Культура
Міністр культури закликає іноземців купувати права на українські книжки
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко закликав міжнародних партнерів купувати права на книжки українських авторів.
Як повідомив Ткаченко у Телеграмі, про це він заявив на відкритті Міжнародного книжкового ярмарку у Варшаві, передає Укрінформ.
“Звернувся до відвідувачів ярмарки та подякував друзям полякам. Коли наші знесилені громадяни вимушено перетинали кордон, їх зустрічали, підтримували й продовжують завзято підтримувати й далі, тамуючи як реальний голод, так і духовний. Бо українська книжка масово почала з‘являється на книжкових поличках Польщі особливо високими темпами. Зокрема, завдяки книжковим ініціативам Першої леді України Олени Зеленської, які щиро підтримали на всіх рівнях дружньої нам країни”, – зазначив Ткаченко.
За словами міністра, читати українське стає модним.
Очільник МКІП закликав міжнародних партнерів купувати права на книжки українських авторів, перекладати і читати українське та про Україну.
“Український стенд представлений на ярмарку під гаслом “Мільйони мостів”. Свої пропозиції під час ярмарку представлять близько 45 вітчизняних видавництв”, – зауважив Ткаченко.
Культура
Журнал National Geographic опублікував фото з Криму, не вказавши, що це Україна
Міжнародний науково-популярний журнал National Geographic опублікував фото з окупованого росіянами Криму, не написавши, що це територія України.
Світлина Стіва Реймера з’явилася на сторінці видання у Facebook 27 вересня. На ній — краєвид з Ластівчиним гніздом.
«Неоготичний замок, побудований приблизно в 1900 році, стоїть на скелі над Чорним морем у Ялті, Крим», — ідеться в підписі.
У коментарях користувачі, зокрема українці, наголошують: Крим — це Україна.
«National Geographic, ви, здається, забули свою базову географію. Тож дозвольте мені, як і незліченній кількості інших українців, нагадати вам. — Замок Ластівчине гніздо розташований в Ялті, Україна. Подробиці — у моїх листах до вас на цю тему», — написала амбасадорка України в США Оксана Маркарова.
«Вам потрібна мапа? Крим не країна, він в Україні», — наголосив голова правління Фундації DEJURE Михайло Жернаков.
«Ми називаємо це: ви намагаєтеся проскочити між крапельками. Вочевидь, це не вберігає вас від зливи лайна, на яку ви, безумовно, заслуговуєте своєю слабкою позицією», — пише активістка та письменниця Анастасія Мельниченко.
Українці закликають журнал відредагувати допис. Проте станом на 29 вересня цього не зробили та не відреагували на критику.
Культура
На платформі Netflix з’явиться українська історична драма «Крути 1918»
На стримінговій платформі Netflix із 24 серпня можна буде офіційно переглянути українську історичну драму «Крути 1918». Про це повідомили у пресслужбі Держкіно.
Зазначається, що стрічку Олексія Шапарєва «Крути 1918» можна буде переглянути на Netflix з 24 серпня.
В основі сюжету – реальна історія бою на залізничній станції Крути взимку 1918 року, коли чотири сотні українських студентів і гімназистів стали проти багатотисячної російської Червоної гвардії.
Режисер фільму – Олексій Шапарєв. У стрічці зіграли, зокрема, Дмитро Ступка, Остап Ступка, Роман Ясіновський, Богдан Юсипчук, Олексій Тритенко, Наталя Васько, Надія Коверська.
Культура
В Україні вестимуть реєстр книг антиукраїнського змісту
Державний комітет телебачення і радіомовлення України створить реєстр видань антиукраїнського змісту. За поширення цих книг штрафуватимуть. Про це пише «Читомо».
До реєстру внесуть книги, зміст яких пропагує насильство, розпалює міжетнічну та міжрасову ненависть, поширює наративи, спрямовані на знищення української незалежності, пропагує релігійну ненависть, тероризм та порушення прав людей.
Реєстр формуватимуть за порадами державних органів, СБУ, юристів та працівників Держкомтелерадіо. Книги, що потраплять до реєстру вилучатимуть з обігу, а їх розповсюджння каратиметься штрафами.