Connect with us

Суспільство

У Національному музеї історії України відкриють експозицію Китаївського скарбу з Мишаловки

Published

on



Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій, передає Укрінформ.

“Цей скарб 7 червня 1896 року знайшов селянин Єфрем Терновий в історичній місцевості Мишаловка — частині унікального Китаївського археологічного комплексу, площею 75 гектарів, що складається з укріпленого городища, неукріпленого поселення, курганів. Ця пам’ятка X–XII ст. ймовірно є літописним давньоруським містом Пересічин — єдиним збереженим містом в Середньому Подніпров’ї, яке досі не знищили під багатоповерхівками”, – йдеться у повідомленні.

Наразі справа про повернення частини Китаївського археологічного комплексу державі для збереження від забудови розглядається в Північному апеляційному господарському суді.

Читайте також: У Києві відсвяткували День міжнаціональної злагоди і культурного розмаїття

Унікальність Китаївського скарбу з Мишаловки полягає в тому, що він містить рідкісні «чернігівські» гривні — 11 одиниць ранньосередньовічної платіжної форми, які ніколи не трапляються разом із ювелірними прикрасами. Поясна гарнітура зі Сходу включає 21 металеву накладку з витонченими зображеннями левів, сфінксів, людських фігур із німбами та арабськими написами, що означають «благополуччя», «влада» та «успіх». Скарб датують кінцем XI — початком XII століття.

Як повідомляв Укрінформ, у Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” відкрилася виставка “Мазепа. Стратегія європейської України”, присвячена постаті гетьмана Івана Мазепи та його боротьбі за європейський вибір української державності.

Фото: Юрій Діканчієв / Національний музей історії України



Джерело

Суспільство

Бійці, які потрапили в полон за наказом, знаходяться там вже понад три роки

Published

on



В обміні «1000 на 1000» не було жодного військовослужбовця 12-ї бригади «Азов».

Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві 1-го корпусу Національноїї гвардії України «Азов», оприлюдненій у Телеграмі.

«Обмін «1000 на 1000». Полонені бійці з підрозділів 1-го корпусу НГУ повернулись додому. В результаті масштабного обміну військовополоненими в Україну повернулися бійці Національної гвардії. Це військовослужбовці 14-ї бригади «Червона Калина» і 15-ї бригади «Кара-Даг», – ідеться у повідомленні.

У корпусі «Азов» привітали вдома кожного військовослужбовця, який сьогодні повернувся на рідну землю. І наголосили, що разом будуть відновлювати сили і захищати Україну з іще більшим завзяттям.

«Проте в цьому обміні не було жодного військовослужбовця 12-ї бригади «Азов». Бійці, які потрапили в полон за наказом після 86-денної оборони Маріуполя, знаходяться там вже більше 3 років. Понад 800 азовців четвертий рік в полоні», – наголосили у корпусі «Азов».

Читайте також: Від березня 2022 року Коордштаб визволив із полону 6 293 громадян України

Як повідомляв Укрінформ, 25 травня Україна в рамках третього етапу обміну «1000 на 1000» повернула з російського полону 303 військових.



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Херсонські поліцейські повідомили директору будівельної фірми з Одеси про підозру Анонси

Published

on



Слідчі поліції Херсонської області повідомили директору приватної будівельної фірми з Одеси про підозру у привласненні понад 28 мільйонів гривень державних коштів.

Про це повідомили у пресслужбі Національної поліції України.

За даними слідства, після отримання відомостей про причетність 62-річного директора приватної будівельної кампанії до привласнення державних коштів в особливо великих розмірах відкрите кримінальне провадження. Під час проведення слідчо-розшукових заходів поліцейські встановили, що навесні 2021 року Департамент розвитку територій Херсонської обласної державної адміністрації оголосив тендер на проведення капітального ремонту й реставрації Херсонського обласного художнього музею ім. О.О. Шовкуненка. Вказана будівля є пам’яткою архітектури та історії місцевого значення.

За результатами тендеру проведення робіт виграла приватна будівельна фірма з Одеси. Тож між її директором та Департаментом ХОДА був укладений відповідний договір і в липні 2021 року на об’єкті розпочалися роботи. У другій половині грудня директор будівельної кампанії надав замовникам низку актів про виконані впродовж пів року роботи та довідки про їх вартість. Згідно з умовами договору та наданою підрядником документацією на рахунок фірми з державного бюджету та обласного бюджету були сплачені понад 32,5 мільйона гривень.

Проте, після проведення замовлених поліцейськими будівельно-технічної та економічної експертиз, виявилось, що фактично виконані роботи не відповідають вказаним в актах, наданим директором фірми. Таким чином з’ясувалось, що керівник будівельної компанії привласнив майже 28,5 мільйона гривень.

Дії чоловіка слідчі кваліфікували за частиною 5 статті 191 “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем” Кримінального кодексу України. Нині за погодженням із Херсонською окружною прокуратурою зловмиснику заочно повідомлено про підозру.

В разі доведення його провини, чоловіку загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Досудове розслідування триває.


Кирило Бойко



Джерело

Continue Reading

Суспільство

Ворожий дрон зруйнував будинок директора Одеського зоопарку

Published

on



Ворожий дрон зруйнував будинок директора Одеського зоопарку



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.