Цікаво
В Одеській області двійнята народились прямо у швидкій

Двійнята – хлопчик та дівчинка не дочекалися лікарні і народились прямо у машині швидкої, про це повідомляє Центр Екстреної Медичної Допомоги та Медицини Катастроф Одеської області.
Виклик на пологи надійшов з села Барабой Одеського району. Медики прибули на місце вже за 9 хвилин, помістили жінку в авто і оперативно вирушили до лікарні.
“Проте в дорозі вимушені були зупинитися, адже малеча не чекала. Пологи прийняв фельдшер Сергій Анатолійович Власов. Він же відсік новонародженим пуповину і стабілізував стан дітей та породіллі. Пересвідчившись у тому, що з двійнятам все добре, бригада продовжила рух до пологового відділення Чорноморської лікарні, де на них уже чекали лікарі”, – йдеться у повідомленні.


Нагадаємо, що минулого року в Одеській області народилось 15 069 дітей.
Кримінал
Одесит хотів переплисти вночі крижану річку, аби втекти від мобілізації

Чоловіка, разом із “плавцями” з Тернопільщини та Вінниччини близько 23:00 затримали на березі річки Тиса, повідомляє Державна прикордонна служба України.
“Чоловіки були одягнені у гідрокостюми. Окрім ретельно обгорнутих у поліетилен змінного одягу, взуття, документів та грошових коштів, вони мали при собі накачані автомобільні камери, за допомогою яких планували перепливати незнайому для них водойму. Усі чоловіки прибули на Закарпаття з інших регіонів: один із Тернопільщини, один із Вінниччини, один з Одещини. Наскільки небезпечними є спроби подолання холодної та повноводної Тиси вони не знали”, – йдеться у повідомленні.

У службі зазначили, що зараз на Закарпатті в нічний час температура повітря опускається нижче нуля градусів. Глибина річки сягає трьох метрів, ширина – 50 метрів. Впродовж року зафіксовано 14 випадків загибелі чоловіків під час спроб подолання річкової ділянки кордону.
Бізнес
Мінкульт “стимулюватиме” священиків УПЦ МП піти з лаври

Мінкульт України має намір повернути майно Києво-Печерської лаври у користування державі, однак застосовувати насильство до ченців, які відмовлятимуться залишати територію лаври – не будуть. Водночас правоохоронці “стимулюватимуть” їх покинуть територію. Про це у вівторок, 14 березня, в ефірі телемарафону заявив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає Кореспондент.
Покинути лавру насамперед зобов’язані керівники УПЦ МП.
“Якщо хтось і має виїжджати у перших рядах, на мій погляд, то це керівники, які вели незаконні забудови на території об’єкту ЮНЕСКО протягом багатьох років – митрополити Павло, Антоній, Синодальне управління, Адміністрація УПЦ МП… А потім можна говорити про всіх інших”, – сказав Ткаченко.
Коментуючи заяву митрополита Павла, який має намір “до останнього відстоювати свої права” та не звільняти територію Лаври, а ще анонсував “апокаліпсис, який розпочнеться з України”, Ткаченко зазначив, що “цей персонаж” протягом багатьох років був героєм багатьох репортажів і говорив за цей час різні речі.
“Прислухатися до його слів потрібно відносно – це перше. А друге – я упевнений, що ситуація кардинально зміниться, коли ці громадяни покинуть територію лаври. Думаю, спільна робота фахівців та правоохоронців стимулюватиме таке їхнє рішення”, – сказав глава Мінкульту.
Топ-тема
«ERASMUS+»: нові можливості для українців цього року

Європейська комісія переглянула Річну робочу програму Європейського Союзу з освіти, навчання, молоді та спорту «Erasmus+» на 2023 рік. Загальний бюджет програми збільшили до нової загальної суми 4,43 млрд євро, що є найвищим річним фінансовим пакетом, коли-небудь досягнутим Програмою «Erasmus+». Про це повідомляє Міністерство освіти та науки.
«Програма «Erasmus+» завжди будувала міст між людьми, мовами та культурами. Після війни в Україні ми дуже швидко адаптували Програму, щоб інтегрувати нові дії для підтримки тих, хто тікає від війни. Солідарність є складовою європейського способу життя», – заявив Маргарітіс Схінас, віцепрезидент Європейської комісії з просування європейського стилю життя.
Додаткове фінансування дозволить підтримати організації-бенефіціари Програми «Erasmus+», які фокусують увагу на залученні вимушено переміщених громадян України до своїх активностей. Така діяльність може охоплювати як мовні та культурні інтеграційні курси, так і загальну фінансову підтримку у всіх секторах Erasmus+ для здобувачів освіти та викладачів.
«Ми посилюємо програму «Erasmus+ 2023» і, зокрема, її підтримку українцям, які покинули свою країну. Ми запрошуємо нашу спільноту Erasmus+ продовжувати висловлювати свою солідарність, яка була продемонстрована протягом минулого року, щодо учнів, студентів, вчителів та викладачів, які постраждали від війни в Україні. І ми заохочуємо організації, що працюють у сфері освіти та молоді, скористатися можливостями Erasmus+, подавши свої проєктні пропозиції до 22 березня 2023 року», – повідомила Марія Габріель, Єврокомісар з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді.
-
Війна5 днів ago
На кордоні зловили ухилянтів: довелось стріляти
-
Топ-тема7 днів ago
«ERASMUS+»: нові можливості для українців цього року
-
Регіон6 днів ago
У найбільших супермаркетах Одеської області проводять моніторинг цін
-
Одеса3 дні ago
Звіт одеських комунальників: аварійні бригади, запуски системи опалення, генератори та дерева
-
Політика5 днів ago
Уряд погодив звільнення начальника Одеської ОВА Максима Марченка
-
Кримінал3 дні ago
Побив дружину до черепно-мозкової травми: житель Білгород-Дністровського району піде під суд
-
Україна3 дні ago
Саботаж «Зернової ініціативи» продовжується: до портів прибуває менше балкерів
-
Кримінал1 тиждень ago
В Одеській області чоловік виманював гроші у сім’ї загиблого