Connect with us

Політика

У МЗС назвали заяви російських чиновників про існування СРСР «безглуздими фантазіями»

Published

on



Речник МЗС України Григорій Тихий відреагував на заяви російських чиновників щодо нібито юридичного існування СРСР.

Про це він написав у соцмережі Х, передає Укрінформ.

Тихий зауважив, що розпад СРСР у 1991 році «був одним з найбільш обнадійливих моментів» наприкінці ХХ століття. Радянський Союз розпався – назавжди і безповоротно, додав він.

«Замість того, щоб пропонувати безглузді правові фантазії, слід запитати у застарілих умів, які застрягли в радянському минулому, яким туалетним папером користувалася їхня сім’я за часів СРСР. Вони не зможуть відповісти, бо його не було. Досить цієї радянсько-ностальгічної дурні», – написав Тихий.

Так він прокоментував слова радника президента РФ Антона Кобякова, який 21 травня заявив, що установчий орган Радянського Союзу не брав участі у розпаді Радянського Союзу, і тому СРСР нібито все ще існує юридично.

Згодом голова комітету Держдуми Росії з питань захисту сім’ї, батьківства, материнства та дитинства та член Центрального комітету Компартії Ніна Останіна 22 травня сказала, що депутати Думи готові порушити питання про ймовірну незаконність розпаду Радянського Союзу.

В Інституті вивчення війни (ISW), коментуючи ці заяви російських посадовців, пишуть, що російська влада відновлює свій багаторічний наратив, який заперечує законність розпаду Радянського Союзу, можливо, з метою заперечення суверенітету і незалежності України та Білорусі в майбутньому. Аналітики вважають, що Кремль, можливо, дає вказівки чиновникам нижчого рівня впроваджувати наратив про нібито незаконний розпад Радянського Союзу в російський інформаційний простір, щоб створити умови для того, щоб у майбутньому Кремль відмовився визнавати Україну та Білорусь незалежними державами.

Читайте також: Лавров заявив про відмову Росії проводити переговори з Україною у Ватикані

Як повідомляв Укрінформ, правитель Росії Володимир Путін у четвер повідомив своїм урядовцям по відеозв’язку про ухвалення рішення створити «буферну зону безпеки» вздовж кордону з Україною. У МЗС заявили, що цей наказ Путіна про створення «буферної зони» на кордоні з Україною лише підтверджує, що саме кремлівський диктатор і є головною перешкодою для миру.



Джерело

Політика

Кремль демонструє нездатність виконувати зобов’язання щодо інших країн

Published

on



Росія демонструє здачу своїх «партнерів» та невиконання обіцянок Вірменії, Сирії, Ірану. Це підкреслює системну кризу довіри до Росії як партнера – вона сприймається як “токсичний гравець”.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині Наріман Джелялов.

“Кремль демонструє нездатність виконувати навіть власні зобов’язання. Приклади згаданих країн (Вірменія, Сирія, Іран – ред.) лише підкреслюють системну кризу довіри до Росії як партнера. Замість гаранта безпеки вона дедалі більше сприймається як токсичний гравець, дії якого базуються виключно на власному короткостроковому інтересі, без жодних зобов’язань чи принципів”, – зазначив Джелялов.

За його словами, дії Москви призводять до до руйнування репутації РФ у регіоні, послаблення її політичного впливу, а також до переформатування альянсів.

“Країни, які раніше були змушені рахуватися з Москвою, нині шукають нових партнерів – більш передбачуваних, надійних і сильних. У стратегічній перспективі це означає подальшу ізоляцію Росії та втрату важелів впливу на регіональні процеси”, – наголосив посол України в Туреччині.

Читайте також: Росія змінила позицію в іранському ядерному питанні – ЗМІ

Джелялов переконаний, що активно виступаючи за переформатування, а фактично руйнування існуючої сталої системи міжнародних відносин, Росія через власну ж нездорову поведінку – агресію та небажання йти на компроміси – стає жертвою цього процесу.

Як повідомляв Укрінформ, новопризначений посол України Наріман Джелялов вручив вірчі грамоти президентові Туреччини Реджепу Тайїпу Ердогану.

Фото: Посольство України в Туреччині



Джерело

Continue Reading

Політика

В Україну з візитом прибув Кіт Келлог

Published

on



В Україну з візитом прибув спецпредставник Президента США Кіт Келлог.

Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак. 

Відео: керівник Офісу Президента України

“Вітаємо в Україні спецпредставника Президента США Кіта Келлога. Оборона, зміцнення безпеки, зброя, санкції, захист наших людей, посилення співпраці між Україною та США – багато тем для розмови”, – підкреслив Єрмак.

За його словами, “Росія не хоче припиняти вогонь. Мир через силу – це принцип Президента США Дональда Трампа і ми підтримуємо цей підхід”.

Читайте також: Трамп може надати Україні наступальну зброю – ЗМІ

Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готує повну інформацію для переговорів з Келлогом і розраховує на цілковите розуміння з боку Америки того, що можна зробити заради примусу РФ до миру.



Джерело

Continue Reading

Політика

Рішення ЄСПЛ щодо порушення Росією прав людини вплине на політику багатьох країн

Published

on


Рішення Європейського суду з прав людини про численні порушення прав людини з боку Росії вплине на політичні рішення влади у багатьох країнах.

Таку думку в коментарі кореспондентові Укрінформу висловив керівник Центру дослідження міжнародних злочинів Варшавського університету, доцент кафедри кримінології та кримінальної політики, член правління фонду Sunflowers Андрій Косило.

«Рішення такого масштабу міжнародних судових органів мають вплив на політику… Я переконаний, що це рішення ЄСПЛ матиме вплив на прийняття політичних рішень органами влади в різних країнах», – зауважив експерт.

Доцент кафедри кримінології та кримінальної політики, член правління фонду Sunflowers Андрій Косило

За його словами, це «переломний» момент, адже це перше рішення міжнародного суду, яке значною мірою стосується російсько-української війни.

Він підкреслив, що рішення ЄСПЛ охоплює дуже багато аспектів, адже базується на широкій доказовій базі.

«І практично всі аспекти, які воно охоплює, – це дуже важливі моменти, які з юридичної точки зору вимагали б якогось підтвердження. Натомість зараз усе вже підтверджено в доволі категоричній формі рішенням Європейського суду – дуже авторитетною судовою інстанцією не тільки в масштабах Європи, а й у світі», – наголосив Косило.

Читайте також: Чому рішення ЄСПЛ щодо злочинів РФ в Україні історичне? Бо змінює правила

Він зауважив, що рішення ЄСПЛ є «певним еталоном і стандартом» в міжнародному праві, юристи в усьому світі орієнтуються на них.

Експерт нагадав, що ЄСПЛ є органом Ради Європи, як і майбутній Спеціальний трибунал щодо злочину агресії проти України. Відповідно, це рішення ЄСПЛ матиме преюдиціальний характер (обов’язковість фактів, установлених судовим рішенням, що набрало законної сили, для суду при розгляді інших справ) для майбутнього Спецтрибуналу.

«По-перше, факти, встановлені в рішенні ЄСПЛ, враховуватимуться Спецтрибуналом. По-друге, Спецтрибуналу буде легше приймати свої рішення, оскільки вони орієнтуватимуться на рішення Європейського суду, яким встановлено конкретні факти воєнних злочинів, зокрема позбавлення волі, тортури, примусове переміщення людей тощо», – наголосив експерт.

Як повідомлялося, Велика палата ЄСПЛ у Страсбурзі 9 липня оголосила рішення у міждержавній справі «Україна та Нідерланди проти Росії», у якому визнала численні порушення прав людини з боку РФ.

Міністерство закордонних справ України розцінює рішення ЄСПЛ у справі «Україна та Нідерланди проти Росії» як вагомий крок на шляху до притягнення РФ до відповідальності.

Читайте також: Росія несе відповідальність за системні воєнні злочини в Україні – Франція про рішення ЄСПЛ

Справа “Україна та Нідерланди проти Росії” стосується масових і систематичних порушень прав людини на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей; викрадення та спроб незаконного вивезення дітей-сиріт з Донецької та Луганської областей на територію РФ у 2014 році; збиття літака рейсу MH17. Справа “Україна та Нідерланди проти Росії” є найбільшою міждержавною справою, що об’єднує одразу чотири заяви. Вона охоплює період із 2014 року до сьогодення і стосується злочинів на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей. До справи також включені скарги на дії РФ під час повномасштабного вторгнення, що розпочалося 24 лютого 2022 року.

25 червня Президент Володимир Зеленський у Палаці Європи у Страсбурзі поставив підпис під угодою з Радою Європи про створення Спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.

Фото: ennhri.org



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.