Connect with us

Суспільство

РФ цілеспрямовано атакує готелі в Україні, щоб завадити пресі висвітлювати війну

Published

on



«Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого 2022 року як українські, так і іноземні журналісти потрапляють під російський вогонь – навіть у готелях, які також є їхнім робочим місцем. У новому звіті «Репортерів без кордонів» та української правозахисної організації Truth Hounds задокументовано ці напади, які прирівнюються до воєнних злочинів і не повинні залишатися безкарними», – йдеться у звіті.

Як наголошується, за трохи більше ніж три роки – з 24 лютого 2022 року по 15 березня 2025 року – російські збройні сили завдали 31 удару по 25 українських готелях, більшість з яких розташовані в регіонах поблизу лінії фронту, таких як Харків, Донецьк, Дніпро, Одеса і столиця України – Київ. Лише один з цих готелів використовувався у військових цілях; у всіх інших проживали цивільні особи, зокрема журналісти, зауважують організації.

Один співробітник ЗМІ, радник з питань безпеки Reuters Райан Еванс, загинув під час обстрілу готелю в серпні 2024 року в Краматорську на сході України. Загалом 25 журналістів і працівників ЗМІ потрапили під обстріли готелів, щонайменше семеро з них отримали поранення, йдеться у доповіді.

«Російські удари по готелях, які приймають журналістів в Україні, не є ані випадковими, ані безпричинними. Ці будівлі не є «українськими військовими базами», а журналісти в них не є «найманцями», всупереч дезінформаційному наративу, який невпинно просувають на всіх рівнях російської влади та прокремлівських ЗМІ. Ці атаки є частиною ширшої стратегії, спрямованої на те, щоб посіяти терор і зменшити висвітлення війни. Спрямовані проти цивільної інфраструктури, вони порушують міжнародне гуманітарне право і є воєнними злочинами. Винні мають бути притягнуті до відповідальності», – сказала регіональна представниця RSF в Україні Полін Мофре.

Читайте також: Ракетний удар по готелю в Кривому Розі: кількість жертв зросла до шести

Керівник Департаменту досліджень Truth Hounds Роман Коваль зазначив, що російські напади на готелі в Україні є систематичними і цілеспрямованими, з чіткою внутрішньою логікою і часом, що відрізняє їх від багатьох інших ударів по цивільній інфраструктурі. «Враховуючи характер гостей готелів під час збройного конфлікту у прифронтових регіонах – працівники ЗМІ, гуманітарні працівники – та неодноразову, навіть зростаючу, інтенсивність цих атак, можна припустити, що метою є не лише знищення будівель, а й залякування або заподіяння шкоди тим, хто в них перебуває», – зауважив він.

Зазначається, що кількість російських атак на цивільні готелі в Україні, явно спрямованих на перешкоджання незалежному висвітленню війни, зросла: вісім сталося у 2022 році, п’ять у 2023-му, 14 у 2024 році та чотири за перші два місяці 2025 року.

До того ж, ці атаки повторюються з певною періодичністю. 27 із 31 удару сталися, зокрема, в Харкові, Донецьку, Одесі та Дніпрі, 23 атаки сталися вночі, між 20:00 та 8:00, коли в готелях найбільше людей.

Щонайменше 15 ударів було завдано ракетами, випущеними з систем 9К720 «Іскандер», відомих своєю точністю. Деякі з них мають похибку лише близько 20 метрів.

Читайте також: Українські правозахисники з Truth Hounds отримали премію «Тюльпан прав людини» від Нідерландів

Ці удари змінили умови роботи українських та іноземних журналістів, констатують правозахисні організації. З 2023 року 64% українських журналістів та 43% іноземних кореспондентів уникають зупинятися в готелях поблизу фронту; 13% усіх опитаних журналістів були змушені скоротити або призупинити роботу в цих регіонах; 64% українських та міжнародних журналістів повідомляють про логістичні перешкоди для їхньої роботи через складнощі з доступом до безпечного житла; 44% журналістів страждають від стресу або психологічних травм після нападів на готелі.

Звіт також містить рекомендації RSF та ТH для української влади, міжнародних судів, редакцій та цифрових платформ.

Як повідомляв Укрінформ, раніше організація RSF опублікувала новий рейтинг свободи преси, в якому проаналізувала ситуацію в 180 країнах світу. Україна, за оцінкою організації, перебуває на 62-му місці. Росія – на 171.

Фото: facebook.com/IhorTaburets



Джерело

Суспільство

Зеленський вручив відзнаку «Майбутнє України» 11-річному волонтеру з Данії

Published

on


У Данії Президент Володимир Зеленський вручив відзнаку «Майбутнє України» 11-річному волонтеру Єнсу Фогу Томсену.

Про це Зеленський написав у Телеграмі, передає Укрінформ.

“У Данії вручив особливу нагороду – відзнаку «Майбутнє України» – 11-річному волонтеру Єнсу Фогу Томсену. З минулого року він власноруч виготовляє великодні прикраси та завдяки їх продажу зібрав понад 34 тис. данських крон і придбав шкільні рюкзаки та приладдя для українських дітей, які постраждали від війни”, – написав глава держави.

Відео: Zelenskiy / Official

За його словами, 11-річний волонтер став першим іноземцем, який отримав цю нагороду.






Зеленський вручив 11-річному данському волонтеру Єнсу Фогу Томсену відзнаку «Майбутнє України» / Фото: Офіс Президента

“Завжди будемо вдячні всім, хто щиро співпереживає нашим людям і допомагає Україні. Дуже вдячний Єнсу – від усіх наших людей, від українських дітей”, – додав Зеленський.

Читайте також: Зеленський уперше вручив дітям нагороду «Майбутнє України»

Як повідомляв Укрінформ, 30 травня Зеленський заявив про запровадження відзнаки “Майбутнє України” для дітей, які проявили хоробрість та стійкість під час повномасштабного вторгнення.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Хабар за життя вічне: завідувач кладовища на Одещині вимагав гроші за місця поховання Анонси

Published

on



Посадовцю оголошено підозру за вимагання грошових коштів за місця на кладовищі.

Про це повідомляє Нацполіція.

Підозрюваний у корупційній діяльності отримав кошти у сумі 1500 за бронь кількох місць на цвинтарі. Та був заскочений на “гарячому” працівниками управління поліції. Правопорушнику загрожує до 10 років тюремного ув’язнення. 

Протягом розслідувань вдалося встановити, що минулого місяця до чиновника звернувся громадянин із питанням захоронення своїх близьких родичів. Проте замість очікуваної консультації отримав досвід спілкування із вимагачем. 

Правоохоронці затримали урядовця під час отримання неправомірної вигоди прямо на рабочому місці.

Затриманому оголошено про підозру на підставі ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання службової вигоди). Суд, що вже відбувся, обрав заходи тримання під вартою з правом внесення застави. 

Також слідство ще триває, але вже відомо, що за скоєне обвинувачений може отримати до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Слідство вестиметься під процесуальним контролем Суворовської окружної прокуратури міста Одеси.

Не лише місто, але й область, час від часу фігурує в кримінальному дайджесті. Так, скажімо, помічник судді одного з районів Одещини обіцяв грамадянину “вдале” завершення і закриття адміністративного провадження. 

Але своїм службовим становищем зловживають не лише чиновники, а й адвокати. Так особа, яка має захищати закони, вирішила підробити, вимагаючи у матері свого підзахисного кошти за вплив на рішення суду.

Олександра Горст



Джерело

Continue Reading

Суспільство

На Одещині мати лягла спати з дитиною, а прокинувшись виявила смерть немовля: подробиці

Published

on


У Біляївській громаді кілька днів тому 33-річна жінка лягла спати разом із немовлям, а прокинувшись — виявила дитину без ознак життя.

Про це розповіли в облуправлінні поліції.

Тіло хлопчика направили на судово-медичну експертизу, яка попередньо встановила, що смерть настала внаслідок пневмонії.

У родині виховуються ще двоє дітей віком 4 та 7 років. Відомо, що сім’я перебуває на обліку в соціальній службі.

Поліція відкрила два кримінальні провадження — за п. 2 ч. 2 ст. 115 КК України з приміткою «природна смерть» та за ст. 166 ККУ (злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною).

Слідство триває.

Раніше на  USIonline.com

В Білгороді-Дністровському чоловік побив дружину до смерті (фото)

Читайте нас у Facebook, Telegram та Instagram, дивіться на Youtube.





Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.