Топ-тема
Американські фахівці допоможуть відновити Одеський порт
Інфраструктуру Одеського морського порту найближчим часом планують відновлювати та розвивати, а допоможуть в цьому фахівці з американських портів Південної Луїзіани й Нового Орлеану. Про це повідомили в Адміністрації морських портів України.
Між ДП «АМПУ» та американськими портами Південної Луїзіани і Нового Орлеану був підписаний меморандум «про взаєморозуміння». Від американських колег угоду підписав генеральний директор PortSL Пол Метьюз, з боку України – генеральний консул Віталій Тарасюк.
В рамках меморандуму українські й американські портовики планують спільно працювати у напрямках технічного проєктування, розвиту, будівництва, адміністрування, експлуатації та підтримці портової інфраструктури.
Згідно з угодою, передбачається й встановлення тісного партнерського зв’язку з Одеським морським портом.
«Сполучені Штати та Україна, будучи двома провідними світовими експортерами зерна, пишаються своєю роллю у забезпеченні світу продовольством. Цей меморандум закріплює підтримку українського народу в захисті своєї свободи і створює альянс з нашими українськими партнерами, який зосереджується на нашій спільній місії – обслуговувати клієнтів по всьому світу і створювати економічне процвітання для наших громад», – зазначив Метьюз.
Топ-тема
Кількість українських біженців завелика для Європи
Кількість українських біженців, які прибули до Європи після початку повномасштабного вторгнення, досягла 10 мільйонів людей.
Про це заявив комісар Європейського союзу з внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.
Бретон заявив, що найактивніше приймають Польща, Угорщина та Чехія. Причому лише в останній (за словами Бретона) кількість мігрантів з України становить 440 тисяч осіб, тобто 4% від населення країни.
Серед усіх отримувачів тимчасового захисту у ЄС громадяни України становили понад 98%. З них жінки — 46,6%, діти — 34,2%, чоловіки — 19,2%. Тьєррі Бретон зазначає «нерівномірне співвідношення українських біженців до місцевого населення».
Це питання стосується всієї Європи, підкреслив єврокомісар: «Це проблема, яка торкається всіх нас, вона торкається нас на півдні Європи, вона торкається нас на сході».
Топ-тема
В Угорщині відкрили українську школу імені Лесі Українки
Нова українська школа імені Лесі Українки запрацювала в угорському місті Ньїредьгаза. Про це повідомили в Закарпатській обласній раді.
Навчальний заклад відкрили як філію української школи в Будапешті, де цього року також розпочався навчальний процес. Загалом відділи школи у двох містах відвідує близько сотні учнів, переважна більшість яких вимушено виїхала з України до Угорщини через російську збройну агресію.
За словами директорки школи Вікторії Бернард, у закладі є класи від 1-го до 12-го, однак, через недостатню кількість учнів, деякі з них будуть об’єднані в загальні групи. У школі вивчатимуть два предмети: українська мова і література та народознавство. Планують також заходи з відзначення державних українських та релігійних свят.
Закінчивши школу, учні отримають атестат та матимуть змогу скласти іспит з іноземної мови, щоб вступити до вищого навчального закладу.
Регіон
Підліток з Одеської області розпочав власну справу, щоб допомагати ЗСУ
Юний фермер Данило Гажев з села Василівка Болградського району Одеської області вирощує овочеві культури, а частину прибутку від продажу врожаю донатить на ЗСУ.
Про це повідомляє Інтернет-видання Бессарабії «МАХАЛА».
В 13 років хлопець вирішив не гаяти свої час на ігри у смартфоні та зайнятися чимось корисним та прибутковим.
“Сидіти цілими днями в телефоні – це не про мене. Я вирішив почати будувати фундамент для свого майбутнього. Перше, що зробив, це поговорив з батьком та спитав у нього поради. Він запропонував спробувати обробляти ділянку землі, щось посадити та потім продати. Благо, в селі землі багато”, – розповідає юний бізнесмен.
Розпочав свій шлях фермера Данило з цибулі. Праця дала свій результат та нагороду. У хлопця все вийшло, тому мотивації продовжувати було достатньо.
“Мені дуже подобається те, чим я займаюся. Я отримую задоволення від усього процесу, починаючи з обробки ділянки та закінчуючи продажем врожаю. Вважаю, що успіх людини у роботі, яку він виконує, залежить від його відношення до праці.Якщо людина не любить те, чим він займається, то користі від цього не буде”, – каже юний фермер.
“Минулого року я посадив цибулю, а цього року часник. Цибуля була гарна, я її продав та задонатив частину грошей у благодійний фонд Сергія Притули. Цього року частину грошей я віддав волонтерці Оксані Кілафли, яка збирає кошти на потреби 88 окремого батальйону морської піхоти”, – розповів Данило.
Данило вважає, що кожен може зараз заробляти, не обов’язково обробляючи землю чи роблячи на городі. Можна працювати онлайн, головне, щоб це приносило задоволення та прибуток, та було чим допомагати воїнам на передовій.
“Треба шукати варіанти, що саме тобі підходить та працювати, від цього залежить наше майбутнє. Сьогодні на фронті наші воїни захищають нас та наш спокій, тож ми повинні бути вдячними не тільки на словах, а й на ділі”, – підкреслив Данило.