Connect with us

Війна

Балон чи балончик: найпростіші правила безпеки для одеситів від ДСНС

Published

on

Аварійні, екстрені, а взагалі будь-які відключення електроенергії призводять до винахідливості, кмітливості та універсальних лайвхаків від одеситів. Звичайно, це не від нудьги чи заради цікавості, а через значну потребу у приготуванні їжі, теплі. І в цьому ніхто не звинувачує звичайних жителів, але є невеличкий нюанс: коли берете до рук будь-який пристрій, хоч запальничку, — прочитайте правила користування, які на ньому написані. Всього кілька хвилин здатні врятувати вас, дітей, сусідів та стіни житла. Кількість надзвичайних подій зростає пропорційно до ударів росіян по об’єктах критичної інфраструктури. Це і короткі замикання, пожежі, отруєння чадним газом і головна причина — порушення правил безпеки. Про методи захисту себе на брифінгу у Media Center Ukraine – Odesa розповіли представники Управління ДСНС в Одеській області: начальник управління запобігання надзвичайним ситуаціям Володимир Пашевич та речниця Марина Мартиненко.

Згорання приладів

Як сумно це не було, але саме увімкнення електроенергії призводить до “лихоманки” напруги, тобто до значних перепадів. За бажання встигнути скористатись усіма благами цивілізації, ми вмикаємо усі електричні прилади разом і провокуємо колосальне перевантаження системи. Це псує техніку і призводить до пожеж, які в Одеському регіоні наразі відбуваються щодня. 

Найпростіше, що можна зробити. Як тільки вимкнули світло — від’єднайте усі прилади з розеток. При увімкненні — вмикайте по черзі протягом 30 хвилин. 

За високої напруги, увімкнення усіх приладів, її НЕ знизить. Це призведе щонайменше до перегорання приладів, або ж до пожежі у самому трансформаторі чи електрощитовій. Найраціональніше — встановити стабілізатор живлення. Ось що врятує ваші ж прилади. 

Генератори

Правила користування генератором прості і вказані виробником. ДСНС рекомендує встановлювати генератор на відстані не менше 6 метрів від будинку. Це має бути відкрита місцевість — не балкон чи під’їзд, задля правильного відходу продуктів згорання. Під час роботи генератора виділяється чадний газ — це смертельно!

Щодо зберігання бензину — використовуйте лише сертифіковану продукцію. Пластик, скло чи інші тари – зручно, але дуже небезпечно. Заправляти апарат потрібно лише у вимкненому стані. Під час дощу, снігу прилад потрібно максимально закрити, щоб не отримати удар струмом. 

Купіть для дому вогнегасник. 

Туристичні газові балончики

З назви зрозуміло, що горілку потрібно використовувати на вулиці. Зараз люди використовують їх у побуті, а це заборонено. Обов’язково має бути вентиляція, інакше користування провокує отруєння. Коли занесли балон чи балончик з вулиці, ні в якому разі не нагрівайте його, інакше газ розширюється і балон вибухає.  

На горілках не можна використовувати посуд, з великою поверхнею теплообміну. Наприклад, пательня не має бути більшого розміру, ніж горілка, тому що нагріється балон і буде вибух.

Герметичність балона чи балончика перевіряється мильним розчином, а не сірниками чи запальничками. Робимо мильний розчин, звичайною губкою для миття посуду намилюємо стики, якщо виділятиметься газ, це буде видно через утворення бульбашок.

 Категорично заборонено користуватись газовими горілками задля опалення. 

Зараз немає безпечних електроприладів. Варто перевірити все у своїй оселі на справність: газові, електричні прилади, розетки, подовжувачі. 

Зазначимо, що за останню добу в регіону відбулось 20 пожеж.

Війна

Росіяни атакують Зміїний з метою терору морських шляхів, — Гуменюк

Published

on

Останніми днями почастішали атаки росіян на острів Зміїний. Удари керованими авіабомбами провокують небезпеку для пересування суден акваторією Чорного моря.

«Вони намагаються бомбити саме навігаційні шляхи. Тому що сам острів  географічно і ландшафтно міцна скеля. Розбомбити його не так просто, якщо розраховувати, що там щось хотілось б розмістити. Біля самих газовидобувних платформ їм немає що робити. Їм підходу до вишок Бойка немає. Тому вони просто тероризують морські транспортні шляхи», — розповіла речниця ОК «Південь» Наталія Гуменюк в етері телемарофону.

За її словами, росіяни скидають керовані авіабомби для того, щоб привести в дію морські міни, яких ще доволі багато в морі, і щоб ускладнити навігаційний шлях.

Речниця також підкреслила, що останніми днями працює тимчасовий коридор.

«Нам довіряють судновласники і йдуть на те, щоб судна йшли тим коридором, який ми запропонували. Безпековий компонент нами дотримується, ми повністю забезпечуємо безпеку для суден», — зазначила Наталія Гуменюк.

Continue Reading

Війна

В Україні вже працює Е-реєстр військовозобов’язаних

Published

on

Єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг вже функціонує та постійно наповнюється інформацією. Про це в коментарі Еспресо повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, Мінцифри очікує бачення нової команди Міністерства оборони України.

«Це закрита система, яка має свій захищений контур. Всі вимоги (захисту — ред.) до неї витримані. Це достатньо захищений продукт, який немає жодних натяків на можливість бути вразливим. І ми бачимо, що за півтора року повномасштабної війни немає витоку сенситивної інформації», — розповів Федоров.

Федоров зазначив, що електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг вже наповнений на понад 90%. Однак, є питання сервісів на базі Оберігу та якими вони будуть.

Нагадаємо, 18 вересня до Верховної Ради було подано законопроєкт №10062 про створення електронного реєстру військовозобов’язаних.

Законопроєкт передбачає передачу Міністерству оборони даних про громадян віком від 17 до 60 років, які містяться у різних державних реєстрах.

Continue Reading

Війна

ЗСУ отримали гвинтокрил, який намагалися приховати екскерівники запорізького підприємства

Published

on

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) передали ЗСУ раніше арештований гвинтокрил Мі-2, який намагалися приховати колишні керівники «Мотор Січі».

Як повідомили у пресгрупі ДБР, арешт гелікоптера Мі-2 стався у червні 2023 року у межах розслідування кримінального провадження щодо перешкоджання законній діяльності ЗСУ та пособництва державі-агресору. Під час розслідування з’ясувалось, що у травні 2022 року гелікоптер, за вказівкою колишнього керівництва «Мотор Січ» перегнали спочатку в одну з європейських країн, а потім на Близький Схід. Все це робилось з метою перешкодити його передачі ЗСУ. Наразі повітряне судно вже повернули в Україну й відтепер вертоліт буде виконувати завдання в одній з бойових частин ЗСУ.

Нагадаємо, у розпал великої війни колишній посадовець, якого звинувачують у державній зраді, блокував передачу Мі-2 українським розвідникам. Давав вказівки розібрати гелікоптер на запчастини та приховати документи, які необхідні для експлуатації.

Щодо ймовірного вилучення Мі-2, українськими розвідниками доведено, що В’ячеслав Богуслаєв часто спілкувався з директором маркетингу та торгівлі АТ “Мотор Січ” та керівником дочірньої компанії цієї корпорації “Вертольоти МСБ” Павлом Касаєм.

Як вже писав «Форпост», 22 жовтня минулого року стало відомо, що СБУ затримала почесного президента компанії «Мотор Січ», екснардепа В’ячеслава Богуслаєва. Йому оголошено підозру в колаборації та пособництві державі агресору.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.