Connect with us

Регіон

Порт «Усть-Дунайськ»: підписано договір купівлі-продажу. Які будуть зміни

Published

on

Договір купівлі-продажу першого морського порту в Україні підписано, про це повідомили у ФДМУ в Одеській області.

17 січня 2023 року відбувся аукціон з приватизації ЄМК ДП «Морський торговельний порт «Усть-Дунайськ». Переможцем стало ТОВ «Еліксир Україна», що спеціалізується на виготовленні мінеральних добрив. Компанія сплатила за актив 201 млн грн + 40 млн грн ПДВ. На торгах вартість порту зросла у 3,3 рази.

«Як бачите, аукціон — це хоч і кульмінаційний, однак далеко не фінальний етап приватизації. Наразі ми ще очікуємо погодження Антимонопольного комітету, і лише після цього право власності на обʼєкти порту перейде до покупця», — Олександр Славський, начальник РВ ФДМУ по Одеській та Миколаївській областях.

Компанія має на меті збільшити обʼєми перевалки, що створить нові робочі місця для технічних спеціалістів. Також планує модернізувати інфраструктуру порту, а у довгостроковій перспективі — побудувати зерновий термінал на 50 тисяч тонн. Ключовий пріоритет — розширення під’їздів і розв’язок, адже з портом немає залізничного сполучення. Крім того, «‎Еліксир Україна»‎ планує модернізувати склади та придбати перевантажувальну техніку. Також компанія розраховує створити нові робочі місця для технічних спеціалістів і фахівців.

Нагадаємо, що до повномасштабної війни 80-85% аграрної продукції експортувалося портами Чорного та Азовського морів. Решта припадала на річкові порти Дунаю. Уряд був змушений повністю закрити чотири порти, які лишились на окупованих територіях: в Бердянську, Маріуполі, Скадовську і Херсоні. Нині порти українського Придунав’я — Ізмаїльський, Усть-Дунайський, Ренійський залишаються єдиним шляхом вітчизняного експорту. Ряд портів зазначили про збільшення свої перевалювальних потужностей у рази.

Війна

Стан укриттів та бомбосховищ в Одесі

Published

on

На Одещині впродовж 3-х діб здійснили перевірку 1993 укриттів, повідомляє Одеська ОВА.

Сформовано 76 спільних груп у кількості 249 осіб. 

“За результатами обстежень зачиненими виявились 122 та не придатними до використання 523 укриття. При повторних виходах ситуація змінилась за 66 адресами”, – йдеться у повідомленні.

Відповідальні особи працюють над питанням приведення кожного укриття в належний стан.

Зі списком найближчих укриттів можна ознайомитись на сайті.

Continue Reading

Кримінал

У Чорноморську виявили 28 тис. банок неякісної тушонки для роздачі населенню під час війни

Published

on

У місті Чорноморськ підприємиця поставила Чорноморській міськраді Одеської області продовольчі товари тривалого зберігання неналежної якості на 1,3 млн грн, які закупила у невідомого виробника. 28 тис. банок тушонки мали сформувати продовольчий резерв для роздачі населенню під час війни у разі надзвичайної ситуації, повідомили в Одеській обласній прокуратурі, передає Культометр.

Технічні характеристики тушкованої консерви не відповідали вимогам ДСТУ та іншим вимогам у сфері обігу харчових продуктів, зокрема товар не мав відповідного маркування та інформації про «дату виробництва», «дату придатності» та «вміст». У зв’язку з чим продати консерви на внутрішньому ринку України неможливо і вони підлягають утилізації.

За процесуального керівництва прокурорів Одеської обласної прокуратури повідомлено про підозру підприємниці з Чорноморська у заволодінні бюджетними коштами в особливо великих розмірах (ч. 5 ст. 191 КК України).

Continue Reading

Війна

Куди нести допомогу для евакуйованих із Херсонщини в Одесі

Published

on

Наразі багато звернень від містян, куди нести допомогу для евакуйованих із Херсонщини. Ви можете  привозити чи приносити речі, одяг, ін. до міського гуманітарного центру, філіали якого є у всіх чотирьох районах міста!  Там будуть встановлені покажчики: ЗБІР допомоги для жителів Херсонщини! Про це повідомила Одеська міська рада. 

Муніципальні гуманітарні центри розташовані за такими адресами:

  • Муніципальний гуманітарний центр Київського району: Люстдорфська дорога, 33, Одеська загальноосвітня школа № 27 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області;
  • Муніципальний гуманітарний центр Хаджибейського (раніше Малиновського) району: сквер Георгія Гамова, 3; Одеська народна церква (за згодою БФ «Добрий Самарянин»);
  • Муніципальний гуманітарний центр Приморського району: вул. Рішельєвська, 18 (Одеська спеціалізована школа № 117 І-ІІІ ступенів Одеської міської ради Одеської області);
  • Муніципальний гуманітарний центр Пересипського (раніше Суворовського) району: вул. Махачкалинська, 4; Одеський ліцей № 22 Одеської міської ради.
Continue Reading

Trending

© 2023 Дайджест Одеси. Копіювання і розміщення матеріалів на інших сайтах дозволяється тільки за умови прямого посилання на сайт. Для Інтернет-видань обов'язковим є розміщення прямого, відкритого для пошукових систем гіперпосилання на використаний матеріал не нижче другого абзацу. Матеріали з позначкою «Реклама» публікуються на правах реклами, відповідальність за їхній зміст несе рекламодавець.