Connect with us

Суспільство

Подарунки на мільйон та зарплата: хто з ректорів Херсона та Миколаєва отримав найбільше Анонси

Published

on


Керівники найрейтинговіших вишів Херсона та Миколаєва задекларували мільйони гривень доходів за 2024 рік  з зарплат, бізнесу, пенсій і навіть подарунків. 

Центр публічних розслідувань проаналізував декларації ректорів вишів Херсона та Миколаєва, які увійшли до ТОП-10 рейтингу Освіта.ua.

У 2024 році найбільший задекларований дохід серед них мав керівник Херсонського державного університету Олександр Співаковський — 2,1 млн грн. Основну частину суми — 1,1 млн грн — склала заробітна плата. Додатково він задекларував 233,9 тис. грн інших доходів та 650 тис. грн у вигляді половини грошового подарунка від доньки Євгенії Співаковської (загальна сума подарунка — 1,3 млн грн).

Ректор Чорноморського національного університету ім. Петра Могили Леонід Клименко задекларував за 2024 рік 1,694 млн грн. З них 900 тис. грн — зарплата, 277,9 тис. грн — пенсія. Крім того, він продав автомобіль Mitsubishi Outlander за 500 тис. грн, а згодом купив новий — за 650 тис. грн.

Близьку суму задекларував ректор Миколаївського національного аграрного університету В’ячеслав Шебанін — 1,645 млн грн у 2024 році. З них зарплата склала 1,1 млн грн, пенсія — 283,3 тис. грн. 

Ректор Миколаївського національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова Євген Трушляков задекларував 781,9 тис. грн зарплати та 277,9 тис. грн пенсії — разом трохи більше мільйона гривень. 

Олена Чепелюк, очільниця Херсонського національного технічного університету, задекларувала 789 тис. грн доходу. Основну частину становила зарплата — 685,3 тис. грн. Крім того, вона отримала подарунок — 40,2 тис. грн — від, ймовірно, сина Максима Чепелюка. 

Юрій Кирилов, керівник Херсонського державного аграрно-економічного університету, задекларував 710,1 тис. грн у 2024 році. З них 531,4 тис. грн — основна зарплата, 141,9 тис. грн — за сумісництвом, ще 36,7 тис. грн — додаткові виплати. 

Віктор Гусєв, ректор Херсонської державної морської академії, задекларував 594,1 тис. грн доходу. Основна частина — 501 тис. грн — це зарплата, ще 37,9 тис. грн надійшли від компанії Marlow Navigation. 

Найменший дохід серед ректорів задекларував Валерій Будак, керівник Миколаївського національного університету ім. В.О. Сухомлинського — 507,5 тис. грн у 2024 році. З них 336,5 тис. грн — зарплата, 136,3 тис. грн — пенсія, 27,6 тис. грн — довічна плата за звання академіка НАПН України. 

Отже у 2024 році більшість керівників херсонських та миколаївських найрейтинговіших вишів отримують основні доходи від заробітної плати. Однак деякі з них мають й інші джерела доходу.

Інфографіка ЦПР

У 2024 році найбільший родинний дохід задекларував ректор ХДАЕУ Юрій Кирилов — 6,4 млн грн. Основну суму, 5,7 млн грн, заробила його дружина Оксана Нікітіна від бізнесу. У 2023 році вона отримала 1,5 млн грн доходу та 2,2 млн грн від продажу київської квартири.

Родина ректора ХДУ Олександра Співаковського задекларувала 3,5 млн грн. Дружина отримала понад 582 тис. грн зарплати, майже 195 тис. грн пенсії та частину грошового подарунка від доньки. У 2023 році дохід родини сягав 4,3 млн грн.

Сім’я Леоніда Клименка (ЧНУ ім. П. Могили) задекларувала 2 млн грн, з яких 318 тис. грн — дохід дружини. Торік їхній дохід складав 1,3 млн грн.

Подружжя Шебаніних (Миколаївський НАУ) задекларувало 1,8 млн грн, з яких 167 тис. грн — внесок дружини. У 2023 році — 1,7 млн грн.

Сім’я ректора НУК ім. адмірала Макарова Євгена Трушлякова отримала 1,6 млн грн. Дружина — майже 547 тис. грн. Це на 100 тис. грн більше, ніж у 2023 році.

Родина ректорки ХНТУ Олени Чепелюк — 907 тис. грн. Чоловік і донька сумарно заробили близько 118 тис. грн. Торік — 644 тис. грн.

Родина Віктора Гусєва (ХДМА) — 696 тис. грн. Дружина заробила близько 102 тис. грн. У 2023-му — 560 тис. грн.

Найменше задекларувала родина ректора МНУ ім. В. Сухомлинського Валерія Будака — 593,5 тис. грн. Дружина — 86 тис. грн. У 2023 році їхній дохід був удвічі більшим.
 


Ірина Глухова



Джерело

Суспільство

Офіційну роботу за кордоном зараховуватимуть до пенсійного стажу в Україні

Published

on



Кабінет міністрів затвердив новий порядок, який дозволяє зараховувати періоди офіційної роботи за кордоном до пенсійного стажу під час виходу українців на пенсію за віком.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр, міністр національної єдності України Олексій Чернишов на сторінці у Фейсбуці, передає Укрінформ.

“Кабінет Міністрів України затвердив новий порядок, який дозволяє зараховувати періоди офіційної роботи за кордоном до пенсійного стажу при виході на пенсію за віком. Відтепер це стосується не лише країн, з якими в нас є міжнародний договір, а й тих держав, з якими такої угоди немає”, – написав він.

За словами Чернишова, це означає, що трудовий стаж особи, яка офіційно працювала за кордоном і зможе подати документи, які це підтверджують (виписки, довідки тощо), буде враховано під час оформлення пенсії за віком в Україні. Водночас якщо документів не вистачатиме – Пенсійний фонд звертатиметься до компетентних органів інших держав через Міністерство закордонних справ України.

Читайте також: Педагоги, які працюють за кордоном, матимуть право на надбавку за вислугу років

“Ми визнаємо внесок кожного громадянина, який, навіть за межами держави, продовжує працювати, зберігати зв’язок з Батьківщиною та планує своє майбутнє в Україні. Вдячний колегам з Міністерством соціальної політики України за втілення важливих ініціатив. Уряд продовжує працювати над створенням реальних механізмів підтримки наших громадян – як всередині країни, так і за її межами”, – наголосив міністр.

Як повідомляв Укрінформ, до Пенсійного фонду України у січні – квітні 2025 року надійшло 184,3 млрд грн від єдиного соціального внеску (ЄСВ), що на 24,1 млрд грн більше за плановий показник.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Центр протидії дезінформації спростував участь ТЦК в історії із закривавленим чоловіком в Одесі Анонси

Published

on


Епілептичний припадок у чоловіка в Одесі, якого знайшли перехожі на дорозі не пов’язаний з побиттям його будь-ким зокрема військовими територіального центру комплектації та соціальної підтримки чи правоохоронцями.

Про це повідомив Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони України.

Відеозапис, на якому чоловік лежить на вулиці та здригається, а під головою в нього калюжа крові розповсюдила низка telegram-каналів, з приписом, що його побили бійці ТЦК.

Зокрема автори дописів стверджували, що військові та правоохоронці накинулися на чоловіка з метою мобілізувати, а коли він почав пручатись вдарили його по голові. Внаслідок цього в чоловіка ніби почався епілептичний припадок після чого нападники кинули його просто неба та поїхали. 

Натомість за даними Центру протидії дезинформації, працівники поспілкувалися с цим чоловіком й він їм пояснив, що у нього давно діагностована епілепсія. Після вживання алкоголю він упав на землю. Згодом його знайшла жінка, яка й викликала бригаду швидкої допомоги.

У квітні поліцейські затримали жителя Ізмаїльського району Одеської області за перешкоджання законній діяльності військовослужбовців територіальних центрів комплектації та соціальної підтримки після того, як він погрожував їм зброєю.

У березні в Одесі цивільний побив співробітника Приморського районного ТЦК та СП під час перевірки документів. Під час перевірки військово-облікових документів бійцями Приморського РТЦК та СП міста, один із чоловіків раптово виявив агресію та завдав тілесних ушкоджень військовому.

Правоохоронці оперативно відреагували на ситуацію, що дозволило швидко припинити конфлікт. Згодом у мережі поширили відео, на якому чоловік розповів, як словесний конфлікт переріс у сутичку і що було далі.


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Суспільство

ДБР: В Одесі екскерівник податкової купував люксові авто ”зі знижкою” 5,3 млн грн

Published

on


Justin Sullivan/Getty Images

У колишнього керівника Державної податкової служби в Одеській області виявили елітні автомобілі, придбані за заниженими цінами – йдеться про потенційно незаконне збагачення на суму понад 5,3 мільйона гривень.

Джерело: інформація Державного бюро розслідувань

Деталі: Згідно з матеріалами слідства, родина ексчиновника придбала:

Реклама:

  • Toyota Land Cruiser 200 (2018 рік випуску) за 300 тисяч гривень,
  • Audi RSQ8 (2020 рік) – за 1,4 мільйона.

Ринкова вартість обох авто на момент купівлі значно перевищувала сплачену суму.

Пізніше Audi RSQ8 було продано за ринковою ціною, а виручені кошти використано для купівлі ще одного елітного авто – BMW X7 xDrive.

Прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури звернувся до Вищого антикорупційного суду з позовом про визнання вказаних активів необґрунтованими.

Суд уже наклав арешт на автомобілі Toyota Land Cruiser 200 та BMW X7 xDrive.

Передісторія: 

  • 9 травня правоохоронці затримали заступника ректора Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького. За даними слідства, він, використовуючи службове становище та залучивши військових й працівників Національної академії, розпочав будівництво приватного будинку. 



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.