Connect with us

Події

Кінофестиваль Миколайчук OPEN оголосив програму «Гала- премʼєр»

Published

on


Фестиваль глядацького кіно «Миколайчук OPEN», який проходитиме 14 – 21 червня у Чернівцях, оголосив програму «Гала-премʼєр».

Про це повідомляє Укрінформ.

«На фестивалі відбудуться українські прем’єри зіркових фільмів. Усі покази — мовою оригіналу», – зазначили організатори.

Зокрема, на «Миколайчук OPEN» відбудеться низка премʼєр стрічок, що згодом вийдуть у прокат. Усі вони обʼєднані у нову секцію фестивалю – «Гала-премʼєри».

Серед них – сатиричний трилер «Еддінгтон» режисера Арі Астера («Спадковість», «Сонцестояння», «Усі страхи Бо») з Педро Паскалем («Останні з нас», «Мандалорець»), Гоакіном Феніксом («Джокер», «Усі страхи Бо»), Еммою Стоун («Бідолашні створіння», «Ла-Ла Ленд») і Остіном Батлером («Елвіс», «Дюна: Частина друга») у головних ролях. Сюжет вестерну розповідає про запекле протистояння між шерифом (Гоакін Фенікс) і мером (Педро Паскаль) невеликого містечка Еддінгтон, боротьба яких стає по-справжньому вибухонебезпечною. Світова прем’єра фільму запланована на Каннському кінофестивалі у травні 2025 року. У прокат він має вийти 31 липня.

Кадр з фільму «Еддінгтон»

«Пробач, дівчинко» режисерки Єви Віктор – фільм-закриття «Двотижневика режисерів» Каннського кінофестивалю та хіт «Санденса-2025». Це режисерський дебют Єви Віктор, яка виконала також головну роль. В основі сюжету фільму – особиста історія режисерки. Стрічка розповідає про молоду жінку Агнес, яка намагається знайти в собі сили боротися із наслідками травматичної події та «зібрати» себе наново, поки її друзі, колеги та люди навколо продовжують своє безтурботне життя. У стрічці також знялися Наомі Акі («Мікі 17», «Кліпни двічі»), Лукас Геджес («Леді Берд», «Три білборди за межами Еббінга, Міссурі»), Джон Керолл Лінч («Суд над Чікагською сімкою», «Зодіак»). У прокат ільм має вийти у серпні-вересні 2025 року.

Кадр з фільму «Пробач, дівчинко»
Кадр з фільму «Пробач, дівчинко»

Читайте також: На міжнародному фестивалі у Британії покажуть документальне кіно про українських парамедикинь

«Кінець» Джошуа Оппенгаймера – постапокаліптичний мюзикл від режисера-номінанта на «Оскар» з Тільдою Свінтон («Доктор Стрендж», «Виживуть лише коханці») у головній ролі. Британська акторка активно підтримує Україну з перших днів повномасштабної війни. Також у фільмі зіграли Джордж Мак-Кей («1917»), Майкл Шеннон («Людина зі сталі», «Ножі наголо») та інші. За сюжетом у розкішному підземному бункері, серед картин і вишуканих вин, родина створила свій ізольований світ після глобальної катастрофи. Син, який народився вже під землею, ніколи не бачив справжнього неба, а батьки й вірна прислуга ретельно підтримують ілюзію добробуту. Коли на порозі з’являється таємнича дівчина з іншого світу, їхня крихка гармонія починає руйнуватися. Дата прокату: осінь 2025 року.

Кадр з фільму «Кінець»
Кадр з фільму «Кінець»

«Кольори всередині» режисера Наоко Ямади – хіт з програми фестивалю в Ансі, що вважається головною подією в анімації. Фільм створила студія Sciene Saru, яка працювала над анімаційними серіалами «Час пригод», «Зоряні війни: Видіння» та «Скотт Пілігрим стає до бою». Головна героїня аніме — Тоцуко. Вона має здатність бачити «кольори» інших людей. Її однокласниця Кімі випромінює найкрасивіший колір з усіх. Спільні репетиції у старій церкві на віддаленому острові об’єднують дівчат, розбудовують їхню дружбу і почуття. Стрічка вийде у прокат 26 червня.

Кадр з фільму «Кольори всередині»
Кадр з фільму «Кольори всередині»

Як повідомляв Укрінформ, фестиваль глядацького кіно «Миколайчук OPEN» відбудеться з 14 до 21 червня у місті Чернівці за підтримки Чернівецької міської ради та Культурно-мистецького центру ім. Івана Миколайчука.

Читайте також: Стрічка «Ти – Космос» здобула перемогу на кінофестивалі в Естонії

Фільмом-відкриттям міжнародного фестивалю глядацького кіно «Миколайчук OPEN» стане екранізація повісті Стівена Кінга «Життя Чака».



Джерело

Події

У Києві відбудеться ретроспектива «Поетичне кіно. Розквіт»

Published

on



У Києві у кінотеатрі “Жовтень” з 16 липня по 10 вересня відбудеться показ п’яти культових українських фільмів 1960-1970-х років.

Як передає Укрінформ, про це Довженко-Центр повідомив у Фейсбуці.

Нова ретроспектива “Поетичне кіно. Розквіт” продовжить серію показів “Поетичне кіно. Витоки”, яку Довженко-Центр проводив із квітня по липень.

Її фокусом стали фільми, що передвістили ключову течію українського кінематографа.

Цього ж разу на великому екрані можна буде подивитися п’ять культових фільмів, що склали осердя кіноканону українських 1960-1970-х.

У програмі – “Камінний хрест”, “Вечір на Івана Купала”, “Білий птах із чорною ознакою”, “Захар Беркут” і “Пропала грамота”.

Читайте також: Кінофестиваль Svitlo відкрив прийом заявок

Кожен показ супроводжуватиметься вступним словом від кінознавців Довженко-Центру. Вони не лише доповнять контексти кожного фільму, а й допоможуть вибудувати загальну лінію тяглості поетики українського кіно, котру визначили як головну тему 2025 року.

На сайті “Жовтня” можна придбати квитки на деякі покази. Перший із них, “Камінний хрест” (1968) Леоніда Осики, відбудеться вже 16 липня.

Як повідомляв Укрінформ, на Міжнародному кінофестивалі у Карлових Варах, який проходитиме з 4 по 12 липня, продемонструють чотири українські фільми.

Кадр із фільму “Камінний хрест”



Джерело

Continue Reading

Події

Фестиваль книжок про культуру «Фундамент» вдруге проведуть у Києві

Published

on



У Києві в “Українському домі” з 23 по 26 жовтня 2025 року відбудеться фестиваль книжок про культуру “Фундамент”, що зосереджується виключно на нонфікшені та культурологічній літературі.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Читомо з посиланням на соцмережі фестивалю.

Цьогорічною фокусною темою фестивалю стануть історії про подорож — як буквальні, так і метафоричні.

Фестиваль “Фундамент” вперше провели восени 2024 року. Його засновниці та кураторки – головна редакторка видання Сенсор Анастасія Євдокимова та літературознавиця, головна редакторка журналу The Ukrainians Богдана Неборак. Подія позиціонує себе як нішевий книжковий фестиваль.

У 2025 році основна тема — “Історії про подорож”.

За словами організаторок, книжка постає провідником на шляху інтелектуальної подорожі, що відбувається “через слово й уяву, ідеї та категорії, дослідження та мрії”.

Читайте також: У Мельбурні відбудеться перший Українсько-австралійський книжковий фестиваль

На фестивалі обговорюватимуть такі поняття, як розташування і перенесення, процес і результат мандрів, а також експедиції всередину себе, вглиб України, картографування місць пам’яті.

У програмі — ярмарок книжок, мистецькі виставки та публічні події. Умови участі для видавців оголосять 24 липня.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві з 4 по 6 липня відбудеться третій фестиваль “Протасів Яр” пам’яті громадського активіста і розвідника 93-ї бригади “Холодний яр” Романа Ратушного.

Фото: pixabay



Джерело

Continue Reading

Події

Пропаганда РФ «протягує минуле», наша справа розʼяснити причини і наслідки

Published

on



Російська пропаганда намагається протягнути минуле в майбутнє, задача українських науковців пояснити причини та наслідки цього.

Про це в телеефірі розповів голова Українського інституту національної пам’яті Олександр Алфьоров, передає Укрінформ.

“Російська пропаганда закликає до минулого. Відповідно, ідеологічно Російська Федерація наповнена в цілому минулим. “І мертвим, і живим, і ненародженим”, як каже Шевченко, то у московитів це навпаки – мертвим, і живим, і мертвим. Вони тягнуть минуле в майбутнє. Українці ж думають завжди про майбутнє. Відповідно, яка переможе ідеологія? Звісно, ідеологія майбутнього. Але для цього нам треба справді роз’яснювати. Не відповідати на російську пропаганду в прямому сенсі слова, а роз’яснювати, чому вони це роблять, роз’яснювати причини, наслідки. І оце якраз і є основним, що ми сьогодні маємо нести – роз’яснення”, – сказав Алфьоров.

Водночас він зауважив, що часу на пояснення в України дійсно мало, враховуючи, що в попередні роки держава мало приділяла уваги гуманітарним питанням, і проєкти в цій сфері – дослідження, книги, лекції – реалізовувалися переважно за міжнародні кошти.

Читайте також: Спростовувати міфи та вийти за межі ХХ століття: Алфьоров розповів про плани Інституту нацпамяті

“Давайте відверто, якщо історик, кандидат наук в академії наук отримує близько 5000 грн, то як можна робити історичні процеси? Зрозуміло, що через це дуже багато істориків займалися або чужими грантами, чужими дослідженнями, або просто починали репетиторство з НМТ, раніше ЗНО, або займалися іншими справами. Але за роки незалежності ми зробили диво. Академічні історики опублікували величезну кількість робіт, але єдиною проблемою була несуміжність академічної історії та історії популярної. Тому що сидіти в архівах, знайти щось цікаве і пояснити це популярною доступною мовою – це важко”, – наголосив Алфьоров.

Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів України 27 червня призначив українського історика та майора запасу Олександра Алфьорова головою Українського інституту національної пам’яті. 2 липня міністр культури та стратегічних комунікацій Микола Точицький представив колективу Українського інституту національної пам’яті нового керівника.

Фото: Олександр Алфьоров/facebook



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.