Політика
проти Алхім відкрите кримінальне провадження, — нардепка Піпа (фото)

Проти блогерки Анни Алхім поліція відкрила кримінальне провадження за “розпалювання національної ворожнечі”.
Про це повідомила народна депутатка від політичної партії “Голос”, секретарка комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Наталія Піпа.
Повідомлення Наталії Піпи щодо кримінальної справи
Фото: Facebook Наталія Піпа
“Проти Алхім поліція відкрила кримінальне провадження за розпалювання національної ворожнечі. Слідкуємо за ситуацією далі”, — так написала нардепка у себе на сторінці в мережі.
Варто додати, що на сторінках поліції в соціальних мережах немає інформації щодо відкриття кримінального провадження проти Анни Алхім. Ніяк не відреагувала на заяву нардепки і сама блогерка.
Скандал між Піпою та Алхім: що відомо
Нагадаємо, раніше Наталія Піпа повідомила, що звернулася до СБУ та Нацполіції з проханням перевірити висловлювання блогерки Анни Алхім на предмет можливих правопорушень. Вона нагадала, що блогерка танцювала під російську музику перед портретами загиблих захисників України, називала президента РФ Володимира Путіна “красунчиком”, демонструвала зневагу до всього українського та поширювала російські пропагандистські наративи. Пізніше депутатка розповіла, що почала отримувати телефонні дзвінки з погрозами.
Нардепка Піпа заявила, що Анні Алхім “допомагає хтось із Верховної Ради“. Вона додала, що блогерка має якісь близькі стосунки з кимось з народних депутатів.
До цього Анна Алхім також опинилась в центрі гучного скандалу. Вона була невдоволена проханням заспівати українською. Після інциденту з жінкою також вступила в конфлікт українська блогерка Олена Мандзюк.
Політика
Країни ЄС можуть збільшити підтримку України завдяки новій фінансовій цілі НАТО

Європейський союз уже погодився виділити з початку цього року на військову підтримку України 34 млрд євро, але ця підтримка може бути ще збільшена.
Про це з нагоди початку головування Данії в ЄС заявив 3 липня у м.Оргус голова Європейської Ради Антоніу Кошта, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Ми продовжуватимемо надавати повну підтримку Україні. З початку цього року держави-члени зобов’язалися виділити додатково 24 млрд євро на військову підтримку України… Тепер вони зможуть зробити більше», – заявив Кошта, додавши, що Україні потрібна підтримка всіх країн, які поважають міжнародне право.
Він нагадав, що Європейська Комісія запропонувала всім державам-членам більше фіскального простору для збільшення їхньої підтримки, і ця підтримка враховується для нових цілей НАТО. Глава Євроради назвав дуже важливим, щоб кожне євро, витрачене державами-членами на підтримку України, було враховано у 3,5% (або 5%) витрат у рамках зобов’язань у НАТО. Таким чином, це буде використання коштів одночасно для України та для європейської оборони.
Кошта підкреслив, що російське вторгнення в Україну залишається головною загрозою для глобального миру у світі, оскільки підриває міжнародний порядок, заснований на правилах. Політик також назвав Росію країною, яка загрожує не лише Європі, а й Тихоокеанському регіону, оскільки Росія діє в коаліції з такими країнами, як Північна Корея чи Іран.
Він зазначив, що справедливий і тривалий мир є нагальною вимогою для глобальної безпеки та висловив глибоке розчарування тим, що Росія не долучається до зусиль Трампа щодо досягнення тривалого миру. Тоді як Зеленський вже погодився на безумовне припинення вогню, Росія не лише не погодилася, але навіть посилює інтенсивність своєї агресії проти України, зауважив Кошта.
Він вважає за необхідне продовжувати тиснути на Росію за допомогою санкцій: минулого тижня були продовжені всі санкції ще на 6 місяців, і вісімнадцятий пакет «вже в процесі».
«Нарешті, ми з нетерпінням чекаємо нашого спільного майбутнього з Україною як повноправним членом Європейського Союзу», – сказав також голова Євроради. Він вважає, що умови для просування поточного переговорного процесу досягнуті, сам процес потребує часу, який не можна гаяти.
«Нам не можна зупинятися. Нам не можна говорити, що ми заблоковані. Ні. Ми працюємо, і робота триває», – відповів Кошта на запитання щодо перешкод, які ставить одна країна ЄС.
«У цій складній ситуації правда полягає в тому, що Україна виконує свої зобов’язання, проводить реформи, і оцінка Європейської Комісії дуже чітка: Україна справді добре справляється, і ми повинні продовжувати переговори», – підкреслив політик.
Як повідомлялось, 3 липня в Данії проходять заходи з нагоди початку головування країни в ЄС. Участь у них бере і Президент України Володимир Зеленський.
Політика
Сибіга та Сікорський обговорили вступ до ЄС та обороноздатність України

Міністри закордонних справ України та Польщі Андрій Сибіга і Радослав Сікорський обговорили просування вступу України до Європейського Союзу та зміцнення обороноздатності.
Про це повідомив глава української дипломатії в соцмережі X, передає Укрінформ.
«Я мав гарну розмову з моїм колегою Радославом Сікорським, щоб висловити свою вдячність Польщі за підтримку України під час її головування в ЄС. Ми обговорили подальші зусилля щодо просування вступу України до ЄС. Я відзначив важливість відкриття переговорних кластерів, зокрема першого кластера», – зазначив міністр.
Сибіга також наголосив, що спільний шлях України та Молдови до ЄС є фактором регіональної безпеки та стабільності.
Глави МЗС України та Польщі домовилися про наступні конкретні кроки щодо зміцнення обороноздатності України та поглиблення військової співпраці.
Як повідомляв Укрінформ, міністр Сибіга 2 липня зустрічався з делегацією послів ОБСЄ та наголосив дипломатам, що безпека у Європі неможлива без справедливого і тривалого миру для України.
Фото: Х Аndrii Sybiha
Політика
Зеленський підписав євроінтеграційний закон щодо простежуваності водних біоресурсів

Президент Володимир Зеленський підписав закон «Про забезпечення простежуваності водних біоресурсів та/або продукції, виробленої з водних біоресурсів».
Про це повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства, передає Укрінформ.
«Документ є частиною наших зобовʼязань за Угодою про асоціацію з ЄС і стосується дуже конкретної, але важливої теми — сталого управління водними ресурсами». – зазначив міністр аграрної політики та продовольства Віталій Коваль.
Так, закон встановлює чіткі правила простежуваності риби та рибної продукції — від вилову до споживача.
Крім того, впроваджуються європейські сертифікати для експорту, реекспорту та переробки, а також посилюється контроль за незаконним та неконтрольованим рибальством.
Закон зокрема захищає інтереси українських рибалок та підприємств, які працюють прозоро.
Коваль переконаний, підписання цього документа – крок, який зміцнює екологічну безпеку, підтримує експорт і відкриває нові можливості для українських виробників.
«Це ще один приклад того, як аграрний сектор і рибна галузь зокрема стають частиною європейської екосистеми», – підсумував міністр.
Як повідомлялось, Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт № 12384 «Про стимулювання економічного розвитку галузі рибного господарства».
Фото: ОП
-
Усі новини1 тиждень ago
Ігор Кондратюк приховував службу свого сина через Віталія Козловського
-
Події1 тиждень ago
Фільм «Notre guerre» Леві є кінематографічним свідченням стійкості українців
-
Усі новини1 тиждень ago
вчені наблизилися до розгадки значень кіпу (фото)
-
Політика1 тиждень ago
МЗС України вважає маніпулятивними «національні консультації» в Угорщині щодо членства Києва в ЄС
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський обговорив з сенаторами Конгресу США підтримку України й ініціативу Трампа про припинення вогню
-
Політика1 тиждень ago
Обрання запобіжного заходу Чернишову перенесли на 27 червня
-
Усі новини1 тиждень ago
Захист від балістики — у США успішно випробували радар Lockheed Martin
-
Політика1 тиждень ago
Чернишов подав клопотання про перенесення засідання ВАКС