Connect with us

Події

Каннський кінофестиваль відкриється Днем України

Published

on



У вівторок, 13 травня, коли відкриється 78-й Каннський кінофестиваль, відбудеться спеціальний «День України», під час якого глядачам покажуть три документальні фільми, присвячені війні.

Про особливий захід, що пройде в Палаці фестивалів, організатори повідомили у пресрелізі, передає Укрінформ.

“Кінематографічна спільнота Франції проявляє солідарність з Україною всі останні роки. Однак цього разу нам було важливо організувати окрему програму, яка відбудеться на головному майданчику фестивалю і продемонструє найвищий рівень мистецької підтримки. А також знайти фільми, що покажуть правду про війну та про нашу боротьбу”, – розповіли кореспонденту Укрінформу в посольстві, яке спільно з мерією Канн, France Télévisions та Brut є організаторами “Дня України.”

Французька сторона підкреслила, що ця подія слугуватиме нагадуванням про зобов’язання митців розповідати про історію цієї війни “в серці Європи, яка вже три роки впливає на український народ і на світ”.

Отже, в Палаці фестивалів відбудеться показ трьох фільмів – “Zelensky” Іва Жьолана, Лізи Вапне та Аріан Шемен, “2000 метрів до Андріївки” Мстислава Чернова, який був нагороджений призом за найкращу режисерську роботу на фестивалі Санденс, а також “Notre Guerre” (“Наша війна”) Бернара-Анрі Леві та Марка Русселя.

Читайте також: На 78-му Каннському кінофестивалі працюватиме Український національний павільйон

З лютого до квітня 2025 року Бернар-Анрі Леві та його співрежисер знімали на Покровському та Сумському напрямку. Окрім бойових дій, у кадрі – повсякденне життя цивільних під терористичними обстрілами напередодні можливих переговорів. У фільмі режисер із солдатами в бункері дивиться розмову президента Зеленського з Трампом.

Нагадаємо, у травні 2022 року Володимир Зеленський виступив на церемонії відкриття Каннського фестивалю через відеозв’язок з Києва. У Каннах також оголосили, що поки триває війна, там не вітатимуть “офіційних російських представників, державні органи чи журналістів, які представляють офіційну російську лінію”.

Читайте також: У Каннах відбудеться благодійний вечір української культури та моди

Як повідомляв Укрінформ, на Каннському кінофестивалі відбудеться світова премʼєра українського документального фільму “Мілітантропос”, стрічка буде представлена в паралельній програмі “Двотижневик режисерів”.



Джерело

Події

Жадан отримав Австрійську державну премію з європейської літератури

Published

on



Український письменник Сергій Жадан став цьогорічним лауреатом Австрійської державної премії з європейської літератури, яку присуджує міністерство культури країни.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайтіфедерального Міністерства житлового будівництва, мистецтва, культури, медіа та спорту Австрії.

“Сергій Жадан є одним із найвиразніших письменників сучасної європейської літератури, який став літературним голосом українців. Його прозові поеми, вільні вірші, тексти пісень, щоденникові записи, оповідання та романи розгортаються на тлі сучасної історії України і дозволяють читачам зазирнути глибоко в душі її мешканців”, – прокоментував рішення журі очільник відомства, віцеканцлер Австрії Андреас Баблер.

За його словами, Сергій Жадан “надає літературної мови жахам війни та невидимому, всеосяжному страху”.

“Він повертає людям в Україні їхній голос і їхню індивідуальність, які вони ризикують втратити перед обличчям російської загарбницької війни. Його творчість висловлює те, для чого повсякденна мова не знаходить слів. Вона має ту літературну силу, яка необхідна, щоб у часи війни та терору свідчити і дарувати надію”, – додав Баблер.

Офіційна церемонія вручення премії відбудеться за участі федерального міністра мистецтва і культури, віцеканцлера Андреаса Баблера 25 липня у в рамках урочистого заходу під час Зальцбурзького фестивалю.

Австрійська державна премія з європейської літератури вручається з 1965 року за сукупний літературний доробок європейським письменникам, які здобув особливе міжнародне визнання, що має бути підтверджено перекладами. Твори також повинні бути доступними в перекладі німецькою мовою. Премія становить 25 тис. євро.

Читайте також: Збірка оповідань Сергія Жадана вийшла польською

Як повідомляв Укрінформ, Сергій Жадан у березні 2024 року долучився до лав 13-ї бригади Національної гвардії України “Хартія” і займається комунікаційною роботою.



Джерело

Continue Reading

Події

На Венеційській бієнале Україну представлятиме Жанна Кадирова

Published

on



На 61-й Венеційській бієнале, яка відбудеться у 2026 році, Україну представлятиме скульпторка Жанна Кадирова.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомила заступниця міністра культури та стратегічних комунікацій Галина Григоренко.

«Кураторська група Національного павільйону України на La Biennale di Venezia затверджена наказом міністра за рішенням конкурсної комісії», – зауважила вона.

На конкурсі переміг проєкт «Гарантії безпеки» скульпторки Жанни Кадирової та кураторської групи у складі Ксенії Малих і Леоніда Марущака.

До складу конкурсної комісії увійшли Вікторія Бавикіна, Максим Горбацький, Петро Бевза, Олег Тістол, Ілона Демченко, Анастасія Мануляк і Христина Береговська.

Читайте також: Український скульптор Лідаговський презентував свої роботи в Італії

Як повідомляв Укрінформ, Венеційська бієнале була заснована в 1895 році. Національні павільйони вперше представили в 1907-му. Захід відбувається що два роки.



Джерело

Continue Reading

Події

Київська опера відкриватиме новий сезон виставою «Патріот»

Published

on


Як повідомляє кореспондентка Укрінформу, про це розповів після гала-концерту закриття 43-го театрального сезону директор – художній керівник театру Петро Качанов.

На сцені Зіновій Карач та Ольга Жмуріна виконали композицію «Місця щасливих людей» з майбутньої прем’єрної постановки.

У новій рок-опері «Патріот» поєднають хіти легендарних українських виконавців: гуртів «Скрябін», «Братів Гадюкіних», Марії Бурмаки, Тараса Петриненка, Ярмака та Костянтина Москальця (пісня «Вона»). Аранжування створюють відомі українські композитори Борис Севастьянов та Іван Небесний.

У завершальному гала-концерті 43-го театрального сезону було задіяно практично весь склад оперної та балетної труп театру. Звучали переклади українською арій Джульєтти з опери Шарля Гуно і Тоски з опери Джакомо Пуччіні, відомих куплетів Мефістофеля з «Фауста» Шарля Гуно, партій з «Дон Жуана» Моцарта та «Богеми» Пуччіні, інші зразки зарубіжної класики.

Артисти виконували твори українських композиторів: Івана Небесного, Євгена Станковича, Юрія Мейтуса, Анатолія Кос-Анатольського. Глядачі побачили балетні сцени з «Історій у стилі танго», «Лускунчика Гофмана», «Майської ночі», «Сойчиного крила».

Упродовж 43-го театрального сезону Київська опера на Подолі успішно представила чотири прем’єри, повідомили у театрі. Це вистава українського композитора, дві постановки світової класики і дитячий проєкт.

За два тижні до оголошеної премʼєри 25 грудня 2024 року балету «Лускунчик Гофмана» вітчизняного композитора Івана Небесного було розпродано квитки на майбутні 17 вистав.

Вперше пролунала на столичній сцені у Київській опері на Подолі у завершеному сезоні комічна опера «Фальстаф» композитора Джузеппе Верді. Полюбилася глядачам також комедійна історія в стилі комікс «Весілля Фігаро» Вольфганга Амадея Моцарта.

Ще у 43-му сезоні Київська опера на Подолі представила пʼяту виставу проєкту інтерактивних освітніх програм «Музичні класики для дітей та їхніх батьків «Джазова абетка». В ньому задіяні вітчизняний джазовий піаніст Тимур Полянський та 14-разова чемпіонка України, чемпіонка Європи, дворазова чемпіонка світу з американського степу та володарка кубку світу з танців Анастасія Старченко.


Упродовж сезону колектив Київської опери на Подолі активно гастролював. Зокрема, 16 концертів зіграв «The Rock Symphony Orchestra» у таких містах : Діжон, Париж, Шалон-ан-Шампань, Краків, Варшава, Кишинів, Софія, Лодзь, Берлін, Шембері, Ліон, Страсбург, Монпельє, Відень.

Також відбувся гастрольний тур за участі симфонічного оркестру Київської опери найбільшими містами Великої Британії та Ірландії. Показали 79 вистав у таких містах: Ліверпуль, Манчестер, Единбург, Глазго, Оксфорд, Річмонд, Вулвергемптон. Представляли «Мадам Батерфляй» (Джакомо Пуччіні), «Богема» (Джакомо Пуччіні), «Травіата» (Дж. Верді).

Читайте також: Національна філармонія України завершила концертний сезон

Протягом 43-го театрального сезону Київська опера з продажу квитків на вистави передала на потреби ЗСУ понад 400 тисяч гривень.

Як повідомляв Укрінформ, у Національній опері відбувся спеціальний концерт «Музи Пуччіні», де представили творчість італійського композитора Джакомо Пуччіні.

Фото надане Київською оперою



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.