Connect with us

Відбудова

В Одесі у Спасо-Преображенському соборі відновлюють систему опалення за гроші Італії

Published

on



В Одесі у Спасо-Преображенському кафедральному соборі, який влітку 2023 року постраждав від російського ракетного удару, відновлюють систему опалення за гроші Італії.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив протоієрей Мирослав Вдодович, помічник настоятеля Спасо-Преображенського собору.

«Ми втратили рік на проведення 3 тендерів. За зиму без опалення на стінах почав псуватися розпис, також відпадає ліпнина. Наразі переможця обрано, було проведено два перекази грошей загальною сумою в 64 тисячі євро», – повідомив отець Мирослав.

За його словами, зараз йде закупівля всіх необхідних матеріалів. Роботи мають завершити до холодів.

Згідно з документацією, підрядник має виконати низку завдань: замінити обладнання індивідуального теплового пункту, оновити опалення у верхній частині собору, на мінус першому та другому поверхах, а також у дзвіниці. Крім того, потрібно частково замінити обладнання котельні, зокрема блоки котлів № 11-20, та труби від котельні до собору.

Читайте також: В Охматдиті відновлюють фасад лікувально-діагностичного корпусу

За словами отця Мирослава, гроші, за які в соборі відновлюють опалення, – це частина з обіцяних 500 тисяч євро, які на реставрацію собору у грудні 2023 року погодив уряд Італії. Раніше за італійські кошти в соборі відремонтували 3 метри стіни біля вівтаря та 108 квадратних метрів даху в епіцентрі влучання. Три тисячі квадратних метрів даху єпархія полагодила за власні кошти.

«Це завершення першого траншу. Під час конференції з відновлення України у Римі мені особисто вдалося поговорити з міністром закордонних справ та міжнародного співробітництва Антоніо Таяні. Він запевнив мене, що Італія і надалі допомагатиме у відбудові собору», – додав отець Мирослав.

Як повідомляв Укрінформ, у ніч на 23 липня 2023 року російські війська здійснили масовану атаку по території Одеси та області. Загарбники випустили 19 ракет різного типу. Удар припав на історичний центр Одеси, внесений до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Унаслідок атаки були пошкоджені 25 пам’яток архітектури, зокрема Спасо-Преображенський кафедральний собор. Половина собору залишилася без даху, у будівлі були порушені центральні паля та фундамент, вибито всі вікна, збито ліпнину. Рятувальникам та священнослужителям вдалося врятувати деякі ікони, зокрема Касперовську ікону Божої матері, яку вважають покровителькою Одеси. Також вціліла Іверська ікона, написана до 100-річчя Одеси. У серпні офіс прем’єр-міністра Італії Джорджі Мелоні заявив, що Італія планує зробити внесок у зусилля з відновлення Одеського кафедрального собору, який розбомбила російська армія.

У листопаді сильні зливи підтопили собор, а нагальні роботи з консервації розпочала Одеська єпархія УПЦ, яка є власником будівлі.

У лютому 2024 року відбулося підписання угоди між Італією та ЮНЕСКО щодо виділення 500 тис. євро на ремонт Спасо-Преображенського собору.

В інтерв’ю Укрінформу мер Одеси Геннадій Труханов повідомляв, що наразі вже не йдеться про виділення всієї суми на відновлення, адже частину робіт Одеська єпархія виконала за власні кошти.

В серпні 2024 року ЮНЕСКО перерахувала першу частину коштів від Італії на ремонт частини даху собору.



Джерело

Відбудова

Азербайджан проінвестує будівництво чотирьох соцоб’єктів в Ірпені

Published

on



Україна й Азербайджан працюють над проєктом угоди про будівництво в Ірпені Київської області чотирьох соціальних об’єктів коштом Азербайджанської Республіки.

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив посол України в Азербайджані Юрій Гусєв.

«Зараз на фінальному етапі – погодження необхідних документів для реалізації чотирьох соціальних об’єктів, це буде і спортивна школа, і школа мистецтв, які стануть окрасою Ірпеня і допомагатимуть місцевій громаді розвивати творчі та спортивні здібності нашої молоді», – зазначив Гусєв.

Він нагадав, що в Ірпені повністю відновлено та модернізовано лікарню за допомогою Азербайджану і, зокрема, державної нафтової компанії SOCAR.

За словами дипломата, азербайджанським інвестиціям у відновлення та будівництво соціальних об’єктів в Ірпені сприяє потужна азербайджанська діаспора. Гусєв пояснив, що Ірпінь традиційно пов’язаний з Азербайджаном, тут є пам’ятник на честь академіка Заріфи Алієвої, її ім’ям названо ліцей, де серед іноземних мов викладається й азербайджанська.

Читайте також: Галущенко обговорив із міністром енергетики Азербайджану постачання газу до України

Як повідомляв Укрінформ, у квітні в Ірпені завершився ремонт міської поліклініки Центральної міської лікарні, яка була пошкоджена росіянами під час окупації Київщини. Кошти на відновлення медзакладу надала азербайджанська компанія.

У липні минулого року Азербайджан надіслав ліцею «Лінгвіст» імені академіка Заріфи Алієвої в Ірпені чергову партію гуманітарної допомоги – ноутбуки.



Джерело

Continue Reading

Відбудова

У Запоріжжі із 21 зруйнованої багатоповерхівки відбудували вже 6

Published

on



У Запоріжжі із 21 зруйнованої багатоповерхівки відбудували вже 6.

Про це повідомив у Телеграмі начальник Запорізької ОВА Іван Федоров, передає Укрінформ.

Запорізька область активно працює над відновленням житлового фонду, пошкодженого внаслідок ворожих обстрілів протягом 2022-2025 років: із 21 частково зруйнованої багатоповерхівки вже успішно завершили відбудову 6 будинків”, – поінформував Федоров.

За його словами, нині 7 будинків перебувають у процесі реконструкції, яку запланували завершити до кінця року.

“Це стосується й таких складних об’єктів, як: Незалежної України, 67; Незалежної України, 80; Запорізька, 2А та Зестафонська, 8. Мешканці цих будинків зможуть повернутися до своїх осель вже до листопада”, – зазначив начальник ОВА.

Він додав, що ще 4 будинки перебувають на етапі розробки проєктної документації. Це, зокрема, багатоповерхівки по вулиці Олександрівська, 67 та Тополіна, 35, відбудова яких ще не розпочалася. Нині триває пошук фінансування для цих об’єктів.

Читайте також: Євросоюз запускає проєкт з відбудови України на €37 мільйонів

Федоров уточнив, що 4 будинки не підлягають відновленню через значні руйнування. Але жителі цих будинків не залишаються без підтримки – для них вже сформовані 189 житлових сертифікатів на загальну суму понад ₴130 мільйонів, що дасть змогу кожному придбати нове житло у різних регіонах України.

Як повідомляв Укрінформ, у Києві капітально відремонтували 24 житлові будинки, пошкоджені внаслідок російських обстрілів, триває відновлення ще 12.

Фото ілюстративне



Джерело

Continue Reading

Відбудова

Кулеба обговорив із послом Японії продовження Програми екстреного відновлення до 2027 року

Published

on


Віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба провів зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Масаші Накаґоме та старшим віцепрезидентом Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) Кенічі Кавамурою.

Про це повідомило Мінрозвитку, передає Укрінформ.


Зазначається, що учасники зустрічі обговорили хід реалізації спільних проєктів у межах надання грантової допомоги, а також надання технічної допомоги в межах Програми екстреного відновлення та продовження її до серпня 2027 року.



Міністерство передало партнерам запит на продовження, а також визначило поточні пріоритети: підтримка житлових рішень, утилізація відходів руйнувань, техніка для обстеження доріг, обладнання для енергоефективності та теплопостачання. Окремо було наголошене на важливості навчальних програм для спеціалістів та залученні інструменту підготовки проєктів для розробки техніко-економічних обґрунтувань.


У Мінрозвитку нагадали, що проєкти, які координує JICA, реалізуються в Україні з 2022 року. Підтримка охоплює критичні сектори: енергетику, транспорт, охорону здоровʼя, освіту, водопостачання, гуманітарне розмінування, агросектор та муніципальну інфраструктуру. Загальний обсяг грантової допомоги перевищує $700 мільйонів. Підтримка охоплює великі міста у найбільш постраждалих регіонах України: Харків, Дніпро, Херсон, Миколаїв, Одесу, Київ та Київську область. Окремо було відзначене розширення проєкту для Запоріжжя, Чернігова та Сум.

Читайте також: Україна та США шукають адміністратора для Інвестиційного фонду відбудови

«Японія залишається надійним партнером України у сфері відновлення. Сьогодні ми маємо не лише допомогу, а й повноцінну програму, яка працює для громад. Генератори, теплові насоси, будівельна та спецтехніка, обладнання для водоканалів – усе це вже на місцях. Вдячний японським колегам за особисту присутність в Україні», – наголосив Кулеба.

Як повідомлялося, міністр фінансів України Сергій Марченко та керівник Офісу Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA) в Україні Хідекі Мацунага підписали кредитний договір на понад $3 мільярди, які погашатимуться за рахунок доходів від російських активів.

Фото: mindev.gov.ua



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.