Connect with us

Суспільство

Шлях довжиною два роки: у День сім’ї родині з Кілії вдалося повернути дитину з-за кордону

Published

on


Вчора, 15 травня, наша держава відзначала День сім’ї. Цей день став особливим для родини ромів із Кілії, яким вдалося повернути з-за кордону власну дитину. Про важкий шлях возз’єднання, кропітку та злагоджену роботу працівників “Центру надання соціальних послуг” у взаємодії з Кілійською міською радою та за підтримки благодійних організацій “Бессарабії INFORM” розповів директор Центру Сергій Койчев.

Історія родини ромів з Кілії розпочалася ще перед повномасштабним вторгненням. З появою немовляти мама й тато, через молодий вік, не справлялися зі своїми батьківськими обов’язками, тому дитину тимчасово було вирішено помістити у Будинок малютки. При цьому, родину не позбавляли батьківських прав та дали час на розв’язання побутових й інших проблем.

У лютому 2022 року, через загрозу, всіх вихованців Будинку малютки було евакуйовано у сусідню Румунію.

У цей час відповідні Служби Кілійської громади супроводжували родину з метою виведення зі складних життєвих обставин.

“Це різностороння робота, яка включає бесіди по відповідальному батьківству, по вихованню дітей, контролю за створенням умов для проживання дитини тощо. За цей час родина провела ремонт у будинку, облаштувала дитячу кімнату та створила благополучні умови для повернення дитини у родину”, – розповів Сергій Койчев.

У 2023 році у молодої пари народжується ще одна дитинка. За допомогою всебічної підтримки та супроводу працівників “Центру надання соціальних послуг” молоді батьки справлялися зі своїми обов’язками та попросили допомоги для повернення первістка у родину.

“Впродовж майже двох років ми здійснювали супровід даної родини та боролися за повернення дитини. Варто зазначити, що велику роль у цій родині відіграє бабуся, яка допомагає молодим батькам та всебічно підтримує”, – зазначив керівник Центру надання соціальних послуг.

Щоб повернути дитину до родини, необхідно було оформити на неї закордонний паспорт, оплатити поїздку для представника родини та нотаріальні послуги. Допомогти у цій справі погодилися благодійні організації.

“Наш центр давно співпрацює із БФ “10 квітня”, волонтери допомогли оформити закордонний паспорт для дитини. Своєю чергою IRC (International Rescue Committee) вперше відкрили кейс для оплати поїздки бабусі в Румунію, оскільки тато є військовозобов’язаним, а мама виховує маленьку дитину, та покрили нотаріальні послуги. Вже вчора бабуся із дитиною повернулися з-за кордону, та родина одразу ж завітала до нас у Центр з подякою за підтримку та допомогу. Символічно, що це відбулося у День сім’ї”, – розповів Сергій Койчев.

За словами директора “Центру надання соціальних послуг”, працівники й надалі будуть здійснювати супровід зазначеної родини та надавати молодим батькам всебічну підтримку, оскільки найголовніше для кожної дитини – любляча родина.



Джерело

Суспільство

ДНК-база може посилити роботу України щодо повернення дітей

Published

on



ДНК-база як централізований інструмент для ідентифікації дітей може посилити роботу України у справі повернення дітей з Росії.

Про це операційна директорка ініціативи Bring Kids Back UA Дарія Зарівна розповіла в телеефірі, передає Укрінформ.

“ДНК-база може дуже посилити нашу роботу щодо повернення дітей. Є, наприклад, досвід Аргентини, для яких створення національної ДНК-бази як централізованого інструменту для ідентифікації дітей, дійсно дуже змінило якісно і кількісно “аргентинський Bring Kids BacK”, їхні зусилля щодо повернення дітей”, – сказала вона.

Зарівна зауважила, що ДНК-база вже працює. Вона також розповіла про алгоритм наповнення ДНК-бази. За її словами, перший крок – це звернутися до спеціалізованого центру Національної поліції з питань зниклих безвісти за особливих обставин, що діють в усіх обласних центрах України. Там необхідно зареєструвати заву про зникнення дитини, за можливості підсилити її фотографіями й документами дитини, а також надати інформацію про обставини зникнення.

“Якщо ви є кровним родичем — батьком, матір’ю, братом, сестрою, бабусею, дідусем, то треба буде здати зразок свого ДНК. Зразок ДНК додається в загальну базу й надалі він порівнюється з іншими зразками. Випадки біологічного збігу встановлюються дуже швидко і дуже точно. Якщо дитина буде знайдена або з’явиться інформація, яка відповідає вашому кейсу, з вами зв’яжеться уповноважений слідчий або представник центру”, – сказала вона.

Читайте також: Кількість депортованих Росією дітей може бути набагато більшою, ніж 19 546 – Зарівна

Операційна директорка Bring Kids Back UA нагадала, що з початку повномасштабного вторгнення у межах ініціативи повернули 1324 дитини. За її словами, усього 19 546 тисяч дітей зафіксовано в Реєстрі відомостей щодо депортованих або примусово переміщених дітей.

“Є ще одна важлива цифра, про яку часто забувають, а нам треба про неї говорити. Це — 1,6 млн українських дітей, які знаходяться на тимчасово окупованих територіях. Їх так само Росія там індоктринує, мілітаризує, займається промивкою мізків. Нам треба думати про те, як з цими дітьми говорити й працювати”, – додала Зарівна.

Також вона зазначила, що зараз в України декілька країн виступають у якості медіатора для повернення дітей з РФ. Йдеться про Катар, Ватикан і Південно-Африканську Республіку.

Як повідомлялося, сьогодні, 25 травня, – Міжнародний день зниклих безвісти дітей. День започаткований у 2002 році за ініціативою Європейського центру зниклих і тих, що зазнали сексуального насильства, дітей.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

В автопарках депутатів Миколаєва виявили елітні автівки та спецтехніку Анонси

Published

on


Автопарки депутатів Миколаєва кардинально різняться — від десятків дорогих автомобілів, мотоциклів і спецтехніки до повної відсутності транспортних засобів у деклараціях. Сім’ї деяких депутатів володіють понад 20 машинами, тоді як інші не вказали жодних авто.

Про це повідомив Центр публічних розслідувань

Депутат Миколаївської міськради Микола Капацина володіє 18 транспортними засобами, серед яких автокран Terex Bendini A600-1, два телескопічні конвеєри-навантажувачі Superior Telestacker 36X190, мотоцикли Kawasaki Vulkan та Indian N14CCCAABE, а також легкові Hyundai Tucson, Jaguar XK, BMW 740D XDRIVE і BMW 740.

Дві BMW разом із вантажівкою Iveco Stralis AT440S45, причепом і сімома навантажувачами він придбав у 2024 році за 6,6 мільйона гривень. Дружина Капацини має Audi Q7, Jaguar F-Pace і вантажівку FORD F150, тож у подружжя загалом 21 транспортний засіб.

У родині безпартійного депутата Андрія Туріци дружина володіє Lexus NX 300H і автобусом Toyota Hiace, а він користується вантажівкою Toyota Proace, двома причепами, ВАЗ 212140 і Toyota Land Cruiser 200. У 2024 році Туріца також придбав дві Toyota Prius на суму понад 500 тисяч гривень.

ІЛЮСТРАЦІЯ: Центр публічних розслідувань

Олена Кісельова має Renault Duster і ЗАЗ 110307, а її чоловік — вантажний САЗ 3507, мінітрактор Файтер Т24, два вантажні фургони ЗАЗ і ГАЗ, а також Hyundai H-1 і Chevrolet Aveo.

Дмитро Іванов і Дмитро Фалько мають по чотири автомобілі кожен. Іванов у 2024 році купив Land Rover Discovery 3.0 за 500 тисяч гривень, а його дружина володіє Land Rover Discovery Sport, Land Rover Discovery і Renault Trafic. Фалько має Mercedes-Benz S 500L, мотоцикл Suzuki Gemma та причіп, а його дружина — Toyota C-HR Hybrid. У 2023 році в їхній сім’ї був Mitsubishi ASX, який продали у 2024-му за 130 тисяч гривень.

Водночас депутати Єлизавета Тріщанович, Євгеній Павлович, Андрій Кучеренко, Олександр Ковтун, Зінаїда Моторна, Юрій Степанець, Володимир Топчий, Сергій Щербаков і Олександр Мєдвєдєв у своїх деклараціях не вказали жодного авто.

Отже, автопарки депутатів різняться від численних дорогих машин до повної відсутності транспортних засобів у деклараціях.

Також журналісти ЦПР підготували рейтинг найбагатших депутатів Миколаївської міськради, не оминули увагою і тих, хто роками не декларує жодного офіційного доходу.


Анна Бальчінос



Джерело

Continue Reading

Суспільство

підтримка молоді, соціальний захист та кадрові зміни (фото)

Published

on


Відбулося чергове засідання виконавчого комітету Визирської сільської ради VIII скликання, повідомили на сайті Визирської СТГ.

У теплій робочій атмосфері було розглянуто низку важливих питань, що стосуються розвитку громади, підтримки молоді, соціального захисту та організаційних змін у структурі сільської ради.

Основні рішення засідання:

  • Внесено зміни до складу та положення про Адміністративну комісію.
  • Затверджено склад конкурсної комісії для проведення відбору директора Центру надання соціальних послуг.
  • Прийнято рішення про надання премій талановитій молоді громади.
  • Схвалено подання щодо призначення опікуна для жительки села, яка потребує сторонньої допомоги.
  • Затверджено зміни до програми надання матеріальної допомоги багатодітним сім’ям та дітям під опікою до Дня сім’ї.

Усі питання було розглянуто конструктивно, з урахуванням інтересів мешканців громади.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.