Суспільство
На околиці Ізмаїла знову вирувала пожежа неподалік притулку для тварин

8 липня до диспетчерської служби ДСНС надійшло повідомлення про те, що на вулиці Тиха сталося загоряння сміття та сухої трави на відкритій території. Про це Махалі повідомили у пресслужбі Ізмаїльського РУ ДСНС.
На момент прибуття вогнеборців вогонь вже охопив площу 2,9 га. До гасіння залучили 3 одиниці техніки та 15 рятувальників ДСНС, а також 1 одиницю техніки та 3 бійців військової частини 3058. Вогонь приборкували з використанням чотирьох стволів «Б».
Пожежу локалізували за 91 хвилину, повністю ліквідували — через 229 хвилин після виклику. Ніхто не постраждав, загиблих немає, матеріальних збитків також не зафіксовано.
Причину займання наразі встановлюють фахівці.
Нагадаємо, за день до цього на цій самій вулиці, але на іншому боці кар’єру, також вирувала пожежа, яка ледь не знищила притулок для котів та собак.
Суспільство
Генпрокурор хоче провести аудит кримінальних справ, які НАБУ та САП розслідують кілька років

Генпрокурор Руслан Кравченко заявив, що не ініціюватиме аудит щодо ефективності розслідування всіх кримінальних проваджень, якими займаються в НАБУ і САП. Адже справ надто багато, щоб здійснити таку перевірку. Мова йде лише про аудит проваджень, розслідування яких затягнулося на кілька років.
Про це він повідомив під час чергового відкритого засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування можливих фактів корупції або пов’язаних з корупцією правопорушень у правоохоронних органах, судах та органах судової влади, передає кореспондент Укрінформу.
“Відповідаючи на запитання (народних депутатів-членів ТСК – ред.), я одразу скажу, що ми фізично не зможемо провести аудит всіх кримінальних проваджень. Я буду розбиратись лише з тими кримінальними справами, які розслідуються рік-два і більше”, – розповів Кравченко.
Він також нагадав, що під час брифінгу 22 липня наголосив, що серед таких справ виділив справу Приватбанку.
“Що з цією справою і чому (розслідування – ред.) триває так довго? Можливо, провадження лежить без руху. Я перед прийняттям рішення про передачу (справи – ред.) за неефективностю як генпрокурор планую матеріали вивчати. Спочатку матеріали вивчаються, а вже потім приймається рішення. Авжеж, я не зможу сам вивчити всі провадження. Ви запитали про методику з визначення ефективності: у мене є так званий П’ятий департамент, який забезпечує діяльність керівництва. Там є прокурори, які будуть мені допомагати, і я буду приймати рішення”, – додав він.
Генпрокурор додав, що якщо прокурори вже рухають справу до прийняття процесуального рішення, то забирати справу через неефективність непотрібно.
“Якщо по справі Приватбанку та бенефіціарам проводяться слідчі дії, і вони йдуть до прийняття процесуального рішення – авжеж, я не буду забирати справу. Навіщо? Всім роботи вистачить. А просто так взяти справу і передати лише тому, що там відоме призвище, – це не дії прокурора, це була б безвідповідальність прокурора”, – заявив Кравченко.
Як повідомляв Укрінформ, раніше Кравченко заявив, що ретельно вивчатиме справи НАБУ і САП перед тим, як передати їх іншим органам.
Верховна Рада 22 липня ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ та САП. Зокрема, документ передбачає, що генеральний прокурор отримує доступ до всіх справ НАБУ або може надати такий доступ будь-якому іншому прокурору. При цьому генпрокурор має право давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ і, в разі їх невиконання, змінювати підслідність, передаючи справу іншим органам. Також йому надається право закрити розслідування на вимогу сторони захисту. Генеральний прокурор самостійно може вирішувати спори про підслідність, а також підписує підозри топпосадовцям.
Суспільство
Катерина Чорногоренко полишає Міністерство оборони Анонси

Катерина Чорногоренко залишає посаду, яку обіймала у Міністерстві оборони України. Під час роботи у Міністерстві цифрової трансформації запустила послуги єМалятко і COVID-сертифікат у Дії, а також електронний лікарняний. Ініціювала і керувала проєктом Армія дронів, який підсилив Сили оборони й надав їм технологічну перевагу.
Про це вона пише на своїй сторінці, у соціальній мережі Фейсбук.
“Майже два роки мала честь очолювати напрям цифровізації Міністерство оборони України. Найскладніша і найвідповідальніша робота в моєму житті,”- розповідає ексчиновниця.
У ці роки роботи за участі Катерини Чорногоренко були випушені в світ та функціонують наразі таки проекти як: Резерв+, Армія+, Розблоковані переведення військових, Бойова система DELTA, DOT-Chain, Кіберзахист, Космічна програма.
Катерина Леонідівна Черногоренко народилася 2 жовтня 1986 року в м. Рені Одеської області.
Під її керівництвом у Міністерстві оборони створено Центр реагування на кіберінциденти — військову частину, яка стала ключовою інституцією в сфері кіберзахисту. Центр забезпечує оперативний моніторинг, виявлення та нейтралізацію кіберзагроз, спрямованих на критично важливу військову інфраструктуру. Також він прогнозує можливі вектори атак і розробляє стратегії активного захисту інформаційно-комунікаційних систем Міністерства оборони та Збройних сил України.
Також ми писали про те, що на тимчасово окупованому Кримському півострові, зокрема в Севастополі, помічено активне вивезення родин старших офіцерів Чорноморського флоту росії.
Олександра Горст
Суспільство
У Білгороді-Дністровському виявили міну часів Другої світової: боєприпас вилучили та знищили піротехніки

Під час господарських робіт в Білгороді-Дністровському місцеві жителі натрапили на вибухонебезпечний предмет. Ним виявилася мінометна міна калібру 50 мм часів Другої світової війни. Про це повідомляє «Бессарабія INFORM» з посиланням на пресслужбу ДСНС Одещини.
Подія сталася на минулих вихідних в одному з приватних домоволодінь на вулиці Захисників України, — повідомила «БІ» речниця обласного управління ДСНС Марина Аверіна. Виявивши боєприпас, люди зателефонували рятувальникам. Після цього на місце виїхав ідентифікатор, який встановив тип знахідки і передав відповідну інформацію про неї піротехнікам. За словами пресофіцерки, фахівці вилучили і знешкодили міну в спеціально відведеному для цього місці.
Загалом, за даними ДСНС, на Одещині цьогоріч виявлено й знищено 355 вибухонебезпечних предметів, 13 з них — на території Білгород-Дністровського району. Статистика включає як сучасні, так і минулі боєприпаси.
У разі виявлення підозрілого предмету або вибухівки одразу ж повідомляйте за номером телефону — 101.
-
Усі новини7 днів ago
як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео
-
Одеса7 днів ago
Масштабне відключення води в Одесі – які адреси відключень та коли відновлять постачання (від Інфоксводоканалу)
-
Усі новини1 тиждень ago
Популярний смартфон Samsung серії Galaxy зникне назавжди: що сталося (фото)
-
Суспільство7 днів ago
Волонтери теж люди: в Одесі запускають ретрити для тих, хто вигорів Анонси
-
Війна1 тиждень ago
Українські хакери паралізували роботу одного з найбільших виробників дронів у Росії
-
Політика7 днів ago
Після схвалення 18-го пакету євросанкцій проти РФ Литва обіцяє ініціювати наступний
-
Усі новини1 тиждень ago
як Skybrator видобуває енергію завдяки вібрації (відео)
-
Політика1 тиждень ago
Зеленський зустрівся з прем’єркою Латвії