Політика
Качка обговорив з експертами шляхи збереження антикорупційної системи для просування до ЄС

Віцепремʼєр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Тарас Качка обговорив ситуацію щодо НАБУ та САП із представниками експертного середовища, що опікуються питаннями верховенства права.
Про це повідомляє Урядовий портал, передає Укрінформ.
«Урядовець підкреслив вагомість зроблених кроків у сфері верховенства права за останнє десятиріччя. В цьому контексті він наголосив на важливості подальшої спільної роботи органів державної влади та громадськості з пошуку шляхів для збереження повної функціональності правоохоронної та антикорупційної систем, а також з відкриття переговорних кластерів, імплементації Дорожніх карт трансформацій на шляху до ЄС та забезпечення прозорості усіх процесі», – поінформували у Кабміні.
Сторони погодили необхідність подальшої координації та комунікації для напрацювання рішень, що дозволять зміцнити роботу антикорупційної інфраструктури й запобігти потенційним загрозам.
Участь у зустрічі взяли експерти громадських організацій Центр демократії та верховенства права, Фундація DEJURE, Громадянська мережа ОПОРА, ГО «Адвокат майбутнього», Центр політико-правових реформ, Центр прав людини ZMINA, Уĸраїнсьĸа правова ĸонсультативна група, Коаліція РПР, Лабораторія законодавчих ініціатив, Transparency International Ukraine, Антикорупційний штаб, Easy Business.
Ці організації входять до робочих груп із підготовки переговорних позицій України за Розділом 23 «Верховенство права та основоположні права та свободи».
Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада 22 липня ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ та САП, який того ж дня був підписаний Президентом.
Представники Єврокомісії та Європарламенту висловили стурбованість щодо обмеження незалежності НАБУ і САП.
Народні депутати ініціювали збір підписів та підготовку подання до Конституційного Суду щодо закону про звуження повноважень НАБУ та САП.
Сьогодні, 23 липня, в Офісі Президента відбулася зустріч глави держави з з керівниками правоохоронних та антикорупційних органів.
Фото ілюстративне
Політика
Брюссель вказав на недоліки окремих членів ЄС у криміналізації невиконання санкцій

Європейська комісія вказала 18 членам Євросоюзу на несвоєчасне впровадження у національне законодавство вимог щодо криміналізації порушень санкційного режиму.
Про це йдеться у повідомленні пресслужби Єврокомісії, передає кореспондент Укрінформу.
«Європейська комісія розпочала процедуру реагування на порушення законодавства ЄС, надіславши офіційне повідомлення 18 державам-членам (Бельгії, Болгарії, Чехії, Німеччині, Ірландії, Греції, Іспанії, Франції, Хорватії, Італії, Кіпру, Угорщині, Мальті, Австрії, Польщі, Португалії, Румунії та Словенії) за неповідомлення про заходи, що повністю впроваджують в національне законодавство Директиву ЄС про криміналізацію порушень обмежувальних заходів Євросоюзу (2024/1226)», – йдеться у повідомленні.
Директива встановлює спільні правила, що гармонізують визначення кримінальних правопорушень та покарання за порушення обмежувальних заходів, запроваджених ЄС.
«Вона спрямована на запобігання обходу санкцій ЄС, включаючи ті, що були прийняті після початку російської агресії проти України», – йдеться у повідомленні.
Єврокомісія стверджує, що гармонізація національного кримінального законодавства в цій сфері сприятиме розслідуванню та переслідуванню порушень санкцій ЄС у всіх державах-членах, що підвищить ефективність обмежувальних заходів.
Єврокомісія нагадала, що держави-члени ЄС мали впровадити Директиву в національне законодавство у термін до 20 травня 2025 року, але станом на сьогодні 18 членів ЄС досі не повідомили Єврокомісію про завершення цієї процедури.
Тепер, після надсилання відповідних листів з боку Єврокомісії, держави-члени ЄС мають два місяці на завершення впровадження Директиви і повідомлення про вжиті заходи, інакше Єврокомісія вживатиме більш жорстких заходів у відповідь.
Як повідомляв Укрінформ, 18 липня 2025 року Європейський Союз затвердив черговий, 18-й пакет санкцій проти Російської Федерації, «один з найжорсткіших» на цей момент та націлений на енергетичний, банківський та оборонний сектори РФ і на її торгівлю з ЄС.
Зокрема, ЄС узгодив санкції проти ще 14 осіб та 41 організації, знизив граничну ціну на сиру нафту з $60 до $47,6 за барель та запровадив додаткові санкції щодо всього ланцюга створення додаткової вартості «тіньового флоту» РФ.
Крім того, ЄС запровадив заборону на імпорт продуктів нафтової переробки, виготовлених з російської сирої нафти та тих, що надходять з будь-якої третьої країни, за винятком Канади, Норвегії, Швейцарії, Великої Британії та Сполучених Штатів, повну заборону на операції, що стосуються трубопроводів «Північний потік» 1 і 2, повну заборону російським банкам на отримання спеціалізованих послуг фінансового обміну повідомленнями на території ЄС та інші обмеження.
Політика
Зеленський про купівлю Patriot: Кошти на три системи є, про решту

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна має кошти на придбання у США трьох систем Patriot, дві профінансує Німеччина і одну – Норвегія, а загалом країні потрібні 10 таких систем.
Про це глава держави сказав під час спілкування з журналістами 24 липня, передає кореспондент Укрінформу.
«У нас запит на 10 (систем Patriot – ред.). Те, що я публічно говорив. Ми зараз з партнерами працюємо над тим, щоб забезпечити ці 10. З питанням ракет працюємо, ракети у нас є», – зазначив Зеленський.
Він додав: «Трамп, Президент Сполучених Штатів Америки, буде передавати нам системи, продавати. Наше завдання – знайти гроші на всі 10 систем».
Президент також зазначив, що «хотілося б мати до кожної системи одразу пакет з ракетами».
Він нагадав, що отримав підтвердження від Німеччини на придбання двох систем і від Норвегії – на одну. «Зараз ми працюємо з нідерландськими партнерами», – зауважив глава держави.
Окремо він акцентував на питанні ліцензій на виробництво засобів ППО.
«Все ще боремось над ліцензією виробництва. Важливо, що у Німеччині з’являється майданчик, виробництво. Поки що не у нас, але в європейців, з якими у нас хороші відносини», – зазначив Зеленський.
Як повідомляв Укрінформ, 25 червня Президент США Дональд Трамп заявив, що розгляне можливість постачання систем Patriot в Україну. Він зазначив, що їх дуже важко отримати, оскільки ці системи потрібні США, вони постачалися до Ізраїлю.
Головний координатор німецької військової допомоги Україні, начальник штабу планування в Міністерстві оборони ФРН генерал-майор Крістіан Фройдінґ заявив, що Німеччина працює над незалежною лінією виробництва ракет для систем Patriot, готова продукція з неї очікується у 2026 році або на початку 2027-го.
Політика
Зеленський вніс до Ради законопроєкт із нормами про незалежність САП і НАБУ

Законопроєкт Президента України Володимира Зеленського закріплює статус САП як органу, що самостійно здійснює процесуальне керівництво розслідуванням і пропонує механізм запобігання розвідувально-підривній діяльності іноземних спеціальних служб щодо співробітників антикорупційних органів.
У пояснювальній записці йдеться, що редакція Кримінального процесуального кодексу України, яка була ухвалена парламентом 22 липня, містить потенційні ризики для ефективного функціонування антикорупційної інфраструктури в Україні, зокрема щодо незалежності Національного антикорупційного бюро України та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
Документ також містить положення, спрямовані на закріплення статусу Спеціалізованої антикорупційної прокуратури як органу, що самостійно здійснює процесуальне керівництво розслідуванням злочинів, віднесених до підслідності НАБУ.
Водночас норми законодавчої ініціативи пропонують механізм запобігання розвідувально-підривній діяльності іноземних спеціальних служб щодо співробітників антикорупційних органів.
Пропонується запровадити нові превентивні та контррозвідувальні механізми захисту антикорупційних органів від можливого впливу держави-агресора.
Фото ілюстративне: Фейсбук/Ruslan Stefanchuk
(Доповнюється…)
-
Усі новини1 тиждень ago
як виглядає знаменита локація влітку в 30-градусну спеку — відео
-
Суспільство1 тиждень ago
Волонтери теж люди: в Одесі запускають ретрити для тих, хто вигорів Анонси
-
Одеса1 тиждень ago
Масштабне відключення води в Одесі – які адреси відключень та коли відновлять постачання (від Інфоксводоканалу)
-
Усі новини5 днів ago
Ці гаджети можуть уповільнювати ваш Wi-Fi: несподіваний список пристроїв-»шкідників»
-
Усі новини1 тиждень ago
Популярний смартфон Samsung серії Galaxy зникне назавжди: що сталося (фото)
-
Усі новини4 дні ago
Син Андрія Молочного з прокуратури насмерть збив жінку у Києві — всі подробиці
-
Політика1 тиждень ago
Після схвалення 18-го пакету євросанкцій проти РФ Литва обіцяє ініціювати наступний
-
Події1 тиждень ago
Суд заборонив акторці Еммі Вотсон сідати за кермо пів року