Connect with us

Одеса

Чи мають право заклади відпочинку в Одесі працювати під час тривог

Published

on


Бар в Одесі. Фото ілюстративне: aquaparkodessa.com

Кафе, бари, клуби та ресторани Одеси не мають права приймати відвідувачів під час повітряних тривог. Крім того, адміністрації закладів мають інформувати відвідувачів про те, де розташовані найближчі укриття.

Про це заявили в Одеській ОВА на запит журналістів Новини.LIVE.

Реклама

Читайте також:

Заклади під час тривог

Згідно з чинним законодавством, під час повітряної тривоги підприємствам, установам та організаціям забороняється здійснювати обслуговування населення в приміщеннях сфери обслуговування. А громадянам у цей час не можна в них перебувати.

Адміністрації закладів зобов’язані забезпечити дотримання цих заборон. Також вони мають вживати заходів щодо виведення відвідувачів на безпечну відстань або до споруд цивільного захисту (у разі їх наявності).

Крім того, в установах мають інформувати відвідувачів про найближчі укриття та бомбосховища. Приміщення, де можна перечекати небезпеку, мають бути забезпечені питною водою, засобами першої медичної допомоги та санітарно-гігієнічними засобами.

Притулки мають знаходитися на відстані 300 метрів від закладу, якщо йдеться про висотну забудову. Норма безпеки для малоповерхових будівель — 500 метрів. Однак жодної відповідальності за відсутність укриттів поблизу законом поки що не передбачено.

“Наразі заборона роботи клубу, ресторану або кафе, якщо вони не мають укриття в радіусі 50 метрів, відсутня”,— йдеться у відповіді Одеської ОВА.

Додамо, на території міста Одеси нині обліковано близько 1100 об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту. Загалом вони можуть вмістити близько 550 тис. осіб.

Відповідь ОВА. Фото: Новини.LIVE
Відповідь на запит Новини.LIVE. Фото: Новини.LIVE

Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, чому в Одесі стало більше порушників комендантської години. А також про те, чи законно відпочивати в Затоці.



Джерело

Одеса

Посадовець Одеського ТЦК та СП вимагав хабар за виключення з бази розшуку

Published

on


Затримання підозрюваного. Фото: Національна поліція України

Посадовець Одеського ТЦК та СП обіцяв чоловіку виключення зі списку розшукуваних осіб за хабар. Однак під час передачі коштів ділка було затримано, йому загрожує до 10-ти років ув’язнення.

Про це повідомляє Національна поліція України.

Реклама

Читайте також:

Подробиці справи

Начальник відділення обліку мобілізаційної роботи Одеського районного ТЦК та СП вимагав від військовозобов’язаного, який порушив правила військового обліку, 3000 доларів за зняття з бази розшуку осіб. По гроші, які були передані двома траншами, відсилав свого підлеглого.

Після передачі клієнтом другої частини хабаря в розмірі 2000 доларів правоохоронці затримали фігуранта. Кошти були вилучені в якості речових доказів.

Вилучення коштів. Фото: Національна поліція України

Яке покарання загрожує

Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди з використанням наданого їй службового становища, поєднаному із вимаганням). Йому загрожує позбавлення волі на строк до 10-ти років з конфіскацією майна.

Суд обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в сумі 1 мільйон 211 тисяч 200 гривень.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про стан медика після зустрічі із працівниками ТЦК. А також про чоловіка, який напав на поліцейських.



Джерело

Continue Reading

Одеса

У Молдові затримали організатора незаконного переправлення з України

Published

on


Україно-Молдовський кордон. Фото ілюстративне: trassae95.com

Прикордонники Тараклійського району Молдови затримали 53-річного громадянина України. Правоохоронці сусідньої країни підозрюють його в організації переправлення чоловіків через кордон.

Про це повідомляє прикордонна служба Молдови.

Реклама

Читайте також:

Подробиці справи

Підозрюваний координував незаконний перетин кордону до Молдови шістьма громадянами України віком від 20 до 40 років. Фігурант оцінював свої послуги від 4000 до 6000 доларів США з особи, ця вартість включала в себе транспортування та проживання в Республіці Молдова.

Правоохоронці провели обшуки за місцям мешкання фігурантів та у транспортних засобах, що використовувалися у незаконній діяльності. Було вилучено чернетки документів, десятки SIM-карт, а також інші предмети, що мають доказову цінність. З’ясувалося, що раніше підозрюваний вже фігурував у кримінальній справі щодо організації незаконної міграції.

Наразі чоловіка затримано на 72 години. Водночас проводяться процесуальні дії щодо встановлення всіх учасників злочинної групи.

Яке покарання загрожує

Згідно з чинним законодавством Республіки Молдова, фігуранту загрожує штраф, примусова депортиція та заборона на в’їзд. Наразі чоловіка затримано на 72 години. Водночас проводяться процесуальні дії щодо встановлення всіх учасників злочинної групи.

Нагадаємо, нещодавно ми писали про те, як українські потяги допомагають лагодити залізну дорогу у Молдові. А також про те, де частіше за все переходять кордон.



Джерело

Continue Reading

Одеса

Ситуація на дорогах Одещини – де затори на трасі Одеса-Рені (Ізмаїльська траса) у бік КПП до Румунії та Молдови (як виїхати з України)

Published

on


Затор на кордоні. Фото ілюстративне: Pixabay

У вівторок, 22 липня, на трасі Одеса-Рені фіксують чисельні затори у бік КПП до Молдови. Шляхом до Румунії також фіксуються невеличкі тягнучки, але їх значно менше.

Про це Новини.LIVE дізналися з картографічного вебсервісу Google Maps.

Реклама

Читайте також:

Затори до Молдови

Біля пункту пропуску “Паланка — Маяки — Удобне” наразі вже утворилося кілька заторів, найбільший з яких неподалік села Маяки. Це краще враховувати мандрівникам, плануючи подорож. Що стосується “Старокозачого — Тудора” — черг поки що немає. На КПП у Рені, за даними картографічного сервісу,  тягнучок також не зафіксовано.

 Затори до Молдови. Фото: скриншот Google Maps

Затори до Румунії

Неподалік найближчого до Румунії поромного переходу “пункт пропуску Орлівка — Ісакча” наразі утворився невеликий затор, простояти в якому доведеться близько години. Біля каналу Кофа, який завершують ремонтувати, тягнучок поки не спостерігається. Поїздка з Одеси триватиме більше 4 годин.

Затор до Румунії. Фото: скриншот Google Maps

Нагадаємо, нещодавно ми писали про нові вимоги для автомобілістів, які подорожують до Молдови. А також про те, які документи необхідно брати із собою до Румунії.



Джерело

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.