Суспільство
У Національному музеї історії України відкриють експозицію Китаївського скарбу з Мишаловки

Про це повідомляє Міністерство культури та стратегічних комунікацій, передає Укрінформ.
“Цей скарб 7 червня 1896 року знайшов селянин Єфрем Терновий в історичній місцевості Мишаловка — частині унікального Китаївського археологічного комплексу, площею 75 гектарів, що складається з укріпленого городища, неукріпленого поселення, курганів. Ця пам’ятка X–XII ст. ймовірно є літописним давньоруським містом Пересічин — єдиним збереженим містом в Середньому Подніпров’ї, яке досі не знищили під багатоповерхівками”, – йдеться у повідомленні.
Наразі справа про повернення частини Китаївського археологічного комплексу державі для збереження від забудови розглядається в Північному апеляційному господарському суді.
Унікальність Китаївського скарбу з Мишаловки полягає в тому, що він містить рідкісні «чернігівські» гривні — 11 одиниць ранньосередньовічної платіжної форми, які ніколи не трапляються разом із ювелірними прикрасами. Поясна гарнітура зі Сходу включає 21 металеву накладку з витонченими зображеннями левів, сфінксів, людських фігур із німбами та арабськими написами, що означають «благополуччя», «влада» та «успіх». Скарб датують кінцем XI — початком XII століття.
Як повідомляв Укрінформ, у Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” відкрилася виставка “Мазепа. Стратегія європейської України”, присвячена постаті гетьмана Івана Мазепи та його боротьбі за європейський вибір української державності.
Фото: Юрій Діканчієв / Національний музей історії України
Суспільство
Бійці, які потрапили в полон за наказом, знаходяться там вже понад три роки

В обміні «1000 на 1000» не було жодного військовослужбовця 12-ї бригади «Азов».
Як передає Укрінформ, про це йдеться у заяві 1-го корпусу Національноїї гвардії України «Азов», оприлюдненій у Телеграмі.
«Обмін «1000 на 1000». Полонені бійці з підрозділів 1-го корпусу НГУ повернулись додому. В результаті масштабного обміну військовополоненими в Україну повернулися бійці Національної гвардії. Це військовослужбовці 14-ї бригади «Червона Калина» і 15-ї бригади «Кара-Даг», – ідеться у повідомленні.
У корпусі «Азов» привітали вдома кожного військовослужбовця, який сьогодні повернувся на рідну землю. І наголосили, що разом будуть відновлювати сили і захищати Україну з іще більшим завзяттям.
«Проте в цьому обміні не було жодного військовослужбовця 12-ї бригади «Азов». Бійці, які потрапили в полон за наказом після 86-денної оборони Маріуполя, знаходяться там вже більше 3 років. Понад 800 азовців четвертий рік в полоні», – наголосили у корпусі «Азов».
Як повідомляв Укрінформ, 25 травня Україна в рамках третього етапу обміну «1000 на 1000» повернула з російського полону 303 військових.
Суспільство
Херсонські поліцейські повідомили директору будівельної фірми з Одеси про підозру Анонси

Слідчі поліції Херсонської області повідомили директору приватної будівельної фірми з Одеси про підозру у привласненні понад 28 мільйонів гривень державних коштів.
Про це повідомили у пресслужбі Національної поліції України.
За даними слідства, після отримання відомостей про причетність 62-річного директора приватної будівельної кампанії до привласнення державних коштів в особливо великих розмірах відкрите кримінальне провадження. Під час проведення слідчо-розшукових заходів поліцейські встановили, що навесні 2021 року Департамент розвитку територій Херсонської обласної державної адміністрації оголосив тендер на проведення капітального ремонту й реставрації Херсонського обласного художнього музею ім. О.О. Шовкуненка. Вказана будівля є пам’яткою архітектури та історії місцевого значення.
За результатами тендеру проведення робіт виграла приватна будівельна фірма з Одеси. Тож між її директором та Департаментом ХОДА був укладений відповідний договір і в липні 2021 року на об’єкті розпочалися роботи. У другій половині грудня директор будівельної кампанії надав замовникам низку актів про виконані впродовж пів року роботи та довідки про їх вартість. Згідно з умовами договору та наданою підрядником документацією на рахунок фірми з державного бюджету та обласного бюджету були сплачені понад 32,5 мільйона гривень.
Проте, після проведення замовлених поліцейськими будівельно-технічної та економічної експертиз, виявилось, що фактично виконані роботи не відповідають вказаним в актах, наданим директором фірми. Таким чином з’ясувалось, що керівник будівельної компанії привласнив майже 28,5 мільйона гривень.
Дії чоловіка слідчі кваліфікували за частиною 5 статті 191 “Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем” Кримінального кодексу України. Нині за погодженням із Херсонською окружною прокуратурою зловмиснику заочно повідомлено про підозру.
В разі доведення його провини, чоловіку загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років із позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна. Досудове розслідування триває.
Суспільство
Ворожий дрон зруйнував будинок директора Одеського зоопарку

Ворожий дрон зруйнував будинок директора Одеського зоопарку
Джерело
-
Відбудова5 днів ago
В Італії відбулася підготовча зустріч до конференції з відновлення України
-
Події1 тиждень ago
У Полтаві відкрили виставку відреставрованих експонатів із чотирьох музеїв
-
Політика5 днів ago
Те, як закінчиться війна в Україні, вплине на формування системи безпеки Європи
-
Усі новини1 тиждень ago
лікарка вказала на ключову помилку в процесі зважування
-
Політика4 дні ago
Продовження допомоги Україні буде однією з тем саміту НАТО в Гаазі
-
Політика5 днів ago
Україна та Чехія домовилися про співпрацю у підготовці пілотів F-16
-
Війна4 дні ago
На Харківщині російський дрон атакував снайперів, їх врятувало броньоване авто
-
Суспільство4 дні ago
Арцизька та Бессарабська громади планують реалізувати спільний проєкт