Суспільство
У Військовому інституті КНУ відкрили дві нові спеціальності

У Військовому інституті Київського національного університету імені Тараса Шевченка відкрили дві нові спеціальності: рух опору та зв’язки з громадськістю.
Про це Укрінформу повідомили у виші.
Там зазначили, що ВІКНУ, який є міжвідомчим багатопрофільним інтегрованим військовим навчальним підрозділом КНУ ім. Тараса Шевченка, здійснює підготовку професіоналів з повною вищою освітою для Збройних сил України та інших силових структур сектору безпеки і оборони за широким спектром освітніх програм. Зокрема, це: військовий переклад; військова політологія; військова психологія; військова журналістика; фінанси та військова економіка; правоохоронна діяльність у ЗСУ; цивільно-військове співробітництво; геоінформаційні системи і технології; соціальна робота у військах (силах); міжнародні відносини у воєнній сфері; міжнародне співробітництво у сфері оборони та воєнній сфері; організація, підготовка, ведення та підтримання дій осередку руху опору; зв’язки з громадськістю у ЗСУ.
Відео надане пресслужбою КНУ ім. Тараса Шевченка
У виші також нагадали, що вступ до Військового інституту відбувається на конкурсній основі. Для цього вступнику потрібно мати повну загальну середню освіту. Прийом на перший курс денної форми навчання здійснюється на підставі результатів національного мультипредметного тесту. Крім того, абітурієнти мають пройти ряд вступних іспитів, включаючи психологічне обстеження, перевірку рівня фізичної підготовленості та медичний огляд. Для окремих спеціальностей додатково потрібно скласти вступне випробування з англійської мови.
З деталями вступники можуть ознайомитися на сайті ВІКНУ.
Як повідомляв Укрінформ, за даними начальника Військового інституту КНУ ім. Тараса Шевченка полковника Олексія Сіроштана, найбільший запит у виші зараз – на підготовку військових психологів та фінансистів, також є запит на військових журналістів, соціологів і перекладачів.
Історія Військового інституту при КНУ ім. Шевченка починається з 1933 року, коли була сформована військова кафедра університету. У січні 1998 року кафедра була реорганізована у Військовий інститут Київського національного університету ім. Тараса Шевченка.
Фото: sp.knu.ua
Суспільство
Шмигаль назвав напрямки й реформи, які розробляє уряд

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час другого Саміту міністрів соціальної політики розповів про ключові напрями соціальної трансформації України.
Як передає Укрінформ, про це Шмигаль написав у Телеграмі.
«Україна трансформується в усіх сферах, і соціальна політика не є винятком. Навіть у розпал війни ми продовжуємо реформи, адаптуючи наші підходи до європейських стандартів. Під час другого Саміту міністрів соціальної політики на тему «Побудова стійкого суспільства: інноваційні рішення для демографічних змін» розповів про ключові напрями нашої соціальної трансформації», – зазначив Шмигаль.
У Львові відбувся Саміт міністрів соцполітики / Фото: Анастасія Смольєнко. Укрінформ
Один з таких напрямків – підтримка родин із дітьми. «Створюємо цілісну державну політику, яка супроводжує родину на всіх етапах — від планування батьківства до повноліття дитини. Це включає доступ до якісної медицини, дошкільної та шкільної освіти, соціальних послуг, а також адресної фінансової підтримки», – підкреслив Шмигаль.
Наступне – реформа пенсійної системи. Ключова зміна — це запровадження накопичувальної пенсійної системи, щоб люди могли формувати власні пенсійні заощадження додатково до базової державної пенсії.
У сфері побудови інклюзивного ринку праці створюється безбар’єрне середовище для різних категорій населення, розвивається підприємництво та самозайнятість, впроваджуються гнучкі умови праці та дистанційна зайнятість, запускаються програми перекваліфікації.
«Активне довголіття. Формуємо цілісну політику активного старіння. Ідеться про повноцінне включення людей старшого віку в усі сфери життя та створення умов для їхньої самореалізації», – додав Шмигаль.
Задля повернення українців із закордону уряд розробляє комплексну програму стимулів і створення привабливих умов для повернення співгромадян, які виїхали за кордон.
«Повномасштабна агресія Росії суттєво загострила демографічне питання в нашій країні. Але демографічна криза — це спільний виклик для всієї Європи. Тому дякую усім нашим партнерам за солідарність з Україною, за готовність обмінюватися досвідом і разом шукати відповіді на спільні виклики», – підсумував Шмигаль.
Як повідомлялось, у Львівській області проходить другий в історії України міжнародний саміт зі соціальної політики – Ministerial Social Policy Summit. Він зібрав понад 20 представників високого рівня, зокрема міністрів держав-членів Європейського Союзу, членів Європейської комісії, міжнародних організацій.
Суспільство
На відновлення Південнобузького мосту у Миколаєві спрямували 54 мільйони Анонси

У Миколаєві оголосили торги на понад 54 мільйони гривень для утримання Південнобузького мосту. Роботи мають завершити до кінця 2026 року, а переможця визначать вже наприкінці травня.
Про це свідчать дані систему закупівель Prozorro.
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області оголосила тендер на експлуатаційне утримання Південнобузького мосту через річку Південний Буг. Йдеться про міст, що є частиною автомобільної дороги державного значення М-14 Одеса — Мелітополь — Новоазовськ. Очікувана вартість робіт склала понад 54 мільйони гривень.
У межах другої черги робіт планується утримання конструкцій мосту в прогонах 4–8. Завдання передбачає будівельно-монтажні послуги, які входять до класифікатора “будівництво та обслуговування доріг, ліній зв’язку, електропередач, а також вирівнювання поверхонь”.
Подати пропозиції для участі у тендері можна до 29 травня, а електронний аукціон заплановано на 30 травня. Переможець повинен буде забезпечити виконання договору коштом банківської гарантії на суму 1% від вартості робіт. Завершити роботи мають до 20 грудня 2026 року.
Замовником виступає Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області. За умовами закупівлі можливе надання авансу до 30% від річної вартості робіт.
Це не перший тендер, який провели щодо утримання цього мосту. Так, наприкінці квітня Служба відновлення оголосила аукціон на експлуатаційне утримання Південнобузького мосту в межах траси М-14 Одеса — Мелітополь — Новоазовськ, де зазначили, що це перша черга будівництва.
На тендер подалась лише одна компанія — “Європейська дорожньо-будівельна компанія”. Її пропозиція була на 257 тисяч гривень нижчою за очікувану вартість, тож саме вона отримала підряд на ремонт мосту в Миколаєві. Цю фірму неодноразово згадували в журналістських розслідуваннях — її пов’язують із численними контрактами без конкуренції на сотні мільйонів гривень.
Суспільство
Комунальники змили провокаційне графіті на Європейській площі в Одесі – Новини Одеси

Правоохоронці встановлюють особу, причетну до події.
Сьогодні, 16 травня, невідомі розмалювали один із фрагментів постаменту посеред Європейської площі фарбами, схожими на прапор країни-агресора, а одне з пам’ятних фото забруднили.
Співробітники КП «Сервісний центр» вже прибрали з постаменту сліди вандалізму.
Правоохоронці встановлюють особу, причетну до події.
-
Війна1 тиждень ago
бригада імені короля Данила відбила штурм росіян у Часовому Яру
-
Усі новини1 тиждень ago
чим фільм «Бабусі» від Netflix підкорив глядачів
-
Відбудова1 тиждень ago
Польща планує провести конференцію з відбудови України наступного року
-
Політика1 тиждень ago
після звернення отримала погрози (відео)
-
Політика1 тиждень ago
Сибіга закликав Бразилію посприяти прямим переговорам Зеленського і Путіна у Стамбулі
-
Події1 тиждень ago
На Каннському кінофестивалі представили український серіал «Спадок»
-
Політика1 тиждень ago
Посол України розповів про перспективи відкриття нових консульств у Польщі
-
Події1 тиждень ago
Українська кіноакадемія оголосила номінантів на IX «Золоту Дзиґу»