Connect with us

Політика

Ердоган у розмові з Путіним заявив, що припинення вогню створить необхідні умови для мирних переговорів

Published

on



Туреччина готова надати майданчик для перемовин України та Росії, вважаючи це “вікном можливостей” для досягнення миру.

Про це йшлося під час телефонної розмови президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана з главою Кремля Володимиром Путіним, передає Укрінформ з посиланням на повідомлення адміністрації глави Туреччини.

“У ході розмови президент Ердоган сказав президенту Росії Путіну, що його заява щодо продовження мирних переговорів між Росією та Україною в Стамбулі з того місця, де вони зупинилися, була сприйнята схвально, і що Туреччина готова прийняти переговори, які приведуть до постійного врегулювання”, – йдеться у повідомленні.

Президент Туреччини в ході розмови заявив про те, що “відкрилося вікно можливостей для досягнення миру, і що всебічне припинення вогню створить необхідні умови для мирних переговорів”.

Вказується, що в ході розмови обговорювалися питання двосторонніх відносин між Туреччиною та Росією, регіональні та глобальні питання.

Читайте також: Зеленський: Україна готова зустрітися з представниками РФ за умови припинення вогню з 12 травня

Як повідомляв Укрінформ, Україна 10 травня разом із союзниками – Францією, Німеччиною, Великою Британією, Польщею – запропонувала 30-денне припинення вогню без жодних умов. У разі відмови союзники України мають намір посилити санкції проти Росії.

Президент Франції Еммануель Макрон сказав, що вимога коаліції щодо 30-денного припинення вогню погоджена з президентом США Дональдом Трампом, з яким учасники саміту в Києві поспілкувались по відеозв’язку.

Пізніше Путін виступив із пропозицією провести прямі переговори з Україною 15 травня «там, де вони були перервані» у 2022 році, – у турецькому Стамбулі. При цьому він проігнорував ініціативу щодо 30-денного перемир’я.

Фото: АА



Джерело

Політика

Україна та Росія неодноразово проводили прямі таємні переговори, – Гончаренко

Published

on



Протягом 2022-2024 років Україна та Росія проводили таємні прямі переговори. Зустрічі проходили на Аравійському півострові.

Про це заявив народний депутат Олексій Гончаренко у Telegram.

“Відкрию для багатьох таємницю, до якої ви, можливо, ще не готові: Україна вже вела прямі переговори з Росією. Не один, не два і навіть не три рази. Це було і в 2022-му. І в 2023-му. І навіть у 2024-му”, — йдеться у повідомленні.

Гончаренко зазначив, що делегації були на високому рівні, а зустрічі відбувались таємно на Аравійському півострові.

“Тож коли зараз хтось почне кричати про “неможливість” прямих переговорів — просто знайте: вони вже були. І не один раз. Чому вони провалилися? Колись розповім. Але не зараз. З очевидних причин”, — додав нардеп.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив про готовність зустрітися з Путіним у Стамбулі, якщо РФ погодиться на припинення вогню з 12 травня.

Дональд Трамп зі свого боку закликає Україну негайно погодитися на переговори з Росією в Стамбулі 15 травня і не чекати припинення вогню.

Фокус також писав, що прямі переговори Росії з Україною, запропоновані Путіним, — черговий “розводняк” з його боку, упевнений аналітик Олександр Кочетков. Путін не піде на реальні мирні переговори, поки в нього є гроші на продовження війни і його війська продовжують повзучий наступ.

Зокрема, голова Офісу президента Андрій Єрмак впевнений, що переговори мають відбутись лише після припинення вогню, інакше Росія “буде водити всіх за ніс”.



Джерело

Continue Reading

Політика

Про відносини з Росією можна буде думати після реалізації «формули миру» Зеленського

Published

on



Керівник Офісу Президент Андрій Єрмак заявив, що лише після реалізації «формули миру» Президента Володимира Зеленського можна буде думати про відносини з Росією.

Про це він повідомив в інтерв’ю РБК-Україна, передає Укрінформ.

«Коли ми говоримо про закінчення війни, виникає питання: що потрібно зробити? Увесь спектр питань, увесь список того, що потрібно зробити, щоб мати право сказати – у всіх сенсах, юридичному, моральному – що війна закінчилася і можна думати про якісь відносини (з росіянами – ред.) після війни», – розповів Єрмак.

Він наголосив, що «формула миру» – це повний комплекс того, що потрібно зробити, щоб можна було сказати: війна закінчилася.

«Формула – це стратегія. А те, що відбувається зараз, – це тактика», – сказав керівник ОП.

Як повідомлялося, Українська формула миру – це дипломатичний механізм, який пропонує Україна для досягнення справедливого закінчення війни, розв’язаної Росією.

Читайте також: Єрмак про відносини зі США: Трамп не захоче бути в процесі, в якого немає успішного завершення

Складовими «формули» є: радіаційна та ядерна безпека, продовольча безпека, енергетична безпека, звільнення всіх полонених і депортованих, виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку, виведення російських військ і припинення бойових дій, повернення справедливості, компенсація за збитки, спецтрибунал, протидія екоциду, недопущення ескалації, фіксація закінчення війни.



Джерело

Continue Reading

Політика

Стефанчук у Будапешті вшанував пам’ять незаконно депортованих до СРСР угорців

Published

on



Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук у Будапешті вшанував пам’ять незаконно депортованих до СРСР угорців, жертв так званої «málenkij robot» — однієї з найтрагічніших сторінок в історії угорського народу XX століття.

Як передає Укрінформ, про це Стефанчук написав у Фейсбуці.

«Радянський тоталітарний режим примусово вивіз до СРСР близько 600 тисяч угорців. 200 тисяч – не повернулися. Їх обманом відправляли на так звану «маленьку роботу», яка обернулася рабством, таборами й смертю. Ми солідарні з угорським народом у вшануванні цієї трагедії. Ми пам’ятаємо», – зазначив Стефанчук.

За його словами, Москва тоді приховувала свої злочини – так само, як намагається це робити сьогодні на тимчасово окупованих українських територіях. Але, наголосив спікер українського парламенту, правда – сильніша за брехню.

Стефанчук зауважив, що у Верховній Раді України триває опрацювання проєкту постанови щодо визнання та засудження репресій радянської військової адміністрації проти угорців і німців Закарпаття у 1944–1946 роках.

Читайте також: Для Європи членство України в ЄС є порятунком – угорська експертка

«Ми вміємо давати справедливу оцінку минулому. І водночас – дивимося у спільне майбутнє. Українці та угорці – сусіди, партнери, солідарні народи. А наш спільний ворог – той самий. І ми добре знаємо, хто він. Разом маємо бути стійкими перед його злочинними й провокаційними діями», – підкреслив Стефанчук.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві відкриють виставку до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу депортації. Складова системи використання примусової праці в СРСР громадян переможених держав. всього зазнали депортації до 600 тис. людей, з них 200 тис. цивільних. Близько 200 тис. загинули в дорозі та на роботах.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.