Викрили чоловіка 22 жовтня 2024 року близько 17:30, коли його зупинили поліцейські біля залізничної станції «Східна» в селі Ілічанка. Під час перевірки він самостійно дістав з ковдри, яку переносив у руках, два автомати, після чого зброю вилучили правоохоронці. Надалі її було визнано речовим доказом у справі.
Розгляд справи у суді
У судовому засіданні обвинувачений повністю визнав свою вину та підтвердив обставини, викладені в обвинувальному акті. Суд не вважав за доцільне досліджувати додаткові докази, оскільки версії сторін збігалися, а добровільність зізнання не викликала сумнівів.
Суд врахував як пом’якшувальні обставини щире каяття та сприяння розкриттю злочину. Водночас, серед обтяжувальних обставин – рецидив та вчинення правопорушення під час умовно-дострокового звільнення.
Вирок суду
За результатами розгляду справи суд визнав військовослужбовця винним у незаконному поводженні зі зброєю та призначив йому 4 роки позбавлення волі. Також суд частково приєднав до цього строку невідбуте покарання за попереднім вироком. У підсумку, остаточне покарання склало 5 років і 2 місяці позбавлення волі.
«На підставі ч.1 ст.71 КК України, за сукупністю вироків до призначеного покарання частково приєднати невідбуту частину покарання, призначеного вироком Суворовського районного суду міста Одеси від 25.01.2024 року, у виді позбавлення волі на строк 1 (один) рік 2 (два) місяці. Призначити ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_1 остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 5 (п`ять) років 2 (два) місяці», – йдеться в матеріалах суду.
Автомати, які вилучили в якості речових доказів, повернули до військової частини. А чоловіка додатково зобов’язали виплатити близько 6400 гривень, щоб покрити витрати держави на проведення експертиз.
Читайте також: Смертельна музика: на Одещині жінка з пасажирського сидіння випадково запустила авто і переїхала чоловіка
Суспільство
У ДПСУ розповіли про стан прикордонників, яких повернули в межах останнього обміну

Речник ДПСУ Андрій Демченко відзначив, що стан здоров’я прикордонників, яких повернули в межах останнього обміну, задовільний.
Про це він сказав у телеефірі, передає Укрінформ.
“На щастя, стан здоров’я наших хлопців задовільний, але в той же час вони одразу були направлені в наші медичні заклади для отримання всієї необхідної медичної допомоги, психологічної реабілітації. Кожен з них вже мав можливість поговорити з рідними”, – сказав Демченко.
За його словами, в цій групі були прикордонники Маріупольського загону морської охорони, Донецького прикордонного загону та Сумського прикордонного загону.
“Більшість з них потрапили в полон в Маріуполі ще в 2022 році. Інша частина – це полон з 2023 року”, – додав речник.
Як повідомляв Укрінформ, 4 липня між Україною і Росією відбувся черговий обмін військовополоненими та цивільними. Більшість оборонців перебувала в російському полоні ще з 2022 року.
Фото: КОС ЗСУ
Суспільство
За пів року пролунало 1200 сигналів повітряної тривоги в Одесі, у Херсоні та Миколаєві Анонси

На Миколаївщині, Херсонщині та Одещині за перше півріччя 2025 року зафіксували сотні повітряних тривог. Найдовше тривоги тривали на Миколаївщині — майже 24 дні.
Такі дані оприлюднили аналітики Top Lead на основі інформації з платформи alerts.in.ua.
У першому півріччі 2025 року на півдні України ситуація з повітряними тривогами залишається напруженою. Найбільше сигналів зафіксували в Миколаївській області — 441. У Херсонській області пролунало 425 тривог, а в Одеській — 336.
За сумарною тривалістю тривог у днях південні області мають дещо нижчі показники: на Миколаївщині — 24 дні тривоги, на Херсонщині — 22 дні, на Одещині — 13. Для порівняння, на Донеччині тривоги лунали протягом 109 днів, на Харківщині — 89.
Найбільше повітряних тривог фіксували в Харківській області — понад тисячу. Водночас найтривалішими вони були у тимчасово окупованих Луганській області та Криму — по 181 день.
Як зазначили аналітики, у статистику включені лише сигнали тривоги, зафіксовані на рівні області. Якщо тривога лунала лише в окремій громаді, її не враховували. Дані з Севастополя відсутні.
У квітні в Херсонській області встановили нові правила світломаскування, які діють щодня з 21:00 до 05:00. У цей час по всій території області мають бути вимкнені вуличні ліхтарі, підсвітка фасадів будівель, рекламні вивіски та інші джерела зовнішнього освітлення. Рішення ухвалили для зменшення видимості населених пунктів у темну пору доби та зниження ризику російських ударів.
Повномасштабна війна створила нові виклики для бізнесу й найманих працівників — один із них стосується організації роботи під час повітряної тривоги. В Українській Гельсінській спілці з прав людини в Одесі нагадали: керівники підприємств зобов’язані дбати про безпеку не лише працівників, а й клієнтів чи відвідувачів, зокрема в момент оголошення тривоги в населеному пункті, де працює установа.
Суспільство
Березівські депутати проголосували за збільшення бюджету на потреби сил оборони, правоохоронців та ДСНС

Березівські депутати проголосували за збільшення бюджету на потреби сил оборони, правоохоронців та ДСНС
Відбулася п`ятдесят п`ята сесія Березівської міської ради, яку провів міський голова Валерій Григораш. На засіданні розглядалися питання, що стосуються діяльності громади.
Про це повідомили у міськраді.
Перед початком сесії хвилиною мовчання всі присутні вшанували пам’ять загиблих воїнів і цивільних від рук російських окупантів.
Далі головний лікар КНП «Березівський міський центр ПМСД» Ірина Кондрашова прозвітувала депутатам про роботу закладу за 2024 рік та озвучила нагальні питання, які потрібно вирішити для функціонування центру.
Основний блок питань стосувався освітніх, медичних та земельних питань, які можна вирішувати під час воєнного стану. Також було затверджено звіт про виконання бюджету Березівської міської територіальної громади за 1 квартал 2025 року.
Найважливіше питання, яке було розглянуто в ході сесії, – рішення з приводу збільшення коштів в бюджеті до 15 325 500 грн на потреби сил оборони, правоохоронних органів та служб з надзвичайних ситуацій, що депутати підтримали одноголосно.
По всім піднятим питанням на пленарному засіданні були прийняті відповідні рішення.
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Війна1 тиждень ago
Українське військо у 2025 році
-
Політика1 тиждень ago
Трамп не виключає виділення нової допомоги Україні з боку США
-
Події1 тиждень ago
На фестивалі «Миколайчук OPEN» відбулася премʼєра фільму «Троє»
-
Відбудова1 тиждень ago
Реєстр збитків відкрив прийом заяв про втрачене на ТОТ майно
-
Усі новини1 тиждень ago
їх викликають масивні гори заввишки всього 1 см
-
Політика1 тиждень ago
нардеп Дмитрук заявив, що Україна, Росія та Білорусь «один народ»
-
Війна1 тиждень ago
Зараз у ворога немає переправ через Оскіл