Connect with us

Криминал

«Мама тепер ангел»: журналісти поділилися жалісливою історією про вбиту на Донбасі «Відьмі»

Published

on

Відома доброволець Яна Червона (позивний «Відьма»), загибла в зоні проведення Операції Об’єднаних сил 2 квітня, усвідомлено вирушила захищати Україну на Донбасі, залишивши вдома двох дітей – десятирічного Віталія та восьмирічну Вікторію.

«Вона переживала, що діти ростуть без неї. Але додому не їхала. Це був її свідомий вибір», – цитують волонтера і ветерана АТО Мирослава Гая, одного Червоної.

Жінку-добровольця провели в останню путь в рідному місті Харкові, 4 квітня. «Мама була краща… Тільки вона тепер ангел, який завжди буде з нами», – сказала на похоронах дочка Червоної.

Контракт з 54-ї ОМБр вона підписала у вересні 2016 року. Раніше «Відьма» була волонтером, збирала речі для бійців «Айдара», брала участь у Революції Гідності, відвідуючи протести з дітьми.

«Мій син, якому тоді було чотири рочки, взимку 2013-2014 років з маленьким прапором України ходив зі мною на акції. А навесні ми з ним потрапили в перестрілку. По дорозі до стадіону «Металіст» [у Харкові] на нас напали, почали стріляти по людях. І не тільки гумовими кулями… Націлилися на нас, але побачили дитини і направили пістолет на тих, хто йшов позаду. Я перелякалася і перестала брати його з собою: не ранять – затопчуть», – розповідала за життя Яна Червона.

«Звичайно, з-за всіх поїздок на фронт страждала моя сім’я. Чоловік ледь не пішов, дітям мами дуже не вистачало. Пам’ятаю, одного разу я захворіла і не змогла піти на акцію по збору коштів. Дитина так радісно каже: «Ура, мама захворіла, вихідна буде!»

Не знаю, напевно, неправильно говорити «спасибі» війні. Але саме завдяки їй ми зрозуміли, що таке Україна. Я вивчила гімн, почала з дітьми вдома говорити по-українськи», – згадувала вона.

«>

11.04.2019
07:29
Источник

Click to comment

Leave a Reply

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Copyright © 2017-2022. С Любовью к Одессе - Дайджест Одесских новостей