Connect with us

Політика

депутат Шевченко отримав нову підозру

Published

on



Чинний народний депутат України отримав нову підозру за матеріалами Служби безпеки України, Офісу генерального прокурора і Державного бюро розслідувань.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє СБУ.

Служба безпеки України, Офіс генпрокурора та ДБР викрили депутата, який з листопада 2024 року перебуває під вартою за державну зраду, на нових злочинах.

Правоохоронці задокументували, як він видурював гроші в однієї з українських компаній, яка купувала мінеральні добрива в Білорусі.

Прикриваючись зв’язками із сусідньою державою, фігурант створював штучні перешкоди при доставці товарів з Білорусі в Україну, а за їх вирішення вимагав хабар у 14,5 млн грн. Задокументовано, що відповідна сума надійшла на рахунки комерційної структури, що належить сину депутата.

Крім того, наявні дані свідчать, що депутат міг отримувати регулярні “відкати”, пропонуючи іншим українським підприємствам білоруські квоти на поставку добрив.

На підставі зібраних доказів йому повідомили про підозру за ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство, вчинене у великих розмірах). Санкція передбачає до восьми років позбавлення волі.

Як нагадали в ДБР, народний депутат неодноразово їздив до Білорусі, де зустрічався з представниками бізнесу, політики і самопроголошеним президентом тієї країни Олександром Лукашенком. Посилаючись на ці зустрічі, він поширював неправдиву інформацію про відсутність загрози нападу російських військ з території Білорусі.

Отримані кошти – 14,5 млн грн – депутат використав їх для придбання трьох автомобілів преміумкласу — Porsche Macan, BMW X5M (2021 року випуску) та Mercedes-Benz AMG (2022 року випуску), які оформив на підконтрольних осіб. Задекларована сумарна митна вартість цих транспортних засобів перевищує 250 тис. євро.

Підозрюваний перебуває під вартою. Слідчі дії тривають. В рамках розслідування даного епізоду проходять обшуки у колишнього міністра інфраструктури, який, можливо, міг сприяти народному депутату в реалізації його шахрайських дій.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс генерального прокурора.

За даними ЗМІ, 11 липня працівники Державного бюро розслідувань проводять обшуки у колишнього очільника Міністерства інфраструктури Олександра Кубракова у справі про ймовірні шахрайські дії народного депутата Шевченка.

У свою чергу Кубраков заявив у Фейсбуці, що ні до депутата Шевченка, ні до Білорусі, ні до закупівель добрив чи то будь-яких інших махінацій не має жодного відношення.

“Останній наш контакт відбувся ще до повномасштабного вторгнення. Він звертався до мене як народний депутат до міністра інфраструктури. Жодних інших справ або навіть спілкування поза межами професійної діяльності я не мав, після лютого 22 я знав про життя Шевченка виключно з преси”, – заявив Кубраков.

Також він підкреслив, що як під час роботи на державній службі, так і зараз, вважає, що “правоохоронці повинні завжди мати вільний доступ до всіх необхідних їм матеріалів. Усі, з ким я працював, знають про цей принцип — ми завжди оперативно надавали всю інформацію правоохоронним органам по першому їх запиту. Ніколи нічого не приховував і не збираюсь цього робити і в цій ситуації”.

Як повідомляв Укрінформ, 14 листопада 2024 року ДБР оголосило підозру у держзраді народному депутату Євгенію Шевченку.

Шевченко, якого виключили з фракції “Слуга народу” після самовільних поїздок до Лукашенка, закликав Президента України почати переговори з Росією.

Лукашенко 20 квітня 2021 року зустрічався з Шевченком у президентському палаці. Парламентарій поїхав до Мінська попри те, що політичні відносини між Україною та Білоруссю восени 2020 року були поставлені на паузу через рішення не визнавати перемогу Лукашенка на президентських виборах.

Печерський райсуд Києва 15 листопада 2024 року обрав запобіжний захід для Шевченка у вигляді тримання під вартою.



Джерело

Політика

Зеленський підбив підсумки Конференції з відновлення у Римі

Published

on



Конференція з відновлення України, що проходила у Римі, стала, зокрема, майданчиком для домовленостей щодо зміцнення української оборони.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Президент України Володимир Зеленський у Фейсбуці.

“Конференція, присвячена відновленню України, стала водночас майданчиком для захисту нашої держави, зміцнення Сил оборони України та розвитку виробництва зброї. Є важливі домовленості і для нашої оборони, і для нашого відновлення. Передусім – ППО та виробництво усіх типів дронів, зокрема дронів-перехоплювачів”, – зазначив Зеленський.

Зокрема він заявив про наближення угод, що забезпечать Україні нові системи ППО та ракети до них. Норвегія та Німеччина готові допомогти із закупівлею систем Patriot. Крім того, укладена нова угода із Великою Британією щодо постачання 5 тис. ракет для перехоплення ворожих дронів.

Зеленський також акцентував на нових інвестиціях у виробництво зброї. А одним із питань на зустрічі коаліції охочих у Римі були кошти для української армії.

Зеленський також назвав продуктивними зустрічі з представниками США. “Важливо, щоб підтримка України продовжувалась, а тиск на Росію ставав сильнішим. Саме це є ключовими передумовами миру: продовжувати війну має стати справді боляче для агресора. Розраховуємо на сильні санкційні кроки”, – додав він.

Читайте також: У Римі були підписані угоди на €11 мільярдів – Свириденко

Як повідомлялося, у межах Конференції з відновлення України у Римі було підписано близько 200 угод та меморандумів на загальну суму 11 млрд євро.

10-11 липня у Римі відбулася Конференція з відновлення України. Захід спільно організовано урядами Італії та України.

Фото: ОП



Джерело

Continue Reading

Політика

Санду закликала передати Україні більше засобів ППО після атаки РФ

Published

on



Президентка Молдови Мая Санду після масованої атаки РФ по українських містах у ніч на 12 липня закликала передати Україні більше засобів протиповітряної оборони.

Як передає Укрінформ, про це вона написала у соцмережі Х.

«Жорстока ніч в Україні. Росія обстріляла Львів, Луцьк та Чернівці, де загинули мирні жителі. Це щоденний терор. Будинки перетворилися на руїни. Україні терміново потрібно більше засобів протиповітряної оборони. Більше підтримки. Кожна затримка коштує життя», – наголосила Санду.

Читайте також: Здатність України до відновлення залежить від її спроможності захистити себе – Санду

Як повідомляв Укрінформ, у ніч на 12 липня під російською атакою перебували міста по всій Україні, росіяни запустили 26 крилатих ракет і 597 дронів.

Унаслідок комбінованої атаки на Львів пошкоджені будинки, дитячий садок, десятки автівок, горіла покрівля нежитлової будівлі. Повідомлялося про дев’ятьох постраждалих, серед яких 11-річний хлопчик.

У Чернівцях внаслідок російської атаки загинули двоє людей.

Фото: Facebook/Maia Sandu



Джерело

Continue Reading

Політика

Сибіга та прем’єр Хорватії обговорили у Дубровнику підтримку України

Published

on



Міністр закордонних справ Андрій Сибіга та прем’єр-міністр Хорватії Андрей Пленкович обговорили у Дубровнику підтримку України.

Про це глава української дипломатії повідомив у соцмережі Х, передає Укрінформ.

«Я подякував прем’єр-міністру Хорватії за його принципову позицію щодо підтримки України та оперативну підготовку нещодавнього 14-го пакету військової допомоги. Підтримка Хорватії у розмінуванні, оборонному виробництві та допомога нашим ветеранам сприяє безпеці не лише України, а й усієї Європи», – йдеться у дописі Сибіги.

За його словами, під час зустрічі з Пленковичем вони зосередилися на наступних кроках для зміцнення України та збільшення ціни війни для агресора, зокрема шляхом посилення трансатлантичного політичного та санкційного тиску.

Окрім цього, Сибіга провів зустріч зі своїм молдовським колегою Міхаєм Попшоєм. «Україна цінує участь президентки Маї Санду у нещодавньому саміті в Одесі та тристоронній зустрічі президентів України, Молдови та Румунії. Ми домовилися про подальші контакти в цьому тристоронньому форматі на рівні міністрів закордонних справ», – йдеться у дописі глави української дипломатії.

Також в ході зустрічі Сибіга і Попшой зосередилися на спільному прогресі України та Молдови на шляху вступу до ЄС.

«Наша спільна інтеграція до ЄС є найефективнішим способом забезпечення миру, безпеки та процвітання, а також запобігання спробам Росії дестабілізувати регіон», – зазначив глава МЗС України.

Читайте також: Сибіга обговорив із генсеком ОЕСР подальшу продуктивну співпрацю

Як повідомлялося, 11-12 липня у хорватському Дубровнику проходить політичний форум за участю представників низки країн.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.