Connect with us

Усі новини

Максим Неліпа до війни працював у зоні відчуження

Published

on


Колишній телеведучий та екскапітан команди КВК “Ковбої Політеху” Максим Неліпа, який з березня 2022 року захищав Україну на фронті, до війни працював інженером-програмістом у зоні відчуження Чорнобильської АЕС.

Про це повідомило на своїй сторінці у Facebook Державне агентство України з управління зоною відчуження.

За інформацією відомства, 8 липня 2020 року Неліпа був прийнятий на посаду інженера-програміста 1 категорії групи автоматизованих систем радіаційного контролю відділу автоматизованих систем управління радіаційного контролю вимірювального центру радіаційно-екологічного моніторингу та радіаційно-дозиметричного контролю Державного спеціалізованого підприємства “Екоцентр”.

Макім закінчив НТУ України Київський політехнічний інститут за спеціальністю “Прилади і системи неруйнівного контролю”. До того як почати роботу в “Екоцентрі”, він працював інженером-програмістом 2 категорії в науково-виробничому підприємстві “ОМІТех” Києва.

На останньому місці роботи Неліпа забезпечував безперебійне функціонування комплексної системи радіаційного моніторингу та раннього попередження (КСРМіРП) підприємства в напрямі інсталяції, налагодження та оптимізації системного програмного забезпечення, прикладних програм і здійснював їхній супровід, працював над впровадженням інформаційних систем.

За словами співробітників, він вирізнявся сучасним підходом до вирішення питань, активно використовував свій інженерний потенціал і знання для ефективного розв’язання поставлених завдань, а також виявляв ініціативу в оптимізації та вдосконаленні роботи ІТС підприємства.



Fullscreen

Максим Неліпа працював інженером-програмістом на важливих об’єктах

Фото: ДАЗВ/Facebook

Сергій Кірєєв, гендиректор ДСП “Екоцент”, згадує про Максима, як про людину, яка завжди якісно виконувала свої обов’язки, завжди була готовою допомогти розв’язати проблеми, які виникали, а люди поруч із ним ніколи не відчували від нього “зірковості”.

“Він спілкувався з усіма на рівних, разом з усіма в понеділок їздив “робочим” автобусом із Києва до зони відчуження, разом з усіма в четвер повертався з Чорнобиля назад до Києва. Як і інші працівники харчувався в їдальні “Енергетик””, – каже Кірєєв.

Загибель Неліпи в бою 12 травня стала ударом не тільки для його рідних і друзів, а й для колег.

“Життя Максима Неліпи – приклад мужності, гідності та самовідданості. Він залишив не лише вагомий професійний слід, а й глибоку повагу та любов усіх, хто мав щастя працювати та спілкуватися з ним. Його доброзичливість, чесність, спокійна сила духу і готовність завжди прийти на допомогу назавжди закарбовані в нашій пам’яті. Максим Володимирович загинув як справжній Герой, захищаючи Україну і наше майбутнє. Ми вічно будемо вдячні йому за цю велику жертву. Світла пам’ять про Максима Володимировича назавжди залишиться в серцях колег, друзів і всіх, хто мав честь його знати”, — йдеться в заяві.

Співробітники загиблого висловили щире співчуття рідним і близьким героя.

Раніше Фокус писав, що син Максима Неліпи не приїде на похорон батька. Ми також розповідали, що він говорив про Україну, і як на смерть Неліпи відреагували знаменитості.



Джерело

Думки

Остання конвульсія вмираючої імперії. Чому у економіки Росії купа проблем

Published

on


Що там за поребриком? А там багато цікавого;)

Давно не писав про російську економіку. нагадаю, саме вона є основою для фінансування агресії проти України та інших країн.

Також нагадаю, що російська економіка найбільш чутлива до цін на нафту, доходи від експорту якої формують до 30% російського бюджету.

Офіційна статистика рапортує про перемоги.

2024 року російська економіка продемонструвала зростання, перевищивши очікування експертів.

За даними офіційних джерел, ВВП Росії зріс на 4,1%.

Це сталося “завдяки збільшенню інвестицій, споживчого попиту та зростання реальних доходів населення”.

Це пишуть офіційні джерела.

Але що відбувається там насправді, можна побачити з новин регіональних національних ЗМІ.


Fullscreen

Британська розвідка каже, що 2025 року російська економіка колапсне

Фото: Getty Images

Невелика добірка “успішного успіху” російської економіки:

Економіка

  1. У першому кварталі 2025 року ВВП Росії вперше з 2022 року пішов у мінус: скорочення становило 0,3% порівняно з попереднім кварталом, а за оцінкою Bloomberg Economics — 0,6-0,8%
  2. Це падіння супроводжується зниженням темпів зростання промисловості (з 5,7% до 1,1%), скороченням роздрібного обороту (до 3,2%) та відходом оптової торгівлі в мінус (–2,1%) (все йде за планом)
  3. Якщо розглядати динаміку промислового виробництва без урахування галузей оборонно-промислового комплексу, можна говорити про перехід до рецесії”, — йдеться у звіті російського Центру макроекономічного аналізу та короткострокового прогнозування (ЦМАКП) за перший квартал 2025 року.
  4. Російський бюджет на 2025 рік був складений з розрахунку ціни на нафту $70 за барель, при цьому $60 вважаються критичним рівнем. Нині нафта марки Brent опустилася нижче за $60 за барель, а російська нафта марки Urals — нижче за $50.
  5. Бюджетний дефіцит Росії за перші чотири місяці 2025 виріс майже втричі в порівнянні з минулим роком і досяг 3,2 трлн рублів. У квітні місячний дефіцит становив 1,05 трлн рублів ($13 млрд)


Важливо

Нафтове фіаско Росії: чому дешевшає нафта і як це вбиває доходи Кремля

Головна причина проблем економіки Росії — різке падіння нафтогазових доходів і зростаючі витрати на війну.

Російська нафта Urals подешевшала з $70 у січні до $49 на початку травня, що призведе до втрати 2,6 трлн рублів бюджетних надходжень.

Нагадаю, що у липні ОПЕК+ планує збільшити видобуток, що призведе до продовження падіння цін на нафту.

6. Випуск цивільної продукції у першому кварталі знизився на 0,8% за місяць. В результаті виробництво досягло найнижчого рівня з квітня 2023 року.

7. Індекс PMI промисловості опустився нижче за 50 пунктів, що є ознакою спаду виробництва. Вантажоперевезення по мережі РЗ скоротилися на 9,7% рік до року

8. Коментатор FT Мартін Сандбу заявив у своїй колонці від 12 січня 2025 року, що через корпоративний борг, що розростається, “військова економіка Росії — це картковий будиночокʼ

9. Міністерство фінансів Росії заявило у квітні, що очікує зниження доходів від нафти і газу на 24% цього року порівняно з попередніми оцінками, і знизило прогноз цін на нафту з $69,7 до $56 за барель. Міністерство також підвищило оцінку дефіциту бюджету на 2025 рік до 1,7% ВВП із попереднього прогнозу в 0,5%.

Населення та рівень життя

  1. Мінекономрозвитку РФ у квітні 2025 року підвищило прогноз щодо зростання споживчих цін з 4,5% до 7,6%. Тижнева інфляція знову почала зростати, незважаючи на міцний рубль. Очікується, що влітку нацвалюта може почати слабшати, що посилить інфляційний тиск
  2. Банк Росії також підвищив прогноз інфляції: за підсумками 2025 року очікується 7-8%, а середньорічне значення може досягти 9,1-9,8%
  3. Зростання цін пов’язане з санкціями, обмеженнями на імпорт, скороченням легальних каналів ввезення автомобілів, електроніки, запчастин та побутової техніки, що веде до додаткового подорожчання цих товарів (санкції не працюють!))
  4. Реальні доходи росіян, за прогнозом аналітиків, знизяться на 2% у 2025 році (насправді, значно більше)
  5. Банкрутства фізосіб у Росії зросли на 35%
  6. Продукти у Росії 2025 року можуть подорожчати на 20%
  7. Фактична інфляція, за експертними оцінками, може досягати 15–21% у річному вираженні, що призводить до падіння рівня життя та зниження купівельної спроможності населення
  8. У Росії зростає дефіцит кадрів. І сягає вже майже 3 млн осіб
  9. Кількість виданих іпотечних кредитів росіянам у березні 2025 року скоротилася вдвічі порівняно з березнем 2024 року
  10. Відзначається зниження споживчої активності. Темпи зростання роздрібних продажів більш ніж утричі нижчі за темпи зростання доходів. “Реальні доходи населення з урахуванням інфляції зросли на 7,1%, тоді як роздрібні продажі зросли лише на 2,2%”
  11. Реальні процентні ставки за довгостроковими кредитами сягають 40%

Бізнес

  1. Від санкцій вже постраждали 70% російського бізнесу
  2. 77% великих російських компаній назвали загрозою номер один збереження тривалого періоду високої ключової ставки
  3. Російський “Газпром” закінчив 2024 рік із чистими збитками в 1,07 трлн рублів ($12,89 млрд).
  4. 86,6% бізнесу фіксує прогресуюче зростання закупівельних цін
  5. З січня 2025 року підприємства сплачують підвищений податок на прибуток за ставкою 25% замість 20%
  6. У Росії почалося банкрутство одного з найбільших виробників чіпів – компанії “Ангстрем” (Зеленоград)
  7. Держкорпорація “Роснано” оголосила технічний дефолт з облігацій з державною гарантією.
  8. На початку 2025 року більш ніж у 20% підприємств обробної промисловості Росії відношення прибутку до процентних платежів перебуває на ризикованому рівні, а найгірше ситуація складається в транспортному машинобудуванні.

Це короткий огляд того, що на поверхні.

Путін, російська економіка, економіка Росії, колапс російської економіки, обвал російської економіки, крах російської економіки


Fullscreen

Путін нагнітає, кидаючи останні ресурси на “літню наступальну кампанію”

Фото: ТАСС

Насправді ж в економіці Росії почалися серйозні структурні проблеми, від яких вона не одужає, навіть різко заморозивши військову кампанію.

Британська розвідка каже, що 2025 року російська економіка колапсне.

Путін розуміє це, тому і нагнітає, кидаючи останні ресурси на “літню наступальну кампанію”.

Це остання конвульсія вмираючої імперії.

Сьогодні практично неможливо знайти оптимістичні прогнози щодо російської економіки.

Джерело.

Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися з позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці “Думки” несе автор.



Джерело

Continue Reading

Усі новини

перша леді США попрацювала зі штучним інтелектом (відео)

Published

on



Перша леді США Меланія Трамп, яка написала мемуари під назвою “Меланія”, пішла ще далі та використала ШІ для озвучення аудіокниги.

Про це вона повідомила на своїй сторінці в Instagram.

“Нова ера у видавничій справі. Для мене велика честь представити вам “Меланію” — The AI Audiobook — повністю озвучену за допомогою штучного інтелекту моїм власним голосом. Нехай почнеться майбутнє видавничої справи”, — йдеться у підписі до короткого ролика, де голос, що імітує характерний акцент колишньої моделі словенського походження, озвучує чорно-білу графіку її обличчя.

Семигодинний запис містить цифрову відтворену версію голосу першої леді США, розроблену під її безпосереднім керівництвом.

Аудіокнига вартістю $25 доларів була анонсована напередодні в соціальних мережах, де Меланія описала її як “мою історію, мою точку зору, правду”.

Однак незрозуміло, чи використовується у відео її справжній голос або репліка ШІ.

Цього року планується випустити кілька версій іноземними мовами.

Мемуари Меланії у вигляді книги вийшли в жовтні минулого року, включали підписане колекційне видання за $150, надруковане на “преміальному художньому папері”.

Примітно, що проєкт першої леді виходить лише за кілька днів після того, як Меланія і президент Дональд Трамп підписали “Закон про заборону” — законопроєкт, спрямований на поширення неузгоджених відвертих зображень, зокрема створених ШІ.

Місіс Трамп публічно виступала за ухвалення цього закону, попереджаючи про небезпеки діпфейків і шкідливого онлайн-контенту.

Це очевидне протиріччя — використання ШІ для особистої розповіді та попередження про його зловживання — викликало розмови про етику та обмеження штучного інтелекту в публічній сфері.

Незважаючи на те, що Меланія залишалася в тіні у Вашингтоні з моменту повернення Трампа в крісло президента, вона зайнялася кількома гучними проектами. На додаток до аудіокниги про ШІ перша леді знімає документальний серіал для Amazon за багатомільйонним контрактом.

Раніше Фокус писав, що відбувається у шлюбі Меланії Трамп, і що в Білому домі сказали з приводу чуток про розлучення першого подружжя США.





Джерело

Continue Reading

Авто

Електромобілі Hyundai тепер заряджаються роботами — відео

Published

on


Роботи почали заряджати електромобілі Hyundai. Процес повністю автоматизований і не потребує людського втручання.

Про це повідомляється на офіційному сайті південнокорейського автовиробника.

Пілотний проєкт ACR (Automatic charging robot – “Автоматичний зарядний робот”) Hyundai реалізували на батьківщині. Перша автоматизована станція зарядки електромобілів з’явилася біля міжнародного аеропорту Інчхон, що поблизу Сеула.

Зарядні роботи Hyundai ACR оснащені рукою-маніпулятором і пересуваються самостійно – керуються штучним інтелектом. Вони під’їжджають до електрокара, ідентифікують зарядний роз’єм і підключають до нього кабель. Після завершення зарядки робот виймає кабель.


Fullscreen

Роботи повністю автоматизовані і керуються ШІ

Фото: Hyundai

Ідея зарядних роботів для електрокарів не нова – подібні проєкти були у кількох великих компаній. Приміром, Tesla займалася їх розробкою ще 10 років тому, проте згодом Ілон Маск відмовився від цієї ідеї.


Важливо

22 хвилини: новий електрокар Zeekr продемонстрував рекордно швидку зарядку (відео)

22 хвилини: новий електрокар Zeekr продемонстрував рекордно швидку зарядку (відео)

Зарядні роботи ACR не лише полегшують життя водіям електрокарів, а й зручні в тісних місцях – таких, як переповнені паркінги.

робот зарядник авто, зарядна станція, Зарядні роботи, електромобілі Hyundai


Fullscreen

Робот сам розпізнає зарядний порт електрокара

Фото: Hyundai

Поки зарядна станція Hyundai в Інчхоні є демонстраційною, проте в перспективі південнокорейський автогігант готовий почати виробництво подібних роботів.

Раніше Фокус розповідав про недорогий сімейний електромобіль Hyundai із запасом ходу 700 км.

Також ми писали про електрокари із найшвидшою зарядкою.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.