Усі новини
У Balenciaga назвали ім’я нового креативного директора

Культовий модний дім Balenciaga, з якого в березні пішов скандальний дизайнер Демна Гвасалія, тепер отримав нового креативного директора. Ним став П’єрпаоло Піччолі, який раніше працював у Valentino.
Про це повідомляє The Guardian.
Призначення Піччолі стало останнім у серії переміщень у верхніх ешелонах індустрії моди.
За Демни Гвасалії Balenciaga стала відома своїм “мемним” підходом до високої моди, створюючи новинки одягу від спідниць-полотенців до сумочок у формі кавових чашок. Від Піччолі чекають, що він поверне модному дому його колишню славу і принципи, закладені засновником Крістобалеї Баленсіагою 1919 року.
На своїй попередній посаді в Valentino, яку він обіймав з 2008 до 2024 року, Пічоллі був відомий м’яким, жіночним і елегантним дизайном.
І Balenciaga, і Gucci належать одному з найбільших у світі люксових конгломератів Kering, який також володіє брендами Yves Saint Laurent, Bottega Veneta і Alexander McQueen.
“Я радий почати цю нову еру в Balenciaga з П’єрпаоло. Його творче бачення процвітатиме, і він прекрасно інтерпретує спадщину Крістобаля Баленсіаги, спираючись на сміливу креативність, багату спадщину і сильну культуру Будинку”, – заявив новий гендиректор Balenciaga Джанфранко Джананджелі.
Франческа Беллеттіні, заступник генерального директора Kering, теж висловилася з цього приводу.
“Я не могла бути щасливішою, вітаючи П’єрпаоло в Групі. Він один з найталановитіших і найзнаменитіших дизайнерів сучасності. Його майстерність кутюра, його творчий голос і його пристрасть до майстерності зробили його ідеальним вибором”, – написала вона.
Піччолі сказав, що ця роль дає йому можливість сформувати нову версію Будинку, додавши ще одну главу з новою історією. Його перша колекція для Balenciaga дебютує в жовтні 2025 року.
Коли Гвасалія очолював Balenciaga, модний дім відзначився низкою гучних скандалів. Зокрема 2023 року бренд вибачився після кампанії, де були представлені плюшеві ведмеді, одягнені в шкіряні шлейки в стилі бондаж. На думку багатьох аналітиків, йому так і не вдалося повністю оговтатися після скандалу.
Після звільнення з Balenciaga Демна став креативним директором Gucci, який у чотири рази більший. Його перехід по-різному зустріли керівництво конгломерату і пересічні клієнти. Останні впевнені, що він перетворить італійський модний дім на якусь подобу Balenciaga.
Раніше Фокус писав, що Донателла Версаче пішла з Versace. Пізніше з’явилася інформація, що її змусили так вчинити.
Усі новини
Мінітест на IQ, який збиває з пантелику навіть студентів Гарварду: чи впораєтеся ви

Тест із трьох простих на перший погляд запитань виявився справжньою пасткою навіть для студентів престижних навчальних закладів, адже пройти його змогли лише 17% учасників. А ви зможете?
Про це пише Daily Record.
Багато людей люблять перевіряти свої розумові здібності, чи то кросворди, головоломки, чи то вікторини. Але один із найпопулярніших способів — пройти тест на IQ. Зазвичай вони довгі й вимагають багато часу. Однак існує мінітест, який складається всього з трьох запитань, але збиває з пантелику навіть найрозумніших.
Він називається “Тест когнітивного роздуму” (CRT). Його придумав професор Массачусетського технологічного інституту Шейн Фредерік. У рамках дослідження тест пройшли понад 3000 осіб, включно зі студентами престижних вишів, таких як Гарвард і Єль. Результати здивували: тільки 17% учасників змогли правильно відповісти на всі три запитання.
Фредерік пояснив, що кожне запитання в тесті здається простим, але насправді вимагає придушити першу, помилкову імпульсивну відповідь
Фото: X (Twitter)
Фредерік пояснив, що кожне запитання в тесті видається простим, але на ділі вимагає придушити першу, помилкову імпульсивну відповідь. Саме тому більшість людей потрапляють у пастку.
Хочете спробувати самі? Ось три запитання:
- Біта і м’яч коштують разом $1.10. Біта дорожча за м’яч на $1. Скільки коштує м’яч?
- П’ять машин роблять п’ять виробів за п’ять хвилин. Скільки часу знадобиться 100 машинам, щоб зробити 100 виробів?
- В озері є ділянка з лататтям, і щодня вона подвоюється в розмірі. Якщо за 48 днів воно покриває все озеро, за скільки днів воно покриє половину озера?
Відповіді, що часто трапляються (але неправильні):
- 10 центів;
- 100 хвилин;
- 24 дні.
Правильні відповіді:
- 5 центів;
- 5 хвилин;
- 47 днів.
Якщо вам здається, що ці відповіді нелогічні — не переживайте, ви не самотні. Як пояснює Преш Талвалкар, автор книги про теорію ігор, суть завдань — у правильному мисленні, а не в інтуїції.
Крім того, що подібні завдання і тести допомагають відволіктися під час ранкової поїздки на роботу або в залі очікування, вони також можуть допомогти зберегти гостроту розуму на більш тривалий час. Якщо ця головоломка здалася вам занадто легкою, або ви хочете спробувати свої сили в інших головоломках, чому б вам не спробувати інші завдання, про які ми писали? Чи зможете ви помітити “особливу” жабу за 20 секунд?
Раніше Фокус писав, що тільки люди з ідеальним зором зможуть відшукати оленя в зимовому лісі за 8 секунд. На перший погляд, це досить просто, але вас будуть відволікати інші силуети на малюнку.
Також стало відомо, що тільки люди з “гострим зором” побачать дзвіночок серед мерехтливих ключів. Ця головоломка перевіряє ваші навички спостереження та увагу до деталей.
Війна
Машина на базі БМП-3: у РФ розпочали випробування бронетранспортера БТ-3Ф (фото)

Холдинг “Високоточні комплекси” оголосив про початок державних випробувань новітнього російського гусеничного бронетранспортера БТ-3Ф, розробленого на базі бойової машини піхоти БМП-3. Випробування проходять у різних кліматичних зонах і включають перевірку ходових і вогневих характеристик машини — як на суші, так і на воді.
Про це йдеться в офіційному повідомленні від 20 травня держкорпорації “Ростех”.
БТ-3Ф було вперше представлено публіці у 2016 році на форумі “Армія”. Броньовик відрізняється від своєї базової моделі не тільки внутрішнім компонуванням, а й розширеними десантними можливостями.
Кадри випробувань БТ-3Ф
Фото: Скрин відео
Кадри випробувань БТ-3Ф
Центральне розташування десантного відділення, скошені дверцята і винесені в носову частину паливні баки дали змогу збільшити місткість бронетранспортера до 12 бійців у повному екіпіруванні. Екіпаж залишився колишнім — дві людини. Сидіння десанту виконані в енергопоглинаючому виконанні, що підвищує безпеку під час руху по бездоріжжю.
Бронювання забезпечує круговий захист від куль калібру 14,5 мм, випущених з кулемета КПВТ з дистанції до 200 метрів. У базовій комплектації машина оснащена дистанційно керованим бойовим модулем з 12,7-мм кулеметом, також передбачена можливість встановлення автоматичних гранатометів АГ-17А або АГС-40. Крім того, передбачено два кулемети меншого калібру і зчіпний пристрій для буксирування причепів.
Бойовий модуль із 12,7-мм кулеметом
Окремої згадки заслуговує питання живучості машини: попри видалення 100-мм гармати та пов’язаного з нею боєкомплекту, рівень захисту БТ-3Ф все ще викликає питання. Також поки невідомо, чи передбачається встановлення навісної броні — це могло б підвищити рівень захисту, але одночасно негативно може позначитися на плавучості бронетранспортера.
Характеристики БТ-3Ф
- Повна маса: 18,9 т
- Довжина корпусу: 7,15 м
- Ширина: 3,3 м
- Висота: близько 2,3 м
- Швидкість по шосе: до 70 км/год
- Швидкість на воді: до 10 км/год
- Запас ходу: 600 км
- Плавучість: до 7 годин при хвилюванні до 3 балів
- Екіпаж: 2 чол.
- Десант: до 12 бійців.
Нагадаємо, на початку березня на фронті було зафіксовано бронетранспортер VBL Puma 6×6 виробництва Італії. Примітно, що уряди України та Італії офіційно не оголошували про постачання цих броньованих машин для Сил оборони.
Думки
у чому суть його розмови з Путіним

“Трамп провів телефонну розмову з Путіним. І відразу встиг заявити про те, що переговори між РФ і Україною “почнуться негайно”. А так само про те, що Росія має намір торгувати зі Сполученими Штатами і це, мовляв, дуже вигідно. І що вигода чекає на Україну. Знову неоднозначні заяви? Аж ніяк”, — розмірковує політичний аналітик Ігар Тишкевич.
Для початку нагадаю логіку дій Трампа. Обмежуся “трикутником” інтересів на українському напрямку:
На українському напрямку це проявлялося в такому собі “трикутнику”:
- Забезпечити швидке припинення вогню. Бажано ДО американсько-китайського саміту, який відбудеться влітку цього року. Тобто, вийти з позицією, де США є драйвером мирного процесу і вони визначають конфігурацію і рамки угод. В іншому разі доведеться просити допомоги Сі. А це означає, що і MAGA не працює, і Пекін входить зі своїми інтересами в регіон як “миротворець”;
- Змінити підходи політики США на українському напрямку і продемонструвати виборцю політику отримання вигоди для Сполучених Штатів. Це угода про ресурси. Простіше кажучи, Трамп показує виборцю, що вже надана Україні допомога “окупилася” і надалі приноситиме дохід.
- Спробувати продемонструвати нові підходи до політики на російському напрямку. Якщо дуже просто — за рахунок розвитку економічних відносин з Москвою спробувати зіграти в стримування Пекіна. І не дозволити Росії пройти “точку неповернення” в процесі посилення технологічної та економічної залежності від Китаю.
Тепер інтереси Путіна. Мир і торгівля? Ні. Для Путіна важливо підтвердити амбіції Росії на статус глобальної супердержави. Але тут є одна проблема — без явної “картини перемоги” таке неможливо. Оскільки і КНР, і США влаштовує ситуація ослаблення російського впливу у світі. Але не влаштовує варіант розгрому будь-якої зі сторін у російсько-українській війні.
Путін усвідомлює ризики посилення залежності від Китаю і намагається торгуватися зі США (а в перспективі з ЄС), щоб знайти новий баланс. Процесу заважає війна. Але і вихід на світ без “картини перемоги” для Росії не варіант. Тому воювати Кремль налаштований досить довго. Щонайменше, провести літню кампанію (тобто наступ у період з червня до, приблизно, початку листопада), щоб спробувати домогтися вигідного становища на фронті. Ставити через ці плани трек переговорів із Трампом Путіну також не хочеться. Тому було використано ідею з “прямими переговорами в Туреччині”.
Кремль буде готуватися. Чому перемир’я буде тимчасовим і що це означає для мілітаризації України
Коротко ідея, яка поки що виходить у Путіна: шляхом початку “прямих переговорів” спробувати розділити переговорні треки РФ — Україна, РФ — США і, можливо, РФ — ЄС. Тобто, виокремити “українську проблему”, щоб вона, замість визначального фактора у відносинах із країнами західної цивілізації, стала просто фоном. Таке Росія вже провертала у 2022 під час укладення “Зернової угоди”. Там були документи про режим судноплавства. І паралельно (формально ніяк не пов’язана з ними) Генеральна ліцензія №6 (зараз уже General License 6D), яка звільняла від санкцій усі (!) російські добрива. У 2025 ідея та сама — затягнути Україну в нескінченні розмови і суперечки — в якийсь аналог “тристоронньої контактної групи” в рамках “Мінська-2” і, при цьому, вести окремий діалог з Вашингтоном і європейськими столицями. Де кожну нібито “поступку” на українському напрямі продавати як підставу для поступок з боку США і ЄС. При цьому не вирішувати питання по суті.
Для Путіна важливо підтвердити амбіції Росії на статус глобальної супердержави
Фото: Getty Images
Низка європейських лідерів чудово розуміють цю логіку і тому виступають за формат “перемир’я, потім переговори”. До них приєднується Туреччина, для якої вихід Росії з війни з сильними позиціями є загрозою політиці поширення свого впливу на Близькому Сході, в Центральній Азії, на Кавказі та в Чорноморському регіоні (і навіть в Африці, до речі).
Але слабке місце в цій формулі — США. Дивимося на початок тексту на тріаду інтересів Трампа. Бонуси на українському напрямку він уже отримав. Два інші питання були в підвішеному стані, оскільки переговори щодо закінчення війни і переговори про співпрацю з РФ були пов’язані в один пакет. Путін дав підказку — треки можна розділити. Адже “переговори” у Стамбулі пройшли. Трамп прийняв ідею і зараз пропонує зафіксувати ситуацію. Де є російсько-українські переговори (до яких інтерес у Білого Дому є, але він не визначальний). І є розмова про спільний бізнес Москви і Вашингтона. Тут інтерес колосальний. Тим більше, що РФ пропонує корисні копалини, енергетику, логістику і спільну торгівлю вуглеводнями в Європі.
Тому нас будуть змушувати йти на продовження “прямих переговорів”. Користі від цього буде мало. Імовірність укладення миру в найближчі 3-4 місяці вкрай мала. Адже Путіну потрібна “картина перемоги”. Тобто, успіхи на фронті + поступки з боку США, ЄС і НАТО. До речі, першу Трамп дав “авансом” заявивши, що Україна навряд чи стане членом Північно-Атлантичного Альянсу. Тому будуть регулярні зустрічі за досить інтенсивних бойових дій.
Таємничий меморандум: що запропонував Путін підписати з Україною після перемовин з Трампом
Паралельно Трамп намагатиметься домовитися з Путіним. Не тільки зі стратегічних питань (ресурси, Арктика), а й з питань “швидкої вигоди”. А це повернення Росії на європейський ринок нафти і газу. Але вже через прокладку — якусь російсько-американську компанію. Але може це стане драйвером до миру? Навіть якщо будуть чорнові домовленості, США можуть почекати до осені — періоду різкого зростання попиту на газ у Європі. Що збігається за термінами з отриманням ясності в успішності або провалі російської літньої військової кампанії.
Тому українській делегації доведеться регулярно їздити на зустрічі з російськими емісарами без серйозних перспектив досягнення прийнятного результату.
Ситуація складна, але не безвихідна. Пам’ятаємо, що ідея “розділити переговорні треки” та ідеї Трампа про бізнес із Путіним не приводять у захват цілу низку держав. А це означає, що українським делегаціям буде вкрай важливо проводити консультації і виробляти систему взаємодії з європейськими партнерами і з Туреччиною. А так само (що дуже не сподобалося б Трампу, але мало б ефект), спробувати створити свій трек консультацій з КНР, Бразилією та Індією — ядром БРІКС. Завдання — до осені мати, бажано вже формальний (тобто оформлений системою договорів) механізм співпраці щонайменше з країнами Старої Європи + Британією + Туреччиною. І переговорний трек з ядром БРІКС. За такого варіанту Трампу і Путіну буде вкрай складно реалізувати свої ідеї про спільний бізнес ціною України.
Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися з позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці “Думки” несе автор.
-
Війна1 тиждень ago
бригада імені короля Данила відбила штурм росіян у Часовому Яру
-
Усі новини7 днів ago
чим фільм «Бабусі» від Netflix підкорив глядачів
-
Політика1 тиждень ago
після звернення отримала погрози (відео)
-
Відбудова1 тиждень ago
Польща планує провести конференцію з відбудови України наступного року
-
Події7 днів ago
На Каннському кінофестивалі представили український серіал «Спадок»
-
Події1 тиждень ago
Українська кіноакадемія оголосила номінантів на IX «Золоту Дзиґу»
-
Усі новини1 тиждень ago
Розв'яжуть важливу проблему: старим ядерним датчикам знайшли нове застосування
-
Політика1 тиждень ago
Сибіга закликав Бразилію посприяти прямим переговорам Зеленського і Путіна у Стамбулі