Регіон
Траса Одеса-Рені під пресом вантажівок
Блокада повноцінної роботи портів України та Великої Одеси призвела, до зміни логістичних потоків на території Одеської області. І найбільший трафік наразі йде автомобільною дорогою М-15 Одеса-Рені.
Ця траса стала важливою задля функціонування, як “Зернової ініціативи”, так і для перевезення вантажів від закордонних партнерів. Транспортна інфраструктура не була готова до такого трафіку, особливо одразу після повномасштабного вторгнення, розповів під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Одеса директор департаменту морегосподарського комплексу, транспортної інфраструктури та зв‘язку Одеської обласної військової адміністрації Олександр Гайдук.
Загалом великовантажні автомобілі шкодять дорогам, але потрібно врахувати, що часто вони їздять ще й із порушенням вагових норм. До проблем додалась завантаженість саме кількістю автомобілів, тому інколи затори становили близько 20 кілометрів. Серед “тонких місць” на дорозі Одеса-Рені був залізничний переїзд у смт Сарата. Для відновлення дорожнього покриття на цій ділянці рух було перекрито повністю протягом трьох днів, але після робіт питання заторів вирішилось.
Як розповіли “Дайджесту Одеси” у Службі автомобільних доріг в Одеській області воєнний стан призупинив всі роботи з проєктування, будівництва капітального ремонту та реконструкцій доріг. Але роботи з експлуатаційного утримання, як на автомобільній дорозі М-15 Одеса-Рені (на м.Бухарест), так і на інших важливих економіко-логістичних маршрутах області, проводяться щодня.
“Також на автомобільній дорозі М-15 Одеса-Рені влаштували майданчики для зберігання протиожеледних матеріалів, які тимчасово використовуються для відстою для великогабаритних транспортних засобів. Це зроблено для того, щоб на узбіччях знаходилось якомога менше таких транспортних засобів”, — прокоментували у Службі автомобільних доріг в Одеській області.
Олександр Гайдук відзначив, що наразі проблемною є ділянка біля селища Маяки та Саф’яни через просідання асфальту. Але загальний стан траси наразі дозволяє забезпечувати перевезення товарів.
Кримінал
У Ренійському порту вилучили контейнер із сигаретами вартістю майже 74 млн грн
У Ренійському морському торговельному порту 45-футовий контейнер з сигаретами іноземного походження, ввезений поза митним законодавством, повідомляє ТУ БЕБ в Одеській області.
Вантаж був ввезений з Об’єднаних Арабських Еміратів, із порушеннями. Детективи вилучили понад 900 тисяч пачок сигарет без марок акцизного податку, що перевозились у 1 830 коробах.
Встановлено, що товар за документами призначався вигаданому отримувачу. Процесуальне керівництво здійснюють прокурори Одеської обласної прокуратури.
Регіон
СБУ: керівник державного агентства рибного господарства на Одещині вимагав хабар у 240000 гривень
Співробітники Служби безпеки України викрили на хабарництві начальника управління державного агентства меліорації та рибного господарства в Одеській області.
У пресслужбі агентства повідомили, що Грибенко Вячеслав був звільнений з посади на початку вересня цього року і наразі тимчасово виконує обов’язки керівника — Циганок Сергій Васильович.
В СБУ повідомляють, що за версією слідства чиновник налагодив корупційну схему отримання хабарів з фізичних та юридичних осіб, які здійснюють підприємницьку діяльність у сфері рибного господарства на території регіону.
Правоохоронці задокументували факт вимагання чиновником неправомірної вигоди від керівника аграрно-рибогосподарського кооперативу. За безперешкодне здійснення діяльності на одному з озер Ізмаїльського району зловмисник зажадав щомісячну «данину» у розмірі 240 тисяч гривень. В якості посередників він залучив своїх підлеглих з числа інспекторів Одеського рибоохоронного патруля.
У разі відмови, посадовець погрожував підприємцю «знищити» його бізнес шляхом складання фіктивних протоколів щодо порушення правил вилову промислового риби та використання озера.
Оперативники СБУ задокументували факт вимагання і отримання «авансу» та викрили зловмисника після одержання чергового «траншу».
Наразі йому повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії для встановлення всіх причетних до функціонування протиправної схеми.
Регіон
За пів року експорт з Одещини склав понад один мільярд доларів
За перше півріччя цього року Одеська область експортувала товарів на суму 1 187,9 млн дол. США.
«У січні – липні 2023 р. зовнішньоторговельні операції товарами підприємства Одещини здійснювали з партнерами із 166 країн світу.
Експорт товарів за цей період становив 1187,9 млн.дол. США, імпорт – 1237,1 млн дол.
Порівняно з січнем – липнем 2022 р. експорт збільшився на19,5%, імпорт – на 7,9%. Негативне сальдо склало 49,2 млн дол. США», – повідомляє Головне управління статистики в Одеській області.
За показником загального обсягу експорту товарів Одещина займає 4 місце серед регіонів України. За показником загального обсягу імпорту регіон знаходиться на 6 місці в Україні.
Найбільшу питому вагу експорту становили зернові культури (52,1%); жири та олії тваринного або рослинного походження (15,5%); насіння і плоди олійних рослин (11,6%).
Імпортували в основному палива мінеральні, нафту і продукти її перегонки (23,7%); електротехнічні машини (9,7%); їстівні плоди та горіхи (7,2%).
Відзначимо, що минулого року, попри широкомасштабне вторгнення росії в Україну, Одеська область стала лідером експорту товарів. “За січень-липень 2022 року темп росту експорту зріс на 59,3% порівняно з аналогічним проміжком попереднього року. Обсяг експорту товарів склав 1082,2 млн доларів”, – повідомляли в ОДА.