Бізнес
єЧерга: відтепер без простою вантажівок у пунктах пропуску

Електронна черга перетину кордону запрацювала 8 травня. єЧерга — безоплатний сервіс для водіїв вантажівок, який перетворює фізичну чергу, що в Одеській області досягала і 20 днів, у електронну.
Система насправді не впливає на швидкість проходження, але звільняє від фізичного стояння на узбіччі. Водій отримує власний час перетину кордону і орієнтується на нього. Записуються транспортні засоби вагою від 7,5 тонн.
Проєкт масштабовано на 16 міжнародних пунктів пропуску Автомобільні пропуски в Одеській області:
● МАПП «Рені – Джурджулєшти»
● МАПП «Старокозаче – Тудора»
● МАПП «Виноградівка – Вулканешти»
● МАПП «Орлівка – Ісакча»
Живої черги на них вже немає.
Один водій може зареєструватись в одну чергу на одному пункті пропуску. Якщо пропустив свою чергу, треба заново реєструватись.
“Якщо водій зареєструвався без вантажу, але система показує в нього наявність вантажної митної декларації — це недостовірні дані і є підставою для скасування в черзі. Дані, які вносяться водієм, мають бути ідентичними до документів. Реєстрація за неіснуючою, або вже використаною вантажно-митною декларацією, то йому не вдається і не вдасться зареєструватись”, — зазначив Костянтин Миронов, начальник відділу державного нагляду (контролю) в Одеській області Державної служби України з безпеки на транспорті під час брифінгу у Ukraine Media Center Odesa.

Щоб забронювати місце у єЧерзі:
1.Заходимо на сайт: echerha.gov.ua.
2.Натискаємо кнопку “Стати в чергу”.
3.При першому користуванні сервісом натискаємо кнопку “Зареєструватись”.
4.Вводимо адресу електронної пошти.
5.Погоджуємося з Політикою конфіденційності та Правилами надання послуг.
6.Натискаємо кнопку.
7.За кілька секунд код підтвердження надходить на вказаний e-mail. Вносимо чотири цифри коду у відповідну графу реєстрації.
8.Вводимо номер телефону у форматі +(код країни) (код оператора) (номер абонента).
9.Створюємо пароль для подальшого доступу до системи.
10.Натискаємо клавішу “Зареєструватись”.
11.Тепер вам необхідно натиснути кнопку “Стати в чергу”.
12.Обираємо міжнародний пункт пропуску «Ягодин-Дорогуськ» і натискаємо кнопку “Продовжити”.
13.У розділі “Дані водія” в графі “Громадянство” обираємо “Україна”. У відповідні поля вносимо: ім’я, прізвище; серію та номер закордонного паспорта; адресу електронної пошти; номер телефона.
14.Якщо стосовно вас була подана заявка на перетин кордону “18-60” в системі “ШЛЯХ”, то номер тягача заповнюється автоматично.
15.Вказуємо номер митної декларації (форма МД-2) або зазначаємо “Я без вантажу”.
16.Перевіряємо та підтверджуємо дані. Продовжуємо роботу: якщо помилок немає, натискаємо кнопку “Стати в чергу”.
У разі необхідності можна продовжити на 2 години час стояння у черзі. Цю дію можна зробити ще тричі після прибуття до буферної зони та верифікації представником ДСБТ.
Сервіс насправді систематизував роботу на пункті-пропуску. Якщо раніше в Орлівці протягом дня проходило близько 70 вантажівок, через не ритмічність надходження транспортних засобів, то відтепер — понад 100.
Ще два тижні тому колія на пункті-пропуску Орлівка становила 40 кілометрів. Олексій Скрипченко, менеджер відділу логістики ТОВ «транспортна компанія “Бласко”, каже: “У спілкуванні з клієнтами, ми навіть не можемо сказати, коли буде автомобіль. Коли він доїде до порту, здати контейнер. Ми можемо розрахувати на 2-3 дні, а тут застрягли на тиждень. Тому ми підставляємо клієнта, замовника, експедитора — всіх”. Зараз цього немає.

Проєкт “Електронна черга перетину кордону” реалізується Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Укртрансбезпекою, Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури, Державною митною службою та Державною прикордонною службою.
Бізнес
В Одесі обговорили ринок нерухомості: експерти кажуть, що він тільки-но прокидається

У п’ятницю, 26 травня, на ODESA BUILDING CONGRESS експерти із нерухомості, забудовники та ріелтори обговорили поточну ситуацію. Війна суттєво вплинула на цей бізнес в усіх аспектах, а до того ж 2021 рік був рекордним і якщо порівнювати, то на руках лише суттєве падіння.
Олександр Павлов, представник ЛУН, зазначив, що якщо на вторинці продажі впали у три рази, то на первинці — у 8-12. І попри те, що 162 житлові комплекси стартували у 2022 році здебільшого мова йде про Західні області країни.
Зріст ціни у гривні до якого апелюють інвестори — відповідає скачкам курсу. Якщо порівнювати, то Одеса та Львів у 2021 році мали однакову вартість, близько 26 тисяч гривень за квадратний метр, то наразі у Львові вартість — понад 45 тисяч.

Для прикладу у 2021 році обсяги будівництва нового житла в Україні стабільно зростали. В експлуатацію було введено рекордні за роки незалежності обсяги — понад 11 млн кв м. 2022 рік мав стати не менш «урожайним». У лютому, згідно з даними ЛУН, в Україні будували 1 300 ЖК. А в Одеській області здали у 2022 році в експлуатацію 694,3 тисячі квадратних метрів житлових будівель, що порівняно з 2021 роком менше на 33,2%. Згідно з даними, які надає Управління статистики в Одеській області по регіону по прийнятим об’єктам до експлуатації:
● 2021 рік – 1 млн 38,9 тис. кв.м.
● 2022 рік – 694,3 тис. кв.м.
Тобто, минулого року здали на 44% менше метрів.
Тож у 2023 році та в наступні буде фіксуватися спад, порівняно з 2021 роком.
Серед гостей-спікерів був і заступник голови Одеської ОВА Роман Григоришин, який розповів про інвестиційну привабливість EXPO 2030 та Концепції відновлення регіону після війни. У листопаді цього року 170 країн, члени Міжнародного бюро виставок, голосуватимуть за одного з чотирьох кандидатів. Міста-суперники Одеси: Пусан, Рим, Ер-Ріяд. З огляду на кандидатів, Одеса є фаворитом.
Депутат Верховної Ради Олексій Леонов зазначив, що Одеська область цього року отримає 133 мільйона гривень від Державного фонду регіонального розвитку. Гроші направлять на об ‘єкти, за які голосуватиме громада в Дії. Щодо інновацій у сфері оподаткування житла, то 2 травня Володимир Зеленський підписав закон №7632 щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно за об’єкти зруйнованої чи пошкодженої унаслідок війни нерухомості. Звільнення плати за землю для фізичних (за весь 2022-й) та юридичних осіб (з 01.03.2022 – 01.01.2023) застосовуватиметься, якщо земельна ділянка розташована на територіях активних бойових дій або окупованих територіях. З 2023 року пільга буде діяти до останнього числа місяця, в якому завершено активні бойові дії або окупація.

Відбулась і дискусійна панель на тему “Девелопмент житла в Одеському регіоні — стан, проблеми, перспективи, прогнози”, в якій взяли участь представники забудовників: Zezman, Гефест, ЗАРС, Degas Group, Акварель, КУБ, KONA. Компанії наразі продовжують будівництво та здавати будинки, відзначають підняття попиту, яке корелюється із воєнною ситуацію. Проте є ймовірність користуватись активністю міжнародних компаній та залучати інвестиції до нових проєктів. Бо відбудова країни лежатиме на плечах кожного з нас.
У другому блоці конгресу шукали нові маркетингові підходи, робочі стратегії та тактики для продажу житла. А наостанок порівнювали первинний та вторинний ринок житла в Одеському регіоні. Період значного спаду цін через великий вибір на вторинці пройшов. Навесні із початком робіт на будмайданчиках, інвестори первинки повернулись. Хоч наразі відслідковується відкладений попит і він не відповідає періоду до повномасштабного вторгнення, зацікавленість збільшується.

Відсутність бойових дій в Одеській області дарує умовну впевненість щодо завтра. Проте, щоб інвестувати в нерухомість сьогодні є певні передумови, тому що процес відбудови ймовірно збільшить попит та ціну.
Бізнес
Росія продовжує блокувати вхідний флот на порт “Південний”

Робота “Зернової ініціативи” поновилась, але Росія в СКЦ майже місяць блокує вхідний флот на найбільш глибоководний порт “Південний”.
Про це повідомили у Міністерстві розвитку громад, територій та інфраструктури України, інформує Цензор.НЕТ.
“19 травня, було проінспектовано 3 судна, які йдуть на завантаження до портів “Одеса” та “Чорноморськ”. В інспекції й реєстрації суден на порт “Південний” Росія відмовила в односторонньому порядку і без пояснення причин.
20 травня російська делегація в СКЦ погодилась провести 6 інспекцій вхідного флоту на порти “Одеса” та “Чорноморськ”. Всі заявлені на порт “Південний” Росія знов викреслила як з реєстраційного списку, так і з інспекційного плану”, – йдеться в повідомленні.
У відомстві зазначили, що таку деструктивну політику країна-агресор здійснює вже майже місяць, з 29 квітня 2023. Наразі в порту “Південний” понад 1,5 млн тонн агропродукції для 10 країн світу має бути завантажено на 26 суден, які продовжують очікувати в територіальних водах Туреччини.
“Порт “Південний” через брак флоту зупинено. Фактично Росія не допускає його до участі в “Зерновій ініціативі”, що є черговим грубим порушенням підписаної угоди. Таким чином Росія знайшла новий шлях, як зменшити ефективність “Зернової угоди” і відповідно зменшити експорт на потреби світу. Адже порт “Південний” є найбільшим портом за пропускною здатністю і його виключення суттєво вплине на зменшення експортних обсягів”, – додали у Мінінфраструктури.
Бізнес
Мікрогранти з міського бюджету для підприємців Одеси

В Одесі затвердили фінансову програму, яка допомагатиме підприємцям малого та середнього бізнесу розвивати власну справу. Отримати мікрогранти зможуть підприємства, але лише ті, що не користувались державною грошовою підтримкою протягом трьох років. Повідомляє Одеська міська рада, передає INFORMER.OD.UA.
Бюджет програми на рік – 2 млн гривень, учасником може стати будь-яке одеське підприємство малого та середнього бізнесу. Кошти виділятимуть для реалізації бізнес-планів, інвестиційних, інноваційних проєктів у місті, а також на часткову компенсацію відсоткових ставок за кредитами, що надаються банками на реалізацію бізнес-планів, інвестиційних, інноваційних проєктів.
Повідомляється, що відповідальним за проведення конкурсу призначено: Департамент економічного розвитку Одеської міської ради.
Отримати мікрогрант зможуть:
– лише ті підприємства, які зареєстровані на території міста Одеси;
– не перебувають на стадії ліквідації, не мають прострочену більш як шість місяців заборгованість перед державним (місцевим) бюджетом, Пенсійним фондом України, фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування та не мають простроченої заборгованості з виплати заробітної плати;
– дотримуються законодавства України про працю в частині розміру заробітної плати;
– не здійснюють виробництво та/або реалізацію зброї, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, обмін валюти, надання в оренду нерухомого майна та іншу діяльність, яка заборонена чинним законодавством України;
– не отримували державну допомогу на загальну суму більше ніж 200 тисяч євро в сукупності за будь-який трирічний період;
– забезпечують співфінансування бізнес-плану, інвестиційного, інноваційного проєкту за рахунок власних коштів у розмірі не менше 50%.
Для отримання мікрогранту треба буде подати заявку через конкурсну комісію, додавши в заяву бізнес-план. Прийом документів розпочнеться вже 15 травня, останній день реєстрації – 1 вересня 2023 року. Заяви приймаються з 09:00 до 17:00 години у будні, у п’ятницю до 15:45 години.
Деталі конкурсу та умови подачі заявок можна дізнатися за телефонами: 705-46-24, 705-46-23, 066 912 19 75 або електронною поштою – [email protected]
-
Війна2 дні ago
Майбутнє Без обмежень: протезування військовослужбовців в Одесі
-
Офіційно1 тиждень ago
Хто може виїхати з України без закордонного паспорту
-
Війна3 дні ago
Дівчинка, яка втратила ногу через ракетну атаку по Затоці, перемогла на змаганнях з художньої гімнастики
-
Бізнес2 дні ago
В Одесі обговорили ринок нерухомості: експерти кажуть, що він тільки-но прокидається
-
Війна1 тиждень ago
Тренування «Гвардії наступу»: бойове злагодження штурмової бригади «Лють на Одещині». Фото
-
Одеса3 дні ago
В Одесі у морі з’явилась пляма з нафтопродуктів
-
Війна1 тиждень ago
Міноборони готує зміни до військової служби: введуть рейтинг і нові правила
-
Війна1 тиждень ago
Одеситку ув’язнили на 11 років за збір грошей для російської армії