Connect with us

Відбудова

Охматдит ще не визначив переможця конкурсу із закупівлі капітального ремонту

Published

on



НДСЛ “Охматдит” ще не визначив переможця конкурсу із закупівлі капітального ремонту лікувально-діагностичного корпусу медзакладу.

Про це повідомила пресслужба НДСЛ “Охматдит”, передає Укрінформ.

“Наразі переможця закупівлі на капітальний ремонт будівлі лікувально-діагностичного корпусу НДСЛ «Охматдит» ще не визначено. Триває перевірка відповідності учасника закупівлі кваліфікаційним вимогам, зазначеним в оголошенні, уповноваженою особою лікарні”, – йдеться у повідомленні.

В медзакладі зазначили, що офіційна інформація щодо відбудови лікарні та ходу закупівель публікується виключно на офіційних ресурсах НДСЛ «Охматдит» та Міністерства охорони здоров’я України. 

“Просимо представників медіа послуговуватись лише перевіреними джерелами та не поширювати непідтверджених даних”, – закликали в лікарні.

Також в НДСЛ “Охматдит” наголосили, що між нинішнім керівництвом лікарні, в особі голови комісії з реорганізації Олександра Уріна, та благодійним фондом «Охматдит — здорове дитинство» немає жодного конфлікту. Усі питання, пов’язані з відновленням лікарні, обговорюються та узгоджуються на засіданнях Ради з відновлення.

Як повідомляв Укрінформ, на початку травня НДСЛ “Охматдит” оголосив тендер на закупівлю капітального ремонту будівлі лікувально-діагностичного корпусу медзакладу. Як заявили в МОЗ, будівельні роботи капітального ремонту лікувально-діагностичного корпусу НДСЛ «Охматдит» МОЗ України мають розпочатися у червні 2025 року.

20 травня низка ЗМІ повідомила, про те, що Охматдит почав закупівлю капітального ремонту лікувально-діагностичного корпусу.

Читайте також: Зовнішні роботи з ремонту лікувально-діагностичного корпусу Охматдиту планують завершити до кінця року

Згідно з інформацією в Прозоро, на тендер подалися три учасники: “Ріола-Модуль ЛТД”, “Український виробничо-будівельний альянс “Центр”, консорціум “ПБФ”.

Найдешевшу пропозицію подала “Ріола-Модуль ЛТД” – 292 998 016,30 грн

На сайті Прозоро очікувана вартість робіт визначена в 367 448 347, 00 грн. 

8 липня 2024 року внаслідок ракетного удару дитяча лікарня «Охматдит» зазнала значних ушкоджень. Найбільше постраждали новий лікувально-діагностичний корпус, адміністративний та токсикологічний корпуси, трансформаторна підстанція і хірургічний корпус.

Фото: Фейсбук / НДСЛ “Охматдит”



Джерело

Відбудова

У Харкові відкрився Музей природи, пошкоджений ударами РФ у 2022 році

Published

on


Музей природи Харківського національного університету ім. Каразіна, який був пошкоджений російськими ударами в 2022 році, у травні відкрився для відвідувачів після більш ніж трирічної перерви. Найцінніші експонати залишаються у сховищах.

Про це розповів журналістам директор музею Ростислав Лунячек, передає кореспондент Укрінформу.

“Було кілька “прильотів”. Перші, ще не значні, пошкодження – після удару по будівлі облдержадміністрації 1 березня 2022 року, від вибухової хвилі. Але найбільших руйнувань музей зазнав наступного місяця, у квітні були вибухи прямо на подвір’ї. Ми максимально доклали зусиль, щоб привести все до ладу. Але, як ви бачите, у деяких місцях нема скла, а поки ще плівка. Але майже всі діорами ми відреставрували за два останні роки, і вони всі у склі”, – розповів Лунячек.






У Харкові відкрився для відвідувачів Музей природи / Фото: В’ячеслав Мадієвський, Укрінформ

За його словами, найбільше постраждав перший поверх, загалом у будівлі було вибито майже всі вікна – 200, дах і стелю співробітники ремонтували самотужки. Допомагали відновитися закордонні інституції.

“І зараз продовжує нас підтримувати Німецьке культурне товариство, яке через Київ надсилає різну допомогу. Зокрема, осушувачі повітря, бо тут було дуже волого після того, як повилітали вікна. Японська організація нам вставила близько 30 вікон на першому та другому поверхах. Допомагають, тому ми тримаємося і сподіваємося, що після завершення війни відремонтуємо всю нашу будівлю”, – зазначив керівник музею.

Щодо ймовірної втрати експонатів директор відповів: “Майже не постраждали. Повезло. Сильно постраждали саме художні роботи, діорами, деякі ми зробили заново”.

Найбільш цінні експонати, каже Лунячек, почали ховати ще з 20 лютого 2022 року, бо розуміли, що може початися російський наступ.

“Заховали, наприклад, мандрівного голуба. Це птах, який зник у 1914 році з Землі (у Північній Америці в XVI-XVIII століттях був найчисленнішим видом птахів, втрачений унаслідок необмеженого полювання та знищення природного середовища, – ред.). Також заховали усю колекцію жуків, бо це дуже дорогі та рідкісні експонати, дещо з ентологічної фауни, кілька десятків сумчастих тварин, тропічні молюски та ще багато чого”, – розповів директор.

Колектив музею через повномасштабне вторгнення зменшився вдвічі.

“Це болюче питання – залишилося 50%. Частина працівників евакуювалася відразу. Але були й такі, що з першого дня обстрілів сюди перебралися, охороняли музей, побоюючись, що після вибиття вікон у приміщення хтось сторонній проникне. Рік ми тут жили, підтримували стан будівлі. На жаль, бракує саме художників і реставраторів нам, тому так повільно все. Працює тільки один художник”, – розповів Лунячек.

Попри всі труднощі, музейники продовжують створювати нову експозицію, яку розпочали ще до повномасштабного вторгнення. Вона присвячена земноводним.

Музей працює щодня, крім неділі та понеділка.

Читайте також: Росіяни викрали 23 тисячі артефактів з херсонського краєзнавчого музею

“Минулої суботи прийняли близько 400 людей! З такою кількістю відвідувачів важкувато було справитися. Є велика зацікавленість, відчувається, що не вистачало нашого закладу, дзвонять і записуються на екскурсії групи з області”, – додав директор.

Раніше Укрінформ розповідав, як у Музеї природи Харківського національного університету ім. Каразіна створюють нові опудала.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Словаччина надасть близько €84 мільйонів на відновлення інфраструктури Укренерго

Published

on


Для реалізації проєктів відновлення та розвитку інфраструктурних об’єктів НЕК «Укренерго» Словаччина готова скерувати близько 84 млн євро кредитних та грантових коштів.

Про це йшлося під час зустрічі представників уряду Словаччини з керівниками НЕК «Укренерго», передає Укрінформ з посиланням на Фейсбук енергокомпанії..

«Близько 84 мільйонів євро кредитних та грантових коштів готова скерувати Словаччина для реалізації проєктів відновлення та розвитку об’єктів інфраструктури «Укренерго», — зазначив директор з інвестицій Укренерго Олег Павленко.


За його словами, йдеться про будівництво нової високовольтної лінії у регіоні, що сильно постраждав від російських обстрілів, будівництво нової підстанції Укренерго та реконструкцію вже існуючої.



Павленко запевнив, що втілення кожної з цих ініціатив дуже важливе, їх реалізація суттєво посилить стійкість української енергосистеми.


Читайте також: В Україні цьогоріч планують ввести близько 1 ГВт генерації – Шмигаль

Реалізація проєктів з відбудови української енергетичної інфраструктури за підтримки словацьких партнерів буде відбуватись за адміністрування Експортно-імпортного банку Словацької Республіки та Словацької організації з розвитку, за сприяння уряду Словаччини.

Як повідомлялось, за підтримки Програми розвитку ООН у різних областях України встановлено понад 450 МВт додаткової генерації електроенергії.

Фото: Укренерго



Джерело

Continue Reading

Відбудова

У Мінрозвитку обговорили з представниками місії МВФ нові підходи до відновлення інфраструктури

Published

on


Представники Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України обговорили з місією Міжнародного валютного фонду стратегію забезпечення житлом, нові підходи до відновлення інфраструктури та підготовку до Міжнародної конференції з відновлення URC-2025.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба міністерства.

Зазначається, що зустріч відбулася під головуванням віцепрем’єр-міністра з відновлення України-міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби. Місію МВФ представляли голова місії Гевін Грей, заступник голови Тревор Лесард, постійна представниця МВФ в Україні Прішила Тофано, старший економіст Хейко Хессе, економіст-дослідник Андреа Манера та виконавчий директор Фонду Владислав Рашкован.

Зокрема, Кулеба поінформував делегацію про роботу з міжнародними партнерами для забезпечення відновлення прифронтових територій. Окремо у Мінрозвитку акцентували на комплексному підході до вирішення житлових проблем ВПО: компенсації за зруйноване майно, програма “єВідновлення”, запуск механізмів соціального житла.

“Під час зустрічі окрему увагу було приділено підготовці України до Міжнародної конференції з відновлення (URC-2025). Це ключова можливість для українських громад заявити про свої потреби та отримати міжнародну підтримку”, – повідомляє міністерство.


Голова місії МВФ Гевін Грей / Фото: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України


Перша заступниця міністра розвитку громад та територій Альона Шкрум наголосила, що одним із завдань на конференції є продемонструвати міжнародним партнерам реальні досягнення у відновленні. Міністерство прагне, щоб це стало підставою для укладення нових угод на підтримку України.

Читайте також: Для відновлення житлового сектору потрібно близько $84 мільярди впродовж 10 роківМінрозвитку

Сторони також обговорили реформу управління публічними інвестиціями (PIM), що базується на європейських принципах прозорості та ефективності. Основним інструментом її реалізації є цифрова платформа DREAM.

Як повідомлялося, міністр фінансів України Сергій Марченко обговорив із директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою пріоритетні реформи для посилення фінансової стійкості України.

Міжнародний валютний фонд є третім найбільшим партнером України за обсягом спрямованої фінансової допомоги (після ЄС та США) під час повномасштабного вторгнення.

Фото: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.