Connect with us

Суспільство

Україна вшанувала пам’ять жертв концтабору «Ебензее» в Австрії

Published

on


Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Юрій Вітренко та колектив постійного представництва вшанували пам’ять загиблих українців-вʼязнів концтабору “Ебензее”, на місці якого зараз знаходиться меморіал у Верхній Австрії.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії.

“Сьогодні, схиляючи голови перед пам’яттю українців, замордованих у концтаборі “Ебензее”, ми згадуємо не лише жахи минулого, а й болісні реалії сьогодення. Як і 80 років тому, українці знову гинуть – закатовані в російському полоні лише за те, що вони українці, за свою мову, гідність і свободу”, – зазначив під час церемонії вшанування Юрій Вітренко.

Пам’ятник українським жертвам нацистського концтабору був відкритий у 1995 році. Він має форму хреста, українською та німецькою мовами на ньому написано: “Синам України – жертвам концтабору Ебензее”.

Читайте також: Для російського агресора має бути новий Нюрнберг – Беца

У концтаборі “Ебензее”, за різними оцінками, загинули декілька тисяч українців.

Як повідомляв Укрінформ, у тунельних комплексах концтабору “Ебензее”, розташованого в горах біля озера Траунзее, працювали понад 20 тисяч в’язнів, чверть з яких становили в’язні з СРСР.

“Ебензее” був однією з найбільших філій “Маутгаузену” – єдиного концтабору на території Рейху, який за нацистською класифікацією належав до “категорії ІІІ”. Ця категорія означала “знищення через працю”. Умови утримання у таборі були найтяжчими в системі нацистських концтаборів. За час існування концтабору через нього та його понад 50 філій пройшло близько 200 тисяч в’язнів 40 національностей. Загалом у концтаборі “Маутгаузен” та його філіях з 1938 року і по 5 травня 1945 року загинули близько 120 тисяч осіб.



Джерело

Суспільство

Уряд розподілив кошти на зарплати педагогам до кінця року

Published

on



Кабінет міністрів ухвалив рішення про перерозподіл освітньої субвенції для вчасних виплат заробітних плат педагогам у вересні – грудні цього року.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду, передає Укрінформ.

«Також сьогодні уряд ухвалює два рішення для української освіти. Розподіляємо близько 35 млрд грн освітньої субвенції для вчасних виплат заробітних плат педагогам у вересні – грудні поточного року», – поінформував він.

За даними постійного представника уряду у Верховній Раді Тараса Мельничука, здійснено перерозподіл освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам Вінницької Закарпатської, Запорізької, Київської, Львівської, Одеської, Полтавської, Сумської, Чернівецької областей в обсязі 32 млн 480,1 тис. гривень. Також здійснено розподіл освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на вересень-грудень 2025 року.

Водночас внесені зміни до Формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами, якими визначено, що до обсягу освітньої субвенції для всіх місцевих бюджетів та приватних закладів загальної середньої освіти (без урахування обсягів освітньої субвенції обласним бюджетам, передбачених на Оплату простою педагогічних працівників) на січень – серпень 2025 року застосовується коефіцієнт 0,89, на вересень – грудень 2025 року – 0,97.

Читайте також: Уряд спрямував майже ₴322 мільйони для оплати праці помічників ветеранів

Крім того, уряд ухвалив рішення про розподіл понад 158 млн грн на модернізацію шкільних харчоблоків.

Як повідомляв Укрінформ, 2 липня Кабмін розподілив 185 млн грн для модернізації харчоблоків у школах 12 регіонів.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Верховний суд відмовив у задоволені скарги щодо “Мерседеса” матері митника з Одещини Анонси

Published

on



Верховний суд відмовив у задоволені Касаційної скарги щодо конфіскації автівки Mercedes-Benz G 400d матері начальника управління міграційного контролю, протидії нелегальній міграції та реадмісії Головного управління Державної міграційної служби в Одеській області Андрія Морару.

Відповідну постанову Верховний суд ухвалив 9 липня.

Сам митник наполягав, що його набула право власності на автомобіль законно, купивши його власні заощадження, які вона накопичувала протягом 25 років. Видача нею довіреності на зазначений транспортний засіб на його ім’я та на ім’я його дружини не є тотожним праву розпорядження таким майном. Наголошував на тому, що його матір не повинна доводити для яких цілей придбавалося майно, чи могла вона його використовувати, чи передавати в користування третім особам.

Раніше Верховний суд відмовив у зупинці виконання рішення про конфіскацію автівки Mercedes-Benz G 400d матері начальника управління міграційного контролю, протидії нелегальній міграції та реадмісії Головного управління Державної міграційної служби в Одеській області Андрія Морару.

Андрія Морару звільнили з посади. У березні Касаційний цивільний суд залишив без руху скаргу адвокатів матері начальника управління міграційного контролю, протидії нелегальній міграції та реадмісії Головного управління Державної міграційної служби в Одеській області Андрія Морару щодо її Mercedes-Benz G 400 d.

Судді вирішили, що Касаційна скарга від не відповідає зазначеним вище вимогам процесуального закону. Зокрема заявник, на думку суддів, узагальнено посилався на неправильне застосування судами попередніх інстанцій норм матеріального і процесуального права, а також на правові висновки Верховного Суду, проте не зазначав конкретних підстав касаційного оскарження, що унеможливило відкриття касаційного провадження. 

У червні 2024 року ДБР викрило посадовців міграційної служби, які хотіли заробити на іноземцеві. Серед затриманих був й Андрій Морару.

Після цього ВАКС розпочав розгляд справи щодо конфіскації автомобіля Mercedes-Benz. Автівка вартістю понад 5 мільйонів гривень  належить матері посадовця Одеської митниці Андрія Морару, яка навіть не має водійських прав.

У березні 2025 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила в силі рішення щодо конфіскації автомобіля Mercedes-Benz G400 D, яким користувався керівник управління міграційного контролю Державної міграційної служби в Одеській області Андрія Морару.

Посадовець оформив розкішний позашляховик вартістю 5,7 мільйона гривень на свою матір у 2023 році.

Проте, ні його зарплата, ні офіційні доходи матері не дозволяли таку покупку. Суд визнав, що автомобіль був придбаний за кошти незрозумілого походження, і постановив передати його у власність держави.


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Суспільство

На Ізмаїльщині подовжать та відновлять три автобусні маршрути

Published

on


В Ізмаїльському районі через зростання потреб місцевих мешканців мають намір подовжити два автобусні маршрути від Ізмаїла до найвіддаленіших сіл Суворовської громади та поновити один маршрут через село Ліски Кілійської громади. Про це повідомили в Ізмаїльській районній військовій адміністрації, передає «Бессарабія INFORM».

Так, у Суворівській громаді автобусний маршрут Ізмаїл-Кирнички планують подовжити до села Острівне, а Ізмаїл – Катлабуг – до села Старі Трояни через населені пункти Приозерне та Дзинілор.

Також вирішується питання щодо відновлення маршруту Кілія-Вилкове (через село Ліски) після приведення у проїзний стан автодороги Т-16-07 на ділянці Кілія-Ліски-Вилкове.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.