Суспільство
Антимонопольники звинуватили сільську раду на Одещині у порушенні конкурентного законодавства Анонси

Південне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України визнала дії Дальницької сільради порушенням конкурентного законодавства та зобов’язала її протягом двох місяців припинити порушення.
Про це повідомили у пресслужбі відділення.
Як зазначили в АМКУ, спеціалісти відділення встановили, що Дальницька сільрада не вжила заходів щодо передачі ПП “УПТК-2” об’єктів водопостачання, які знаходяться на території сіл Мар’янівка, Новоградківка та є комунальною власністю цієї територіальної громади, а також не проводила конкурсні процедури, передбачені чинним законодавством для об’єктів у сфері водопостачання та водовідведення.
На думку антимонопольників, бездіяльність Дальницької сільради може призвести до недопущення конкуренції на ринку послуг з централізованого водопостачання, позбавивши потенційних конкурентів можливості змагатися за отримання права здійснювати господарську діяльність із надання послуг з централізованого водопостачання на зазначеній території та, відповідно, доступу на цей ринок на конкурентних засадах.
“Отримання права надання послуги з централізованого водопостачання без участі у конкурсній процедурі звільняє суб’єктів господарювання від потреби пропонувати для здобуття права їх надання кращі умови, тобто використовувати власні досягнення для отримання переваг порівняно з іншими”, – наголосили в АМКУ.
У цьому випадку потенційними конкурентами на даному ринку послуг можуть виступати суб’єкти господарювання, які здійснюють свою діяльність у сфері централізованого водопостачання в інших населених пунктах Одеської області. Натомість ПП “УПТК-2” отримало переваги під час здійснення господарської діяльності завдяки зовнішнім чинникам, якими, на думку спеціалістів, в цьому випадку є вплив Дальницької сільради.
Сільську раду зобов’язали протягом двох місяців з дня одержання рішення АМКУ припинити порушення.
Суспільство
У Військовому інституті КНУ відкрили дві нові спеціальності

У Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка відкрили дві нові спеціальності: рух опору та зв’язки з громадськістю.
Про це Укрінформу повідомили у виші.
Там зазначили, що ВІКНУ, який є міжвідомчим багатопрофільним інтегрованим військовим навчальним підрозділом КНУ ім. Тараса Шевченка, здійснює підготовку професіоналів з повною вищою освітою для Збройних сил України та інших силових структур сектору безпеки і оборони за широким спектром освітніх програм. Зокрема, це: військовий переклад; військова політологія; військова психологія; військова журналістика; фінанси та військова економіка; правоохоронна діяльність у ЗСУ; цивільно-військове співробітництво; геоінформаційні системи і технології; соціальна робота у військах (силах); міжнародні відносини у воєнній сфері; міжнародне співробітництво у сфері оборони та воєнній сфері; організація, підготовка, ведення та підтримання дій осередку руху опору; зв’язки з громадськістю у ЗСУ.
Відео надане пресслужбою КНУ ім. Тараса Шевченка
У виші також нагадали, що вступ до Військового інституту відбувається на конкурсній основі. Для цього вступнику потрібно мати повну загальну середню освіту. Прийом на перший курс денної форми навчання здійснюється на підставі результатів національного мультипредметного тесту. Крім того, абітурієнти мають пройти ряд вступних іспитів, включаючи психологічне обстеження, перевірку рівня фізичної підготовленості та медичний огляд. Для окремих спеціальностей додатково потрібно скласти вступне випробування з англійської мови.
З деталями вступники можуть ознайомитися на сайті ВІКНУ.
Як повідомляв Укрінформ, за даними начальника Військового інституту КНУ ім. Тараса Шевченка полковника Олексія Сіроштана, найбільший запит у виші зараз – на підготовку військових психологів та фінансистів, також є запит на військових журналістів, соціологів і перекладачів.
Історія Військового інституту при КНУ ім. Шевченка починається з 1933 року, коли була сформована військова кафедра університету. У січні 1998 року кафедра була реорганізована у Військовий інститут Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
Фото: sp.knu.ua
Суспільство
Правоохоронці обшукали Миколаївводоканал через багатомільйонні схеми Анонси

Правоохоронці обшукали приміщення комунального підприємства Миколаєва у справі про можливу розтрату бюджетних коштів. Слідство вважає, що посадовці могли сприяти перемозі своїх компаній у тендерах, зокрема фірмі, пов’язаній із фігурантом інших корупційних справ.
Про це повідомили МикВісті з посиланням на вирок суду.
У комунальному підприємстві “Миколаївводоканал” правоохоронці провели обшуки через підозру в розтраті бюджетних коштів під час укладання енергосервісних договорів для об’єктів водопостачання.
Як зазначається в ухвалі Вітовського райсуду від 13 травня, слідчі дії проводилися в межах кримінального за фактом привласнення майна в особливо великих розмірах у воєнний час (ч. 4 ст. 191 ККУ). За версією слідства, посадовці комунального підприємства могли сприяти перемозі компанії ТОВ “Промсила” в тендерах на обслуговування насосних станцій і очисних споруд.
За даними YouControl, компанією володіє Михайло Добрушкін, який також очолює іншу фігурантку справи — фірму “Светолюкс-Николаев”.
Обшук у “Миколаївводоканалі” провели 1 травня — вилучили документи, які мають ознаки речових доказів і на які накладено арешт. Того ж дня обшуки відбулися й у “Миколаївобленерго” в рамках розслідування щодо можливої розтрати коштів на реконструкцію електромереж.
Раніше Служба безпеки України встановила, що посадовці комунального підприємства “Госпрозрахункова дільниця механізації будівництва” діяли у змові з представниками приватної фірми “Променергоснаб” та організували схему із завищення вартості освітлювального обладнання, яке постачалося для потреб міста. Для цього вони використовували посередницькі компанії, через які проводили закупівлі за завищеними цінами, що дозволяло їм виводити та привласнювати бюджетні кошти.
Окрім цього, згідно з ухвалою Жовтневого районного суду Миколаївської області, слідчий подав клопотання про арешт майна керівника товариства “НПК “СЄЕС”. Його підозрюють у привласненні понад 500 тисяч гривень з місцевого бюджету — ймовірно, у змові з представником одного з міських комунальних підприємств.
Суспільство
Арцизька та Бессарабська громади планують реалізувати спільний проєкт

На сесії Бессарабської селищної ради 16 травня прийняли рішення, яким схвалили договір про співробітництво громад у формі реалізації спільних проєктів. Про це повідомляє Махала з посиланням на проєкт рішення.
Мова йде про реалізацію спільного проєкту «Південні горизонти: діалог культур, людей і можливостей».
Метою реалізації Проєкту є сприяння розвитку культурного та туристичного потенціалу громад шляхом взаємодії у сфері мистецтва, традицій, історичної спадщини та спільних туристичних ініціатив.
Проєкт передбачає:
- участь у взаємних культурних подіях;
- створення туристичних маршрутів;
- проведення зустрічей, освітніх майстер-класів, семінарів та тренінгів з питань культури й туризму за участі викладачів і учнів мистецьких шкіл, з метою обміну досвідом та розвитку креативних практик;
- спільну інформаційна діяльність;
- пошук та участь у грантових програмах і залучення міжнародних інвесторів для реалізації культурно-туристичних ініціатив.
У договорі вказується, що проєкти будуть мати спільне фінансування у рівних долях за рахунок коштів місцевих бюджетів, партнерських організацій та бізнес-структур та територіях громад.
Фото Бессарабської селищної ради.
-
Війна1 тиждень ago
бригада імені короля Данила відбила штурм росіян у Часовому Яру
-
Усі новини1 тиждень ago
чим фільм «Бабусі» від Netflix підкорив глядачів
-
Політика1 тиждень ago
після звернення отримала погрози (відео)
-
Відбудова1 тиждень ago
Польща планує провести конференцію з відбудови України наступного року
-
Події1 тиждень ago
На Каннському кінофестивалі представили український серіал «Спадок»
-
Події1 тиждень ago
Українська кіноакадемія оголосила номінантів на IX «Золоту Дзиґу»
-
Усі новини1 тиждень ago
Розв'яжуть важливу проблему: старим ядерним датчикам знайшли нове застосування
-
Політика1 тиждень ago
Сибіга закликав Бразилію посприяти прямим переговорам Зеленського і Путіна у Стамбулі