Суспільство
На відновлення Південнобузького мосту у Миколаєві спрямували 54 мільйони Анонси

У Миколаєві оголосили торги на понад 54 мільйони гривень для утримання Південнобузького мосту. Роботи мають завершити до кінця 2026 року, а переможця визначать вже наприкінці травня.
Про це свідчать дані систему закупівель Prozorro.
Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області оголосила тендер на експлуатаційне утримання Південнобузького мосту через річку Південний Буг. Йдеться про міст, що є частиною автомобільної дороги державного значення М-14 Одеса — Мелітополь — Новоазовськ. Очікувана вартість робіт склала понад 54 мільйони гривень.
У межах другої черги робіт планується утримання конструкцій мосту в прогонах 4–8. Завдання передбачає будівельно-монтажні послуги, які входять до класифікатора “будівництво та обслуговування доріг, ліній зв’язку, електропередач, а також вирівнювання поверхонь”.
Подати пропозиції для участі у тендері можна до 29 травня, а електронний аукціон заплановано на 30 травня. Переможець повинен буде забезпечити виконання договору коштом банківської гарантії на суму 1% від вартості робіт. Завершити роботи мають до 20 грудня 2026 року.
Замовником виступає Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Миколаївській області. За умовами закупівлі можливе надання авансу до 30% від річної вартості робіт.
Це не перший тендер, який провели щодо утримання цього мосту. Так, наприкінці квітня Служба відновлення оголосила аукціон на експлуатаційне утримання Південнобузького мосту в межах траси М-14 Одеса — Мелітополь — Новоазовськ, де зазначили, що це перша черга будівництва.
На тендер подалась лише одна компанія — “Європейська дорожньо-будівельна компанія”. Її пропозиція була на 257 тисяч гривень нижчою за очікувану вартість, тож саме вона отримала підряд на ремонт мосту в Миколаєві. Цю фірму неодноразово згадували в журналістських розслідуваннях — її пов’язують із численними контрактами без конкуренції на сотні мільйонів гривень.
Суспільство
Що насправді цінують наймані працівники та чому звільняються

Найважливішими факторами для працівників залишається фінансова винагорода та баланс між роботою й особистим життям.
Про це свідчать результати спеціального HR-опитування дослідницької компанії Gradus Research, передає Укрінформ.
Результати дослідження демонструють, що найважливішими факторами для працівників на сьогодні залишається фінансова винагорода та баланс між роботою й особистим життям — про це заявили 46% опитаних.
До топ-5 чинників також увійшли атмосфера в команді (33%), гнучка модель роботи (27%) та можливості карʼєрного зростання (23%).
Загалом соціологи відмічають, що повномасштабне вторгнення, економічна нестабільність та щоденні виклики зумовлюють стрес, який впливає на щоденну роботу людей у компанії. Через постійне переглядання новин та скролінг стрічки соцмереж, частина людей почуваються виснаженими вже вранці та емоційно спустошеними після завершення робочого дня.

“Ми всі живемо в ситуації тривалого надвисокого стресу. Наші дослідження демонструють, що у порівнянні з попередніми роками все більше респондентів починають відзначати ознаки вигорання. Роботодавці мають розуміти, що це впливає і на продуктивність роботи, і на сталість команд”, – відмітила Євгенія Близнюк, соціологиня, засновниця та СЕО дослідницької компанії Gradus Research.

За її словами, знаючи тип емоційного вигорання, роботодавець може застосовувати відповідні інструменти, аби полегшити емоційний стан команд.

“Всіх працівників можна умовно поділили на 5 типів: хронічно перевантажені, виснажені та демотивовані, балансують між натхненням і вигоранням, стабільні, але байдужі та залучені й натхненні. Всі з них так чи інакше можуть замислюватись про звільнення через стрес або вигорання. Найменше про це думають залучені та натхенні працівники (18%), а найбільше — хронічно перевантажені (75%)”, – коментує Євгенія Близнюк.

За її словами, вид емоційного вигорання також впливає на готовність рекомендувати власне місце роботи. Виснажені та демотивовані готові робити це найменше, а залучені та вмотивовані, навпаки, готові рекомендувати власне місце роботи іншим.
Дослідження проведене методом самозаповнення анкети в мобільному додатку Gradus. Вибірка відображає структуру населення України від 18 років за статтю, віком, в містах з населенням від 50 тис осіб, за виключенням тимчасово окупованих територій та територій ведення активних бойових дій. Період проведення: 8 травня 2025 року. Розмір вибірки: 1000 респондентів.
Як повідомлялося, у Раді зареєстрований законопроєкт, який надає переважне право на залишення на роботі працівникам, чоловіки або дружини яких мобілізовані під час дії воєнного стану
Суспільство
АМКУ покарав змовників на торгах у порту на Одещині Анонси

Під час закупівлі комплектуючих для Ізмаїльського морського порту на Одещині викрили змову. Компанії оштрафували на понад 2 мільйони гривень.
Про це повідомили в Антимонопольному комітеті України.
Йдеться про ТОВ “ТРАНСМОРСЕРВІС” і ТОВ “ГРАДИЄНТ СВ”, які узгоджували свої дії під час торгів у 2023 році на закупівлю шпал, клем, накладок, підкладок та інших матеріалів. Ці компанії обмінювалися інформацією та домовлялися між собою, щоб усунути конкуренцію і вплинути на результати торгів.
В АМКУ вказали, що за порушення законодавства про захист економічної конкуренції обом компаніям наклали штрафи на загальну суму понад 2,3 мільйона гривень.
Крім того, відповідно до закону про публічні закупівлі, компанії, які вчиняють такі антиконкурентні узгоджені дії, можуть бути відсторонені від участі у торгах протягом трьох років.
Тим часом ДП “Ізмаїльський морський торгівельний порт” розпочало пошук підрядника для оновлення до кінця 2025 року металоконструкцій п’яти портальних кранів. Мова йде про два крани “Кондор”, два “Соколи” та “Альбатрос”. На їх ремонт порт готовий направити до 5 мільйонів 962 тисяч гривень. Термін, який відводиться підряднику, на оновлення кожної одиниці, складає 25-30 днів залежно від обсягу робіт.
У січні 2025 року Ізмаїльський порт підшукав підрядника для ремонту портального крана “Кондор” за 15,6 мільйона. Ним стала одеська фірма “Ремтехморпорт”. А на початку травня визначив одеське ТОВ “Одіссей ЮА”, яке заснувала Тетяна Чередніченко з Миколаївщини, постачальником цілого переліку запасних частин до портальних кранів. Вартість контракту склала 7 мільйонів 725 тисяч гривень.
Суспільство
У родини екскерівника Одеської податкової виявили необґрунтовані активи на понад 5,3 млн гривень

Правоохоронці виявили у колишнього керівника Головного управління Державної податкової служби в Одеській області елітні автомобілі, придбані за заниженими цінами. За матеріалами, зібраними Державним бюро розслідувань, прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури 16 травня звернувся до Вищого антикорупційного суду з позовом про визнання цих активів необґрунтованими. Про це повідомляють у пресслужбах ДБР й САП, передає видання «Південь сьогодні».
Йдеться про автомобілі Toyota Land Cruiser 200 (2018 року випуску) та Audi RSQ8 (2020 року випуску), які родина колишнього посадовця придбала за суттєво заниженими цінами — 300 тис. грн та 1,4 млн грн відповідно. Проте загальна ринкова вартість автівок складала понад 5,3 млн грн.
Згодом родина експосадовця продала один транспортний засіб – «Audi» – за ринковою вартістю, а за одержані кошти придбала автомобіль «BMW X7 xDrive».
Наразі, для забезпечення позову, Вищий антикорупційний суд арештував автомобілі Toyota Land Cruiser 200 та BMW X7 xDrive.
«Аналізом доходів і видатків колишнього посадовця та його родини встановлено неможливість набуття цього майна за рахунок законних джерел. Зважаючи на зазначене, прокурор САП звернувся до Вищого антикорупційного суду з позовом. За заявою прокурора судом у порядку забезпечення позову накладено арешт на транспортний засіб – предмет позову. Про результати розгляду цивільної справи буде повідомлено додатково», – зазначають у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Підготувала Амєлія МИЙНОВА
Фото – ілюстративне
-
Війна1 тиждень ago
бригада імені короля Данила відбила штурм росіян у Часовому Яру
-
Усі новини1 тиждень ago
чим фільм «Бабусі» від Netflix підкорив глядачів
-
Відбудова1 тиждень ago
Польща планує провести конференцію з відбудови України наступного року
-
Політика1 тиждень ago
після звернення отримала погрози (відео)
-
Політика1 тиждень ago
Сибіга закликав Бразилію посприяти прямим переговорам Зеленського і Путіна у Стамбулі
-
Події1 тиждень ago
На Каннському кінофестивалі представили український серіал «Спадок»
-
Події1 тиждень ago
Українські науковиці розповіли, хто почав тренд одягати піджак із вишиванкою
-
Усі новини1 тиждень ago
пасажирка Spirit Airlines відмовилася від польотів після шокуючого відео