Connect with us

Війна

Грошова допомога, поїздки за кордон та оздоровлення дітей: які пільги передбачені для військовослужбовців в Україні

Published

on

Наразі, військовослужбовці, які захищають країну від російських окупантів, зможуть скористатися у разі потреби 6-ма різними пільгами. Вони запроваджені Урядом та Верховною Радою України, повідомляє видання New Voice.

Право на збереження стажу роботи

На період 2022−2023 року військовослужбовці мають право на збереження їх місця роботи згідно ст. 119 Кодексу законів про працю. Примітно те, що час проходження військової служби зараховується до страхового стажу.

Право на безоплатний проїзд та провезення багажу

Військовослужбовці, які отримали інвалідність внаслідок бойових дій, учасники бойових дій та прирівняні до них особи за наявності посвідчення встановленого зразка мають право на безкоштовний проїзд усіма видами транспорту міського, приміського та міжміського сполучення в Україні крім таксі.

Також вони мають право придбати квитки поза чергою та 50-відсотковою знижкою при користуванні міжміським залізничним, повітряним, водним та автомобільним транспортом. Ще їм надається право на перевезення до 20 тонн особистого майна в контейнерах з попереднього місця проживання до нового залізничним або іншими видами транспорту, крім повітряного. 

Право на щорічну відпустку

Під час воєнного стану військовим може надаватись відпустка на строк не більше 10 календарних днів за сімейними обставинами та з інших поважних причин. Грошове забезпечення на цей час зберігається.

Медична допомога 

Українські захисники згідно закону мають право на безкоштовну реабілітацію та лікування, й відпустку зі збереженням виплат для відновлення здоров’я у зв’язку із хворобою.

Також у них є право на такі медичні послуги:

  • у зв’язку з хворобою військовослужбовцю надається відпустка для лікування із збереженням грошового та матеріального забезпечення на підставі висновку військово-лікарської комісії. Тривалість такої відпустки залежить від характеру захворювання;
  • безоплатна для учасників бойових дій психологічна, медико-психологічна реабілітація, грошова допомога на оздоровлення;
  • охорона здоров’я та медична допомога;
  • одноразова грошова допомога у разі інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності.

Юридична допомога

Учасники бойових дій та особи з інвалідністю, яка отримана у наслідок воєнних дій, мають право на безоплатну вторинну правову допомогу. Мається на увазі допомога в складанні процесуальних документів (позовних заяв) та представництво інтересів у суді.

Оздоровлення дітей

Дітям військових у першочерговому порядку надаються місця у загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладах, а також дитячих оздоровчих таборах незалежно від форм власності. Діти військовослужбовців, що загинули під час бойових дій, зможуть виїжджати на оздоровлення за кордон.

Поїздки військових за кордон

Наразі у Раді розробляють законопроєкт, який дозволятиме виїжджати військовим на час відпустки до сімей, що знаходяться за кордоном. Пропонується встановити строк до 90 днів та не вимагати  грошової застави.

Виплати військовослужбовцям в 2022-2023 роках

Щомісяця українські військовослужбовці отримують посадовий оклад, надбавки, доплати та премії, виплати за участь у бойових діях та/або перебування у полоні, оточенні.

Можна виділити такі види грошової виплати:

  • посадовий оклад, оклад за військовим званням;
  • щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);
  • одноразові додаткові види грошового забезпечення;
  • виплати за участь в бойових діях або виконання бойових задач в зоні бойових дій, перебування в полоні/оточенні;
  • інші виплати, які не мають постійного характеру.

Війна

Росіяни атакують Зміїний з метою терору морських шляхів, — Гуменюк

Published

on

Останніми днями почастішали атаки росіян на острів Зміїний. Удари керованими авіабомбами провокують небезпеку для пересування суден акваторією Чорного моря.

«Вони намагаються бомбити саме навігаційні шляхи. Тому що сам острів  географічно і ландшафтно міцна скеля. Розбомбити його не так просто, якщо розраховувати, що там щось хотілось б розмістити. Біля самих газовидобувних платформ їм немає що робити. Їм підходу до вишок Бойка немає. Тому вони просто тероризують морські транспортні шляхи», — розповіла речниця ОК «Південь» Наталія Гуменюк в етері телемарофону.

За її словами, росіяни скидають керовані авіабомби для того, щоб привести в дію морські міни, яких ще доволі багато в морі, і щоб ускладнити навігаційний шлях.

Речниця також підкреслила, що останніми днями працює тимчасовий коридор.

«Нам довіряють судновласники і йдуть на те, щоб судна йшли тим коридором, який ми запропонували. Безпековий компонент нами дотримується, ми повністю забезпечуємо безпеку для суден», — зазначила Наталія Гуменюк.

Continue Reading

Війна

В Україні вже працює Е-реєстр військовозобов’язаних

Published

on

Єдиний електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг вже функціонує та постійно наповнюється інформацією. Про це в коментарі Еспресо повідомив віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

За його словами, Мінцифри очікує бачення нової команди Міністерства оборони України.

«Це закрита система, яка має свій захищений контур. Всі вимоги (захисту — ред.) до неї витримані. Це достатньо захищений продукт, який немає жодних натяків на можливість бути вразливим. І ми бачимо, що за півтора року повномасштабної війни немає витоку сенситивної інформації», — розповів Федоров.

Федоров зазначив, що електронний реєстр військовозобов’язаних Оберіг вже наповнений на понад 90%. Однак, є питання сервісів на базі Оберігу та якими вони будуть.

Нагадаємо, 18 вересня до Верховної Ради було подано законопроєкт №10062 про створення електронного реєстру військовозобов’язаних.

Законопроєкт передбачає передачу Міністерству оборони даних про громадян віком від 17 до 60 років, які містяться у різних державних реєстрах.

Continue Reading

Війна

ЗСУ отримали гвинтокрил, який намагалися приховати екскерівники запорізького підприємства

Published

on

Співробітники Державного бюро розслідувань (ДБР) передали ЗСУ раніше арештований гвинтокрил Мі-2, який намагалися приховати колишні керівники «Мотор Січі».

Як повідомили у пресгрупі ДБР, арешт гелікоптера Мі-2 стався у червні 2023 року у межах розслідування кримінального провадження щодо перешкоджання законній діяльності ЗСУ та пособництва державі-агресору. Під час розслідування з’ясувалось, що у травні 2022 року гелікоптер, за вказівкою колишнього керівництва «Мотор Січ» перегнали спочатку в одну з європейських країн, а потім на Близький Схід. Все це робилось з метою перешкодити його передачі ЗСУ. Наразі повітряне судно вже повернули в Україну й відтепер вертоліт буде виконувати завдання в одній з бойових частин ЗСУ.

Нагадаємо, у розпал великої війни колишній посадовець, якого звинувачують у державній зраді, блокував передачу Мі-2 українським розвідникам. Давав вказівки розібрати гелікоптер на запчастини та приховати документи, які необхідні для експлуатації.

Щодо ймовірного вилучення Мі-2, українськими розвідниками доведено, що В’ячеслав Богуслаєв часто спілкувався з директором маркетингу та торгівлі АТ “Мотор Січ” та керівником дочірньої компанії цієї корпорації “Вертольоти МСБ” Павлом Касаєм.

Як вже писав «Форпост», 22 жовтня минулого року стало відомо, що СБУ затримала почесного президента компанії «Мотор Січ», екснардепа В’ячеслава Богуслаєва. Йому оголошено підозру в колаборації та пособництві державі агресору.

Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.