Суспільство
В Одесі іноземець займався незаконним переправленням військовозобов’язаних чоловіків через держкордон

Іноземець у змові з невстановленими особами підшукав в одному з популярних месенджерів одесита призовного віку та за грошову винагороду пообіцяв забезпечити його підробленим паспортом з іноземним громадянством та вивезти з України. Вартість таких послуг була оцінена в понад 10 тисяч доларів.
Про це повідомляє пресслужба Нацполіції.
Правоохоронці зірвали плани ділка і затримали його у процесуальному порядку, щойно він отримав від клієнта гонорар, передав йому підроблений спільниками паспорт та повіз автівкою в напрямку сусідньої держави.
Під час слідчих дій поліцейські вилучили незаконно здобуті правопорушником гроші, його мобільний телефон з інформацією, що мала значення для слідства, підроблений паспорт та автомобіль, на якому здійснювалось перевезення клієнта.
Наразі досудове розслідування, яке тривало під процесуальним керівництвом Суворовської окружної прокуратури міста Одеси, завершено. Зловмисникові загрожує позбавлення волі строком до дев’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Больше новостей на нашем телеграм-канале: https://t.me/volnorezodessa
Суспільство
Бійці, які потрапили в полон за наказом, знаходяться там вже понад три роки

В обміні «1000 на 1000» не було жодного військовослужбовця 12-ї бригади «Азов».
Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві 1-го корпусу Національноїї гвардії України «Азов», оприлюдненій у Телеграмі.
«Обмін «1000 на 1000». Полонені бійці з підрозділів 1-го корпусу НГУ повернулись додому. В результаті масштабного обміну військовополоненими в Україну повернулися бійці Національної гвардії. Це військовослужбовці 14-ї бригади «Червона Калина» і 15-ї бригади «Кара-Даг», – ідеться у повідомленні.
У корпусі «Азов» привітали вдома кожного військовослужбовця, який сьогодні повернувся на рідну землю. І наголосили, що разом будуть відновлювати сили і захищати Україну з іще більшим завзяттям.
«Проте в цьому обміні не було жодного військовослужбовця 12-ї бригади «Азов». Бійці, які потрапили в полон за наказом після 86-денної оборони Маріуполя, знаходяться там вже більше 3 років. Понад 800 азовців четвертий рік в полоні», – наголосили у корпусі «Азов».
Як повідомляв Укрінформ, 25 травня Україна в рамках третього етапу обміну «1000 на 1000» повернула з російського полону 303 військових.
Суспільство
Херсонські поліцейські повідомили директору будівельної фірми з Одеси про підозру Анонси

Слідчі поліції Херсонської області повідомили директору приватної будівельної фірми з Одеси про підозру у привласненні понад 28 мільйонів гривень державних коштів.
Про це повідомили у пресслужбі Національної поліції України.
За даними слідства, після отримання відомостей про причетність 62-річного директора приватної будівельної кампанії до привласнення державних коштів в особливо великих розмірах відкрите кримінальне провадження. Під час проведення слідчо-розшукових заходів поліцейські встановили, що навесні 2021 року Департамент розвитку територій Херсонської обласної державної адміністрації оголосив тендер на проведення капітального ремонту й реставрації Херсонського обласного художнього музею ім. О.О. Шовкуненка. Вказана будівля є пам’яткою архітектури та історії місцевого значення.
За результатами тендеру проведення робіт виграла приватна будівельна фірма з Одеси. Тож між її директором та Департаментом ХОДА був укладений відповідний договір і в липні 2021 року на об’єкті розпочалися роботи. У другій половині грудня директор будівельної кампанії надав замовникам низку актів про виконані впродовж пів року роботи та довідки про їх вартість. Згідно з умовами договору та наданою підрядником документацією на рахунок фірми з державного бюджету та обласного бюджету були сплачені понад 32,5 мільйона гривень.
Проте, після проведення замовлених поліцейськими будівельно-технічної та економічної експертиз, виявилось, що фактично виконані роботи не відповідають вказаним в актах, наданим директором фірми. Таким чином з’ясувалось, що керівник будівельної компанії привласнив майже 28,5 мільйона гривень.
Дії чоловіка слідчі кваліфікували за частиною 5 статті 191 “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем” Кримінального кодексу України. Нині за погодженням із Херсонською окружною прокуратурою зловмиснику заочно повідомлено про підозру.
В разі доведення його провини, чоловіку загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Досудове розслідування триває.
Суспільство
Ворожий дрон зруйнував будинок директора Одеського зоопарку

Ворожий дрон зруйнував будинок директора Одеського зоопарку
Джерело
-
Відбудова5 днів ago
В Італії відбулася підготовча зустріч до конференції з відновлення України
-
Події1 тиждень ago
У Полтаві відкрили виставку відреставрованих експонатів із чотирьох музеїв
-
Політика5 днів ago
Те, як закінчиться війна в Україні, вплине на формування системи безпеки Європи
-
Усі новини1 тиждень ago
лікарка вказала на ключову помилку в процесі зважування
-
Політика4 дні ago
Продовження допомоги Україні буде однією з тем саміту НАТО в Гаазі
-
Політика5 днів ago
Україна та Чехія домовилися про співпрацю у підготовці пілотів F-16
-
Війна4 дні ago
На Харківщині російський дрон атакував снайперів, їх врятувало броньоване авто
-
Суспільство4 дні ago
Арцизька та Бессарабська громади планують реалізувати спільний проєкт